Как се прехвърля майчинство?

  • 47 719
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
аааааааа,ти защото ще пръхвърляш.аз мислех,че си оформяш отпуска за втората година
но не трябва ли да си в отпуск по чл 164,за да може да го прехвърлиш
точно и затова фигурира граха колко си ползвала от отпуска по чл 164  и колко ти остават

чете ли процедурата за прехвърляне-седни я прочети,защото никой счетоводител от фирмата ти няма да се впрегне в твоя проблем цялостно

# 136
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте,
Прочетох цялата тема и все пак съм в чуденка. Ето ги и моите въпроси:
1. След 6 месец искам да прехвърля майчинството на таткото - той ще получава минимална заплата (независимо от осигуряването му) или 90% от неговия осигурителен доход, или си получава 90% от моя осигурителен доход?
2. Като изтече първата година трябва да се подават нови документи или автоматично си продължава изплащането на майчинството - на него или на мен, на каква стойност?

И все пак ако се върна на работа на 7 месец без да съм прехвърлила майчинството ще получавам ли някакво обезщетение освен заплатата ми, която се изплаща от работодател?

Благодаря!

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
Прочетох цялата тема и все пак съм в чуденка. Ето ги и моите въпроси:
1. След 6 месец искам да прехвърля майчинството на таткото - той ще получава минимална заплата (независимо от осигуряването му) или 90% от неговия осигурителен доход, или си получава 90% от моя осигурителен доход?-той ще получава 90 процента от брутото,но не повече от нетото,сметнато въз основа на неговите осигуровки 18 м назад

2. Като изтече първата година трябва да се подават нови документи или автоматично си продължава изплащането на майчинството - на него или на мен, на каква стойност?-няма нищо автоматично.ти излизаш в отпуск за гл на дете или той-ще получавате 240 лв.или се връщаш на работа без да прехвърляш майчинството като получаваш 120 лв

И все пак ако се върна на работа на 7 месец без да съм прехвърлила майчинството ще получавам ли някакво обезщетение освен заплатата ми, която се изплаща от работодател?-не,няма да получаваш никакво обезщетение,ако работиш по време на 410 те дни и обезщетението не е прехвърлено на бащата

Благодаря!

# 138
Искам да прехвърля майчинството на мъжа ми след изтичане на 415 дни. Някой знае ли кави документи трябва да подам и къде, какво трябва да направя?

Мерси предварително!

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам да прехвърля майчинството на мъжа ми след изтичане на 415 дни. Някой знае ли кави документи трябва да подам и къде, какво трябва да направя?

Мерси предварително!

https://docs.google.com/document/pub?id=1_p-QhoXzFDRYnC3CJCxW98G … iqs3btbPxfBV25M_Q

# 140
  • Мнения: 219
Здравейте,искам да прехвърля майчинството на работеща баба след първата година от 1 май.какви докуменги трябва да представя в нои?мога ли преди 1 май да ги подам или на 5 май (до 3 работни? дни)?

# 141
  • Мнения: 534
Ти трябва да уведомиш работодателя, че се връщаш на работа, а товя трябва да стане преди 1-ви май Peace
Работещата баба трябва да си подаде съответната декларация пред нейния работодател, че ще излиза по майчинство, а ти като майка трябва да попълниш декларация /намираше се в наредбата за работното време и отпуските/, че си съгласна да преотстъпиш остатъка от майчинството на майка си/свекърва си и тази декларация се подава в НОИ от работодателя на бабата, заедно с нейните документи.

# 142
  • Мнения: 219
Ти трябва да уведомиш работодателя, че се връщаш на работа, а товя трябва да стане преди 1-ви май Peace
Работещата баба трябва да си подаде съответната декларация пред нейния работодател, че ще излиза по майчинство, а ти като майка трябва да попълниш декларация /намираше се в наредбата за работното време и отпуските/, че си съгласна да преотстъпиш остатъка от майчинството на майка си/свекърва си и тази декларация се подава в НОИ от работодателя на бабата, заедно с нейните документи.
Благодаря ти много😀де факто аз нямам работа в нои

# 143
  • Мнения: 534
Твоята работа в НОИ е чрез работодателя.

# 144
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 436
Искам да попитам , аз към днешна дата съм с ТЕЛК не съм бременна , но ме интересува какво майчинство щв взимам и мога ли да го прехвърля на съпруга ми да ми помага той работи по трудов договор  и колко лева щв взима разбрах че майчинството е по малко пари за бащата , а кога ще мога ако мога да му го прехвърля ? тЕЛКА е до 2017 и е над 90 %

# 145
  • Мнения: 122
Здравейте,
бих искала да попитам - мога ли след изтичането на тези 410 дни да прехвърля майчинството си на дядото (т.е. баща ми), който е пенсионер, но работи на граждански договор? И какво ще получава той евентуално?

Благодаря предварително!

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
бих искала да попитам - мога ли след изтичането на тези 410 дни да прехвърля майчинството си на дядото (т.е. баща ми), който е пенсионер, но работи на граждански договор? И какво ще получава той евентуално?

Благодаря предварително!

Можеш на дядото пенсионер,но го назначете на трудов договор някъде.От гражданския не може да излезе в майчинство

Искам да попитам , аз към днешна дата съм с ТЕЛК не съм бременна , но ме интересува какво майчинство щв взимам и мога ли да го прехвърля на съпруга ми да ми помага той работи по трудов договор  и колко лева щв взима разбрах че майчинството е по малко пари за бащата , а кога ще мога ако мога да му го прехвърля ? тЕЛКА е до 2017 и е над 90 %

Майчинството на бащата се изчислява по същия начин като на майката.Ще му гледат осигуровките 24 м назад.Може да му го прехвърлиш след 6 я месец на бебето.Но разбирам,че ти нямаш право на майчинство и така не знам дали има какво да му прехвърлиш.Пиши мейл до НОИ,те да ти отговорят официално за твоя случай

# 147
  • Мнения: 38
Здравейте! Ще използвам темата да попитам дали мога да прехвърля майчинството след 1г. на майка ми, която е управител на ЕООД?
Предварително благодаря!

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Ще използвам темата да попитам дали мога да прехвърля майчинството след 1г. на майка ми, която е управител на ЕООД?
Предварително благодаря!

Да,ако тя се осигурява на високия процент

# 149
  • Мнения: 38
Благодаря за бързия отговор 😊 А какъв е този висок процент  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт