ФЕВРУАРСКА МАМА С ТРEПЕТ ЧАКА, ДА ВИДИ СЪРЧИЦЕ НА ЕХОГРАФА!!! (3)

  • 12 903
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414




 Ехе Vanilia 77 , дай малко насам. Аз пък съм с малки гърди, а много искам да кърмя, че първия път не се справих много добре.


По мои наблюдения успеха с кърменето не е правопропорционален на големината на гърдите. Аз имам големи гърди, но кърмих точно 20 дни. Не ми се отдаде това начинание. Но сега съм решила да кърмя до последно. Ще положа всички усилия. Даже в този ред на мисли смятам  една от първите покупки да ми бъде помпа за кърма. Че когато родих каката моят мъж голям срам обра в аптеката, докато си купуваше помпа за кърма. 
Някой от вас има ли впечатления за такава покупка?

# 241
  • Мнения: 4 187
Аз кърмих успешно Рая, предполагам, че и с второто ще е така  Grinning.
Искам да се ПОХВАЛЯ - изчистих си къщата  Party, и да споделя - сутринта си пуснах изследвания за токсоплазмоза, за следващият четвъртък да ми стискате палци, тогава излизат резултатите  Rolling Eyes.

# 242
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Мъмбо-Джъмбо, успях, мила, но с компетентна помощ  Wink. Стар колко ти взеха за изследванията. Аз се чудя дали да си направя. Попитах лекаря и му обясних, че имам куче не котка. Той каза ако реша да си направя, но и това, че кучетата не са преносител.

# 243
  • Мнения: 4 187
Платих 4.50 за изследване на титъра  и 2лв за обработка на материала. Казаха ми, че ако титъра излезе положителен тогава ще пуснем ново изследване, да видим дали е прясна инфекцията  Rolling Eyes. Другото изследване е 14.50лв. Аз днес исках да направя и двете, но нямало нужда. Дано наистина да няма  Praynig.


Ето една интересна статия за изследванията

# 244
  • Мнения: X
А аз да си питам нещо токсоплазмозата не предизвиква ли аборт? В този ред на мисли не мога да схвана защо се правят изследвания за нещо, което ако го има вече би трябвало да е "проявило действието си"  newsm12 Иначе и аз имам куче, но не съм се замисляла да питам доктора. Само го питах опасно ли е съжителството ми с куче, той каза "не по никакъв начин, ако кучето е ваксинирано, обезпаразитено и т.н."  Rolling Eyes

# 245
  • Мнения: 339
При нас  изследването за токсоплазмоза се прави винаги при бременност, както и това за спин и кръвна група, само че за кръвна група само веднъж се поема от касата.
 Нарцис аз пък не те съветвам да си копуваш помпа има доста добри масажни техники за потичане на кърмата и най вече редовно сукане от бебето. Ако се наложи ще помагаме момичета, нека само му дойде времето, като гледам има доста успешно кърмили такаче без страх - увереноста също е предпоставка за успех да знаете  Peace
 А за големината , наистина няма връзка и моите са малки но си кърмих малкия до година и половина и то трябваше да се налагам със зеле за да спра , а с помпа до последно успявах да изцедя макс 40 милилитра и от двете заедно Crazy

# 246
  • Мнения: 4 187
А аз да си питам нещо токсоплазмозата не предизвиква ли аборт?

Не е задължително.

Ето още по темата !

# 247
Следя ви отдавна, но все още не искам да се разкривам с ника си, защото се надявам този път всичко да е наред.
Терминът ми е 2 февруари.

Токсоплазмозата се предава и от недобре обработено месо. Примерно в Италия, първото изследване при бременност е точно това и то е защото прошутото примерно е точно така обработено, че може да предаде болестта.
Наближава време за БХС, ще си записвам час за след 2 седмици.
Била съм вече няколко пъти на лекар, сърчицето се видя още в шеста седмица, вчера вече се видяха и движения, плацентата се оформя.
Тези дни ще си пускам всички изследвания наново без цитонамаска, която съм правила февруари.

Помпа съм имала, но никога не съм ползвала, защото млякото ми слизаше твърде трудно. Иначе слава богу, помпичката ми беше доста добра от ден първи и сама си регулира колко мляко й е нужно.

# 248
  • Мнения: 60
Здравейте мами,много сте изписали.Гледам че з аизследвания си говорите и да се оплача и аз вчера ходих цял ден по майчин дом да ми изследват хормоните и по точно FT3 който струва 18 лв,а в петък съм на ехограф за шитовидната жлеза-дано няма  нищо защото само се влача по болници и тем подобни.
Лек ден на всички

# 249
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Белла1, радвам се, че са ти казали хубави новини. Явно си имала горчив опит, щом не искаш да споделяш още от сега, но позитивното мислене ще ти помогне, а и май всички ни е страх за нещо, така че стискам палци всичко да е наред и за 02.02 да гушнеш здраво и силно бебе. За токсоплазозата, наистина не е задължително да предизвика аборт, но уврежда плода и затова си мисля въпреки това, че имам куче да си направя изследването именно заради месото, както казва Белла1. Хубав ден ви пожелавам!  newsm51

# 250
Dallcheto, благодаря ти за пожеланието
Аз съм много позитивен човек, дори миналият път мисля, че пуснах първата тема. Във форума съм от години и добре позната.
Не съм крила бременността си, дори това, че бяха близнаци. Познавам доста хора, много хора знаеха и може би нещо вярно за негативната енергия. Затова сега предпочитам да се знае накрая. Давам го по-леко този път.

# 251
  • София
  • Мнения: 166
Добро утро момичета,

давайте идеи за заглавие на новата тема, че моето въображение не е от най-големите  Laughing .

Желая много хубав ден на всички.   bouquet

# 252
  • Мнения: 239
Хелоууууу на всички Hug

Ама доста сте изписали вчера. Аз по едно време излезнах от офиса и така и не се върнах. Embarassed
Такаааааа поред на номерата  Party

Добре дошла на новата мама. Стискаме ти палци всичко да се нареди по най-хубавия начин и  Partyкогато си готова да си влезнеш с твоя ник  Hug

 star, браво, че си успяла с къщата. Аз още се подмотвам със  newsm75 1ironing wash hang  food002 Whistling Rolling Eyes 
Стискам палци за изследванията.

По мои наблюдения успеха с кърменето не е правопропорционален на големината на гърдите.
[/quote]

Абсолютно подкрепям казаното  Peace

А сега се почерпете за нашата годишнина




# 253
  • Мнения: 239
Добро утро Sunny9 ,

Аз някъде по-назад в темата бях дала предложение за новата тема. Сега ще се разровя да го потърся, че съм го забравила вече Embarassed

# 254
  • Мнения: 239
Намерих го: В коремчето на мама, ФЕВРуарче кротко шава (или се излежава)  или нещо от сорта.

Общи условия

Активация на акаунт