Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 5-та тема

  • 49 864
  • 363
  •   1
Отговори
# 210
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
dodyniki, кралица си!  Peace Страхотна идея, много красиво и в тон с празника.

И аз направих днес една за утре за празничната трапеза. Рецептата е на Биляна за болярска питка, но половин доза.

Весемюл празник, момичета! Бъдете живи и здрави и вие, и вашите семейства!

# 211
  • Мнения: 1 394
Милето ,чудна е питката ти!  bouquet
Абе викам си тея хора с агнешкото само козунаци ли ще ядат?А ето ,че имало и други дето ще си хапнат питка! Crazy Аз утре сутринта мислех да я меся,но много задачи утре и много маси ни чакат,та реших да я правя тази вечер.Никакво месене повече си казах,поне до..... Thinking незнам кога,но не и в близкият един месец!
Иначе питката ти наистина много ми харесва!Браво!

# 212
  • Мнения: 1 283
dodyniki   bouquet  bouquet  bouquet БРАВО!!! Питка, направена мераклийската, как ги направи тези топчици на кръста Shocked едно по едни ли ги лепи? Много оригинално.
Ето и моята питка, този път я направих малка, защото миналия Великден изядохме питката със салатите и после агнето остана. След като я извадих от тавата, щях да я снимам, ама то в тая лудница около празниците  Crazy





# 213
  • Мнения: 1 394
Пепика,пак ми изпопадаха пломбите от твойте красоти!ЧУДНА Е СТАНАЛА ПИТКАТА ТИ!  bouquet
А топченцата-да,едно по едно ги лепих....голям зор-половин час топченца лепих... Crazy

# 214
  • Мнения: 406
 Пепика,прекрасна питка както винаги  Hug Как я оформи така  Thinking

# 215
  • Мнения: 1 283
Пепика,прекрасна питка както винаги  Hug Как я оформи така  Thinking

Eто заповядай  Hughttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251018.msg7160830#msg7160830 тук Евак много хубаво е обяснила   bouquet

# 216
  • Мнения: 1 440
Пепика, dodyniki, mileto, страхотни питки сте направили...а аз като се относох с  козунаците и ми остана време да омеся една и за нас Blush

# 217
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Пепика, питката ти е произведение на изкуството!

А листенцата са голяма играчка, не можеш да минеш метър с картинките за рязане под ъгъл Wink играла си си листче по листче!  smile3501

# 218
  • Мнения: 11 607
Пепика, dodyniki, mileto, страхотни питки сте направили...

Страхотни!

Пепика, направо ме предизвикваш с тази питка и аз да направя една......Ох...в неделя може да се отчета и аз,че нещо в последния един месец(че и повече) хич не съм правила питка....Но твоята е същинско вдъхновение.

Ти на 2 кори ли си я правила?

# 219
  • Мнения: 1 283
Благодаря ви момичета  Hug
Mileto специално тези листенца ги изрязох с формичка, която взех от една моя приятелка - сладкарка, но въпреки това е голяма играчка. И понеже я взех назаем, вече имам във фризера към 30-тина листенца  Mr. Green Три формички за листенца различни големини - 30 лева #Crazy, купени са от София. Ако си намеря, ще ги купя / шкафовете ми ще се пръснат от такива джунджурии ooooh!/

Мамче Цоцоланче,предизвиквам те  Joy Напоследък време не ми остава за нищо, много съм заета и денят ми минава като миг.
По-нагоре съм дала линка на Евак, оформих я по същия начин, ама не броих, ами рязах слагах, рязах, слагах, че то в къщи една дандания, точно като взема нещо да оформям или меся, то ще са въпроси хиляди, то ще е мрънкане и квото успея да направя - това е! А иди брой и помни до къде си стигнал  Crossing Arms
 Ще те помоля да си качиш Шарената питка в галерията, че е много интересна и не е за изпускане   bouquet

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 133
Пепика, dodyniki, mileto,Прекрасни питки сте направили.
И аз днес направих една мъничка





Момичета ,защо така пак ми потънаха розичките newsm78

# 221
  • Мнения: 1 394
Много ти е красива питката,Кики!Според мен тестото от ,което си направила розичките е от брашно ,вода и сол,нали?А то е доста тежичко и дебело,затова.И на мен веднъж ми се случи,после ги разточвах на по-тънко.А сега последните пъти правих фигурите от тестото за питката намесено с повече брашно.Така пък изобщо не потъват.Това е моето мнение,нека някой специалист да се произнесе,това са само мои наблюдения.

# 222
  • София
  • Мнения: 3 090
Чудя се тук ли е мястото на тази великденска питка, или в темата за козунаците  newsm78 Но ще я пусна тук, макар и великденска, си е питка  Laughing
Casatiello 1 i 2 и разрязан.
Да, яйцата сложих сурови. Вътре има кашкавал и салам.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 07:23 от krikri

# 223
  • Мнения: 1 394
Много е интересна!А яйцата сурови ли ги сложи?Белички ми се виждат и затова питам...

# 224
  • Бургас
  • Мнения: 133
dodyniki ,благодаря. smile3525
Навивам ръкави и започвам пак да меся.Този път ще направя една розичка от тестото.
Лелеее,от снощи половината пита остана,ама краста Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт