Световната икономическа криза или каквото там се случва в момента

  • 77 513
  • 1 312
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 322
Кате, в4ера цената на петрола ско4ила с оЩе 25$ на баръл.  Money

Само вчера обаче, заради евтиния долар. Днес цената е на прилични нива. Ама на бензиностанциите - да свалят нъцки.

# 31
  • Мнения: 5 183
Кате, в4ера цената на петрола ско4ила с оЩе 25$ на баръл.  Money

Само вчера обаче, заради евтиния долар. Днес цената е на прилични нива. Ама на бензиностанциите - да свалят нъцки.

Да бе, срамота!

# 32
  • Мнения: 4 399
Кате, в4ера цената на петрола ско4ила с оЩе 25$ на баръл.  Money

Само вчера обаче, заради евтиния долар. Днес цената е на прилични нива. Ама на бензиностанциите - да свалят нъцки.

Ти пък, какво сваляне... Тука днес супер е с 8 цента по-скъп от вЧера (малко отдалеЧе го гледах, но съм поЧти сигурна Че е 1.27€).  #Crazy И при нас като при вас, щом цената на петрола малко се каЧи, бензина скаЧа веднага, още преди да са го купили по новите цени. Но ако цената на петрола падне, някак забравят този дребен факт, ако бензина изобщо поевтинее, то е след дни и никога не е пропорционално.

А ти още ли си тука?
Shocked

# 33
  • Мнения: 7 605
Ти пък, какво сваляне... Тука днес супер е с 8 цента по-скъп от вЧера (малко отдалеЧе го гледах, но съм поЧти сигурна Че е 1.27€).  #Crazy

Тук беШе 1,49€ в събота, не се оплаквай zаради 1,27€  Naughty  Wink

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ти пък, какво сваляне... Тука днес супер е с 8 цента по-скъп от вЧера (малко отдалеЧе го гледах, но съм поЧти сигурна Че е 1.27€).  #Crazy

Тук беШе 1,49€ в събота, не се оплаквай zаради 1,27€  Naughty  Wink

Тъкмо Щях да и пиШа съЩото на Вяра  Wink

Ние в неделя заредихме в Швейцария дизел на 1,44 еври,каква минавка  Twisted Evil а тук при нас в Италито е 1,35. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 387
Така като ви чета ние сме с най- евтиния бензин 1.24. Странна работа това newsm78 Дизела 1.31.
Днес ми се събраха очите обаче заради цената на олиото. От 63 цента в края на юли за литър, днес е 1.93.
Да не би новата реколта слънчоглед да са я поливали с бензин и затова да е толкова скъпо?

# 36
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Слим, да те успокоя,4е тук зехтина ( него ползваме предимно ) се хар4и за около 4 евро/литъра.Не съм обръЩала внимание слън4огледовото олио колко е. newsm78

При нас пък страШно много ско4иха всякакви видове макаронено спагетени изделия известни оЩе като "паста" както и хляба.  ooooh!

# 37
  • Мнения: 11 322
Аз заради това ходя редовно да зареждам до Люксембург. Цената там е с 20 цента (понякога и отгоре) по-ниска от немската.
А съм забелязала и друг факт. В момента, в който борсата затвори и цената на бензиностанциите скача. А коронния номер поне в немско е да скочи и в петък вечер или преди ваканции и празници  Twisted Evil

# 38
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз заради това ходя редовно да зареждам до Люксембург. Цената там е с 20 цента (понякога и отгоре) по-ниска от немската.
А съм забелязала и друг факт. В момента, в който борсата затвори и цената на бензиностанциите скача. А коронния номер поне в немско е да скочи и в петък вечер или преди ваканции и празници  Twisted Evil

И тук,и тук.  Mr. Green

ОФФ: Абе ти Що оЩе се мотаШ по форумите бе,жена.  ooooh! Я марШ да напъваШ и се концентрираШ по съЩество. Кое време стана. Naughty Crossing Arms Wink  Хайде,4е тук с тези залози Ще стане бетер борсата. Wink Hug  bouquet

# 39
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да ви кажа, ако се чудите де, че огромната част от цената на бензина на станцията е данъци.

При нас в момента е около долар за литър, скъпо по тукашните стандарти, по европейските евтино.

Още по темата - днес слушах един важен икономист, който каза, още не сме стигнали дъното, ни на цените на имотите, ни на продажбата и строителството на нови имоти, ни на фалитите, ни на безработицата. Но сме 75% там вече де. Всички тия хубавини (дъната) има да ни се случват до края на 2008 и цялата 2009. Растеж ще започне през 2010. За Щатите де.

# 40
  • Мнения: 5 710
Гледах вчера един финансист по сНБС , мисля че се казва Росс, който рече, че растеж още 2009та очаква. 
Аз се чудя, Бубка, какво става с борбата с тероризма в момента и бюджетите за нея? Казват ли нещо

# 41
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Да ви кажа, ако се чудите де, че огромната част от цената на бензина на станцията е данъци.

При нас в момента е около долар за литър, скъпо по тукашните стандарти, по европейските евтино.

Още по темата - днес слушах един важен икономист, който каза, още не сме стигнали дъното, ни на цените на имотите, ни на продажбата и строителството на нови имоти, ни на фалитите, ни на безработицата. Но сме 75% там вече де. Всички тия хубавини (дъната) има да ни се случват до края на 2008 и цялата 2009. Растеж ще започне през 2010. За Щатите де.

Бубка,тук в Италия е из4ислено ,4е около 70% процента от цената на 1 литър бензин са разни данъци и такси, някои от които меко казано абсурдни. Crazy

# 42
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
При нас в момента е около долар за литър, скъпо по тукашните стандарти, по европейските евтино.

Бубка,тук в Италия е из4ислено ,4е около 70% процента от цената на 1 литър бензин са разни данъци и такси, някои от които меко казано абсурдни. Crazy


И в Испания е същото  Tired, и по време на стачката на шофьорите заради повишените цени на горивата, синдикатите направиха предложение да се намалят таксите. Ей, правителството каква врява вдигна ooooh!, че не можело, че това значело срив на не знам си какво... с две думи, не пускат кокъла.

А в Швейцария пък умниците  hahaha какво направиха. Вместо дизел, който струваше 2,30, зареждаха в колите мазут Shocked, който е 1,20 франка. Но в един момент се усетиха от правителството, и измислиха глоба, за тези, които бъдат хванати да го правят Joy. После свалиха цените на горивата, и скоро не се е чувало да зареждат мазут  Mr. Green.

# 43
  • Мнения: 1 959
Цените на колите втора ръка били надолу. Според мъж ми, перфектен момент за подмяна на колата  Crazy

Благодарско на мъжа ти за инфото. Аз тъкмо умувах кога да се облажа  Flutter

А днес из пресата пише, че лондонските лемъни ще ги купуват японци.
Една психоза по-малко при нас..

Лейбъристите пък имат конференция-неприятно дежа вю на нашенскте партийни форуми. Бляк.

# 44
  • Мнения: 4 399
Бубка, разбира се Че голяма Част от цената на бензина е данъци. Затова в Европа е толкова висока. Но и днеска и вЧера данъците са еднакви, а разликата е голяма, тъй Че не може да не става въпрос и за спекула. А и както писах, цената на бензина се каЧва още преди да са купили петрол на нови цени. Моментът в който Чуеш по радиото Че цената на петрола се е каЧила, на бензиностанцията веЧе са се усетили. Кога го купиха, кога го преработиха тоя скъп петрол. Rolling Eyes А колкото до изказванията на разни финансисти, тук имаше в един вестник цитати на разни такива от преди няколко месеца и всиЧки бяха толкова оптимистиЧни, как най-лошото било зад гърба ни и т.н., пък гледай какво стана. Не вярвам на никой веЧе.

Татяна, аз не се оплаквам от цената на бензина, ако някъде наистина е скъп, то това е БГ (съобразно стъндарта), не тук. Оплаквам се за това Че не е реална и някой прави големи пеЧалби на гърба на обикновените хора. Това при добро желание от страна на политиците би могло да се промени без да намаляват данъците. А пък и тук данъците за бензин са по-ниски отколкото при вас, но пък вие нямате платени проходи, винетки и т.н. Смятали сме с мъжа ми Че при нашия разход на бензин в Германия и в Австрия плащаме едно и също (като добавиш винетката например). Освен това по мои наблюдения при вас заплатите са по-високи, а хранителните стоки от 20-50% по-евтини. Това го писаха и вестниците тук, тъй Че не е само мое мнение. ОбаЧе не е там въпроса, то се знае Че в разлиЧните страни стандартът на живот е разлиЧен, по-скоро тенденциите са важни.

Макдирокова, при вас си е наистина скъпо, поне от наблюденията ми като турист.

Общи условия

Активация на акаунт