Недоносени дечица с проблем на бяло дробче

  • 29 206
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • София,
  • Мнения: 4 267
polymama здравей много се радвам че малчо си е в къщи, дано сега вече е добре и да нямате повече такива проблеми! Стискам палци да се оправите напълно и да не се налаг да правите операция  Praynig
Заповядай и в другите ни темички да споделяш как сте, как се развива малчо. Другата ни темичка е тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353923.0

# 16
  • Мнения: 158
Polymama, чудесно е, че бебчо вече е много по-добре. Разрових се в нета и знаеш ли какво прочетох за белодробните кистички при новородени - понякога се получавали при недоносени бебчета в резултат от апаратното вентилиране. Разбира се, причините може и да са  други, но най-важното е,  че повечето лекари в USA предпочитали консервативното лечение (т.е. чака се детенцето "да го израстне") и не бързали с операциите. От сърце ви пожелавам да се справите с този проблем за най-кратко възможно време и лошите спомени да останат зад гърба ви!

# 17
  • Мнения: 54
Здравейте майки, честита Коледа на всички! Благодаря ви че ми пишете и ми давате надежда. Господ да дава здраве на дечицата и на вашите семейства! Бебчо плаче от колики и беше много неспокоен по празниците. Като плаче не му стига въздух, кашля и има малко още хрипчета, като кашля повръща и ме е страх да го оставям дори и за минута сам за да не аспирира храна, затова нямам много време да ви пиша. Моля се да оздравее и да не се налага да ходиме вече по болници. Пожелавам ви една по-добра Нова година изпълнене с много здраве и весели детски усмивки! Ще пиша пак, благодаря ви отново за загрижеността. Много целувки, мамаПоли!

# 18
  • Мнения: 4 589
Поли,

Tammy е права. И аз много изчетох покрай нашите проблеми с белия дроб. Няма за съжаление лечение за БПД, израства от само себе си. В САЩ даже такива деца се изписват с ципап за домашно приложение, но тук в БГ това не е прието все още. В Токуда казаха, че витамин А и Е венозно биха помогнали развитието на белия дроб. Ето тук малко инфо за болестта http://kidshealth.org/parent/medical/lungs/bpd.html
Алекс също по-добре спи по корем и е много по-спокойна. И аз се моля всеки ден да можем да преодолеем и това препятствие и да можем да си я вземем в къщи, но има още време и аз предпочитам да е в болницата под професионалните грижи на екипа на д-р Масларска. Когато е готова, ние си я чакаме у нас.

Момичета, весело посрещане на 2009 год, нека тя е много по-успешна за всички нас и желая най-вече здраве и късмет на нашите бебета.

# 19
  • Мнения: 54
Здравейте мами. Не съм писала отдавна, но имахме проблеми пак с детето. Да ви кажа нас.
Изкарахме 3 месеца вкъщи, къде с хрипове, къде със спазми, но вкъщи. Инхалации на 4 часа с вентолин (не издържаме по-дълго без него) и на кортикостероиди. На 11 март нещата се влошиха и отидохме пак в болница. В 3 градска лекарите си ни познаварт и ни приеха пак да ни лекуват - инфекция с 39 гр. температура, кашлица,пак на кислородна палатка. Малкия го преживя много драматично - плачене по 24 часа в денонощието - много е свикнал с мен - през тези 3 месеца вкъщи не сме били разделени и за час. Денонощно съм била до него, за 3 месеца съм излизала от вкъщи 2 пъти. След няколко дни на плач и температура нещата се пооправиха и го изведоха от интензивен сектор в отделението - да се заедно. Нямаше по-щастлив човек от мен - пак заедно. 15 март - един от най-кошмарните дни в живота ми. Малкия започна да плаче , да кашля и да се превива от болка - гушках го, говорех му, каквото и да правех не спираше да кашля и да се превива от нечовешки болки. На смяна беше Д-р Радичкова - невероятен специалист, невероятен лекар, невероятен човек. Каквото и да напиша за нея ще бъде малко и някакси ще звучи малко. Дойде при нас, прегледа детето и каза че има задух. Последва спешен газов анализ, при допустима стойност на въглеродния диоксид 45, той имаше 90, ренгенови снимки и тнт. Това означаваше само едно - интубиране. В неговото състояние и при неговия бял дроб, от който работи само 1І 4 част от него означаваше само едно - бавна смърт без никакви шансове за излекуване. Д-р Радичкова направи  невъзможното -т.е не зная какво направи с детето, но го спаси. Не зная как го направи, но запази живо малкото ми ангелче. По ренгеновите снимки имаше нов много голям проблем - пневмоторакс. Това е въздух между белия дроб и стената на белия дроб, койте е много опасно състояние - затруднява дишането, не дава на белия дроб да се разгърне и когато е по-голям може да  доведе до колабиране на белият дроб и незабавна смърт. Решението по принцип на този пневмоторакс е дрениране - пробиване на дупка между ребрата за да може да излезе въздуха. При това дрениране в състоянието в което се намираше Юри, пак не се знаеше дали ще може да оцелее. Д-р Радичкова извика Проф. Бранков, беше неделя но Професора дойде да види детето за да прецени рисковете от дренирането. Прегледа детето и каза, че по добре е да се остави за момента така и да се изчака пневмоторакса да се резорбира от самосебе си. Добре че на света съществуват такива хора, такива доктори като Проф. Бранков и Д-р Радичкова. Спасиха детенцето ми за пореден път. В последващите дни пак вдигаше температура и състоянието му беше критично. Оказа се, че тези були в белия дроб които са се получили най-вероятно при интубирането, когато се е родил при силна кашлица, при напъване се пукат и се получават тези пневмоторакси. Направиха му и нов скенер. Бях при него 1 седмица - получи разтройство на стомахчето най-вероятно от антибиотиците и след 20 дневен престой ни изписаха от болницата. Тъкмо по телевизията даваха как доктори държали деца с несъществуващи пневмонии, а аз се питах какво да направят докторите за такива деца, като повечето недоносени са с увредени дробчета, а няма клинична пътека за тях. Д-р Илиева ги приема и ги лекуват.
 Почти всички доктори ми казаха - няма много добри изгледи за живота на детенцето ми - при една нова инфекция може да се получи пневмоторакс и да си отиде за минути. Другият вариянт е Проф. Бранков да се съгласи да го оперира, но и операцията е много рискована.
Говорихме с Проф. Бранков, в момента той мисли дали рисковете от операция или без операция са по-големи.
Това се случи с нас за тези 3 месеца, за тези коите се интересуват от нашата съдба.
Иначе детенце пак е на 4 часа инхалации с вентолин и кортикостероиди.
Но напук на всичко постоянно се усмихва и ми носи толкова много радост, колкото и не съм си представяла че може да съществува. Ходим на разходки в парка и се радваме на всяка минута заедно.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Здравей polymama,
наистина съжалявам, че минавате през толкова перипетии. Трябва да вярваш и да не се отчайваш. Няма какво друго да направиш освен да продължаваш да помагаш със всичко на детето си и да го гледаш с любов. Твоята всеотдайност ще му помогне. Моля се детето да  израстне проблема с белия дроб и да се радвате на един цял живот заедно с милиони разходки в парка и щастливи моменти.

# 21
  • Мнения: 923
Рolymama  Hug съжалявам, че сте минали пак през толкова много препятствия. Вярвай в твоето ангелче и не се отчайвай. Всичко ще бъде наред. Аз вярвам, че малкото ти слънце ще се справи с всичко и тези перипети ще останат един лош спомен.

# 22
  • София,
  • Мнения: 4 267
ЗА пореден път се уверявам - колко много мъка има по тоя свят и се питам, но защо, защо е нужно да е върху толкова малки дечица.
ПОЛИмама много много съжалявам за проблемите и за трудните моменти вживота Ви, ще се моля много силно за Юри, дано проблема скоро се реши и детенце да се оправи, да бъдете много щастливи заедно. СИлно те прегръщам, не се отчайвай, и знай че съдбата на твоето детенце също силно ни вълнува, мен лично ме боли много за всяко детенце, когато е болно и страда. Не е честно да страдат така дечицата ни.  Praynig Praynig Praynig Ние сме тук винаги когато имаш нужда от нас. Hug Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 965
Останах без дъх докато четях. Полимама, искрено се надявам нещата да се развият по най-добрия начин и детенцето да е добре.

# 24
polymama стискам ви палци. Аз също нямам думи за всеотдайността на проф. Бранков. Изключителен човек и професионалист. Такива са и всички  лекари и мед. сестри от Детска хирургия в Пирогов.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 761
Поли, и аз искрено се надявам нещата да се развият по най-добрият начин и се моля детенце да е добре. По Великден стават чудеса.

# 26
  • Мнения: 58
Поли, пиша ти на Велик ден и вярвам, че всяко нещо, през което минава човек има смисъл. Моето дете е от "ранните". До 2ри мес имаше 2 пневмонии. Миналата седмица бяхме в болницата с начална такава. Вече сме на 1, 7 г. Дълбоко ме засегна вашето страдание. Изживявай всяка една минута пълноценно с твоето прекрасно дете! Желая ти от все сърце то да израсте това!
От друга мама Поли

# 27
  • Мнения: 310
Поли мама кураж  Hug
Вярвам, че детенце ще го израстне този проблем защото ти много го обичаш, господ има грижата също.
Ще ти трябва мноого търпение.
Моето момче е родено недоносено в осмия месец отлепване на плацента недоразвити дробчета интубиране, кислородни палатки,много проблеми, тонове антибиотици е изпил, инхалатори и какво ли не. Шегувах се, че трябва да си сменя адресната регистрация в поликлиниката и болниците. По цели нощи не спях и го слушах дали диша а той имаше хрипове бореше се за всяка глътка въздух, на моменти се мяташе в леглото и спираше за няколко секунди да диша и моето сърце спираше.
Сега е на 11 год., тази година изминалата вече сме спали спокойно - мисля че вече го израства това. Ходили сме и при хомеопати и при билколечители. И каквото не са ми казали това не съм   правила и не съм му давала.
Вече има светлина в тунела  Peace

# 28
  • Мнения: 54
Цитат
Здравейте всички, благодаря за подкрепата на всички. Да ви разкажа за нас.Не съм писала отдавна. Пораснахме вече - станахме на 1 годинка на 31.07. Празнувахме рожден ден с торта и дечица. Опитваме се да ходиме(като се държи за ръката на мама), казваме мама, тати, баба и други неразбираеми за мен думички, показваме колко големи сте пораснем с ръчичката. Прави белички, които искрено ни радват. Вече имаме 7 зъбчета и други 2 са на път да излязат. Продължаваме с вентолина на 4 пъти дневно и корткостероидите. Правихме консултация с Австрия и от там ни казаха, че за момента не препоръчват операция - да си направиме ваксините, редовно да взимаме гърлен секрет за изследване и да растеме. Все още сме без диагноза, въпреки че напоследък ни измислиха една вероятна - поликистоза (вродени кисти по белия дроб, вътрешноутробно). Незная, както и да е вече спрях да питам за диагноза, надявам се да е добре Юри и с израстването всичко да отмине. Както ни препоръчаха направихме 1-ят Пентаксим, два дни след това Юри се разболя от ангина, 2 дни по-късно прояви алергия към Амоксиклав, антибиотика. Като се пооправихме ходихме на море за 1 седмица отрази му се много добре, въпреки че от ангината още ми хърка зад нослето. Сега щяхме да правим 2-ят Пентаксим, но в гърленият секрет се появиха някакви микроорганизми - Е.коли и пием сиропче за да се махнат и да продължаваме с ваксините. Благодаря на всички отново за подкрепата!!! Да са здрави всички дечица и много усмивки за майките! Целувки за всички , ако мога да помогна на някои със съвет или нещо друго да ми пише
Zraweite vsi4ki, blagodarq za podkrepata na wsi4ki. Da wi razkaja za nas.Ne sum pisala otdawna.
Porasnahme we4e - stanahme na 1 godinka na 31.07. Praznuwahme rojden den s torta i de4ica. Opitwame se da hodime(kato se durji za rukata na mama), kazwame mama, tati, baba i drugi nerazbiraemi za men dumiki, pokazwame kolko golemi ste porasnem s ru4i4kata. Prawi beli4ki, koito iskrnno ni radwat. We4e imame 7 zb4eta i drugi 2 sa na put da izlqzat.
Produljawame s wentolina  na 4 puti dnewno i kortkosteroidite. Prawihme konsultaciq  s Awstriq i ot tam ni kazaha, 4e za momenta ne preporu4wat oeraciq - da si napawime waksiite, redowno da wzimame gurlen sekret za izsledwane i da rasteme. Wse oste sme bez diagnoza, wupreki 4e naposleuk ni izmisliha edna weroqtna - polikistoza (wrodeni kisti po bliq drob, wutre6noutrobno). Neznaq, kakto i da e we4e sprqh da pitam za diagnoza, nadqwm se da e dobre Yuri i s izrastwaneto wi4ko da otmine.
Kakto ni preporu4aha naprawihme 1-iat Pentaksim, dwa dni sled towa Yuri se razbolia ot angina, 2 dni po-kusno proiwi alergiq kum Amoksiklav, antibiotika. Kato se pooprawihme hodihme na more za 1 sedmica otrazi mu se mngo dobre, wupreki 4e ot anginata oste mi hurka zad nosleto. Sega stiahme da prawim 2-iat Pentaksim, no w gurleniat sekret se poiawiha niakakwi mikroorganizmi - E.coli i piem sirop4e za da se mahnat i da produljawame s waksinite.
Blagodariq na wsi4ki otnowo za podkrepata!!!
Da sa zdrawi wsi4ki de4ica i mnogo usmiwki za majkite!
Ceuwki za wsi4ki , ako moga da pomogna na niakoi sus sawet ili nesto drugo da mi pi6e


---------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2009, 14:22 от AnMary

# 29
  • Мнения: 310
Много се радвам да чуя добри новини  Hug Сигурна бях, че ще се подобряват нещата.

Като отидеме на море определено се отразява на децата и след това не боледуват зимата много по-леко я изкарват.

Общи условия

Активация на акаунт