Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 89

  • 44 882
  • 373
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 485
Момичета,благодаря ви за пожеланията!    bouquet
Нат,Шеметче, сега ще ви дам малко подробности около картинката. Peace
Идеята беше изцяло на дъщеря ми,която си намери в едно сп.Принцеса тази картинка с Ариел.Прекопирах я понеже не даде да я режа,разточих си ГММ и с карфици свалих кройката.После рязах на части с остър нож-глава,ръце,тяло и се получи нещо като апликация.Останалото направих с четка и боя.Оставих да поизсъхне и когато покрих тортата-само я прехвърлих.Това е. Peace
Имах идея да е с трансфер,но не ми се рискуваше  в това топло време  Confused Както и да е-тортата е вече спомен Mr. Green

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 18:41 от Fior

# 361
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Пепи чудни са тортите!
Фиорче и аз така заподозрях но ми се видя много сложно и за апликация и за рисуване но ти си се справила страхотно.
Наталинка направо не мога да повярвам че си направила всичките тези торти докато си и работила - мисия невъзможна си си спретнала, но пък резултата е прекрасен.
Рая защо не помислиш за вариант нестандартни торти - шестостен, осмостен, ин и ян, цвете, звезда, сърце, овал или нещо друго. При нас дават под наем тавички с такива форми и можеш да си наемеш няколко размера само за случая. Сигурно и при теб има такива места от където да наемеш тавички.

 

# 362
  • Мнения: 29
Здравейте на всички  bouquet.Моля ви за помощ.Може ли някой да ми каже  къде в Бургас мога  да намеря фондан или марципан?
 Praynig  Hug

# 363
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
добър вечер и от мен и аз се включвам с въпросче-изчетох библиотеката-интересуват ме блатовете но там са все пандишпанови-а аз се страхувам да ги опитам -не знам дали щ се справя с тях-може ли да ми кажете някоя по-простичка рецепта за блат и още нещо-за крем ганаш пише неподсладена сметана -проблем ли е ако го направя с подсладената

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 20:31 от betina33

# 364
  • Бургас
  • Мнения: 97
В Бургас продават ГММ на Ирида на Трапезица - малката сграда /до кабелния /има магазин за кабели и от страни на магазина има склад /дистрибутор на Илчовски /ама много беден склад почти нищо интересно няма.

# 365
  • Мнения: X
Пепи,много са красиви.Само не разбрах,как ще ги сглобиш,като има цветчета?
betina33 , защо ти е труден пандишпана.Той всъщност е един от най-лесните блатове.
Ганаша спокойно можеш да го направиш със подсладена сметана.   

# 366
  • Мнения: 559
betina33 -Здравей!

Ето ти една много лесна рецепта за пандишпан в домашни условия.Приблизително за форма кръг в диаметър 27-30 см.От него се получават минимум 3 платки (като се разреже) и то доста солидни.

6-7 яйца(ако са размер L са 6 ,а ако са M  са 7!)
185 гр.крист.захар
150 гр.пресято бяло брашно.

Белтъците се избиват със захарта в чист и сух съд,като захарта се добавя в процеса на биенато на порцийки с лъжичка.Получава се много твърд сняг.В друг съд избиваме на пяна до бяло само жълтъците.На ръка омесваме двете смеси и прибавяме наведнъж пресятото брашно.Не бием с миксера повече,а леко с ръка до хомогенизиране.Изсипваме въф формата или тава с хартия и печем в предварително загрята на 200 градуса фурна.Като се вдигне и зачерви намаляваме на 160 градуса,покриваме с фолио отгоре и следим до готовност като проверяваме с клечка за зъби при набождане да е суха,тоест да няма тесто по нея.И пандишпана ти е готов.Супер мек и вкусен и домашно приготвен!!!!

Рая-Взаимствай идеята от последната ми златна торта.По-малко етажи и разхвърляни наоколо останалите!?Ще стане готино и различно.

Дес-Няма за какво да ми благодариш.На твоите услуги съм.

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепи,много са красиви.Само не разбрах,как ще ги сглобиш,като има цветчета?


Няма да ги сглобявам мила. Сватбената, която ще режат за снимките е 3-етажна и отделно от 3-те големи с маргаритките.
Като при Албенка- 1 основна 3-етажна и 3 големи допълнотелно за да стигнат за 160 човека общо - така ги искаше булката.
След 1 час ще ги караме и ще сглобявам- снимки очаквайте утре.

# 368
  • Мнения: 1 329
уау, колко много сватбетни тортииииииии  newsm44

Албенка,
много елегантна и красива торта...ако има снимки след сглобяването, няма да се сърдя... Hug

Пепи,
много нежни цветове. Страхотно ми допадат. Чакаме отзивите от младоженците и снимка.

Бетина, пандишпанения блат е най-лесният за правене. Антоан ди е дала рецепта, пробвай го. Само моят съвет е 1 ден по-рано да си опечеш блатовете преди рязането им, тъй като на следващият ще се режат доста по лесно и няма да се ронят.

# 369
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
благодаря ви момичета за отговорите -ще опитам пандишпана-не знам защо но си мисля че е по-капризен не е като да смесиш няколко продукта и хайде към фурната -но пък всяко нещо май трябва да има първи път ако искам да вървя напред Laughingмерси и лека вечер на всички

# 370
  • София
  • Мнения: 2 113
Уф, Пепи, май вече е късно да стискам палци, сега вече сигурно тортата е на показ и е звездният й миг:)))) Показаните са перфектни!

# 371
  • Мнения: 634
Кари ,да всеки етаж е та отделна подложка.Кремът е готов от Пико,разрежда се ,на 1кг. ,2 литра и половина вода ,но аз слагам прясно мляко .Трябва да ти кажа ,че клиентите са очаровани от него.Килограмът му е 4 и 20 в разфасофки по 10кг.
Пепи  Hug Hug Hug,чакам тортата за младоженците
Дарилка мояята е завършена ,тази на трита етажа ,а Пепи ще сглобява (вече може би е готова)
Аз не съм спирала работа ,ето още три торти .

А сега ви пожелавам лека и спокойна нощ.

# 372
  • Мнения: 1 491
Мили дами, заповядайте в   НОВАТА  ТЕМА

# 373
  • Мнения: 20
Здравейте, мами!
Искам да ви кажа, че сме супер разочаровани от Скай Лайн. Да не правите грешката да си избирате тората от там.     
Първо - когато отидохме в ресторанта ни бяха донесли различна стойка. Нямаше ама нищо общо с нашата, която си избрахме.
Сватбата беше в разгара си и явно на това са разчитали от сладкарницата, защото на кой да се оплачеш? Какво ще направят? Ще си я вземат обратно ли? Да бе да и да останем без торта... Преглътнахме това! Оказа се, обаче, че част от украсата беше счупена.. преглътнахме и това, за да не си разваляме настроението.
Отидохме след няколко дена да върнем стойката и да си вземем депозита за нея.
Представете си какво се случи - казаха ни: "Къде е бележката?" Казвам им: "Ами бележката е дадена на шофьора, който е доставил тортата, защото ни казаха, че няма да я оставят ако не им се даде бележката" "Не, не било така. Сега няма да ви върнем парите"    Побеснях! Идеше ми да им изпочупа смешната сладкарничка. Започна се едно искане на телефона на шефа им, питах ги защо е друга стойката - разбира се без отговор.. Защо е счупена? А те изненадани.. Абе въобще, егати мангалите са тея Скай Лайн...   
Накрая успяхме да си вземем парите, де, но просто толкова нерви заради тия....
А и тортата не беше толкова вкусна!   

Общи условия

Активация на акаунт