Автоимунен тиреоидит на Хашимото (6)

  • 78 044
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 762
Eто го нашият човек Mr. Green  Вижте го хубаво
Сега какво ще правим? Ще го мразим или ще му отдадем дължимото уважение и ще го пуснем в уводната част Wink

Іcyangel, страхотна лентичка си си намерила! Успех утре Peace

Нито аз съм рачка, нито майка ми Naughty Чудя се какво правя тук при вас Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 209
Не ща да го гледам  г-н Хашомото. Обидена съм му, 4е се запознахме. 
Само ще се ядосвам. А какво сега на бг пак пише доста различни неща от тези в англо-източниците.

Мисля да забогатея и така да намаля стреса, да се преселя на село на топло , умерено-планинско местенце с брезички и липи4ки, да посадя градина, да си я "копам" за добив на екопродукт , а който не слуша да го "тепам" с мотиката.

# 17
  • София
  • Мнения: 512
Ох момичета ша ма уморите от хумор  Joy
птица от кой архив го извади тоя Хашимото  Joy ще го разпечатам и ще го плясна на стената зад мен, та като ми е нервничко да го целя вместо дарц  Mr. Green
harmony_broken може да не вярваш, ма аз съм от тези дет се изнесоха от София  Mr. Green на 40 км. сме в къщичка с дворче, с гледка към планината, а от терасата на втория етаж гледам съседните хълмовете. Надявам се, че липсата на стрес в тази обстановка ще убие тоя звер Хашимото  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 311
harmony_broken  гледай и мен да вземеш, аз ще действам с дарачето. Mr. Green
Миналата година когато ми откриха Хашимотот бях с оплаквания от подути лимфни възли, което е нещо с което си се носим от малки  Mr. Green
Клеми ти ли беше в ремисия в момента?  newsm78
На мен снимката на човека не ми пречи, все пак е изяснил как да ни помогне. Някъде бях чела, че и навремето си го е имало, не е било обаче диагноза и са смятали жените за леко луди  Shocked , а те милите с нашия проблем, но в друго време.


Птица, гледам лентичката и съм смаяна как всеки ден се изменя бебенцето  Heart Eyes
за мен тази беше най-нагледна  Peace

# 19
  • Мнения: 656
Хайде и аз в новата тема.
Г-н Хашимото определено не искам да го гледам,нито да се сещам за него. Mr. GreenПо-добре ми е като не го мисля.
Аз съм от малък град,и както казах и преди ,ако чаках от нашите лекари да ми сложат диагноза,така и нямаше да разбера какво ми е.Добре че много се ровя в интернет Mr. Green
Момичета,да си повторя и тук въпроса.Трябва ли да правя някакви други изследвания,при положение че антителата са в норма?Чета за някакви NK клетки,вливания и т.н.
Много моля някой да ме осветли,че се страхувам да не изпусна нещо.

# 20
  • Мнения: 311
мерри няма как да стане е така от нета да ти кажем какво да изследваш, а и не е здравослоно за теб.  Hug В моя случай е по предписание на лекуващия лекар, антителата не са определящи за такова изследване. В нета има много инфо за НК клетки, аз обаче си го разбирам по мой си начин - атакуват ми бебето, затова трябва да се узаптят. За вливането -  в предната тема имаше отговор на мой такъв въпрос, било за кратко, поръчва се медикамента, самото вливане е в частна Клинина Щерев. Друго освен да си намериш по-добър лекар като заключение не знам какво да кажа  newsm78
Желая ти успех.

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
здравейте, момичета!

птица, благодарско за новата тема  bouquet

аз продължавам с неволите. днес правих второ изследване на пролактина и пак е висок Confused. утре ще мина през ендото да му покажа изследванията и да видя къде ще ме праща. как, по дяволите, на спойствие да го изследвам този пуст пролактин?!

поздрави на всички  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 209
Meрри, ако си бременна или ще бременееш- редовно - НК клетки, хормони и антитела.  
В противен случай ехография веднъж на 6-12 месеца и хормони + антитела  2-3 пъти годишно, ако са в норма,а ако не са според предписанията на лекаря.

Това е най-общо, 4астните слу4аи ги преценяват ендокринолозите Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 16:18 от harmony_broken

# 23
  • Мнения: 37
Много раци, много нещо! hahaha
Едно Скорпионче в мое лице не искате ли? Joy

# 24
  • Мнения: 656
Благодаря,момичета за отговорите  bouquet
Моята лекарка въобще не ми спомена за НК клетки,при все че и казах ,че искам да забременея.Каза ми ,че съм в ремисия,и няма проблем да опитваме.Аз оттук чета за тези изследвания.Май ще трябва да търся друг ендокринолог.
Сега отивам да поровя за информация.

# 25
  • Мнения: 74
Хайде и аз да се разпиша в новата тема Hug Много ме кефите с чувството си за хумор!
Птица, благодаря за труда който полагаш  bouquet

За протокола и аз съм телец Peace

От 4 години  аз се изселих от София и този факт ме направи много щастлива!!!

А по въпроса за малките градове, ще ви кажа че сега съм в едно курортно градче, където ендокринолог идва един път в седмицата. Та като бях бременна във втори месец, само въз основа на завишеното ТСХ-около 6 беше, същата "ендокриноложка" без абсолютно никакъв преглед- било то мануален или ехограф ми каза да ям много орехи и риба и след месец пак да изследвам ТСХ #2gunfire Тогава ви открих темичката, за което съм много благодарна  Hug и смених още двама лекари докато си открия моята! В Големия град.

Успех на бременните и на всички други: само хубави резултати Hug

# 26
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ииии ...бройте още един рак в хубавата нова тема и голям мераклия за среща с весели другари , дето да се смеем и дивеем !!!
Не съм била с някакви кой знае какви деспотични родители - майка ме плашеше с татко , искаше в уч-ще да съм на 6 и поради тази причина са ни били и скандалите .
Имам много ангини и респираторно-вирусни инфекции , като в последните години бях болна перманентно ....като се има предвид , че работя с деца с интелектуални проблеми , дето си кихват юнашки и не слагат ръчичка на устата е ясна работата...
Аз си датирам сама времето , в което се е отключила болестта и интересното , е че съм го разказвала на 2-ма изтъкнати ендокринолози - проф. Малеева и на доц. Вл. Христов - как при тежка зима, започвайки в градската гимназия се разболях от тежка ангина , която ме държа 2-3месеца , мензиса ми спря и т.н. и на тях не им хрумна дори , че може да е Хашимото и това още преди 5г. Сега погледнах изследванията на Малеева проверила ми е антителата през 2004 и е писала , че не са в норма , поради калориен недоимък ...а аз съм дебела и и се оплаках , че прогресивно качвам , макар и на перманентни диети....Аман от лакоми за пари лекари в тоз моя живот ....дето не слушат , а гледат да ти грабнат парата и да те разкарат от главата си...
Ох , още има какво да споделям , ама се ядосвам , а нали не требе....

Живея на село до В.Търново , ако не беше мерака за ин-витро никога никой нямаше да ми установи нищо - да са живи и здрави в клиниката в Плевен . Д-р Емин само докато отпочнах и на третото изречение от споменатата история , която разказвам само защото е свързана с проблемите на цикъла и ме прекъсна и каза , че като свързва разказа и вида ми , предполага , че имам Хашимото , но иска Тодорова да му потвърди ......Разбира си момчето от работата и най- вече слуша пациентите и вниква в историята и вижда зад фактите. ..
Днес достигнах до дозата от 1табл. от 50мг Еутирокс и незнам от това ли или от тежкото задушно време , но цял ден ми се вие свят, тресе ме , студено ми е и ми е премеляло....Даже задрямах докато един сладур си смяташе задачките ....ужас , детето ми изгледа толкоз странно като се стреснах и забих чело в масата....пих капучино , щото кафе хич немога , ама нищо...няма и кой да ми измери кръвното.....ще си легна пак , дано ми мини до утре , че ми е тежък ден , а и ваканция няма да имам май ....ще видим...
Лек ден пиленца златни   Heart Eyes Hug , радвам се , че ви открих , че вярно хубаво е да си сред свои и не се шашкам вече на някой проявления на болестта - щом и вие ги имате работат е ясна.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 17:54 от Миг незабравим

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Eто го нашият човек Mr. Green  Вижте го хубаво
Сега какво ще правим? Ще го мразим или ще му отдадем дължимото уважение и ще го пуснем в уводната част Wink
Птица, откъде го изрови тоя. Не че е лоша статията, но е от сайта на една фирма, която лекува Хашимото, а и всичко, каквото се сетите с хранителните добавки на Корал клуб. Ако го сложиш на първа страница, ще излезе, че го препоръчваме като лечение. А аз пробвах и не мога да се похваля с кой знае какво. Разказвала съм в предишните теми. Иначе това е кабинета им в Пловдив и собственичката е много симпатична млада дама, която лекува дъщеря си от Хашимото по този начин и затова се запалила и направила кабинет.

# 28
  • Мнения: 776
Нямам нищо против чевечеца, добре че е бил той, та да знаем с какво се сблъскваме.   bouquet
Трябва да си го изпринтя и да го дам на познатата ми, дето ми разправяше, че Хашимото идвало от самураите, дето си бръснели главите и нямали коси и понеже при нашето заболяване капе косата, ако не  се лекуваш, та затова се казвало така на самураите  #Crazy ooooh!

Може би не трябва да го слагаме на първата страница само по една причина, че има момичета, които доста се притесняват от описанието на симптомите и възможното развитие на болестта. Мен лично не ме плаши, защото предпочитам да знам с какво си имам работа и да гледам истината в очите  Sunglasses

Аз съм зодия водолей
Птица, не разбрах ти коя зодия си, ако искаш да споделиш с нас, де  Blush

# 29
  • Мнения: 13 762
Добре, де, добре Simple Smile няма да го слагам Stop Уплашихте се напразно, аз само ви проверявам колко носите на майтап Twisted Evil
Всъщност, що пък да не му пейстнем лика - заслужил го е човекът, ко Rolling Eyes Хем като в Диетите - с разните дебелани и хубавици, които си слагат за стимул Mr. Green
А той един Убавееец, съвсем ще ни стресира и депресира Joy

Аз съм уж от хвъркатите зодии, дето от нищо не би трябвало да им пука, ама не, впрягам се от всичко. Близнаци съм.

Общи условия

Активация на акаунт