Отговори
# 255
  • Мнения: 467
Пива, честит ти рожден ден !   bouquetБъди мнооого много  здрава и щастлива.
Или, не е нормално това положение (дано не ми се разсърдиш). Той ти е доказал, преди наколко дни, че няма нужда да яде нощем, но буденето продължава сега по навик и защото му е хубаво да се занимаваш с него. Той усеща, че и ти някак намираш удоволствие в тази игра,защото не си му се противопоставила до момента (не се сърди, чу ли  Heart Eyes). Сега, ти можеш вечер, преди да легне да му говориш, че е голям вече и че ако се събуди нощем, ти няма да му дадеш да яде. Ще отидеш, ще му пошушнеш да заспи, без даже лампа да палиш, може да сложиш ръка на телцето, и после го остави, за предпочитане трябва да е в самостоятелна стая. Ще поплаче и ще заспи. Не са глупави децата.
Ей, каква тирада изчетох, но това е само от добро чувство. Нали и ти трябва да си починеш бе жена  Hug На практика, едно дете, когато достигне 5 кг тегло, може да понесе една нощ без хранене, представи си пък твоят мишок  Wink
Ей, дано не си спечелих врагове, че ще се набия  Joy
Лека нощ.

# 256
  • Мнения: 530
Добро утро !
Честито на всички празнуващи Св.Трифон newsm24 Drunk

# 257
  • Мнения: 222
Добро утро!

Още един път хиляди благодарности за вниманието ви и слънчевото ви отношение към мен!

Ние изкарахме един чудесен празник, а още по-хубавото, че днес продължава с други гости.
Партито беше вкъщи, че с мъника, няма друг избор за сега. Най-важното, е което стопли сърцето ми и ме накара да се почувствам обичана, обажданията, картичките и милите жестове на всички хора, които се сетиха за мен, а те изобщо не са малко. Почти целия ден премина в приготовления. Бяхме компания от 7 човека и се забавлявахме до  след полунощ. Имаше много изненади, вкусни гозби и най-вече празнично настроение. Бях зарадвана с много букети и невероятни подаръци.

А сега и аз да кажа за млякото-откакто Перси се отби, не иска и да помирише мляко, каквото и да било. С това ми показа, че той наистина е осъзнал, че вече е един  малък мъж.
Илиянка-Френско Тони чудесно ти е казала за нощните папания.

Нашите нощи са сравнително спокойни. Имало е и доста трудни такива периоди на неспане, особено, когато излиза ново зъбче, но е поносимо. Персиян-Матей спи в своята стая. Отивам при него ,ако плаче повече от 15-20минути. Един единствен път е спал при нас за 4 часа. Дано и така да продължи.

Честит празник на всички!

# 258
  • Мнения: 229
Здравейте и от мен  Hug
Ние сме ОК. Минахме си грипа и сега сме диви и щастливи. От утре ще сме по цял ден на ясла. Дано само не се разболява повече тази зима  Praynig
По повод нощното хранене - Гого като бебе ми спеше на цицата и изведнъж сам се отказа от нея, после се отказа и от вечерното кърмене /беше на 1 годинка/, а месец по- късно отказа да пие АМ и за да не го остава без прием на млекце започнах да му давам кисело млаяко. Него си го пие поне. Нощно време се събужда доста, но пие само водичка и пак заспива. Чакам момента, когато ще спре да се буди ............... Praynig
Успех на всички в начинанията  Hug

# 259
  • Мнения: 498
Добро утро!
Е личи си, че е неделя, пустооо. Цвети отиде на гости на прабаба си от мъжова страна и съм се отдала на готвене и мързел, последното е любимо занимание.
Или сладурчо вече е голям и за съжаление няма да се размине без сълзи  Rolling Eyes. А май беше споменала, че сте на квартира и няма начин да го отделите за момента, освен да ти пожелая много кураж и сила  Hug, дано се откаже, но определено ще е трудно. Пробвай със саветите на Френското Тони и скоро да се похвалиш с пълноценен сън.
Ивон-бонбон, не й ли е достатъчно едно АМ хранене и киселото млекце, пак стават 500мл.
Аз не следя изкъсо Цвети, смятам че АМ, сиренцето сутрин и к. мляко отвре на време е достатъчно, а такива нишестени кремове на правя и не давам нито кисели, само химии, не виждам полза от тях. Е виж ако някой боклук от рода на вафличка или шоколадова пастичка е първа писта  Joy hahaha Joy, ама на мен си прилича детето, обича сладко.
Пиванова цялата година да ти върви така сладко!
Венера, Кърли, Галка  Hug!
Яна щом си рекла да запиваме, после ще повтаряме  Heart Eyes!

# 260
  • Мнения: 361
Здравейте!!!

Бреееей,че пустош е настанала тук.

Елис,киселото мляко щеше да и е достатъчно,ако беше истинско,а то е пълно с нишесте.
Крем нишесте аз правя 2-3 пъти в седмицата.За мен е равносилно по консервантност,дали ще изяде 210 мл АМ с 1 лъжица нишесте или 1 суха паста или кроасан с разни оцветители и набухватели .Просто не се сещам какво друго може да се дава за следобедна закуска.
Пробвах да и давам само по 1 банан примерно,но не и стига и после се донатъпква с разни биквити и солети.Правя и грис или и давам кремчетата на Алетте.

Или,според мен ти най-добре си познаваш детето.Ако найстина искаш да го отказваш от нощното хранене,ще ти трябват много нерви и търпение,но Френското Тони е права.Големи са вече и това е по-скоро каприз и навик,отколкото нужда от храна.Педиатрите казват,че след 6 м е хубаво да няма нощни хранения,за да може стомаха да почива поне 8 часа.
При нас борбата беше с отучването от навика да спи при нас на леглото.2 седмици висях като прани гащи над нея докато заспи и после ставах през 15 минути да я успивам отначало,но като видя,че номера вече не минава реши,че може да си спи и  в нейното си леглото.

Хайде,отиваме да се успиваме.



# 261
  • Мнения: 564
Здравейте!!!
Днес мъжлето ми има РД  Heart Eyes Почерпете се за негово здраве!!!


И аз трябва да се залавям да отказвам малкия да спи при мен.. До 2-3 спи сам и после ме търси  Tired лягам при него, защото съм супер изморена, за да вися да го приспивам...Но трябва да намеря нерви и от това да го откажа...

Лек ден на всички  Hug

# 262
  • Враца
  • Мнения: 173
Здравейте и от мен   bouquet
Честит празник на патерици на Пиванова! Много щастие и здраве ти желая  Heart Eyes   bouquet!!!

За млякото какво да кажа  Tired и ние сме зле  ooooh! Докато беше само на кърма не ми се будеше през нощта да яде. Дойде периода на АМ и тогава не се будеше нощем. На 10 мес. отказа АМ и минахме на кисело - от тогава нощите в който не се е будела да яде се броят на пръсти  Embarassed Много ми се иска да я откажа от проклетото нощно ядене, но не мога Tired Голяма е вече и си разбира. Като се събуди ме бута и ми показва шкафчето, аз всяка нощ се правя че не я разбирам какво иска и първо и давам водата, след като я опита става и започва един рев (страдалчески, от който ми се къса сърцето), едно протягане на ръцете към млякото и аз се предавам  Embarassed Честно казано я оставих да реве един път, след което много съжалих, а мъж ми щеше да ме изяде с парцалите. От рева се захласна, повърна, задави и опрости накрая. Комшиите не пропуснаха да ме питат една седмица след това какво му е било на детето, та вече такива експерименти не си правя Naughty Не знам  Thinking, за сега преставам с опитите  Twisted Evil, предавам се.
На всичкото отгоре от утре сме на ясла, не знам дали да се радвам или ...  Водих я на два пъти до там, уж и хареса и като я питам ще ходиш ли на ясла тя с възторг отговаря ДАААААААААААА. Като я питам какво ще правиш там, отговаря - папам, нанам,гайкам (ще яде, ще спи и ще играе) а понякога включва и че ще ака  Blush. Много ще ми е интересно да се включат мамите на който бебчетата са вече на ясла, с коментари по темата, дали са плакали много, бързо ли са свикнали и каквото още се сетят.

Е това е от нас, май попрекалих с писането ама то е така като се сещам да пиша един път в месеца  Crazy

Фетица честито на мъж ти! Много да го слушкаш    Laughing bouquet

# 263
  • Мнения: 498
Елис,киселото мляко щеше да и е достатъчно,ако беше истинско,а то е пълно с нишесте.
Крем нишесте аз правя 2-3 пъти в седмицата.За мен е равносилно по консервантност,дали ще изяде 210 мл АМ с 1 лъжица нишесте или 1 суха паста или кроасан с разни оцветители и набухватели .Просто не се сещам какво друго може да се дава за следобедна закуска.
Пробвах да и давам само по 1 банан примерно,но не и стига и после се донатъпква с разни биквити и солети.Правя и грис или и давам кремчетата на Алетте.
Ади аз последното го казах като грешка от моя страна  Hug, че я уча с тези боклуци, но не мога да се крия всеки път като ям вафла или шоколад, или влезем в Билла и тя си напазарува на касата сама докато чакам  Joy hahaha Joy. За след обедна закуска се опитвам да давам, банан, кисело мляко с бисквитка и плод или само ябълка.
Фетица Честит ти Рожденик!
Хари надявам се Владичка да хареса яслата и да прави и ако  Joy hahaha Joy!
Хайде спирам за днес да пиша, улях се, ама така е човек без работа  Hug.

# 264
  • Мнения: 530
Фетица честит ти рожденник.Много здраве му желая и много да "те слуша".  bigdance2 hbday

# 265
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Фетица, честит ти рожденик! Много успехи и хубавини му пожелавам - едната си я има до себе си вече. Да е жив и здрав, и много, много късмет да го застига в живота!
http://www.youtube.com/watch?v=glNjsOHiBYs



Или, и аз бих направила така както казва Тони.  Praynig Но ти си знаеш най-добре де. Опитай обаче всякакви начини за отказване от нощното хранене, защото направо ще се съсипеш така.
Хари, стискам палци яслата да ви потръгне.  Hug
Слънчогледче, страхотен линк!  Peace Благодаряяяяя  Hug

# 266
  • София
  • Мнения: 5 743
Фетица,честит рожден ден на мъжленце!  bouquet
Желая му от все сърце много здраве,щастие и късмет! Hug

Хари,успех с яслата!Дано се адаптира лесно! Praynig Hug
Аз също се замислям за ясла...... мислех да не го пускам и чак на градина догодина но май ще се наложи но пък проблема е,че едва ли има някъде места тук в Люлин! Rolling Eyes

# 267
  • Мнения: 243
Такааааа  Blush
френско Тони приемам съветите ти, но да ти кажа, че и това съм опитала, до колкото терена ми позволява  Crazy. Нямам възможност да го отделя в друга стая, защото нямам такава  Rolling Eyes Нощем започва първо да мрънка да иска да яде АМ преди да се събуди. При което аз го помилвам по главичката, по гръбчето, завия го, лампа изобщо не се светва ... ама спре за 2 минути и после пак почва  Tired Вече не ми е такъв приблем наспиването, защото както каза Кърли организма ми свикна вече с такъв режим на спане и не ми прави кой знае какво впечатление. Но наистина вече това неговото са капризи  Crossing Arms Ще опитам някой път да не му угаждам 2-3 вечери подред, пък да видим дали няма да спре  Rolling Eyes

Фетица Честит Рожден Ден на мъжленце   bouquet Да те обича и уважава и много да те глези  Mr. Green

Хари успех с яслата  Peace
Димяни да не мислиш, че само в Люлин няма места в яслите  Crossing Arms В Младост е същата работа. Като пуснах кандидатурите на Яни по интернет той е чакащ номер около 200 и нагоре, а обявените свободни места са 0  Close Close Close Май сглупих като го отписах от ясла миналата есен. Като пуснаха системата по интернет и успях бързо да го запиша и го приха, ама не можеше нито да ходи, нито да им яде храната от яслата и го отписах. А май трябваше да си плащам таксите и да му пазят мястото и напролет, живот и здраве, като се преместим в Младост, да го водя от там до центъра и обратно....  Еййй, скапана работа  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 268
  • София
  • Мнения: 3 893
Честит имен ден на всички празнуващи днес!

Фетица, да ти е жив и здрав рожденника.
Хари, бързо адаптиране на Влади в яслата и стискам й палци да не боледува  Praynig.
Или, не съм аз човека дето трябва да ти го каже, че и нашето дередже е подобно, но наистина ти ще изнемогнеш с това ставане. Стискам ти палци да намериш най - правилния вариант и за двама ви fingerscrossed.

:
Аз също се замислям за ясла...... мислех да не го пускам и чак на градина догодина но май ще се наложи но пък проблема е,че едва ли има някъде места тук в Люлин! Rolling Eyes

Димяни, кандидатствах в 4 ОДЗ - та в Люлин 2 и там където Аничка е най - напред в  класирането е 146 - та резерва, а местата са 0  ooooh!. А в тази ясла, която е най - близка до блока ни е 185 - та резерва. Ето на това викам "честито" #Cussing out. Как ще успеем до септември да я набутаме в ясла идея си нямам newsm78.
Приятен следобед на всички   bouquet.

# 269
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
За яслите - в момента навсякъде местата са 0, защото в София няма текущ прием. Напролет като си направят сметките, ще обявят точните места за прием. Под сметки имам предвид - като сметнат колко деца от яслените групи на съответното ОДЗ тръгват на градина. Съответно толкова ще са и свободните места. Не че не го знаят и сега, но напролет ще е вече пълна яснотата. А дотогава - чакане му е майката и (напразни) надежди.

Общи условия

Активация на акаунт