Депутатите защитиха устоите на българското семейство.

  • 5 877
  • 184
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 517
Като искат брачни атрибути - да се бракуват. Ако не - да си живеят без брак и толкоз.
То врява, то чудо...Претенции и лигавщини.
Ептен изтървахме козите като общество...няма морал, няма ценности...нищо няма. Тази тема и онази за хомосексуалистите са жив пример какъв морал и ценности се ширят в момента.
Защото правата предполагат и задължения. По принцип. А свободата не е равна на слободия.

За да ги защитят, въпреки тяхното нежелание да имат защита. А и тези хора, вероятно, не искат отношенията им да са уредени точно под формата на брак, а не по принцип.


От какво да ги защитят? Ако имат нужда от "защита" да сключат брак. Като не сикат брак - техен си проблем. Хем ги боли, хем ги сърби.


Искате да кажете, че всяка съжителстваща двойка е длъжна (според проекта на закона) да отиде и да се регистрира?
И ако не се регистрира, а продължи да живее в семейна общност, ще е в нарушение на закона ли?

Е нали точно брака е вид регистрация...  newsm78

# 106
  • Мнения: 107
Аз така и не разбрах защо да се уреждат правно отношенията на хора, които не желаят отношенията им да са правно уредени?

 За да ги защитят, въпреки тяхното нежелание да имат защита. А и тези хора, вероятно, не искат отношенията им да са уредени точно под формата на брак, а не по принцип.

Какви устои спасяват като отказват да регламентират начина, по който съжителстват половината семейства? newsm78

Не разбрах въпроса ти? Кои половина семейства? Живеещите без брак? Те именно не искат да живеят в семейства,регламентирани според Семейния кодекс. Защо той да ги регламентира? Това е основното противоречие на дебатите. А не формулировката на темата.

# 107
  • Мнения: 5 370
Аааа, за гейовете не знаех, Бояна. Еми хубаво.Лошо няма.
А иначе си мисля, че наш;та мила, родна, православна църква си е намерила лоби, за да НЕ МИНЕ законът в Парламента.
Ако не е така-да не съм    г-жа Г....ва. Mr. Green

# 108
  • Мнения: X
Andariel, хората, които живеят без брак не са искали никой да се занимава с тях. Никой не иска да му признават съжителството. Това е поредния разход на време в пленарна зала. Важното е да кипи безмислен труд преди изборите.

Северина, ако дискусията е за децата - те, както се разбра са защитени, когато са припознати. Ако някоя жена ражда дете и бащата не иска да го признае, това е отделенп казус и той не касае този закон. Ако не можеш да накараш един мъж да си признае детето, едва ли можеш да го ожениш за себе си.

Така че, аз продължавам да не намирам смисъла... може би пък е някаква велика идея, която не улавям на първо, че и на второ четене.

# 109
  • Мнения: 12 685

 На хомофобите, защото пакса във Франция обхваща и гей двойките. Wink

Тоест, една вратичка за хомодвойките. След като официално не им разрешен брак.  Единствено в това виждам смисъл.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Да се регистра, че живее с лицето Х във "Фактическо съжителство". Така ми се струва, че е било залегнало в проекта на закона.

malko_mishlence нещо не сме се разбрали! Напълно съм съгласна с теб. И аз не виждам никакъв смисъл. Simple Smile

# 111
  • Мнения: 46 594
Защото е в интерес на обществото и на децата ...

За да ги защитят, въпреки тяхното нежелание да имат защита ...

Така е, но съм против правното му уреждане, защото всички, които познавам са крайно негатвно настроени с/у точно този вид защита и парадират с това.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 2 269

 На хомофобите, защото пакса във Франция обхваща и гей двойките. Wink

Тоест, една вратичка за хомодвойките. След като официално не им разрешен брак.  Единствено в това виждам смисъл.
Ами да, как не се сетихме по- рано!? То май само те имат полза от всичко това.

# 113
  • София
  • Мнения: 12 659
Защото е в интерес на обществото и на децата ...

За да ги защитят, въпреки тяхното нежелание да имат защита ...

Така е, но съм против правното му уреждане, защото всички, които познавам са крайно негатвно настроени с/у точно този вид защита и парадират с това.

 Аз не казвам, че съм "за", честно казано, ми е безразлично, но предполагам защо искат да ги защитят. Чела съм договор за Пакс във Франция и мога да кажа, че е милион пъти по- отвратително и от най- отвратителните неща в брака. Sick Кой колко дава, кога го дава, какво получава- всичко е регламентирано.

# 114
  • Мнения: 46 594
... мога да кажа, че е милион пъти по- отвратително и от най- отвратителните неща в брака. Sick ...

Хихи, да не излезе, че това чудо е начин да ги накарат да сключат брак  Mr. Green

# 115
  • Мнения: 107
БилянаБ , игнорирайки заядливия ти тон казвам, че моето дете го споменах като пример, с оглед на това, че не защитавам мои лични интереси, че аз съм направила своя избор и всеки, който иска ще го направи, като прецени кое е по-добре.  Simple Smile
Факт е, че например за 2006 г. точно половината от децата родени извън брак в България не са припознати.


Ако ти звуча заядливо, може да е от факта, че работя със закони и начинът,по който са направени с разни препратки и препратки към други членове,букви и точки, ме кара да не желая пореден объркан закон. И да ги преправят по 10 пъти на година.
Аз също не защитавам свои интереси.
А за факта, че 2006 година половината деца не са припознати не е виновен Семейният кодекс. Моят съвет към дъщеря ми ще е-поне 2 години съжителство без брак, за да прецени, дали този човек иска да е баща на детето й. И да го роди(може и без брак),когато се усети икономически независима-че може и сама да го отгледа, докато може и с наша помощ. Останалото е нейн избор. Може и да греша. Времето ще покаже-той е най-добрият съдник.
Остани си и ти със здраве. Не приемай другите мнения за негативизъм.

# 116
  • Мнения: 24
Според мен, по същината на въпроса не може да има две мнения  Peace ....чудно ми е обаче, колко тъпи и неграмотни могат да бъдат журналистите в отразяване на тази "новина"  ooooh!

# 117
  • Мнения: 107
Защото е в интерес на обществото и на децата ...

За да ги защитят, въпреки тяхното нежелание да имат защита ...

Така е, но съм против правното му уреждане, защото всички, които познавам са крайно негатвно настроени с/у точно този вид защита и парадират с това.

 Аз не казвам, че съм "за", честно казано, ми е безразлично, но предполагам защо искат да ги защитят. Чела съм договор за Пакс във Франция и мога да кажа, че е милион пъти по- отвратително и от най- отвратителните неща в брака. Sick Кой колко дава, кога го дава, какво получава- всичко е регламентирано.

Ето тази прекалена прагматичност в западния свят някак не мога да възприема. Балканската ми влюбчивост ме кара да обръщам повече значение на чувствата. Но младите ще приемат тези нрави и "ще влезем в релсите" и тук.

# 118
  • Мнения: 107
Според мен, по същината на въпроса не може да има две мнения  Peace ....чудно ми е обаче, колко тъпи и неграмотни могат да бъдат журналистите в отразяване на тази "новина"  ooooh!

Ех, да беше само за тази новина Joy Разбрах те защо си против скъпите плазми Joy

# 119
  • При семейството си
  • Мнения: 6 652
Ох, а защо да не съществуваше /нали уж не са го приели/ възможност, пък който иска да се възползва от нея. Възможност, не беше предевидено да е задължително. Някой попита за разликите, ами най-просто казано: различни процедури, както за  встъпването/регистрирането, така и за прекратяването. Приликите: презумпцията за бащинство, която не се равнява на припознаването. Няколко момента при осиновявянето, при които регистриралите фактическо съжителство се приравняваха на съпрузи. Ама не, гей двойките щели да се възползват /регистрираното фактическо съжителство можеше да е само между мъж и жена/, ама щели за в бъдеще. А, да, Светият синод се беше заел с "проблема". А защо хората без брак не искали регистрираното съжителство, ами защото и те не знаеха, не се поинтересуваха за какво става въпрос. Межу другото имаше доста други интересни моменти в проекта /какво са и ще приемат не знам/, но те не се коментират особено.

Общи условия

Активация на акаунт