Сняг навън вали, АПРИЛката на топло си стои

  • 13 961
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 347
Жабче, аз нещо не успях да го намеря, за да го сваля филмчето от линка, който си пуснала... , а ми е много интересно да го видя... Аз също да си призная си мечтая за близнаци...  Embarassed винаги ми е бил толкова интересен този феномен на природата Simple Smile
Радвам се за всички мами с добри новини, стискам палци на всички с болежки...
Снощи като ме хвана някаква паника... видях че още една мама от мартенските се е сдобила с бебче, живо и здраво да е Simple Smile и ... явно и аз се стресирах, че събитието наближава... взех да си повтарям... мечка страх мен не страх  Embarassed
Добре дошли на новите мами Simple Smile
Лека нощ   bouquet
Корекция: Пуснах да го търся с името на второто филмче и излезе, благодаря   bouquet

# 256
  • Мнения: 2 090
             Добро утро,момичета!

Жабче,,ей сега ще се разровя по-усърдно да си намеря и двете филмчета Hug

Изтеглих си ги,отивам да гледам   ...

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 09:02 от *dessi*

# 257
  • Мнения: 1
здравейте момичета   bouquet
добро утро и от нас с бебка Simple Smile 
за стволовите клетки и според мен  е безсмислено особено в БГ...на целия ни хал направо ми звучи абсурдно...
и на моята беборана и мерят бедрената кост(то на обикновен ВЗ май  не излиза тегло,поне там където ходя е така) за сега вървим със седмица напред Simple Smile
решила съм след 30-та г.с. да направим още един преглед ФМ.. последния път ни поканиха при желание да видим пак бебка вече оформена(с подкожна мазнина) а и тегло,органи..мисля не е точно глезотийка само..  Naughty
Забелязах повечето сте се ориентирали къде ще раждате... аз въобще идея си нямам и вече се тюхкам по въпроса  ooooh!    добре,че има още време...
Еnigma  Hug  много се зарадвах на поста ти...страхотна новина ... честит беборан   Peace
Мара Подробната и на теб честита принцеса Simple Smile
No name стискам палци...  Praynig
Жабче дано да си по-спокойна вече,прекрасни новини и при теб...
Добре дошли на Mama Rossie i k@lin@  welcome
Хубав и усмихнат ден на всички коремчета...    bouquet

# 258
  • Мнения: 137
Добро Утро  Simple Smile
Мами да ви попитам нещо движенията на бебка някой ден ги усещам много като че ли не спира да мърда а пък друг път като вчера едвам едвам я усещам това нормално ли е и на какво може да се дължи ? Rolling Eyes
Защото аз се притеснявам и си мисля да отида на лекар
Лек и приятен ден на всички  Hug

# 259
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте априлски кормчета!
Гледам верно доста януарски мами са декемврийки та от сърце си пожелавам за нас да сме си повечето априлски мами.
Жабче на тебе най вече Simple Smile както и на другите мами с близнаци,защото това за тях ще си е постижение-да стигнат до термин.
Гледам ваште покупки и им се радвам много.Аз няма да купя нищо докато не родя и миналия път беше по същия начин.Суеверна съм така че по-добре така.
С тея кила верно се увлякохме.Моето си е генетична обремененост и аз затова нито съм ошашкана нито смятам,че ме лъжат с апаратчето нещо,но сте прави че много руги случаи познавам на жени с грешно определени килограми и съответно хода на раждането се променя.Моя много близка приятелка беше с грешни кг като Олчето и едва не я убиха при раждането.уж нормално бебе,нормално да ражда пък той Ради се роди като щерка ми едро бебе-4.350кг.Тя получи масивен кръвоизлив,задъхваше се и не можеше да си поема въздух-недостиг на кислород ит.н.Луда работа,а сме все пак 21 век не би трябвало да има такива случаи според мен. Confused Close Crossing Arms
Айде стига че стана много дълъг пост,извинявам се ако съм досадила на някой.
Момичета дали не може някой да се обади на Дея  waze?Много ги няма вече. Thinking
И имам още една молба,моля мамите с момченцата  да  ме ориентират какъв подарък би се харесал на момченце 6г,че  съм на рожден ден,а съм подарявала вече колички,багери и т.н.Ако ви хрумне някоя идейка да я споделите.мерси предварително.  bouquet
Лек ден на всички мами Heart Eyes
Абрикотин мерси за поздрава,писала си докато и аз пиша. Heart Eyes

# 260
  • Мнения: 481
Привет и от мен!
Аз се завръщам след "болнични"  - фиктивни бяха, заради големия студ навън и вътре в офиса ми  Tired Явно на шефката не й пука че съм бременна и може да се изпоразболея...но това е дълга и досадна тема, не ми се зачеква...

Ако ме няма, да знаете , че пак съм в "болнични". И без това не остана много до 45-дневния. Иначе съм добре, бебка сигурно и тя (ритка здраво, а днес сме на преглед).

АЗ вече приключих с покупките - готова съм с важните неща, дреболийките ги оставям за по-нататък.

Не мога да изчета всичко, но се надявам да сте добре   bouquet
Дея, Мария[/b]  Heart Eyes Heart Eyes

Хубав ден  bouquet

# 261
  • Мнения: 52
Enigma аз на момченцето на приятелско семейство купих за рожденния ден една игра подобна на монополи. Много се зарадва юнака и даже искаше още на момента да почнем да играем. И на мен ми беше омръзнало всеки път колички, багерчета и автомати да купувам.

# 262
  • Мнения: 847
Kafence, явно една и същ болест ни яде, аз също съм юрист и им четох договорите и това беше първото, което ме усъмни  Embarassed
ssillvvi, по принцип има две опции: в България или извън:
Когато става дума за България- мята информация е, че на едно от местата, където ги съхраняват, дори не извличат стволовите клетки, а съхраняват само суровия материал - т.е. въобще не се знае дали някога ще станат за използване.
Когато става дума за съхранение в чужбина - е много важно да се проучат няколко неща:
1. Как ще бъде транспортиран материалът, в какъв срок /в събота и неделя куриери няма!/ и при какви условия /температурата е от изключително значение/;
2. Какъв документ за собственост имаш;
3. По какъв начин ще ти докажат, че стволовите клетки са наистина успешно извлечени;
4. По какъв начин ще ти доказват всяка година /особено ако плащаш такса всяка година/, че клетките са още годни за използване;
5. Какво е законодателството в съответната държава и дали въбще допуска използването на стволови клетки.

По принцип от моите проучвания, най-добриятвариант за съхранение е в България и то в клиниката на Малинов. От друга страна обаче:
юридически нямаш ниакаква закрила и никаква гаранция, че въобще някога ще можеш да ги използваш
медицински нямаш гаранция, че има опитни специалисти, които да могат някога да ги използват, нито до кога ще са годни. Медицинската истина е, че най-добри /най-подходящи са ембрионалните клетки... и стигаме до моралната страна на върпоса...
морално- в крайна сметка това е една надежда в повече, че можеш да направиш нещо за детето си!

Още веднъж искам да подчертая, че не искам никого да агитирам, просто това са изводите от моите проучвания!

Жабче, много се радвам, че с твоите бебки сте добре- и аз в неделя гледах филна на NG за многоплодните бременности и все за теб и твоите бебки си мислех. Да се пазиш, че ти нашето талисманче  Heart Eyes

Рони, на моменти си мисля, че апаратурата не би имала чак такова голямо значение, ако във всички тези болници работеха ХОРА. Именно липсата на човешко отношение в този толкова важен момент за всяка майка, кара повечето момичета да търсят частните болници...може би се опитваме с пари да си купим отношение, което е абсолютно нормално.

Аз се отплеснах днес, така че ви желая един хубав и ПОСЛЕДЕН студен ден   bouquet

# 263
  • Мнения: 93
Здравейте милички,
Аз не съм писала от много време, но си ви чета постоянно (не изпускам пост Heart Eyes )
Ние с нашата бебка сме добре. Доки каза, че всичко си ни е наред, пък и аз се чувствам добре. Пу-пу, да не чуе дявола  Twisted Evil
Гледам тече дискусия за теглото на бебчовци - на мен доки никога не ми е казвал тегло, а само на коя седмица отговаря, замерено по размер на главичката и на бедрото. ПОследния път (на 08.01) слуша и тоновете, но не ги записва. Каза, че са равномерни и щом е така, значи всичко е наред. Следващият път за ЖК е началото на февруари и се надявам от тогава да тръгнем по два пъти месечно, че да се виждаме по често с бебка  Peace
Днес съм много щастлива, защото чакам да ми донесат количка. Избрахме Peg Perego Uno от продавалника. Употребявана е, но казват, че няма никакви забележки и се надявам да е така. Ще я огледам добре и ако наистина е така я взимаме. Татито и той много я хареса - гледахме я в един магазин в неделя и си я заплюхме. Само не знам дали е маневрена, защото е със сравнително малки колела, но поне е лекичка (10 кг.). Ако някоя мама има опит с този модел ще съм много благодарна ако ми каже реалните недостатъци   Hug  Embarassed
Enigma, моят племенник е на 5 годинки и от известно време е много зарибен на пъзели. Нарежда ги и ги пренарежда постоянно и само пъзели иска вече за подарък (сигурно вече се е наистил на милионите колички) Продават се всякакви хубави пъзелчета за тази възраст, а и не са скъпи и си мисля, че това също е хубав подарък, а освен това развива и въображението  Peace
Хубав и топъл ден ви пожелавам на всички!!

# 264
  • Мнения: 8
Здравейте момичета,
Добре дошли на новите мами!
Жабче,много се радвам за добрите новини, дай Боже все така да е .Около мен има няколко двойки близначета и знам колко е трудно за мама.
Дано имаме само добри новини и от мамите ,които не са се яввявали скоро.
В този ред на мисли ,бих могли да си направим нещо като тел указател , за да имаме все пак някаква връзка.
Само ,че нямам идея как да се направи ,така ,че да не се рее в пространството / скарана съм с всички РС тънкости/.

Пожелавам ви лек и усмихнат ден!
 Hug


# 265
  • Мнения: 343
Io-Io страхотен пост, който ни дава много добра информация за нашето законодателство и мерките, които се вземата или не относно стволовите клетки. Вече всеки може да прецени има ли смисъл от тяхното съхранение или не.

Enigma тъй като и моят син става на 6г. в неделя и вече на играчки не се радва. Смятам,че the_empress е права и една занимателна игра ще бъде от полза.

tai дръж се мила, и при мен ситуацията с "шефа" е подобна. Ако зависи от него и в офиса трябва да родя, но да не излизам оттам.

И аз се надявам всичко да е наред с Дея, че напоследък се изгуби.

Лек и прекрасен без болежки ден.  bouquet

# 266
  • Мнения: 734
Жабче, мноооого се радвам, че няма място за притеснение при теб! А бебките явно си се чувстват много добре и трупат мазнинки!  Hug

Рони, на моменти си мисля, че апаратурата не би имала чак такова голямо значение, ако във всички тези болници работеха ХОРА. Именно липсата на човешко отношение в този толкова важен момент за всяка майка, кара повечето момичета да търсят частните болници...може би се опитваме с пари да си купим отношение, което е абсолютно нормално.

На същото мнение съм, Io_io. Сякаш в държавните болници гледат на хората като на килограм месо...Защо е толкова трудно да се държат нормално, не знам.  newsm78

Благодаря на всички за подкрепата, мили майчета!  Hug
Аз днес сутринта ходих до лабораторията на центъра, резултатите - след около седмица по интернет, слава Богу. И отново се срещнах очи в очи с човешката простотия, толкова се възмутих, че ще ви загубя малко време да разкажа на кратко. Отивам аз на Витошка до НДК да си търся такси за към офиса. Пиацата за таксита беше празна, свободни коли не се мяркат...а аз почнах да се кристализирам, навън е -14 за тези, които не са си показали нослето. Стойте си на топличко! И в един момент съзирам такси, идващо от малка уличка и му махвам. То спира и.....една жена се шмугва пред мен и тръгва да влиза, а аз ей така  Shocked Shocked Shocked . Обясних й съвсем спокойно, че аз съм била първа, обаче тя ми се озъби насреща, че имало да вземам, това били пълни глупости и т.н. По принцип съм доста темпераментна и не търпя подобно отношение, обаче бях толкова шашната, че не можах да реагирам. Добре, че шофьорът излезе свестен и докато оная се опитваше да се качи вътре, той й каза, че аз съм махнала първа и аз ще се кача. А човекът дори не беше забелязал, че съм бременна. После като видя каза, че при това положение, оная съвсем нямала шанс. Ама може ли такъв идиотизъм?!?  #Crazy Явно може....Да са живи и здрави свестните таксиметрова водачи...

keli_f , ако намираш движенията на бебка за необичайни, по-добре да отидеш на лекар и да се окаже, че притесненията са били излишни, вместо да се тормозиш дали всичко е наред.  Hug

Ji_Ji_Ji , ако не те виждах от време на време, че четеш темата, щях да се притесня къде забегна...  bouquet

Много топлички прегръдки от мен!

# 267
  • София
  • Мнения: 243
Мерси мили майчета за реакцията по избирането на подаръка.Ще изакам още половин час и ще прескоча до Скай Сити-Хиполенд и да купя нещо интересно за малчугана. Hug newsm51 smile3525 
Още веднъж много ви благодаря за идеите. Heart Eyes
жабче успях да сваля филмчетата щве ги гледам сега след малко,само дано не ме спипа шефа.angel008
Io Io и ние все още мислим за тези стволови клетки, радвам се чеима някой по-добре запознат с тези неща за да ни поотвори очите в каква "сделка" точно се впускаме с тези от 3000 до 5000 лева.Мисля че така варират цените в различните фирми.Не съм се отказала още но мислим все пак това са доста пари.
No Name дано и навръщане да случиш на такъв шофьор Joy Joy Joy
успех с изследванията. fingerscrossed

# 268
  • София
  • Мнения: 243
имах предвид "изчакам" а не "изакам" Embarassed Embarassed Embarassed

# 269
  • Мнения: 734
имах предвид "изчакам" а не "изакам" Embarassed Embarassed Embarassed

Ние пък не се сетихме!  rotfImao

Enigma Hug

Общи условия

Активация на акаунт