Правили ли са ви хороскоп?

  • 674 091
  • 2 845
  •   1
Отговори
# 2 445
  • Мнения: 3 304
Абсолютно вярно, Luna.

Има много учени и начетени астролози, но тия с по-специална дарба се броят на пръсти. Като казвам "дарба", има разлика между дарба и способности. Човек може да има нужните способности за изучаване и практикуване на астрология, но не е ли "целунат" от Всевишния, резултатът е посредствен, със средностатистическа познаваемост. Астролози много, Нострадамус е един.

# 2 446
  • Мнения: 9 152
Дам....Всяко нещо има две страни. За съжаление, кичът не е само в бижутерията.
И ако от фалшиво бижу можем да пострадаме с алергична реакция, примерно, то с фалшива Духовна помощ и консултация, не смея и искам да помисля до къде може да стигнем. И поколението ни барабар.

Sotis, ценно е твоето присъствие тук. Благодаря  за усилията, търпението да споделяш.
Благодаря, че пишеш.
Много се извинявам, че "те хваля " така директно, но не мога да си замълча и да подмина.
Струва си да се четат и осмислят твоите констатации и мнение, плод на опит, интелект, многогодишен труд и безкористност.
Ако изобщо има някаква корист, то тя е в името на Знанието и Астрологията.

# 2 447
  • Мнения: 3 304
Искрено се надявам никой да не се засегне от това, което пиша. Просто се опитвам да покажа как изглеждат нещата от двете страни – на астролога и на клиента. Нито един казус не може да се разглежда едностранчиво, така много важни детайли ще ни убягват и няма да сме обективни.

Непознаване има, грешки се допускат, шарлатани също има, има и астролози с недостатъчни знания, има и знаещи такива, но с липсващ усет, слаба интуиция. Сред астролозите няма свръхчовеци.

# 2 448
  • Мнения: 292
Добре, ще дам един пример от моя опит. Астролог (който има много препоръки тук във форума) ми казва, че в еди кой си период от/до ще получа неочаквано много пари, състояние, наследство. От неочакван източник. Какво се очаква от мене да правя в този случай, какво има да действам тук и да използвам? Този период мина и нищо такова не се случи.

Значи просто не е познал въпросният астролог. Недоглеждане или неправилна интерпретация. Или така му се е сторило, ако не е разгледал достатъчно задълбочено по темата за парите.
А ти (нали нямаш нищо против да скъсим дистанцията? мога да продължа и в учтива форма) питала ли си астролога за въпросното нещо? Консултацията тематична ли е била или нещо по-обобщено?

Поне тото пускала ли си? Трябвало е да се възползваш от благоприятните предпоставки. Поне така казват астролозите. Пари нЕма, действайте!  Mr. Green
Скрит текст:
На "ти" или на "вие" във форума не скъсява дистанцията. Освен ако не се видим на по кафе в случай на интерес.Simple Smile
Очевидно не е познал. Консултацията беше стандартен пакет, не тематична - натална, ректификация, една година напред предикативна. Даже не съм задавала въпроси.  А тото пускам от години. Но тук се предполагаше, че ще дойде от неочакван източник. Преди да спра вече да ви занимавам с моята особа, ще дам и друг пример, датиращ от съвсем първата ми консултация преди няколко години с популярен астролог. В първата си половина животът ми беше труден и хаотичен, а според хороскопа ми е трябвало да расна в охолство и любов и всичко да ми е поднесено без усилия. Тя беше много изненадана от тази фрапантна разлика. Ама сигурно пак аз съм си била виновна или тия 30% свободен избор.Та така. Това беше от мене засега.

# 2 449
  • Мнения: 24
По повод прознозите на астролозите, предопределеността и свободния избор се сещам за нещо, което се случва при мен сега. Есента си направих годишен хороскоп. Астрологът казва, че януари, февруари ще има подобрение във финансовото състояние. Какво се случва реално - преди седмица подадох предизвестие за напускане, в отговор на което ми предложиха по-висока заплата, аз отказах и днес шефът пак ме привика да ме убеждава да размисля, предлагайки още по-висока заплата. Заплатата ми се увеличи с 50%. Аз пак отказах, но той си настоява да мисля, докато изтече предизвестието. Реално финансовото ми състояние ще се влоши, защото ще напусна и два месеца няма да работя, докато започна на новото място, на което ще взимам по-малко от сега. Това е моят личен избор. Е, познал ли е астрологът или не Simple Smile

# 2 450
  • Мнения: 1 206
dandree, тази, която ми прави на мен хороскопа тогава ми говореше нещо за напрегнати отношения с майката и дъра-бъра, а аз съм имала винаги изключително близки и хубави отношения с нея. Сещам се, че тогава ми се стори супер странно. От друга страна, баба също мн ме е гледала и с нея бяхме мн обтегнати, та може и това да е. Също каза да внимавам с напълняването, диети да пазя и че ще ми е мн бедна годината и няма да си оправя работата, но аз съм с мн малко кг и все още не мога да кача достатъчно; смених си работата и не се оплаквах от безпаричие. Мисля, че тогава ми повлия това, което и Алена е писала - впрегнах се и си наумих, че ще се справя(но гледах да не харча като изоглАвена).

# 2 451
  • Мнения: 3 304
Dandree, не мога да кажа на какво конкретно се дължат тия разминавания между описанието и реалността. Но и на мен са ми правени такива интерпретации, шаблонни. Отдавам го на разликата между двата Зодиака и изместена домификация. Нещата придобиват доста по-различен фокус, ако разгледаш хороскопа по друга система. И в моя хороскоп се получава сериозно изместване към кофти домове и реално животът ми не е толкова бляскав и забавен, колкото изглежда на пръв поглед в тропическата карта. И не само това – гледат се и триплицитетните управители. Има значение дали картата е дневна или нощна, има разлики в тълкуването. Но така е в традиционната астрология – средновековна и антична.

За свободната воля  Grinning

Сега с тоя юпитеров транзит през Асц. трябва да съм станала бъчва, обаче дори успях да се вталя. Но още има време да наваксам с яденето!  Joy

# 2 452
  • Мнения: 3 117
Сега с тоя юпитеров транзит през Асц. трябва да съм станала бъчва, обаче дори успях да се вталя. Но още има време да наваксам с яденето!  Joy
А при мен точно ме изтормози обикаляйки около асцендента. Нямаше смъкване и това е. Тамън се разкара от първи дом и се тръшнах от грип и -4 кила от раз. Сега продължавам да свалям за моя радост.
Имам по-фрапантен случай. Баща ми почина, когато Сатурн е бил на куспидата на осми дом.
Имам и други събития около затъмнения по дома, в който са попадали. Убедена съм, че е имало и други предпоставки, фактори, и т.н. по тази и ведическата астрология, които аз не съм разпознала, но са заформили картинката. А и то е винаги по-лесно след свършен факт да намериш предпоставки за него.

Последна редакция: ср, 07 фев 2018, 14:20 от Пит

# 2 453
  • Мнения: 3 304
А аз загубих близка при сатурнови транзити към двете светила. Но тежко се разболя, когато Сатурн ми мина през МС и тръгна през 10 дом. Имах и марсова дирекция тогава. Разбира се, имало е и други предпоставки – и в нейната, и в моята карта. По ведическата, по най-популярната им даша – период Сатурн-Кету. Но те и двамата са ми в ъглови (кендра) домове. По примарни дирекции тогава ми гледаха хороскопа, едно от най-големите астрологични светила у нас – изкара само мижава нептунова дирекция. Тя не обяснява ситуацията.

Тогава имах драстично отслабване, никой не можеше да ме познае, бях стигнала 50 кг. Сега не ям и не отслабвам, но годинките и обездвижването си казват думата вече. Напоследък обаче съм с още по-ограничен хранителен режим и има лек ефект. Като знам какъв газов гигант ме транзитира, съм се взела в ръце и не му се давам.  Grinning

# 2 454
  • Мнения: 3 117
Като знам какъв газов гигант ме транзитира, съм се взела в ръце и не му се давам.  Grinning
Дано да ти донесе други благинки в посоката, която искаш.  Grinning

# 2 455
  • Мнения: 1 750
По повод прознозите на астролозите, предопределеността и свободния избор се сещам за нещо, което се случва при мен сега. Есента си направих годишен хороскоп. Астрологът казва, че януари, февруари ще има подобрение във финансовото състояние. Какво се случва реално - преди седмица подадох предизвестие за напускане, в отговор на което ми предложиха по-висока заплата, аз отказах и днес шефът пак ме привика да ме убеждава да размисля, предлагайки още по-висока заплата. Заплатата ми се увеличи с 50%. Аз пак отказах, но той си настоява да мисля, докато изтече предизвестието. Реално финансовото ми състояние ще се влоши, защото ще напусна и два месеца няма да работя, докато започна на новото място, на което ще взимам по-малко от сега. Това е моят личен избор. Е, познал ли е астрологът или не Simple Smile
Е,това е !!! Свободният избор или прогнозата на астролога  -  това е въпросЪТ ! Simple Smile . В този случай може би ще е свободният избор.

# 2 456
  • Мнения: 9 152
За свободния избор ми се оформя мнение, че той може да бъде приложен в зависимост от обстоятелствата, които ни се дават и като резултат на избора, ни се развива съдбата в съответната плоскост. Последващите събития, показани с астрологични аспекти, са в зависимост от предходния направен осъзнат избор. Т.е. -уроците, които имаме да учим, ги научаваме, но под каква форма и начин, е във зависимост от изборите ни през живота. По този начин евентуално, направляваме съдбата си. Но е ясно, че да надскочим кой знае какви лични наши характеристики и качества, въз основа на които взимаме решенията и правим избора си, е трудно и обикновено този " скок " става след болка и страдание, себеотричане, безлично служене и себеосъзнаване.
Има хора, които до толкова духовно са се осъзнали, че са можели да си избират /определят сами начина, по който да им се случи дадено предопределено събитие.

Един  пример  Стареца Паисий ( вече официално обявен за светец) , предвиждайки и  знаейки, че скоро ще дойде края му, сам е измолил ( избрал)  начина, по който да си отиде. Той нарочно е избрал по - тежкия и страдалчески вариант - да се разболее от рак.

# 2 457
  • Мнения: 10 214
Цитат
...
Има хора, които до толкова духовно са се осъзнали, че са можели да си избират /определят сами начина, по който да им се случи дадено предопределено събитие.

Един  пример  Стареца Паисий ( вече официално обявен за светец) , предвиждайки и  знаейки, че скоро ще дойде края му, сам е измолил ( избрал)  начина, по който да си отиде. Той нарочно е избрал по - тежкия и страдалчески вариант - да се разболее от рак.
Това за пръв път го чух от един ясновидец. Каза ми, че колкото по-осъзнато в духовен план си изживял предишната си инкарнация, толкова повече право на свободен избор ти е оставено в тази. Отново за предопределени неща. Много се изненадах, мислех, че основните неща са строго фиксирани - как, с кого и т.н., това очаквах да ми каже.  

# 2 458
  • Мнения: 3 304
Преди време бях участник в такава дискусия в една група с профи астролози, все известни имена. Или по-скоро слушател, те там са от устати по-устати и дума не ти дават да кажеш.  Simple Smile

Та, според един известен наш астролог има и нещо друго. Колкото е по-осъзната една душа и подчинена на Висшата воля, толкова по-малък избор има. Просто безусловно следва предначертания път. На по-високите духовни нива също нямаш избор, изпълняваш определена програма. Така е при светците, мъчениците и някои особено алтруистични хора, избрали пътя на саможертвата.

# 2 459
  • Мнения: 9 152
Преди време бях участник в такава дискусия в една група с профи астролози, все известни имена. Или по-скоро слушател, те там са от устати по-устати и дума не ти дават да кажеш.  Simple Smile

Та, според един известен наш астролог има и нещо друго. Колкото е по-осъзната една душа и подчинена на Висшата воля, толкова по-малък избор има. Просто безусловно следва предначертания път. На по-високите духовни нива също нямаш избор, изпълняваш определена програма. Така е при светците, мъчениците и някои особено алтруистични хора, избрали пътя на саможертвата.
Когато Иисус Христос се е молел, преди да бъде убит, от напрежение и мъка, кръв по челото му е потекла. Защото е знаел какво го чака. За какво е дошъл на Земята. Хиляди войнства от ангели са можели да го спасят.....от раз, като с магическа пръчица...
Той е казал :"Отче Мой, ако е възможно, нека Ме отмине тази чаша; не обаче както Аз искам, а както Ти искаш.”
Доброволно е поел към Голгота. За да се изпълни Божият план.
Когато дева Мария е получила известие от Архангел Гавраил, че тя ще зачене и роди Спасителя на човечеството, тя е можело да каже "не ". 
По този въпрос  съм чела мнения на посветени духовници, до какви страшни последици за Живота и човечеството е щяло да доведе еввнтуално едно такова нейно несъгласие.
 Но тя е казала -нека бъде волята Божия.
Изборът е до толкова, че да изберем на кого да служим. 

Общи условия

Активация на акаунт