Отговори
# 60
  • Мнения: 7
Пак се изложих като кифладжия newsm12. Бебето се казвало Ева, а не Ива....добре че имам колеги, които да ме уведомят за гафа. Само дето те са сгафили заради мен...ужас!

# 61
  • Мнения: 70
Здравейте момичета!
Да ви питам - някой знае ли колко струва епидуралната упойка в другите болници, освен Шейново. Аз бях чела, че е 100-150лв., а вчера гледах на техния сайт - 300лв.  #Crazy По принцип съм се насочила да раждам там (без избор на екип), но тези двойни цени започват да ме дразнят много и вече се чудя дали да не се преориентирам newsm78

# 62
  • Мнения: 61
300лв?! И аз си мислех, че в Шейново е 150лв. е супер скъпо, май и аз се замислям дали да не сменя болницата

# 63
  • Мнения: 70
Да, така пише на сайта им - http://www.sheynovo-ag.eu/
И аз се шокирах. Sick

# 64
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Вчера напазарувахме малко дрешки и съм много доволна от избора. Ако всичко е наред, тази вечер ще си вземем и количката.
Ето и нашите покупки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255638&pid=11513258

# 65
  • Мнения: 110
В Шейново за праснали някакви луди цени, надявам се в Тина Киркова да не правят такива неща, поне докато не родя  Mr. Green

Ох, като гледах покупките на Бейлис и другите в албума се сетих, че все си харесвам разни дрешки за момиченце - роклички сладки малки, пелеринки .. какво ли не, а момчешките са скучнии. Нищо, следващия път  Mr. Green

Да ви кажа нещо смешно - по съвет от форума си купих от една аптека помпа за кърма за 4 лв. - тип спринцовка за в болницата, била подходяща за в началото, ако има запушени канали и тем подобни. И да не свърши работа, няма да ме е яд за парите, а ако се наложи ще купувам от скъпите Авентски. Та на упътването знаете ли какво пише - МЛЕКОСМУКАТЕЛ  Mr. Green Кефи ме.

# 66
  • Мнения: 166
И аз тази сутрин пуснах последните изследвания,сега остана да чакам резултатите.
Дадоха ми документите,в случай,че започна да раждам,което много ме съмнява,макар,че ми се иска вече....
И така до 30.04 когато имам час за видеозончето...колко голям ли ще е станал бебока...
Аз всичко съм изпрала и изгладила,само кошарката не е сглобена,но досега чакахме да му дойде музата на таткото,че го чака едно местене....а мен едно чистене....Каката е най-щастлива,че ще си има собствена стая вече! Grinning

# 67
  • Мнения: 204
Здравейте сладурки,радвам се 4е вси4ки сте добре.
Благодаря ти Маги за темата   bouquet.
Пъстро4ка и Стели, 4акаме снимки Hug.
[/list]Ани 4естито беб4е на приятелката ти ,много да слуша мама.
4естито на рождениците .
За кекса ,не ми се говори направо ,моето мило бяга от мен като от 4ума,страх го е.Сега и Евгения е сложил да спи между нас. Crossing Arms
[/list]Аз тези дни сам по цял ден в болницата ,с едни контракции няма да ви казвам  ooooh!,държат ме защото бебка има усилен пулс  ,но ми казаха 4е няма страшно ,ще ме държат под наблюдение .Милата ми Жени пла4е по цял ден без мен.Постоянно повтаряла "Мама то пай",в превод "Мама какво прави",как ще е като родя и съм през нощта там ,не ми се мисли.Е това е от мен приятен ден на вси4ки.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 9
 hahaha млекосмукател!!!!  Joy вчера във Варна снимах един знак "ПешАходна  улица". просто ме убиват Simple Smile

момичета, честита ни нова темичка, само с хубави новини да я пълним Simple Smile

след като се наоплаквах за последната седмица, в която седях вкъщи и се бях побъркала от работа, последните 3 дни само хайманосвам по улиците - и с бъдещи и с настоящи майки и събирам всякакъв вид информация. по този повод ми казаха, че имало едно устройство против насекоми, колкото кибритена кутийка, което се закача за количката или леглото и издава едни специфични звуци - които не се усещат от хората - но дразнят безумно хвъркатите гадини. казаха ми къде във Варна може да ги има и ще ходя да проверя тия дни. ако купя и има, ще ви кажа как се казват и колко струват. майчетата казаха, че са ефективни.  
вчера се оказа, че на фона на бременното ми затъпяване и хипопотамско спокойствие, въпреки, че количката ни (втора употреба, от леля ми - Спийди на Куини) е в нас от месец, изпрана и подготвена, не сме пробвали най-важното - влиза ли в багажника на колата ми - опел Корса!!!! и вчера, опитвайки се да я занеса на дребен ремонт на дръжката, се измъчих! борих се като куцо пиле с домат да я навра, пущината, махах кори, подложки - не и не! не влазя  Sick и сега, мислейки с таткото от вчера вечерта, изръшкахме сума ти сайтове, за да си намерим втора, като за мойта кола. понеже Спийди-то е супер, а леля ми не я иска, и е с всичко - кошчета, портбебета, дъждобрани, мрежи и т.н., мислим да си я оставим като втора - за другата семейна кола (в която влиза) и когато сме с таткото на разходки сред природата и в пресечени местности. а сега си търсим лека, компактна, с пълно легнало положение, с обръщаща се дръжка и лесна за сгъване и разгъване. МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ!!!!  smile3514ако пък е и евтина - здраве му кажи!
гледахме всички основни марки на бг пазара, ходихме днес и до Хиполенд, по-късно ще ходя и до Бебчо, да си взема Спийди-то. но не се ограничаваме с Варна - дайте съвет - тук в БГ или от сайт в чужбина нещо??? Сиска, знам, че се беше зарекла дума да не отронваш по темата, ама те моля, като главен експерт тук, пусни някой и друг линк с инфо, че проблемът ми наистина е сериозен... кварталът ни е на м......та си и няма алеи, не става за без кола, няма и паркове и градинки наоколо.  newsm45
Фелина - с черпенето - лесна работа - все ще се засечем в Морската градина с бебоците, за да сваляме усилено баджаците за плажа  Sunglasses
а, Бебз, само така!!! и аз съм същата, не се давам пред разни институции. УРА за победата!!!! #2gunfire
Бебз, ти питаше за преглед в София, на частно, и то при добри доктори. аз в София се следя от години в Семейно планиране. там правят прегледи едни от най-добрите доктори на Токуда, Шейново, Майчин дом, следобедите през седмицата. освен това ултразвукът им е много хубав и съвременен и е евтин, най-важното. скоро не съм ходила, звънни да питаш за другата седмица - записванията се правят или в петък, или в понеделник до обяд, че се пълнят часовете бързо.  питай и за цените - консултация, УЗИ, микробиология - мисля, че ще ти харесат. д-р Диков от Токуда, д-р Сираков и д-р Павлова от Майчин дом и още един доктор от Шейново бяха титуляри там, питай сега кои са - всичките са специалисти и ще ти обърнат внимание и за прегледа, и за консултацията. те са там веднъж седмично, за по 2-3 часа само. сестрата там се казва Даниела Дикова, страхотна е!!! благодарение на нея и д-р Павлова я има нашата бебка и е жива и здрава, както и аз! поздрави я от Весела   bouquet
Май-чета, чакам някакви идеи за количката!!! много спешно  newsm17

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 9
Бебз, сори, ето линк на БАСП http://www.semeinoplanirane.com/, забравих да ти го дам.

някой беше питал за изследванията - 4 пъти са безплатни, но има ограничения в кои месеци - 3, 5, 8 и 10 лунарни месеци. последните, месец преди термина, са от здравна каса и са урина, ПКК, влаг.секрет. на мен дотук са ми пускали 2 пъти кръв, веднъж урина и веднъж секрет, казаха, че сега в 8 няма да ми пускат, чак в 10!!!  всичко останало съм си плащала сама.

за секса - д-р Давидков ни каза в 27 г.с., че може, но не повече от 2 пъти седмично и не повече от 5-10 мин. и то, ако може, да се избягват оргазмите при бременната. иначе до 5 месец имахме забрана и после се развихрихме. сега сме като по схема - таткото слуша  bowuu общо взето 1-2 пъти седмично, но всякак, като по филмите (като изключим факта, че съм като хипопотамче и вече не светвам лампата, че татко ни се шашка от корема  Joy) но напоследък ме хваща страх от наближаващото вече раждане и нямам силни желания и сънища както преди .

# 70
  • Мнения: 30
Момичета на мен не са ми издали направлението, а само обемната карта. Казаха ми, че ще го напишат две седмици преди термина и ако се случи преди това да отивам без него направо в болницата newsm78 Дали ще имам проблем с приемането, ако стане по рано и нямам направление?! newsm78 Вярно, че нямам никакви показатели за по-ранно раждане, но .............

За всички мами с проблемно придвижване (като мен) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=216968&pid=5144217 гледайте и завиждайте Twisted Evil

# 71
  • Мнения: 172
idar,страхотна снимка!Тази кака май няма проблеми с кръста! Mr. GreenТи как си днес? Аз изкарах кошмарна нощ, но сутринта се чуствах по-добре.Поне до момента, в който се изкашлях и се схванах тотално Sick
Мойте документи са готови и направление са ми дали.Мисля, че няма да е проблем, ако нямаш направление и отидеш да раждаш. Тях ги интересува дали си осигурена, не че, ако не си, ще те върнат!
ЧРД на всички рожденници  bouquet

# 72
  • Мнения: 336
Момичета на мен не са ми издали направлението, а само обемната карта. Казаха ми, че ще го напишат две седмици преди термина и ако се случи преди това да отивам без него направо в болницата newsm78 Дали ще имам проблем с приемането, ако стане по рано и нямам направление?!

Направлението за хоспитализация или още талон No7 важи за срок от 1 месец, затова са ти казали, че ще ти го издадат по-късно. Поне на мен така ми казаха, като ходих да си взимам болничния.

# 73
  • Мнения: 445
Вайза, излови ме за снимката  Laughing.  Много си наблюдателна. Честно казано се надявам други познати да не я видят. Ама винаги съм на всяка манджа мерудия. Може ли без мене. Но пък в списанието имаше и голяма статия за онова бабе, дето идваше на лекциите и се чудех какъв и е случая.

# 74
  • Мнения: 30
geribg днес да чукна на дърво се придвижвам из къщи горе долу добре bowuu даже си позволих да си подредя книгите по лавиците след козметичния ремонт. Утре се надявам моито мАж да си е в къщи и да ме по изведе на въздух Rolling Eyes Ако съм като днес Praynig искам да отидем да купим дрешки за изписването от един магазин на Азис-бебе.
Ти пиеш ли нещо за болките или стискаш зъби? На мен ми изписаха едно прахче, но док каза само в краен случай да го ползвам, че е доста силно ooooh!
Мацки дайте идея от къде мога да купя по евтин бебе-фон с по голям обхват, че нали ще ходим на море трябва да сме подготвени Wink
Онзи ден майка ми ме подсети, че за самото изписване от родилното трябва да се остави нещо в б-цата, за почерпка newsm78 Вие какво мислите да дадете? Малко съм скарана с тези неща и ми е тъмна идния Crazy
Видях още една две мами решили да раждат в Окръжна София. Пишете ми ЛС да споделим малко инфо Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт