Сняг навън вали, АПРИЛката на топло си стои

  • 13 959
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 5 079
Привет мили шкембаланки!
2 дена не съм ви чела и ми липсвахте ужасно. Но толкова ми е писнало по n-на брой часове да съм в една поза пред компа на работа, че избягвам умишлено през уикенда да сядам.
И аз 3 дни не мога да изляза от Ларедут, но поръчвам основно за мен и баткото, този път бебешките неща не ми хванаха окото нещо.
Nadeto_K, аз си купих абсолютно същия комплект (за изписване) преди време, адски е сладък и миниатюрен, със здраве да си го ползвате. Hug Вече категорично мисля да не купувам за новородени, защото изкупих прекалено много от предвиденото  Embarassed, размерите ги предвиждам да пасват за месеците, на 3 месеца бебчетата ще са ЖЗ юли, значи летни неща ще ми трябват размер от 3 - 6 месеца, после вече идват по - плътни и т.н. Peace

За кг на бебоците си говорите, един съвет, като "заблудена и измамена"  Laughing - хич не вярвайте  на тези предположения, защото това не е нищо друго, освен прогнози, които се правят на база размер ръчичка, краче, главичка, върху които се изчислява определена маса. И както хората  са различна, такива са и бебчетата. Едни имат по - тежки кости, други обратното, трети са по - фини (като мама Blush и тати ) и няма как да се очакват пълни бебета. Чувала съм, че добрите лекари въобще не се наемат да дават такава информация, за да не шашкат без основание майката. Peace 1000 пъти съм писала, че се чудеха как може да съм толкова мъничка първия път, а да имам такъв голям тумбак, очакваха малкият над 3500. Когато ми спукаха мехура в предродилно, обемът се оказаха води и родих супер-лесно мъниче 2600, 46 см. Laughing Та дотук с "огромното" бебе беше. Всичко е въпрос на ген, всичко. Не се шашкайте сигурно, за несигурни неща Peace

Жабче,  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Ти хубаво си накупила сладурски неща, ама ние искаме и снимки...  Crossing Arms Да им се порадваме както подобава.  Praynig Blush Heart Eyes
Вчера гледах един филм за близнаци/многознаци по National Geographic, доста тъмни полета ми се просветлиха по тоя въпрос Embarassed, и преди съм го гледала, но не от началото, много е интересно и вълнуващо. През цялото време показваха как си ОБЩУВАТ малките, как единият е по - активен и настъпателен, другият, по - кротък и търпелив (точно както ти описваш твоите мадами). Когато единият "ступа" другия, той се отдръпвал и опирал главичка в стената на матката, търсейки майчината закрила и топлина. И това продължавало и след раждането, в детските им години. След свада, по - кроткото мъниче по същия начин се усамотявало в стаята си, полягайки на възглавницата, както на стената на матката от вътреутробния си период. Heart Eyes И ред такива примери - как се оглеждат и докосват през хориалната обвивка, което правят на по - късен етап играейки си и докосвайки се през перде. Доказано било научно също, че по - високите жени имали по - голям шанс максимално да износят плодовете, тъй като височината на матката била по- голяма и предполагала по - голяма вместимост на растящите бебчета... Отплеснах се Blush, но исках да ти споделя, колко беше интересно, затрогващо и как през цялото време си мислех за теб. Heart Eyes

Мара подробната, честити ти розови гащи, много се радвам, че ти е допаднала препоръчаната от мен доФторица Mr. Green! И аз останах очарована от нея и първия път с Вели, и сега. А и все тя има честта да ми съобщи пола. Heart Eyes

За кг - те съм +5 и аз, и ми се скараха последния път на  жк, че "трябвало да понапълнея малко". Shocked

Относно к - тите за изписване, на Вели купихме един в патешко жълто, има и с гащеризончета, но трябва по - щателно да се търси. А най - оригиналният вариант си остава, когато сам си събереш и комбинираш по собствен вкус.

Оставям ви с голямо нежелание, тъй като от сутринта #Crazy цъкаме с една любима съфорумка колички от Англия, а работата ми си седи непокътната. Embarassed

И не последно по значение:
Мила Толинка, със закъснение искам да ти честитя рождения ден, желая ти да гушнеш най - здравото и красиво слънце, което да стопля сърцето ти и да осмисля живота ти!




Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 16:29 от Олче

# 241
  • София
  • Мнения: 231
Kafenceto, мисля, че не са съвсем така цифрите от ценоразписа на Токуда, поне на мен преди 3 седмици ми го разпечатаха от регистратурата на АГ-то. Наистина избор на екип е 1500лв. Неонатологичния пакет за новородено е 500лв при естествено раждане и 600лв при секцио. Упойката е 300лв, никъде не беше разбита на упойка+анестезиолог. Цялата трябва да е 300лв. Присъствие на бащата при раждането - 200лв. Доплащане за стая има само, ако е ВИП стая, до колкото ми е известно. Пише, че има вероятност да се наложат някакви допълнителни неща, но пациентите ще бъдат своевременно осведомени. Та така...Според желанията излиза между 2000 и 3000лв.

За стволови клетки и ние доста мислим, но както е писала Io_io  - нещата не са съвсем регламентирани, а неизвестността на толкова висока цена не ми се струва особено разумно....За сега с мъжа ми повече клоним към не. Io_io, ако имаш още информация, ще съм благодарна да споделиш. Няма как да се сметне за агитация "За" или "Против", ти изказваш мнение, пък само който иска може да го вземе под внимание....  Hug

Ох, тревога ми е легнала на сърцето....ще ходя в една лаборатория да си направя една диагностика. Моля се резултатите да са отрицателни, въпреки, че се съмнявам.....Утре ще давам материал за изследването, стискайте ми палци, мили момичета... Praynig Praynig Praynig
За цените - същите цени съм написала и аз.Единствено мисля,че бъркаш за упойката.Самата упойка е 200,а ако  си избереш анестезиолог плащаш още 300.Аз съм се интересувала за Вип стаите,но мисля ,че и за другите има цена.Хубаво е да се попита предварително,защото сумите никак не са малки и ако нещо те изненадат  в последния момент,да не се  притеснява човек напразно.
  А за секциото  пише ,че  не може да присъства бащата  Cry .А аз съм толкова страхливо същество,че повече няма накъде...
Даже тук във форума имаше цяла тема за Токуда.
 За  стволовите клетки и аз се отказах и то далеч  не толкова заради парите.Една от майките тук си беше направила труда да пусне тук  договорите  на повечето фирми в БГ  които събират и съхраняват стволови клетки.Прегледах ги и като юрист съм  убедена,че  оформени  по този начин, въпросните договори не  дават  никаква сигурност и гаранция за  процедурата  като цяло и за самото съхранение през годините.
no_name  стискам ти палци и ти пожелавам от все сърце  всичко да е наред с изследванията  Praynig .
Жабче,мъжа ми и аз реагирахме по същия начин първия път като видяхме д-р Сигридов  Grinning .Аз даже си помислих,че е някакъв стажант и  си чаках  да дойде доктора,докато той не ме подкани да  легна  на кушетката за преглед  Joy .Обаче  после се очаровах колко  добре води ЖК и колко е подробен и изчерпателен  и  сега само него слушам.Тресни му  една целувка от мен като го видиш тая вечер  Joy . После се надявам да се включиш с подробности за теб и бебките  Hug .

# 242
  • Мнения: 65
maimunka07, днес броих седмиците до раждането на нашето мъниче. Ами то не останало и аз като тебе се панирах па макар и за секунди. Имам вече толкова много познати, които си имат сладки бебчовци чрез нормално или чрез цезарово сечение. И за двете ражданията съм подготвена информативно, ама пусти страх и паника Dizzy Face от новото, което ни очаква. Дори, ама голяма съм философка, като се замислих как вече няма да сме само двама, как вече няма като решим и веднага хайде на  Coffee или   Nature Sunny на по beer на плажа вечерта, как бебето ще бъде изцяло зависимо от нас, как няма да има кой да ни помага често, защото бабите не са в града.... И такива ми ти работи. А като гледам по ТВ репортажи за бебета и родилни домове ми става толкова мило, просълзявам се и ми идва да заплача от умиление.  Heart Eyes     
Eli-G, и аз смятам да отида на очен, но само да попитам в клиниката, където ми правиха лазерната корекция, дали може нормално раждане, въпреки че съм 99% убедена, че няма да може.
И аз се чудя къде зачезна Дея.
Жабче, а на тебе много ти е сладко коремчето и си мисля, че ще си имате едни прекрасни фини мадами. Щом са близнаци сигурно ще раждаш по-рано от термина.  Hug  В рода на мъжа ми има доста близнаци, една гадателка и баячка /абе една баба/ едно време, като я питах къде ще ме приемат да уча след гимназия, ми каза, ей така ще мъжа ми щял да бъде много добър и сме щели да имаме близнаци. Ама явно или ще е от втория път, или в някой друг живот.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 18:12 от sisely

# 243
  • Мнения: 5
Здравейте сладурани!
Най-накрая ви изчетох ,много сте изписа ли бе!

Честит рожден ден на патерици на празнуващите ,желая ви много здраве и прекрасни бебчета през април!

Днес бях на ЖК бебка е ок ,но съм малко с контракции пак и пак си започваме магнерича нош-па,пак си се развива с една седмица напред малко е дълга а нее дебела е на мама си се е метнала аз все пак 180см  Laughing Laughing Laughing
Казах и че искам 1 месец болнични ,а тя ме покани да вляза в болницата за 3 дни иначе неможело толкова много ,изобщо не ми се ходи там но до сряда вечерта имам време да си помисля тч тогава ще е нощна ,че да ме приеме тя за да не ме преглеждат

Сега да ви се похваля ,че ми докараха количката от Англия Britax страхотна е струва ми се доста голяма но и аз не съм малка като и направя снимки ще ви я покажа цвета и е черно и сиво направо нямам думи и много изгодно ми излезе

ЗА сега лека вечер и без болежки!

# 244
  • Мнения: 1
Здравейте на всички априлски мамчета  Wink и аз като Вас очаквам своето първо бебче през месец април. Това е първото мнение,  което публикувам на сайта  Simple Smile

Доста време ми отне да прочета една нищожна част от всички мнения и видях, че част от Вас са купили по нещо на своите слънчица.

Аз съм в 26та г.с., ама още не съм купила и една дрешка, малко почнах да се притеснявам  Simple Smile

От толкова притеснения с преждевременните контракции, които имам от 5 месец - въобще не съм се замислила за покупки....  но май е вече време. Като понаваксам ще пиша да се похваля  Wink

Целувки и прегръдки на всички бременни сладурани Hug Желая Ви лека вечер и си почивайте повече  Simple Smile

# 245
  • София
  • Мнения: 231
Мама Роси,добре дошла и лека бременност без никакви проблеми !   Hug     
No_name,току-що  проверих  в  темата за Токуда - стандартните стаи не се заплащат допълнително,по 4 легла са в стая,но   там  не може да остане и бащата.

# 246
  • Мнения: 489
Мисис Т, относно избора на болница-ако имаш доверие на лекарката си, раждай в тази, която ти е препоръчала тя Peace
От количките Чикото е по-практична, в смисъл лятната си е наистина лятна и изглежда лека (не съм я гледала наживо, само по нет-а) защото повечето комбинирани не стават за летни и уж искаш да минеш с една количка, а си купуваш друга. Такъв ми се струва случая и с Макси козито-не знам колко тежи летния вариант, трябва да е не повече от 10кг. Иначе Макси кози много ги харесвам като марка, особено столчетата им за кола Peace 398Е с всички кошове ли е? Много евтино ми се струва, тук са такива цени на количките и изобщо на всичко бебешко, направо #2gunfire

very nice, наистина изглежда все едно комплекта е 398Е, но като погледнеш по-надолу виждаш, че кошът за новородено струва допълнително 169Е, столчето за кола 129Е, дъждобранът 24,90Е и т.н. - общо поне 720Е. В магазините по принцип има малка надценка, сравнено с онлайн, та поне 800Е. Като прибавя чадър и зимен чувал и става...
Чикото го няма много по магазините тук, но намерихме къде го предлагат за 600Е и има промоция в момента за 500Е комплекта! Party Доставката е 8 седмици и си е време да решаваме какво ще вземем. Макси-Косито ни е скъпичко, но за Чико четох и лоши отзиви и затова се чудя.  На мен лично от самото начало си ми хареса Чико и сега като я пипнах колко е лека и удобна май ще вземем нея, все пак в града ще я карам, няма да качвам планини с нея!  Laughing За тази разлика в цената ще купим много други нужни неща за бебчо. Heart Eyes
 Не знам защо цари това мнение, че при нас е много по-евтино  Rolling Eyes, моите лични наблюдения са други. Нормално е една марка да има горе-долу еднаква цена, независимо от държавата, а ако се доставя от фирма прекупвач и надценка. Но в БГ има и много хубави български неща на "български" цени.  Peace Ние лятото купувахме подаръци за 3 новородени бебчета - от тук купихме за 15Е комплект панталонки с горнище за едното, а от БГ купихме за по 30 лв по 1 страхотен комплект за изписване (с по 6-7 неща вътре) за другите 2. В качество и красота не намерих разлика. Сега майка ми като гледа за внука също казва, че българските неща са хубави и сравнено с цените тук - много по-евтини.  Peace Така че май зависи кой от къде пазарува и каква възможност има.  Peace А като шокова терапия - в един марков магазин видях цени от рода на 90Е бебешки дънки и 80Е бебешка ризка  Crazy  Joy

Някой пита защо се отказах от Куини Спиди въпреки зимния кош - ами искам детето да може да спи удобно в количката и на годинка и нещо, ако му се доспи и сме навън, а не да е изкривено в полу-седнало положение, защото облегалката не пада до долу.  newsm78  Доста странен ми се видя този факт предвид сравнително скъпата и популярна марка.  Thinking

За прегледите - тук започват на 2 седмици чак след 32 г.с. Тоновете ще ми ги пуска доки за пръв път на следващия преглед в 29 г.с. Иска ми се от сега да почваме на 2 седици, да си го виждам по-често бебчо.  Blush

Иначе още не се оправям от грипа.  Cry Много зле се чувствам и всичко ме боли, дано мине скоро, че не се понасям такава.   Sad

Мара Подробната, Честити розови гащи! Нали не си накупила много сини неща още?  Laughing

 Mama_Rossie , добре дошла!  Hug

Лека вечер на всички!  Heart Eyes

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Току що се връщам от ЖК та и аз да се отчета  smile3521
Момата се развива добре, каза че според бедрото е в 25 г.с. а според главата за 23 г.с , но това не трябвало да ме притеснява, че имало хора с дълги бедра и малки глави и обратно ....
За това колко тежи хич й не питам , щото като гледам какви разлики се получават при новородени от по едно кило, какво остава за бебенце 700 грама да ми кажат точен грамаж  Naughty
Като го питах кога ще започваме да слушаме тоновете на бебето - док ми отговори , че нали ги бил гледа  на видеозона и тонове се слушали едно време като нямало ехографи и на ехографа давал къде къде по-подробна информация...да ви кажа малко ме обърка и чак се почувствах тъпа, че му задавам такива въпроси  newsm12 smile3516
За килограмите съм +5 ама  док ни ми каза добре , ни зле -  newsm78
Изследванията ми са добри и въпреки течението ми ,се оказа , че нямам гъби и плесени  Mr. Green
Като му заговорих за раждането той ми вика  че то ти си на половината бременност , много е рано още  newsm78 Аз за малко да му кажа ,че тъй като влизам скоро в 7- ми месец ми е станало много истинско ама викам айде ще си трая  Crossing Arms
За количките гледам  си говорите - аз пак да си кажа - ние си взехме Quinny Buzz барабар  с Dreamy и Maxi cosi , сгънато , несгънато да ви кажа  толкова ми е била мечта тая количка , че каквато ще да е ще си я бутам живот и здраве с голяма радост  newsm18

Добре дошла на Mama_Rossie  welcome
Олче , и аз го гледах филма - беше много интересно , а и ти си го описала толкова добре - точно както казаха й там. Като показваха как едното бебче удря другото чак ми ставаше жал за него - много беше умилително ....да си призная аз тайничко съм си мечтала да имам близнаци и това си ми се струва Дар божи  Heart Eyes
Айде стига , че досадих вече  Whistling

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 20:45 от zinaida

# 248
  • Мнения: 36
Kafenceto, мисля, че не са съвсем така цифрите от ценоразписа на Токуда, поне на мен преди 3 седмици ми го разпечатаха от регистратурата на АГ-то. Наистина избор на екип е 1500лв. Неонатологичния пакет за новородено е 500лв при естествено раждане и 600лв при секцио. Упойката е 300лв, никъде не беше разбита на упойка+анестезиолог. Цялата трябва да е 300лв. Присъствие на бащата при раждането - 200лв. Доплащане за стая има само, ако е ВИП стая, до колкото ми е известно. Пише, че има вероятност да се наложат някакви допълнителни неща, но пациентите ще бъдат своевременно осведомени. Та така...Според желанията излиза между 2000 и 3000лв.
Да, всъщност съм си сметнала към 2300-2400, защото не искам татко да присъства, не искам ВИП стая, а и Кафенце, за раждането само по себе си не се плаща нищо ако си здравно осигурен. Плащаш избора на екип и другите екстри.

# 249
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Върнах се.  bowuu

Ще си имам доза спокойствие.  Blush Бебките са все така активни и добре развиващи се - едната е 1070, другата 1100. Док каза, че вървят доста едри за близнаци и бива да понамалят темпото, защото така преразтягат матката и оттам и контракциите. Ако продължават така, има шанс да се родят големшки. Обърнали са се главично и двете. Кръвотоците са много добри, водите са в норма, белези за инфекция няма. Шийката малко се е скъсила - 3,27 см е, но било нормално за този срок на бременността и нямало нищо притеснително. Продължавам със схемата с магнезия и гинипрал при нужда. От влизане в болница няма нужда засега, но трябва много стриктно да се следя и да не пестя Гинипрала при нужда, защото две нощи ефективни контракции са в състояние да предизвикат раждане... Изнесоха ми лекция за признаците на преждевременно раждане, а 7ми месец си е рисков за близнаците. Дадоха ми и специален телефон за спешни случаи, ако вземе та стане нещо да звъня на него и те ще ме насочат къде да ида.

Филма и аз съм го гледала, има го и в интернет качен. Много е готин, ще взема пак да го гледам.
Оказа се, че лявата мацка си е измислила как да действа другата.  Laughing Обърнала се е странично с лице навътре и с краката рита по дясната, а дясната се активизира и рита мен.  Joy

Олче, аз ги качих още следобед снимките.  Wink

# 250
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен,
искам да се присъединя към априлските мами
Чакаме бебка на 01.04.2009 живот и здраве  Simple Smile
Лека и безпроблемна бременост на всички и се пазете !

# 251
  • Мнения: 2 090
k@lin@,Mama_Rossie, welcome!Леко бременеене и на вас,и здрави и пухкави бебчета през април  bouquet

Жабче,радвам се че ти и малките жабченца сте добре Hug.Като спомена че са едрички бебите(за близнаци),в родилния дом като бях със Сашко,едно момиче с което бях в стаята роди близнаци(момченца)в осмия месец-едното 2.700,другото 2.900,и ги роди естествено...Е те за такова чудо не бях чувала пък аз дотогава,да са й живи и здрави де Grinning
Между другото много е сладко как описваш действията на бебките Heart Eyes.А това филмче къде мога да го намеря,че ме заинтригувахте Party

Мара Подробната, честити розови гащи на бебчето  bouquet

# 252
  • Мнения: 268
 Здравейте, с малкия юнак всичко е наред. Обърнал се е с главата надолу.968 грама тежи. Отговаря на седмиците си.Термина ми по изчисления е 11-12.04, а според ултразвука 15.04. Маточната шийка е 39 мм. Със сигурност е момченце. Плацентата е разположена по задна стена. Зрелост е 0 ст.
Направи ми страхотни снимки на диск, които вече изпратих на най-близките ми роднини и приятели.
Ако искате може да направим и папка в албумчето със снимки на бебчовците Heart Eyes
Батко Кико много се радва, докато го гледа.
Края на март доктора ми препоръча пак да отида. Другия понеделник съм на женска консултация. Много се бях развълнувала като го видях. Бъдещето бебче и Кико са най-важните хора в моя живот. Дано всичко е наред Heart Eyes
Много поздрави на всички и за следващата среща ме броите и мен. По всяка вероятност обаче сигурно ще бъда и с баткото, ако нямате нищо против.
Засега е това от мен Simple Smile

# 253
  • Мнения: 14
Аз малко погрешно отворих темата за килограмите при бебчетата.Моят доки също не ми е казвал колко тежи никога.Просто гледам какво пише на снимките от ехографа които ми дава та затова реших да ви питам.Знам че мерят главичката и бедрената кост и така горе долу установ.каква е дължината и може би теглото newsm78.Както и да е най-еажото е да са добре бебчетата Heart Eyes
Относно стволовите кл,бях писала преди време.Когато говорих с моя доки той ми каза,че не ми препоръчва да се използват фирмите в БГ които май били около 5.Даде ми брошура на ето тази фирмаhttp://www.smartcells.com/en/ ето и на българскиhttp://www.smartcellsbg.com/.Това е английска компания и работи от 2000г в Лондон.Лабораторията  е разположеня в Плимут-Великобритания.
Това което разбрах обаче точно преди два дни от моя позната коят е с възможности преди 3 години роди и  си запази такива кл в чужбина,че всичко това нямало смисъл,защото наскоро се наложило да размразят за майка и и се установава,че при размразяването загиват 90% от клетките.Така,че аз все още мн се колебая,защото бях решила да си тегля заем и да си замразя,понеже е добра инвестиция лично за мен.Ще говоря с доки пак,аз му имам мн доверие,а и е добър специалист така,че пак ще пиша.
Мойта бебка днес е особено шавлива и мн ме  радва това. Heart EyesГадния херпес вече стана на коричка и дано скоро се махне Close
k@lin@,Mama_Rossie welcome,лека и безпроблемна бременност  bouquet

Жабче мн мн се радвам за теб и малките разбойнички Hug Hug Hug,дано всичко продължава все така добре Praynig Praynig Praynig

От мен и беболинка лека вечер на вскички Hug

keli_f,мила и аз съм с такива болки още от края на 4м.Ужасни са,сякаш имам ужасна мускулна треска или някакво гадно разтежение. Tired FaceЕдвам си повдигам краката за да си обуя обувките имам чувството,че нещо ще се скъса.Питах доки веднъж и каза,че това са мускулни връзки които се разтягат от тежестта.Боли ме също и когато в легнало положение трябва да се завъртя на едната или др страна.Абе какво да правим,няма как ще бутаме така и това е само да са добре бебчетата Praynig Praynig Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 23:41 от ssillvvi

# 254
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Ето тук го има филма: http://kolibka.com/ Казва се "In the Womb - Multiples", има и за едно бебе - "In the Womb"

Общи условия

Активация на акаунт