Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как да се справя с афтите в устата на бебето и препълнените гърди?
Как да разберем кога някой е склонен към развитие на кариеси?
Какви лечения се препоръчват за облекчаване на афти в устата на деца?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как да се справя с афтите в устата на бебето и препълнените гърди?
За афти в устата на бебето можете да използвате гел Daktarin и Tantum Verde вода за изплакване. Освен това, можете също да опитате нистатин сироп за изплакване. За препълнени гърди се препоръчва използването на топли компреси преди кърмене, масажиране на гърдите и изпразване на малко мляко преди кърмене.
-
Как да разберем кога някой е склонен към развитие на кариеси?
-
Какви лечения се препоръчват за облекчаване на афти в устата на деца?
-
Как да се справя с препълнените гърди по време на кърмене?
-
Какви са симптомите на варицелата (шарка) и как можем да се предпазим от нея?

, между другото само 1 път сука навън което много ме учуди
Да ви споделя, че и ние изкарахме лекия вариант на шарката /варицела/. Направо не можах да разбера, кога дойде и кога си отиде, но за сметка на това още първата седмица като се върна в градината такъв вирус я тръшна, че направо му разказа играта на детето. Кошмарни болки в гърлото, дори вода не пиеше, защото я болеше. Първия ден непрестанен рев от болка, втория на пресекулки и третия само когато се опитваше да хапне или пийне нещо. Единствено като сучеше не плачеше. Милата ми душица, не знам колко кърма имам и доколко се е наяждала, но поне се успокояваше. Бях чувала, че на децата изкарали шарка им пада имунитета, но не ми се вярваше мнвого, а сега бих ви обърнала особено внимание, моля пазете децата си малко повече след шарката, че този кошмар, който изживях не бих го пожелала на никого.

и извинявайте, чеви занимавам с моите проблеми.
Определено това, че детето е толкова унило, е достатъчен повод да го заведеш при педи. Аз, като бях в 6-ти клас, ми откриха жълтеница (хепатит А), но въобще нямах симптоми, просто се чувствах уморена, все гледах да поседна. Това ти го казвам, за да не се притесняваш да отидеш с такива симптоми - общо взето това са си първоначалните симптоми на всички болести.