Къпете ли всеки ден бебето?

  • 26 786
  • 316
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 433
Бебетата не са умалени възрастни, така че сравнения от типа "ти не се ли къпеш всеки ден" са неуместни.
Синът ми е зимно бебе и като новороден го къпех през ден-два. Единствено миех дупето под чешмата при смяна на памперсите.
Към 6 месец, със затоплянето на времето и удължаване времето на разходки и игра на открито, започнах да го къпя всеки ден с шампоан. Сега го поливам по обед, ако е било много горещо през деня и той се е потил доста на разходката. Къпя го всяка вечер, вкл. мия косата, защото живеем на прашна улица и вечерта той е мърляв като зидар на строеж. Ако сме били на чисто място или предимно у дома на терасата (както днес) - само го поливам.

Не мисля, че е разумно през лятото да се къпе по-рядко детето. Горещините го изтощават и изпотяват, водата смъква освен натрупаните мръсотии на големия град и статичното електричество от цялата техника, която ни заобикаля. А водния масаж с душа е много полезен за телцето.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
От новородено го къпем всеки ден и нямаме никакво намерение да спираме. Особено сега лятото е немислимо да не го изкъпем, че понякога и по два пъти. Peace

# 18
  • Мнения: 344
Ние сме на осем дни и аз го къпя сутрин и вечер , като не мия косата сутрин. Дупето задължително сапунисвам сутрин и вечер и мажа с кремче за подсичане.

# 19
  • Мнения: 4 753
Бебо е на 7 месеца и го къпя всяка вечер... Има изключения, когато е много нервен и заспи по-рано, но в жегите и след като се е потел през деня, гледам да няма пропуски...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 235
Като по-малка съм пропускала къпането, минава ли сме само с миене на дупето. Но сега я къпя по 2 пъти на ден след сутрешната разходка я обливам само с вода, да падне прахта, а вечерно време със душ-гелче. Косата мия през 2-3 дни.

# 21
  • Мнения: 4 292
Като бебе го къпех всяка вечер. А сега даже по два пъти на ден през лятото. Процедирам с него както със себе си.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 555
Да, всеки ден се къпем, понякога и по два пъти.  Laughing И косата мия всеки ден. В тази жега просто няма начин - потят се бебоците, навън е прашно и мръсно, да не говорим, че мойта дъщеря обича да се мажа и с ядене.  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 556
И аз къпя всеки ден,когато се е наакал само дупето мия на мивката в банята.

# 24
  • Мнения: 1 168
Зависи какво имаш пред вид по "къпане". Ако имаш пред вид със сапун и с косата - да горе-долу 1-2 пъти в седмицата., но иначе обливам с вода всеки ден, в жегите и по два пъти. Откакто спрях да ползвам често сапун /по лекарска препоръка, че имахме малко проблеми с кожата/ и откакто спрях да мажа със всякакви олиа, млека, лосиони и т.н. - направо се родих. От тогава не сме имали никакви проблеми, освен малко пъпчици от изпотяването тук таме понякога.
Иначе за почти осемте месеца до тук май точно 2 пъти съм пропуснала "вечерния душ".
А иначе за новородено зимно бебе наистина не виждам смисъл да се къпе всяка вечер. Нито се поти, нито се цапа.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 567
Синът ми е на 1 годинка, всеки ден го къпем!

# 26
  • Мнения: 9 903
първото да, второто не Simple Smile
само го обливам с вода заради жегите.

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Всеки ден я къпя и мисля да продължи така цяяяяял живот Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 364
Сега в тези жеги я къпя всяка вечер - и телцето, и косичката с шампоан. А през деня поливам само с водичка. На година и месец е.
Познати в Германия ни казаха, че там къпят новородените веднъж седмично, като колкото по-голямо става бебето, толкова по-чести започват да стават и баните. При българина както винаги всичко е обратно - като новородени ги търкаме яко със сапуна и се оплакваме после, че кожичката им се лющи или е твърде суха, а като възрастни вече може и по-редичко - да не му се протърка кожата я!  Wink
Особено когато вече ходи и си играе по площадките, за детето е важно да бъде къпано всеки ден.

# 29
  • Мнения: 1 168
Всеки ден я къпя и мисля да продължи така цяяяяял живот Peace
В смисъл цял живот да я къпеш ли?
Шегичка! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт