Радостта ми е голяма,че АПРИЛ ще ставам мама!!

  • 15 800
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 283
Здравейте, и аз ще се включа в темата. първо поздравявам всички бъдещи мамчета и им пожелавам лека бременост......
аз съм в 8 г.с. по мои изчисления и успях да си запиша час за женска консултация чак за края на другата седмица, защото при тази лекарка е много трудно с часовете. много се притеснявам дали не е късно 9 г.с.? иначе в 7г.с ме прегледа гинеколог но не ми каза нищо конкретно само че плодното сакче си било на мястото, но явно не му се занимаваше много с мене. така че до другата седмица ще съм си в неведение дали всички е наред. надявам се да не съм закъсняла с някои изследванията.
за мен това е първа бременност и се чуствам тъпа като овца  Laughing абсолютно съм неподготвена
вие в коя седмица започнахте да посещавате женска консултация

# 46
  • Мнения: 7 121
peaches,  Hug Hug Hug Ако имаш нужда да си поплачеш на нечие рамо, можеш да ми пишеш на лични.  Hug

BOTZ79,   bouquet

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Моля ви отпишете ме от априлските мами.

Съжалявам душичке  и те прегръщам силно Hug Господ ще ти даде сила да се изправиш и да продължиш напред, ние сме с теб !

# 48
  • Мнения: 481
Здравейте, и аз ще се включа в темата. първо поздравявам всички бъдещи мамчета и им пожелавам лека бременост......
аз съм в 8 г.с. по мои изчисления и успях да си запиша час за женска консултация чак за края на другата седмица, защото при тази лекарка е много трудно с часовете. много се притеснявам дали не е късно 9 г.с.? иначе в 7г.с ме прегледа гинеколог но не ми каза нищо конкретно само че плодното сакче си било на мястото, но явно не му се занимаваше много с мене. така че до другата седмица ще съм си в неведение дали всички е наред. надявам се да не съм закъсняла с някои изследванията.
за мен това е първа бременност и се чуствам тъпа като овца  Laughing абсолютно съм неподготвена
вие в коя седмица започнахте да посещавате женска консултация
ами добре дошла Hug Не се чувствай тъпа - когато е за пръв път откъде да знаеш някои неща? Иначе за ЖК аз доколкото знам се дава направление чак към 11-12 г.с. и тогава те записват вече като бременна и те водят. Защо да е късно в 9г.с. след като си ходила в 7-ма?Все пак това са само 2 седмици, а и обикновено минимум на толкова те викат на преглед Peace

# 49
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
За шарката съм чувала че е много опасно и даже няма значение дали си я карала или не. Аз поне за това съм спокойна защото в яслата я минахме. Хубавата новина е че шарките започват някъде март така че шанса да се заразите без да знаете че има източник на зараза е минимален.
Във връзка с подготовката за батко моя разбойник добре напредва където види бебе започва да му се възхищава да го милва и да му целува крачетата.
За тези които им е второ дете ви препоръчвам след третия месец да не се претеснявате да карате баткото или каката да говорят на корема ви като на бебе, след раждането ще видите уникалния ефект как бебето ще познава този глас и ще се радва най много на него. Моя съпруг има дъщеря от предния брак и когато бях бременна с Дейвид ня не спираше да му говори и да му показва някакви неща да го завива беше много чаровно сега дори като не живеят заедно умират един за друг. Всъщност най важната връзка беше осъществена докато той беше още в корема ми  Grinning

# 50
  • Мнения: 4 362
peaches,съжалявам много ! Sad

BOTZ79,добре дошла,напиши ми кога ти е термина,за да те включа

Just a Girl,точно за това писах и аз,че трябва да мислим само положително,както писа и Таи,само хубави неща  Hug да са ни в главите.



Момичета как подготвяте първите си деца за новите бебчета?

Ами като и говоря,показвам други бебета,но при нас май ще има проблем  Rolling Eyes
Първо ,че според нея "Мими/така се нарича сама/,не кака,а бати"  newsm78 hahaha ,второ постоянно ми казва,че не искала бебе,въпреки че аз и говоря доста  ConfusedИскала само с мама  Heart Eyes

Толкоз от мен засега,че не ми е добре,на обед дигнахме малък скандал със свеки,понеже аз приготвям супата да давам,а тя в този момент извадила две кутии сладолед и ще дала на детето  #Cussing out И пак аз излязох виновна защото "то голяма работа станало" А тя ми е много злояда  ooooh!

# 51
  • София
  • Мнения: 5 079
Здравейте,

Откакто се представих във вторник прокървих, веднага отидохме на лекар, видяхме сърчицето Heart Eyes, Слава Богу, всичко е наред, но оттогва лежа на Утрогестан и полудавам... Сърцето ме и свито и ОЩЕ не мога да се зарадвам като хората... Sad С първата бременноста не съм имала подобни страхове (е последните 2 месеца бяха от друго естество, но да не навлизам в подробности  Confused)

Извинявам се, че ОЩЕ не мога да вляза в крак с темите, които обсъждате, но не съм ви чела, а искам да се получи нещо като диалог, а не само да ви пиша за себе си.
Надявам се лека полека да ви изчета, поопозная и да се сближим истински...  Hug
Стискам ви палци, лека и без- Sick, засега толкова от мен...

# 52
  • Мнения: 118
Аз пък само веднъж съм ходила на лекар преди две седмици и ми каза да отида в 11 г.с.за да ми пуснат изследвания тогава макар че аз си мислех че тези изследвания се правят първия път. Както и да не ми обърна много внимание не ми пита дали съм имала някакви проблеми преди да забременея оща малко щеше да ме набие затова че съм започнала да пия фолиева киселина предварително а не по нейно предписание,а пък аз си я пия от няколко месеца.През цялото време говореше на висок глас а пред кабинета й имаше хора и всичко се чува отвън и ме пита имам ли въпроси.Аз си мисля че те са хората които трябва да съветват какво е нужно и какво не а не аз да питам.Както и да е пожалвах ви се от невероятното медицинско обслужване и на какво високо ниво е.

# 53
  • Мнения: 445
Тай, мъжлето ми не е толкова виновно, колкото съм аз, тъй като аз го навих, но вече не издържах!!! Сега сигурно ще ме изкарате и най-безотговорния човек, но...... Благодаря ви за " подкрепата" и коментарите (все пак имах друг въпрос),но няма значение вече!!!  Confused

# 54
  • Мнения: 3 211
Браво момичета, много хубава става темата.
Габи е много щастлива, че ще става кака. Двамата й най-добри приятеля си имат малки сестрички-бебета и на нея й е много интересно да ги гледа.
Тай, мъжлето ми не е толкова виновно, колкото съм аз, тъй като аз го навих, но вече не издържах!!! Сега сигурно ще ме изкарате и най-безотговорния човек, но...... Благодаря ви за " подкрепата" и коментарите (все пак имах друг въпрос),но няма значение вече!!!  Confused
предполагам, че сте внимавали Peace. надявам се, всичко да е наред.

аз снощи сънувах много гаден сън с кървене и други гадости Sad моля се, да остане само насън.

Аз пък само веднъж съм ходила на лекар преди две седмици и ми каза да отида в 11 г.с.за да ми пуснат изследвания тогава макар че аз си мислех че тези изследвания се правят първия път.
за ЖК се записва към 3 месец. тогава се правят и изследванията.
предния път ми ги правиха 4 месец.

# 55
  • Мнения: 8
  
Здравейте,

Откакто се представих във вторник прокървих, веднага отидохме на лекар, видяхме сърчицето Heart Eyes, Слава Богу, всичко е наред, но оттогва лежа на Утрогестан и полудавам...


Ol4eto, моя съвет е :лежи ,пий си хапчетата и не мърдай от леглото,ходенето ти да бъде само до хладилника и банята.И аз бях така преди 2 седмици.Получих зацапване и беж при док.Имаше сърдечен ритъм/7г.г./Изписаха ми дуфастон и 3 дни инжекции,зацапването спря осхте с първата.Но основно лежах.Днес бяхме пак на док и сега вс е наред,тоцхката е вече запетайка.Така , че за сега основно почивай

# 56
  • Мнения: 8
Ol4eto, моя съвет е :лежи ,пий си хапчетата и не мърдай от леглото,ходенето ти да бъде само до хладилника и банята.И аз бях така преди 2 седмици.Получих зацапване и беж при док.Имаше сърдечен ритъм/7г.г./Изписаха ми дуфастон и 3 дни инжекции,зацапването спря осхте с първата.Но основно лежах.Днес бяхме пак на док и сега вс е наред,тоцхката е вече запетайка.Така , че за сега основно почивай

# 57
  • Варна
  • Мнения: 11 340
peaches, много съжалявам! Confused

Мони много се радва, постоянно приказва как ще гушка бебето, като влезем в детски магазин, вече не иска на нея да й купувам разни неща, а на бебето Party, много е сладка Heart Eyes. Вече успях да я убедя, че няма да е сестричка задължително (такова иска тя) и че може да е и братче (каквито са моите предчувствия).

За секса - ние не сме правили от 10-тина дни поне по причина, че аз се чувствам доста гадно - с някаква тежест в областта на корема и яйчниците, подут стомах, запек и т.н и просто нямам желание. Не само за секс, но и за докосване изобщо, става им усилно. Надявам се скоро да премине това им състояние, че сама себе си не мога да понасям.

very nice, не обръщай внимание на сънищата, чела съм, че е нормално да има такива кошмари - от хормоните е. С предната бременност имах доста такива. Много е неприятно. Confused

# 58
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
На мен момичета ми направиха всички изследвания кръв , цитонамазка и прочие и ме записаха още в края на 5 -тата седмица . Явно всичко си зависи от лекаря на който попаднеш . Аз мойта не си я сменям и другите ми 2 бременности бях при нея а те бяха тежки с кървене инжекций и т.н. .......абе с две думи подбирайте си лекарите има лекар и лекар .  Wink

# 59
  • Мнения: 7 121
pipi66, не се сърди, защото не си получила успокоението от което се нуждаеш. Още си в началото на бременността. Ще минеш и през етапа на странните сънища от младежките си години. Мокрички, стягащи корема. Но в момента приоритетите ти би трябвало да са други, особено след предупреждението на лекарят ти.  Hug
Секс-темата очаквам да се заформя поне веднъж месечно между другото.  Wink  

ol4eto,  Hug
На мен вчера ми източиха кръв за доста изследвания - нормални и малко по-разширени. Днес ще трябва да мина през лабораторията да си видя резултатите. Лекарката ми излезе за две седмици в отпуск, но ако нещо по резултатите не ми харесва, ще получа консултация от някой произволно избран специалист.

Общи условия

Активация на акаунт