Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 89

  • 44 892
  • 373
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 671
Момичета, напълнили сте 2-те странички с чудесни торти, браво на всички вас!!!

Clairette, верно голяма одисея с тази поръчка  #Crazy но всичко е добре, като свършва добре, нали  Sunglasses и все пак се чудя, ако сега трябва да повториш кое би променила в подхода за първата торта? Аз все си мисля, че по-"къси", но щироки торти някак са по-лесни  Thinkingа имаш ли още снимки на втоара, искам да разхледам по-отблизо кадрите на лентата.

Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 18:58 от Rumya on hold

# 31
  • Мнения: 1 491
Извинявам се, че пиша пак, ама кой беше поръчвал от този сайт http://www.cakedecoration.co.uk/merchant.ihtml?id=64&step=2   ?В каква парична единица са цените

Бобси, Дарилка, Крисче и аз си поръчвахме от там. Паричната единица е британски паунд  Peace

# 32
  • Мнения: 1 329
Виждам, че скучаете, затова ето още една торта от мен



Вътре е Династия. Нещо въобще не й вървеше на тая торта, има доста кусури, но някакси успях да е пренеса до РД на детето. Съответно ГММ не беше стегнала и коритото на места се разпадна. Ванчеееее, сложиха я в хладилник на Coca Cola и като видях лошо ми стана, ама викам айде няма да се обаждам. След 2 часа я извадиха, нищо й нямаше. Явно ГММ - не се топи вътре.

А сега да порасъждаваме малко относно покритията
 
Основната торта за рожденника бешетази. НЕ СЪМ Я ПРАВИЛА АЗ. Тортата е поръчвана от Лагуна. Та много се чудя, какъв е техният фондан, тъй като тортата вътре беше еклерова, вътре с многооо ванилов крем, който изтичаше. Под фондана, нямаше масло, фонданът беше бял отдолу, т.е. боядисван е само отгоре. На вкус си личеше, че е с много пудра захар, а отдолу стоеше някак на шупли...т.е. с някакви мехурчета. Как кремът не е стопил покритието и какво е това покритие? Ето и самото покритие


# 33
  • Мнения: 492
Clairette- чета си аз твоята тъжна история, с елементи на трилър  Mr. Green , съпреживявам всичко и си мисля, че дори няма торта,  в последния момент нещо още по-къръшко се е случило.  стигам до " започват едни трохи, едни кремове да хвърчат " и виждам, че някаква снимка се задава. първите ми мисли бяха, че въпреки всичко си имала сили да снимаш провала. в момента, в който виждам "провала"  викам "уауууууууууууууу колко е елегантна тази торта! " . a тортата за младоженеца е неповторима!!! толкова оригинална идея в съчетание на перфектно изпълнение , направо е върха на всички върхове smile3501 smile3501 smile3501
barcela - всичките ти торти са хубави, но особено ми хареса втората торта, много е нежна   bouquet
bobsi - топката е супер!   bouquet
patriyani - многооооо вкусни изглеждат всичките тортички, които си показала   bouquet
стефи - разгледах албума ти, беше удоволствие да разгледм всички тези красоти !   bouquet
дарилка  и  иглика - поздравления за автомобилите   bouquet
дарилка - докато пишех , видях последната ти торта , направо е фантастична, напредваш с бързи, ама много бързи крачки smile3501

# 34
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Запис, никой ли не може да ми помогни Sad

# 35
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мегита за съжаление аз не мога да помогна с това с което искаш но се чудя защо не си направиш сама фондан или марципан щом ти трябва само за покриване на тортата?

# 36
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита за съжаление аз не мога да помогна с това с което искаш но се чудя защо не си направиш сама фондан или марципан щом ти трябва само за покриване на тортата?

 Нямам никакво време... Sad графика ми е ужасен този месец и едва ще се справя само с тортата Sad

# 37
  • Мнения: 1 965
Дарилка Joy
Много готина таз` кола. Няма да и коментирам марката и модела, щото по цял ден с коли се занимавам, а днес съм почивка.....  Хич да не ти пука, на какво прилича. Много си е хубава. Ама, най-ми харесва кифличката с китката как си седи..... Мойта щерка кара курсове в момента и умря от смях като я видя. Що не я турна на предния капак??? Ама като я гледам с тая забрадка и с тая китка, тя ще да е от някое село милата... Не е свикнала на седалка да седи.... па и босичка..... г`де са и цървулките???  hahaha
Иглика - бравос!!! Тука вече няма грешка с модела. Супер е!!!!
Стефи - я кажи като на другарче, от`де я взе тази играчка????  Cry
И пак Дарилка -   bowuu - Браво. Много истинско. Кърпата за патето ли е???  hahaha дървения мат`риал е много достоверен.

# 38
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Клер, направо психотрилър си разказала, и аз получих сърцебиене чак  Laughing #Crazy ...
А резултата е убийствен, рази торта е трИпаЧ  Crazy ! За Филмовите ленти какво да говорим, Дъф от Чикаго ряпа да яде  Peace !!!
Всички други торти също са страхотни, Стефи, тортата за докторката е толкова красива  Shocked, Пати, Дарилка, Бобси, Барсееееела  Simple Smile, каква нежна сметана, браво на всички !

# 39
  • Мнения: 559
Момичета прелестни са всички торти-патето,русалките,учебните коли....

Дарилка -Незнам от Лагуна ли е другата торта,но твойта е много по-добра от нея!!!

Клеърет-Момиче!!!Страхотни торти.А разказа ти е най-забавното нещо,което съм чела.Страхотна перфекционистка си.Браво!

# 40
  • Мнения: 157
благодаря ви много моми4ета Hug
извинявам се 4е не коментирам по именно ,видях страхотни торти,но наистина нямам време.
ето ни тортата ,естественно малката помага4ка реши да целува любимата си Мини..наложи се ново боядисване,гипсиране на краката,но слава богу закърпих положението

# 41
  • Мнения: 1 329
Дарилка Joy
Ама като я гледам с тая забрадка и с тая китка, тя ще да е от някое село милата... Не е свикнала на седалка да седи.... па и босичка..... г`де са и цървулките???  hahaha
И пак Дарилка -   bowuu - Браво. Много истинско. Кърпата за патето ли е???  hahaha дървения мат`риал е много достоверен.

Ванче, еми не е със забрадка милата...с модерна диадема е! Ами босичка я напраих, щото мноу жега тия дни. А относно, що не съм я турнала на капапа, реших че много кат за сватба ще стане...Нали си спомняне ония времена, дето всички булчински коли, разбирайте Жигула и Лада с по една кукла отпред бяха  Laughing hahaha

По втория въпрос - кърпата не знам за кого е, сложих я, ей тъй за цвят...и за да ми пречи и разваля покритието Laughing.Щях и сапун да слагам, ама не остана време.

Игличе, много хубаво Пежо. Страхотно е! Виждам и мъжете от учебния център как се кефят.

Партияни, страхотно Мини! Нямам думи. Аз таквиз неща още не мога да сътворя, но твоите се супер. С какво покри Мини? Глазирана ли е с нещо отгоре?
Роклята много ми допада, много добре са се получили гънките на роклята.

# 42
  • Мнения: 1 271
Патриани, страхотна Мини, направо се влюбих  Heart Eyes Честит ви празник и много послушание от малката рожденничка   bouquet

Кларет, страхотиииии  Crazy Въпреки перипетиите произведенията са станали страхотни.Въпрос-върху първият етаж от тортата пак ли е торта-това късото или е част от декора?  newsm78

Дари, страхотно пате  Flutter Нормално е в жегата да поддаде крема, ама пак си е реалистично  Crazy

# 43
  • Мнения: 1 965
Тортата е поръчвана от Лагуна.  Та много се чудя, какъв е техният фондан,
Миналото лято писах двете рецепти с които работи Лагуна. Даже дадох оригиналните мерки. Бяха в килограми. Трябва да си разровя старите постове и да ги намеря , защото листчето.... кой го знае къде е.
Едната им беше с желатин, но те бъркат в някакъв гигантски миксер много килограми.
Другата беше на принципа на Варната, но не слагат масло или маргарин, а палмово масло - от калъпите за фритюрник.
Айде ще поровя и ще ги намеря.

Я,  Shocked  какво Мини се появило докато пиша... patriyani - Много е готина мишката. С какво я лъсна така???

.Нали си спомняне ония времена, дето всички булчински коли, разбирайте Жигула и Лада с по една кукла отпред бяха  Laughing hahaha
Волги бяха сестро.... жигулите и ладите си бяха за всеки ден.  Joy
Айдеееее, сега пък Силрай ме сецна.... Я, да те зачеша аз тебе.... защо не правиш торти напоследък ти, бре????  Naughty
Край публикувам вече....

# 44
  • Мнения: 634
Здравейте,дами не съм напуснала темата ,просто съм зарината с работа и не мога да остана свободна за да пиша .Ако си спомняте бях споменала ,че ми предстои да правя пет етажна торта ,та днес преключих с нея .Пренесах я на отделни етажи и в ресторанта я сглобих и доукрасих ,етоя и нея.
Ще коментирам тортите от последната сраница ,и ще се върна назад за да прочета изпуснатото.
Патривани ,тортата е перфектна ,хич не си личи закърпването ,че как няма да се целуне такъв анимационен герой и толкова хубав Hug Hug
Дарлинка ,поздравления за оригиналната торта ,много ,много ми хареса  chef

Общи условия

Активация на акаунт