Автоимунен тиреоидит на Хашимото (6)

  • 78 061
  • 770
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 371
Doбро утро,хашмотки! Simple Smile
Май сама ще си пия кафето
Ще ти правя компния, но не с кафе, че после няма да мръдна от вкъщи цял ден Mr. Green
Ау, много рано си станала.!

# 736
  • Мнения: 453
Добро утро, присъединявам се към пиещите кафе. За съжаление не мога да се откажа от него Rolling Eyes

# 737
  • Мнения: 37
Привет и от мен!
И аз съм тук и също си пих кафето преди малко. Няма отказване от него, само го намалих след един преглед при мамолог, който каза, че е желателно да се пие по-малко кафе. Rolling Eyes
Иначе вчера пустото склери ме хвана и забравих да си пия Еутирокса, та се сетих към 23ч., когато вече си бях в леглото. Слава Богу, отрицателен ефект не съм забелязала. Mr. Green
Иначе нищо ново при мен. Моят следващ преглед е чак юни и тогава ще се отчитам с резултати.

# 738
  • Мнения: 468
И аз днес съм в къщи , моят мъж е днес на работа. Не е на смени ,  просто си помага за през раб. дни.Тия дни нещо ми е много скапано. То и времето такова.Аз тоя месец трябва да си правя изследвания на хормона. Да видим кога ще се наканя да отида.
За кафето аз чак сега ще го пия. Трябваше да пооправя малко из нас. Пране ,простиране и др. досадни дом. задължения.Обичам като седна да пия кафе първо да ми е чисто и оправено.Макар,че двете диваненца дето си имам в къщи въобще не обичат да им е прибрано.Особено малката.За един час може толкова да разхвърли и да направи толкова бели ,че все едно в нас са били цяла детска градина с деца.
Хайде лек ден и дано се постопли малко.
п.п. днес май ще съм абонирана за компа.

# 739
  • Мнения: 220
добър ден!!!!

вече пия второ кафе,  morning знам, че едно на ден  е достатъчно, обаче много ми пада кръвното и трябва да ги докарам до 2-3 ден, за да съм в кондиция, особено сега с това Хашимото, от което много често нямам сили.
Момичета искам да питам - щитовидните хормони стимулират функцията на яйчниците, така ли???? Защото от 2-3 дена нещо кафеникаво ми зацапва бельото и  усещам болка ниско в дясно.  Мисля, че не съм в ову, а за менструация е мн рано. Нали ми закъсня миналия месец ........  Whistling  все да има за нещо да мисли човек и да се притеснява, писна ми вече  Whistling

Видях, че харесвате фотосите, които слагам тук, ето ви още - положителнте емоции са хубаво нещо, от тях спадат и антителата  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green - целувки и доскоро
 

 

 

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 16:02 от Диди6

# 740
  • Мнения: 468
Явно днес наистина сте почивали.  Аз все още кукувам тука на компютъра.. Нещо не ми се спи. А после сутрин не мога да отлепя от леглото. Обичам да стоя до късно , защото вече всички в нас спят и е тихо и сядам спокойно да се ровя из нета. Ама сутрин много зле положението , едвам се вдигам. Ама няма как. Така ще е първите сто години , после ще му мислим.

# 741
  • Русе
  • Мнения: 621
Добро утро момичета,

моята история е следната - есента на 2008 г. имам едим мисед, последван от разни изследвания. При щитовидните ТСХ-то ми беше 5,50, всичко друго беше в норма. Почнах да пия Еутирокс. Сега съм бременна във 7 г.с., хормона ми е 3.08 и докторката ми спря Еутирокса, не е ли рисковано това. Аз мисля че е малко височък за спиране. Вие как мислите, ама от черни мисли в малката ми главица...

# 742
  • Мнения: 220
Здравей Veni1122 след празниците тичай на друг лекар, не  губи време. Мисля, че не е трябвало да ти го спира лекарката еутирокса, знам ли  Thinking не разбрах ти с Хашимото ли си или имш друг щитовиден проблем?

# 743
  • Русе
  • Мнения: 621
Здравей Veni1122 след празниците тичай на друг лекар, не  губи време. Мисля, че не е трябвало да ти го спира лекарката еутирокса, знам ли  Thinking не разбрах ти с Хашимото ли си или имш друг щитовиден проблем?

Нямам Хашимото, всички други показатели са ми в норма, само дето ТСХ-то ми е високо

# 744
  • Мнения: 220
Това че нямаш Хашимото е много добре, слава на Бога  Hug
Veni1122 откъде си ????? ако си от София иди направо в Ендрокринологията / Майчин  дом на 13 етаж/  всичко ще  наред, спокойно само

# 745
  • Русе
  • Мнения: 621
Лошото е, че съм от Русе, а тук няма ни един читав специалист. Ще си остана май само с притесненията и напрежението да не ми се случи втори път пак мисет  Cry

# 746
  • София
  • Мнения: 2 908
Вени според мен трябва да продължиш с Еутирокса,защо ти  го е спряла нямам представа,стискам палци този път да е успешен до края. Praynig

# 747
  • Мнения: 776
Здравей Вени, все пак опитай се да потърсиш второ мнение от някого. В съседни градове няма ли някой доктор-ендокринолог. Виж първата страница на нашата тема, там има координати на специалисти в различни части на България.

Момичета, съжалявам че ме няма, но детето ми прекарва някакъв ужасен вирус с повръщане и висока температура, та вчера беше много екстремен ден  Tired Добре, че днес сме по-добре, отдъхнах си.  Simple Smile

Дано вие си прекарвате добре. Диди, готини снимки  Hug

# 748
  • Мнения: 667
Привет,
veni1122, намери си друг лекар.
По време на бременност е нормално дори да се увеличи дозата на Л-тироксина, защото ТСХ-то се увеличава. За правилното развитие на бебето ТСХ-то трябва да се поддържа  около 1 - 2/това е мнението на Д-р Начев от ендокринологията и Д-р Катя Тодорова, а те са водещи в областта/.
Ако им нямаш доверие на русенските ендокринолози, уговори се с някой от софийските. Може да посетиш някой еднократно и после да се консултираш по телефона, ако е проблем пътуването. Успешна и безпроблемна бременност!

# 749
Добро утро!
Кой говореше за ранно ставане?
Сигуна съм, че съм подранила и с кафето. kaffeetrmker_2

Разбрах, че някои от вас са без мъжете си по празниците.Моят ме следва непрекъснато-то една любов голяма-мани мани. Joy

veni1122 -съгласна съм с другите.Потърси друг лекар.И смело-след дъжда винаги идва слънце.  Nature Sunny

Диди6 нещо танци манци, а нищо не разправяш.Как беше купона?

Mlyna за теб купона също е бил супер ама с обратен знак.Пиши как е детенце и дали е по-добре.Незнам на колко е години ама нали знаеш повече течности.С температурата е гадно-моят син с дни не я сваляше.

Общи условия

Активация на акаунт