19 Магрибска-Лятна и все още ваканционна

  • 20 642
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Белла, знаеш ли защо никой не е дал примера с децата и сватбата? защото още от началото повечето,които са женени или живеят с араби го казаха,че една арабка няма никога да тръгне тя да му ходи на гости,без да имаше сигурна квартира,без той да се постарае да поеме част от разходите и,без да предложи той повече от себе си... Аз не съм толкова компетентна по въпроса,защото дори не познавам толкова араби,а и любимия ми не е арабин,но аз казах,че много внимателно прочетох всичко,което се изписа по нейното заминаване.

Лина, а ти какво очакваш да ти кажат неговите познати и колеги? нали знаеш,че "нащо е най-хубавото"?! за 4 дни,които ще прекараш там, какво очакваш? да му видиш и кирливите ризи ли? замисли се,че всяко начало е много хубаво,романтично, изпълнено с надежда,винаги в началото на една връзка виждаш човека в най-добрата му светлина... аз също казвам и за себе си,че в началото винаги съм различна(по-добра,не се дразня за глупости,не правя забележки...), но като мине някой друг месец и всеки се отпуска напълно и показва истинската си същност. ние това си говорим и с моето момче,че като се виждаме от самото начало все по 2 дни в седмицата,а понякога и 2 дни на 2-3 седмици, много беше трудно да преценим,кой какъв е. трябва още повече време за опознаване,защото 2-3 дни не е проблем да си любезен и да се стараеш... Не ти ги казвам тези неща със заядлив тон,дори ти давам пример с моята връзка,защото за 4 дни изобщо не можеш да прецениш,кой седи срещу теб. ще се върна и по-назад. мисля,че беше някъде в 5 или 6 тема,когато прочетох за историята на Белла. толкова ме трогна всичко,което тя беше разказала и плаках,когато четях,какво и се е случило. върни се назад и прочети и ти,за да видиш,че само 4 дни едва ли ще ти дадат наистина отговорите,които търсиш. тя е прекарала цял месец там и се е запознала с роднините,което е повече от твоя случай, и през цялото това време не е знаела,че това е "вълк в овча кожа". просто никой не е застрахован!!!

Щом си взела някакви мерки и ще има доста хора,които ще знаят къде си, това е добре. надявам се да останеш доволна от пътуването си!   bouquet

# 16
  • Мнения: 8
 
При това не знам защо всеки си мисли как трябва да живеят другите,когато те самите не знаят как трябва да живеят след като не знаят собственото си бъдеще.

Ех каза им го най-накрая в прав текст..... Евала ,по-точно от това няма накъде .

Аз ли съм твърде руса или просто казаното е лишено от смисъл???  Laughing  Днешните ни действия определено се отразяват в бъдещето ни. Може да не знаем как да живеем днес и нашето бъдеще ще е следствие от това, а не обратното!!!!

 Аз си казах каквото имах и исках да кажа по темата - така че и аз повече няма да правя коментари.

# 17
  • Мнения: 126
Момичета  Hug
 и аз се извинявам,ако ....глуповато съм ви звучала Blush

Шеки Hug-знаеш колко уважавам правото на всеки на мнение и най-вече...смелостта да си го Изказва.Туй е качеството,което....като говорим за деца-бих искала да създам и У децата си.....
Не да се крият зад чужда сянка...а Смело да заявяват каквото чувстват и мислят...и още по-достойно да го отстояват

Изи-Преди време....имаше една друга съфорумка,чиито избор аз не разбирах....и дори осмях на моменти! Blush просто ми беше чудно как е способна да се подложи на всичко,което и се случва...защо така постъпва?
Оказа се с времето ...че аз виждах нещата от своя ъгъл-а тя....от другия!
Просто всеки си пееше....от своята камбанария със своята мелодия
Тя искаше да и се случва всичко това...отиде,видя,прецени,ИЗСТРАДА.....А преди това Идеализираше и позлатяваше всичко свързано с Магреба...Но факта е ,че отблизо най-добре си прецени и....не знам какво е сега с нея newsm78

Искренно желая повече Лошотии да не ни се случват ...
Но ЛИНА ,според мен,трябва да отиде ТАМ....за да осмисли и прецени много неща в живота си ,които после ще са и САМО от полза.....
и тъй като тя вече е почти на път....на мен не ми остава нищо друго,освен да се  Praynig всичко да е добре и ...да вярвам че ще е така и Стремежа и да Търси мъжа на живота си бъде задоволен.
Всеки сам избира как да изкачва стъпалата на житейската си стълбица....едни прескачат,други стъпват стъпало по стъпало.....
важното е ....да се Движим ,Знаейки какво искаме.....
Сигурна съм,че ако на Линчето нещо не и харесва и се почувства Зле.....ще се оправи набързо .
писахме и да вземе телефона на посолството ,има координатите и на Фаима....
Затова съм спокойна за нея.....не е нито първата,нито последната тръгнала така.....а имаме примери и на щастлива и нещастна развръзка....кой знае на 100 какво ще се случи с Лина?!





# 18
  • Мнения: 59
Паулинке ,така е за арабките ,но аз имах предвид чужденки включително и българки които са се омъжили за араби че има и доста щастливи двойки и бракове.
И при арабките има изключения ,имам приятел ливанец,учител е в Бейрут ,преди около 2 години се запозна с едно момиче-кабиле от Алжир,той е разделен със жена си ,има 2 деца ,момичето живее с него и с майка му,момченцето го взима за уикендите,но няма развод още защото жена му иска много пари а той ги няма да и ги плати и е вечно на заеми ,понеже е и единственият работещ в семейството , бяха лудо влюбени с алжирката ,и му беше адски неудобно че не може да и осигури нищо като се видят.Тя пое всички разходи ,отиде до Ливан за последната нова година ,той и беше резервирал хотел с нейни пари,тя всичко си плати и билет и престой ,изкараха си незабравими дни ,после се върна в Алжир ,тогава каза на техните къде е ходила ,беше скрила ,знаеха само сестра и и майка и, но бащата и братята не одобряват понеже по документи той все още е женен макар и в процес на развод,чака някакви пари от новото правителство ,по време на войната са им разрушили половината къща и казва че ще им платят обезщетение за това и с тези пари иска да се разведе и да се ожени за това момиче .
Дадох го като пример че има изключения и при арабките когато става въпрос за любоФ .Той наистина е много добър като човек, отлагаше няколко пъти срещата поради тази причина че нямаше възможност да поеме разходите и ,но тя му се довери и отиде на свои разноски ,и двамата не съжаляват ,по-влюбени са от преди ,само чакат развода и той заминава да и иска ръката както си му е редът .

Живот шарен,примери колкото щеш.

По въпроса с Лина спираме да коменираме и толкоз.

Черпя по едно следобедно мокачино ,на всички  Hug




# 19
  • Мнения: 6
Белла, аз много добре те разбирам. нали и мен положителните истории ме поддържат и ми дават надежда,че всичко ще е ОК, а не както колежки и роднини ми разказват само лоши неща за арабите. но точно че най-близките хора мислят и казват най-лошите неща от притеснение и страх да не се случат и на близък човек. аз също знам много хубави истории и за такава романтика става въпрос,за внимание, за отношение,което едва ли се среща толкова често. но както казах,когато една жена стане майка,тя трябва да мисли още по-отговорно за действията си,защото от тях зависи и нейната и съдбата на детенцето и.

ох,скучно ми е! Simple Smile в отпуска съм,а всички са някъде. или на работа или на почивка... а в тази жега къде да ходя сама,като някоя кукувица?! мислих днес да ходя на плаж,да си уплътня времето,но пак трябва сама. пууу, отпуска ли е,чудо ли ! в понеделник направо ще отида на работа. то само с висене пред компютъра не става.

# 20
  • Мнения: 59
Случайно попаднах на този история ровейки из нета    http://ruslantrad.wordpress.com/2009/03/30/biurokracia-v-posolstvo-prechi/

# 21
  • Мнения: 3 804
лина едва ли съм страхлива-когато дойдох тук -нет нямаше ,имаше само телефон,не познавах никого ,освен мъжа си.Но забележи-познавах го от години,знаех какво можех да очаквам  от него. Peace

дала мда,човек понякога вижда живота на останалите от своят си ъгъл ,или поне го мери според своя си опит.Може да и да съм с хижаб по собствен избор -но,нямам проблеми да пътувам сама с децата си до БГ-без да ме придружава мъж или девер  Peace.Децата ми са при мен,винаги когато поискам мога и излизам с тях-е вярно,не давам отчет във форума,кога и къда съм била   Grinning .Родата на мъжо са близо до нас,но човекът до мен е Мъж и не позволява да ни се месят в живота.

# 22
  • Мнения: 278
Белла, уффф за съжаление са така посолствата. Правят си каквото си искат, не им дреме за нищо, по-скоро в каквото настроение са, така действат. Ама и другите институции и те са така. Ще дам един пример, не е много по темата ама все пак. Преди като идвах в Германия, дойдох заедно с една приятелка. Тогава все още ни трябваха визи. След 3 месеца в Германия трябваше да ходим да си удължаваме визите, разбира се с един куп документи. Отиваме пак двете, с абсолютно едни и същи документи, обаче бяхме при различни служителки. На мен ми дават виза за 2 години, а на нея за 1.  Shocked
И аз съм сега на тръни, дали ще му дадат виза на моя човек или не. Макар че за нас не е толкова фатално, понеже сме в Германия и двамата.

Дала, аз още не съм почнала работата. В понеделник ми е първия ден. Тогава ще пиша повече.  Hug

Делта, сигурно си пече дупето в Турция мммм Simple Smile

# 23
  • Мнения: 126
Мина-стискам палци за понеделник  bouquet с интерес ще чакам да ни споделиш първи впечатления

Белче-.......буз думи!

Дон Койот-добре е че си вярваш и се чувстваш щастлива...това най-накрая може да ни донесе по-общо спокойствие...поне ТУК-във форума Joy

Апропо-за мъжете.....
ммммммм моя осъзнава колко ме обича ,когато има реална възможност да ме загуби
Странно поведение-ама...той е магребинец-не е арабин...а те от магреба са по-други мъже Joy Joy

лека вечер на всички ви...
подд секрет ви споделям че отивам с дружки на една вила в марково....с огрооооооомен басейн
Адски ми е кеффффф-ама си имам и повод Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 169
Хайде и аз цоп в новата тема
Шаки я кажи дали мога да придържам бебко в ръцете в седнала положение? Питам щот тука има една леля на гости и тя милата там си перикюрист или нам си квот беше Шаки ще ме поправи и тя ми обяснявя как не било рано да съм го слагала седнал в количката -щот определено бебко иска да е седнал ама нали всичко с времето му. Уф та тази леля искаше да го къпе е изкъпаго милия се удра от рев- иначе даде и някои читав съвет  Rolling Eyes
Вече сме готови и на 4 август живи и здрави летим- билетите са факт + всичките документации за пътуване с единя родител.
Мина, аз определено мога да похваля нашето посолство тук- по точно екипа който е в момента, но за предишния нямам думи.
На всички гушки от нас
п.п Как е на Френски заповядай?
А на Арабски?

# 25
  • Мнения: 3 804
далче щом вярата ,че отстаналите живеят като теб те прави щастлива,радвай се -аз ,няма нищо против  Peace ,радвай се на разходките в Пловдив-явно това ти липсва в Париж.Събирай положителни емоции за цяла година. newsm10.Пък и както казваш може да донесе спокойствие във форума  smile3521

А не арабинът кое го е страх да изгуби повече теб или общинският апаратамент  -понеже и за това беше писала[smilie=smile3502.gif]

белбейче рано е още да го слагаш седнал.

# 26
  • Мнения: 3
дон Кихот,като гледам отговаряш си баш на ника гониш някакви вятърни меници биеш се с тях и виж ти геройства от храброст.Сега кой какво преследва,кой как живее си е негова работа важното е да е щастлив.Хапливостта не е признак за щастие,наистина.А разходките,почивката и купоните липсват на всеки работещ човек със семейство това го казвам от опит.Не всеки има късмета да си клати краката по цял ден и да се чуди къде да се ощипе.

# 27
  • Мнения: 3 804
Лина щом ги наричаш вятърни меници добре-днес съм миролюбива  Peace Grinning .Обаче в борбата с мелниците ,поне съм се научила да пиша правилно. bowuu

# 28
  • Мнения: 90
Белбей аз никога Лина не съм я държала в напълно легнала  позиция заради рефлукса ,леглото, колички всичко беше под наклон .Много зависи от детето ако започва да се изправя само и да се набира значи иска да гледа и други работо по интересни от белия таван .Не в напълно изправено положение ,под наклон отначало и ако стабилно си държи гръбчето ,не клюма и тн ,значи му е добре .Лина и тя много рано взема да се надига и я слагах под ъгъл 30°-40° на количката и постепенно като виждах,а и седнала съм я държала в ръцете (не на прав ъгъл разбира се ,но леко повдигната ,както на нея и харесваше) ,че е готова и и харесва я повдигах ,тя на 5 месеца започна да сяда и тн .Зависи от детето ,ако видиш ,че клюма ,значи не е му е удобно и не е готово .Води си по детето ,то най-добре ти подсказва за какво е готово  Peace .

на френски заповядайте- с ил ву пле,заповядай -с ил те пле
на арабски мъжа ми вика аафек (незнам колко е верно и дали ме е разбрал ,заЩото го произнесе в полузаспало състояние) Laughing

Мина и аз ти стискам палци ,тук едно момиче на твоите години цели 6 месеца изкара и гледаше едно детенце ,сега си отиде във Финландия да следва ,но чесно казано за годините си беше толкова зряла и толкова добре се грижеше за детето ,заЩото да се гружиш за чуждо  дете отговорнастта е двойна и тройна .

В петък заминавам на море и няма да досаждам  Laughing Blush

# 29
  • Мнения: 59
Далка Честит Рожден мила ,пожелавам ти много здраве ,много щастие и да бъдеш винаги така позитивна 


Пожелавам ти една ръка, на която да се облегнеш,
едно рамо на което да стихват тревогите,
една обич, която да носиш в сърцето си,
един път който да те води към хората,
една цел която да те води в живота,
за да бъдеш истински щастлива!
   

Общи условия

Активация на акаунт