Първокласно лято 2009 - тема 3

  • 20 753
  • 310
  •   1
Отговори
# 255
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Привет!

Предполагам полека започва по-сериозното пазаруване при всички и ви жеаля бързо и безпроблемно да се справите с него!

Аз се чудя как ще намеря бюро. Обиколих почти половината места, за които се сетих и няма бюра. Имам предвид нито едно няма! Само компютърни маси.. И малко се попритесних...

# 256
  • Градът на света Богородица
  • Мнения: 204
От Арон купихме детско обзавеждане без легло.Имаше и бюра,самостоятелно.Мили думи от госпожата нямаме,защото още не е сигурно коя ще е тя.Списъци чак септември,то и няма голям избор на уч.стоки.Аз засега търся раница  и даже не знам каква ще е.Много ми се виждат големи,пък и ние искаме с гормити-герои напълно непознати за повечето продавачи. newsm78

# 257
  • Мнения: 1 849
А аз оставих децата на свеки само за няколко часа и тя като не слушал синът ми и му измислила наказание да чете по страница от "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада"... Та накрая е трябвало да прочете 32 листа.... Стигнал само до два... Изпитвах смесени чувства към нея ...  Close

# 258
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Merci Elly7002, снощи ги гледах в сайта им и имаше един -два модела прилични за нашите цели, но нямаха цени, а тукашния магазин е подобие на магазин... та продължавам да търся...
Явно производители и вносители си мислят,че учениците ще си пишат домашните на компютъра... Simple Smile

# 259
  • Мнения: 5 877
я кажи ти какво ученическо ще шиеш Simple Smile

# 260
  • Мнения: 300
Нашият списък е абсолютно същият с това разяснение че ни искат по 5бр. тетрадки за първо време и за физкултурата е вметнато че искат черни клинчета,бели тениски и гуменки.

# 261
  • Мнения: 1 134
Момичета, мойта девойка в момента е на море с баба си .... Която ми се обади да ми се "оплаче" от нея ... Докато в София не можеш да я накараш една страница да прочете, то там от два дена не е спряла да чете  Shocked  Дори настоявала да чете вестниците на баба си на глас  hahaha Сигурно като се върнат пак ще я хване мързела  hahaha

violetblue , честито щастливо очакване! Сигурна съм, че каката ще бъде страхотна сестричка и твоя опора! Hug

Джуличка, и тук да пожелая много сили на малкия юнак! Hug

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Момичета да попитам, някой знае ли дали склада на Уинкс на Илиянци работи и в неделя, че не сме от София, а сме решили да ходим до там?
Не съм сигурна дали работи, но ако работи ще е до обяд.

# 263
  • до реката
  • Мнения: 297
Да ви се оплача моят бъдещ първолак де ще да ходи на училище.Не че го мързи или нещо такова ами според мен е защото не умее да чете съвсем в началото сме на това четене трудно му е като  сричкува думите да ги слее в едно ако ме разбирате какво искам да кажа.или пък понякога толкова бърза и иска да каже думата че си измисля края и .Не знам и аз ще се постарая повече да му помогна но винаги се е чувствал несигурен в се беси и не знам как точно да му помогна с тая несигурност.Нашият списък  е почти същия като на другите само изчаквам 15 август да мине и да пазарувам.Имаме и за униформа да мислим.Тя ще бъде дънки.суитшър/червен/и жълта тениска.Не знам колко ще се доплаща но според мен не може да е само седна а втората трябва да се плаща цялата./в нашето училище от предучилищна до 4 клас са с едни униформи от5 до 8 клас с други иот9 до 12 клас други/Бюро имаме моето старо то е вградено в самата секция.Това е от нас за сега .

# 264
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
А защо трябва да чете?

Мен в крайна сметка ме убедиха и се научихме да сричаме, но не смятам да се учим да четем гладко. Трябва да научи нещо и в училище!

Много странно ми се вижда половин година да учат буквите и да четата преди това. Знам че вероятно повечето мами на първолаци са на друго мнение, но можеш да обясниш на детето, че след като няма изискване да се чете в края на подготвителната група/клас, значи няма нужда и това е по желание на някои майки и деца. И всичко , което знае е чудесно и ще се доразвия постепенно! Детето трябва да се радва на напредъка,  ан е да се ядосва на неуспехите си и то в нещо, което е пожелателно.

# 265
  • до реката
  • Мнения: 297
Права си и аз така мисля но исках да чуя и други мнения по въпроса.

# 266
  • Мнения: 1 491
polia78bg щерката миналата година не знаеше да чете! Да, знаеше буквите, но не и да чете, защото дори не можеше да сричкува .... В края на учебната година, тези деца които отидоха без знания и тези, които бяха с "една торба" такива, почти се бяха изравнили като ниво. А мойта вече й е кеф да чете  Mr. Green Така че, аз не виждам какъв е смисълът да си насилваш сега детето, но и по време на учебната година не трябва да го оставяш на самотек  Peace

# 267
  • Мнения: 5 877
Четенето е като ходенето, плуването или карането на колело - няма определена възраст, на която задължително трябва да се научат, но е хубаво за самото дете да го може. И наистина няма как да стане от раз. Научил е пък нещо друго преди връстниците си.

# 268
  • Мнения: 300
Моето кокиче също не се справя добре с четенето но срича така че съм сигурна че ще се научи.Това не ме притеснява изобщо.
Искам да ви попитам нещо друго някой знае ли до кога се подават документи за социалното подпомагане за първокласник и какви документи изискват?

# 269
  • Мнения: 3 367
Не съм привърженик на идеята с "разваляш им детството като ги учиш да четат,какво ще правят в у-ще".
Има много какво да се прави,последното на к се надявам от 1та година е хипер академичен напредък,препочитам ако детето има интерес да има уменията предварително и на място да бори други видове стрес. Ния "чете" от почти 6месеца, в последния доста гладко.
Има ред-по книга на ден,не е като да ме моли да четем,но и не възразява.Смята добре,оправя пари и часовник,понаучи се да си седи на д..то и да върши започната работа,все умения к искат много време и търпение,моята философия е- ако мога да помогна от рано,на час по лъжичка,у дома и сред свои-защо не.
Инак не трябва ни да чете ни да пише разбира се,няма ненаучено дето.

Общи условия

Активация на акаунт