Спане по корем при бременност-опасно ли е?

  • 28 705
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 740
Винаги  спя по корем.През бременността ми така спях докато можех.

# 31
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 811
През двете си бременности си спях по корем докрая. Когато на лапетата не им беше добре почваха да ритата неудържимо. Споко!  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз не съм спала по корем, но и не обичам! Мисля, че ако бебето страда ще те шути и ще се обърнеш!

# 33
  • Мнения: 2 334
Аз попринцип спя само по корем и ми беше много трудно че в един момент не можех и не трябваше.До края на 4-и месец си спях без проблем но след това започна да ме боли корема като спях на него а и лекарката ми ми каза че не е хубаво .

# 34
  • Мнения: 370
Като казвам по корем нямам предвид абсолютно леганала върху корема с очи във възглавницата(то така надали някой спи въобще),а имам предвид,че половината от тялото ми е "по корем",а другата половина е някакси по-свободна и на една страна.Тоест  бебо преминава в тази свободната половина на корема ми,която не е плътно върху матрака,а главата ми е на една страна(тоест върху бузата си спя).Единия ми крак е опънат назад,а другия е свит нагоре и настрани(този откъм по-свободната част на тялото).Изключително странно обяснение праснах,но се надявам да са ме разбрали  Crazy


   Спя по същия начин Peace

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 09:48 от dolls

# 35
  • Мнения: 651
Аз не смея,защото като го затисна и рита доста!

# 36
  • Мнения: X
Спях по корем до 4 месец!После спрях,защото ме беше страх да не задуша бебка.
Странно но моя гинеколог забраняваше и спането по гръб,но аз докато можех си спях по гръб. Rolling Eyes
И аз обичам да спя доста често по гръб и съм чувала, че не е препоръчително, но така и не знам защо  newsm78

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 12:05 от Анонимен

# 37
  • Мнения: 185
Ако на бебо не му е комфортно, няма да ти позволи да спиш така  Peace. Аз преди бременността спях само по корем. И така почти до седмия месец - е, леко настрани, но с коремчето надолу. После всички пози рязко ми станаха неудобни, докато не родих  Mr. Green . И сега не мога да спя по корем - болят ме гърдите заради кърменето  smile3504.

# 38
  • Мнения: 2 960
Не съм спала по корем ,по принцип не обичам.
Виж за спанепо по гръб знам ,че в напреднала бременност не било добре,  защото бебо натиска вътрешните ти органи по- силно .На мен лично не ми пречеше да спя по гръб и до последно така си спях,докато дойде време да раждам

# 39
  • Мнения: 1 796
Благодаря на всички!Вече не само че няма как да спя по корем, защото бебо се бунтува,а и на страни не мога Cry.Не зная в по-големите месеци какво ще правя,сега като легна имам 20 мин. нагласяне и пак не мога да се наглася както трябва.

# 40
  • Мнения: 17
преди неможех да спя по корем, защото не ми беше удобно и все спях на една страна. но откакто забременях и взе да ме боли гърбът и гърдите ми беше най-удобно да спя по корем.така нищо не ме болеше. ама корема ми вече взе да расте доста и ме е страх да спя по корем.

# 41
  • Мнения: 61
Много обичах да спя по корем,но сега мисията е невъзможна  pregnant Обграждам се с олекотени завивки и се опитвам да спя на лявата страна(така ми е казал лекаря)

# 42
  • Мнения: 97
Здравейте и от мен.
Чела съм, че е най-добре да се спи настрани и то на ляво е още по-добре. В другите пози се нарушава кръвоснабдяването към плацентата - сами можете да си извадите изводите по въпроса.
Виждала съм да продават възглавници за бременни - изглеждат удобни Hug

# 43
  • Мнения: 346
Беба е защитена много добре,спокойно.Сама ще отвикнеш,като му дойде времето.Спането по гръб е по-нежелателно,защото се натоварва гръбнакът от тежестта на бебето.И да ,наляво е най-добре да се спи.

# 44
  • Мнения: 735
Мен ме беше страх да спя по корем като разбрах ,че съм бременна.Сега спя само на ляво или на дясно и мие много изморително, защото ме заболяват хълбоците така.А по гръб съм чувала , че се притиска някаква вена и не било хубаво, за това избягвам. Peace

Общи условия

Активация на акаунт