Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-11

  • 43 304
  • 441
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 708
Да, Ангелари, така е, на оперираната ръка много трудно зарастват раните. Аз съм се порязвала, макар и слабо, доста време мина за да се оправи. Но, въпреки всичко, Кана ти е казала, иди на лекар!

Благодаря за почерпката и кафето!   bouquet

# 391
  • Мнения: 1 567
ЪЪЪ, аз ще се почерпя само с кафенце, че нали съм на Дюкански режим на хранене smile3532
Ангелари, да иди на лекар... Да ти е мирна главата ...
Момичета, тук вече е лято. В момента в къщи е 25 градуса... К'во шъ прайм лятото, направо не ми се мисли... Mr. Green Mr. Green
А аз съм седнала и  1ironing 1ironing
Всичките ми китки са се хванали.... newsm44 newsm44, особено сакъзчетата и мушкатата ...

Я, Ияна, пак май е сбъркала или форума или темата... smile3555

# 392
  • Мнения: 623
Пенчо  gydi я кай ся, кога ша пиим по една  beer2

Всъщност много се радвам, че майката на Вики е упражнила правата си
Много гадно звучат изказванията но ИАНА
Но това е риска на публичното пространство
В противен случай Сайпа Hug

Момичета Ангелари от няколко години приема само фервекс и аналгин без лекарско предписание
На лекар бях още в неделя, днес сутринта пак
Просто искам да разбера как реагирате вие и как процедирате при ранички по ръката, за да се предпазите от възпаление
И още дали въпреки пазенето /защото и аз се пазя, да не си помислите обратното/, при някой се е възпалявало
Но явно при вас не е имало възпаления, което може само да ме радва
Пък лекарите трябва да се контролират, откакто разбрах, че си отнесох Витамин В комплекса ей така, като е можело и с фолиева киселина  fight
 

# 393
  • Мнения: 414
[
Пък лекарите трябва да се контролират, откакто разбрах, че си отнесох Витамин В комплекса ей така, като е можело и с фолиева киселина  fight
 
  Това не го загрях...
Ангелари, аз не се пазя - порязвам се, скубя си мишницате и цялата ръка оперирана ръка, ходя на маникюр и даже готвя  Joy и често се порязвам  Joy с оперираната ръка. Идеята е, че лимфните възли са по-малко и може да стане лимфодем или нещо такова. Нещо такова си спомням, но не може да живеем под похлупак. Ще ти кажа, че аз преди да ме оперират съвсем случайно си опрях рамото на ютията и след няколко време така ми зягнои...отстрани се зачерви яко...Просто влезнали микроби....Сигурно и при теб е така, иди да те види някой и да ти даде антибиотик ако трябва за мазане, да намажеш мястото и ще заздравее. Мазала ли си го със спирт? Това е друго, което се сещам, но ако от спирт не минава се маже с антибиотик.  Според мен е нещо замърсена раничка, няма връзка с друго....  Wink
С времето ще спреш да реагираш и ти на ранички, време си трябва.... А като мислиш за нея, тя се активира  Naughty
 Heart Eyes

# 394
  • Мнения: 414
ЪЪЪ, аз ще се почерпя само с кафенце, че нали съм на Дюкански режим на хранене smile3532
Момичета, тук вече е лято. В момента в къщи е 25 градуса... К'во шъ прайм лятото, направо не ми се мисли... Mr. Green Mr. Green
А аз съм седнала и  1ironing 1ironing
Всичките ми китки са се хванали.... newsm44 newsm44, особено сакъзчетата и мушкатата ...

Бравооооо! За китките  Wink И за гладенето, глади докато е 25 градуса, после ще ходим смачкани  Heart Eyes  АААА, не гладя лятото, или само в краен случай  Wink
Приятелко, ти защо не ми се обади като идва в София? Ония 2 евро още ги нося в тефтера......трябва да ти ги дам, че май скоро няма да ходя на "онова"място" .

# 395
  • Мнения: 623
МММММ,  newsm78, всъщност намеси ли се вече модератор, защото не виждам постовете нито на Иана, нито на Хули
Виждам само моя и  newsm78 , само аз ли го виждам


Миииии, ако и другите го виждат, Пенчо е Хули, поне според Иана
Всъщност според Иана е Петър, но Хули предпочита да е Пенчо  Joy Joy Joy Joy

Надявам се скоро да няма такива словоизлияния като Ианините   bouquet

Благодаря Специална
Сега ходя с превръзка от Йодосепт
За мазане ми изписаха Фусидин, но за после като намалее възпалението
 Тъй като и аз се порязвам постоянно, винаги се дезинфикцирам със спирт, а сега ми препоръчаха и кислородна вода

Маникюра е табу за мен,
Мишниците също не съм ги пипала от година, не че имаше какво да се пипа, Хахахахааааааааааа, то още няма



# 396
  • Мнения: 430
   angelary, оправяй се , не си давах сметка защо толкова трябва да си пазим оперираната ръка , сега вече знам.Чудех се, дали да не я давам като ми вземат кръв венозно вече, щото на здравата нещо ми увредиха вените  Rolling EyesИ от толкова вземане на кръв, като дойде време за химия, няма къде да ме боднат  ooooh!
   Мина повече от месец от последната ми химия, и мога да ви кажа, че всичките ми косми са като подивели  Laughing, не знам как angelary няма нищо .Хормоналната терапия сигурно също се отразява на разтежа им после  newsm78
   Маргич, как си , освести ли се?!Пиши да не те мисля.

    Старта на моето лъче вече стана исторически.Вчера пак не минах.Нещо решиха, че не са ме изчислили както трябва, взеха да смятат наново и компютрите им блокираха .Пак се разходих напразно.Днеска вечеееееееееее се надявам да стартирам.
    Лек ден,момичета!!!!

# 397
  • София
  • Мнения: 5 074
Ха, добрутро и от Пенчо  smile3532
Ангелариииии, ша му пивнем по едно, само кажете  Joy Joy Joy
Сега сериозно.
Пазете си оперираните ръце, но чак да се вторачвате, не ви съветвам.
Давайте да ви бодат здравата ръчичка, ако се наложи, в краен случай другата.
И преди съм ви писала да не натоварвате ръката -  с еднообразни движения / с миене на прозорци например/, не носете повече от три килограма /то вярно, че българка без торба няма, ама поне да е по-лека/, с плетене /Веси, съжалявам, знам, че ти е хоби /. Общо взето такива ми ти работи   Grinning
Нали знаете, че при мен е двустранно. Коя ръка по-напред да пазя? Затова само гледам да не е много и редовно.
Ангелари мисля, че няма връзка твоята раничка със състоянието на ръката.
Ако е възпалена, мажи я с антибиотична паста.Ще ти мине  Laughing
Сиси, твоето лъче ми припомни - на една от операциите ме качиха в операционна, вързаха ме  и след пет минути дойде анестезиолога и каза, че няма кислород. Отвързаха ме и ме свалиха в клиниката  Sick Само треперенето беше. След два часа процедурата се повтори  #2gunfire Ужас.

# 398
  • Мнения: 1 567
Приятелко, ти защо не ми се обади като идва в София? Ония 2 евро още ги нося в тефтера......трябва да ти ги дам, че май скоро няма да ходя на "онова"място" .

Ми щото съм  smile3555 smile3555.
Аре пък ти за 2 евро. Глупости.
Да, намесиха се модераторите. Mr. Green Mr. Green И аз не го виждам поста на Хули...

Ангелари, и аз  Embarassed не си пазя ръката кой знае колко. В смисъл върша и всичко, малката вдигам (23 кг). Но, когато трябва да ми взимат кръв или да ме бодат винаги давам лявата ръка. Дезинфекция - с йод или едно тук масово ползват (йодна тинктура).

# 399
  • Мнения: 432
Здравейте момичета и от мен. Влизам само да ви поздравя, че не съм се разписвала от доста време. Попрочетох от тук от там, за Пенчо и т.н.  почти нищо не разбрах, но май не е и важно. Имах три пътувания едно след друго и още ми се вие свят. Вчера бях на инжекция и ме осведомиха, че сцинтеграфията вече била платена....преди не ме караше да ходя да си я правя но вчера ме накара, защото кръвните ми показатели не били много наред, измънка нещо за желязото...ама нищо не се разбра. Та сега ще ходя на сцинти и на снимка на бял дроб.
Специ не съм забравила ще ти пратя снимки... Wink
Ако някоя по някакъв повод има път към Варна непременно да ми се обади, така ми се иска да се срещнем....ако не ще взема да дойда до София специално за някоя срещичка, то сега и евтини билети има Laughing

# 400
  • София
  • Мнения: 428
Здравейте мили момичета!
Благодаря ви за подкрепата! Много ви обичам! Hug
Днес вече съм станала от леглото, дори хапнах малко краставичка, доматче и сирене /е на сила ядох/ , защото от всичко друго което видя или ми замерише ми се повдига! Тежи ми главата, мускулите ме болят от напъване! Но...оооо и този път го преживях! Mr. Green Оцеляваме, нали сме бойци! PeaceНадявам се ,че от утре ще вляза напълно в час! PartyНо стига за мен!
Виждам, че ви е завладяло вече лятното настроение! JoyТук пред блока в който живея като е нацъфтял люляк, така омайно мирише!
Хули да ти се похваля гледам тази сутрин на балкона, че са ми поникнали тиквите, ти май в твойта балконска градинка нямаш тикви
 Joy Joy Joy Joy Аз ги засадих заради малката, на майтап, а те взеха че се хванаха! Laughing
Желая ви хубав и спорен ден! Много целувки!

# 401
  • Мнения: 708
Здравейте, дами!
И аз виждам, че липсват някои постове, но не са важни  Joy
Как сте момичета? Разбрах, че почти всички сте добре  Hug
И аз да попитам, относно оперираната ръка, все нещо ми тежи под мишницата, особено вечер. Момичета при вас така ли е? И до кога? Цял живот ли ще е така?  Mr. Green
Видяхте ли това: http://society.actualno.com/news_238664.html

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 11:37 от Soniad

# 402
  • Мнения: 708
Къде сте, момичета?
Много ли сте заети?
Нинче, какво пише в етапната епикриза от личния лекар?  Моят май не е наясно? А баща му е шев на ТЕЛК-а!?!

# 403
  • Мнения: 1 567
Къде сте, момичета?
Много ли сте заети?

Уф, днес бе, един ден отврат.  hit hit
Почти  fight с един клиент...
Гладна съм.  newsm48 Отивам да си омета пластмасовите кутии, че по обед не ми остана време.
И сега от 18.00 имаме семинар, който ще свърши в  22.
 smile3514

# 404
  • Мнения: 414
Как виждате, че липсват постове?  Crazy Аз ли не зацепвам...  Blush

veselinap, на пластмаса ли мина  Joy това нова диета ли е - за обед пластмасова кутия  hahaha
е, поне ще минеш с една кутия и за обед и за вечеря  Heart Eyes

Сонче, заета съм не ами....взех да забивам и за почивка влезнах да видя какво ново  Wink

margi4, браво! щом си хапнала вече си я отметнала  Hug Браво за тиквите, остава и да вържат  Hug

Оптимистчеееее, как ми се идва...... Абе хич не ми се прави тая сцинтиграфия... Ти сама ли си я предписа или те пратиха? Ама вече не се поема вобще ли от здравната каса? Аз пък чух че золадекса го отпускат 5 години вече, дали е вярно?




Общи условия

Активация на акаунт