Наднормено тегло и бременност?!?

  • 74 544
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39
здравейте
сигурни ли сте че килограмите над нормата влияят на забременяването? newsm78
аз съм много над нормата и от 1 год. правим опити но не се получава Sad Cry. Гинекологични проблеми нямам. С първото дете бях с нормални килограми и нямах проблем newsm78

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Не знам доколко важи и за мен връзката между нанормените кг и забременяването  Thinking  За да забременея трети път, правихме опити почти 3 години... Забременях една година след като свалих 15 кг и успах да задържа на това ниво теглото си. Имах планувани още няколко кг за това лято, но сега ги трупам обратно  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 710
animari, всички гинеколози, които съм посетила, твърдят, че наднорменото тегло пречи на забременяването. Много голям процент от пълните хора страдат от ендокринни проблеми и разбъркани хормони, които са отговорни за несполучливите опити за зачеване. Освен това се смята, че дебелите жени имат има по-често проблем с липсваща овулация.
катя555, моят гинеколог ме кара да си меря кръвното всяка сутрин и да го записвам, за да следи как се движи. При най-малкото покачване, веднага се започва с медикаменти, защото е изключително важно кръвоснабдяването на плода да е добро, което няма как да стане при системно поддържане на високо кръвно.

# 33
  • Мнения: 53
Margy аз също го меря. Купих си ел. апарат OMRON и нямам проблеми , но когато отида на консултация явно се притеснявам и горната граница се качва. Долната е 80-85. Ти с какъв апарат го мериш?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами сега като ви чета и аз си мисля, че свалянето на кг. влияе доста благотворно на забременяването.  Thinking Не можах да забременя доста време миналата година, след това пък направих спонтанен аборт. Както и да е, тази година свалих 12 кг. след аборта и забременях от раз.  Thinking
За кръвното - днес ми го измери доктора - 100/70, леко височко за мен.

# 35
  • Мнения: 4 615
Margy  но когато отида на консултация явно се притеснявам и горната граница се качва. Долната е 80-85.


По тази причина моята гинеколожка ме накара да си купя апарат и да си следя кръвното.  Ходих на консултация с кръвно 150 на 60, че и на горе. У дома не съм надвишааваша 90 на 60.

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Моето рядко пада под 120 на 70. А по време на предната бременност, посред зима, припаднах от падане на кръвното. Въпреки че е в границите на нормалното, за мен това е високо кръвно, при положение, че цял живот съм била с ниско  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 710
Кръвното си меря със CITIZEN.
В края на предната бременност, пиех два вида лекарства и то по няколко пъти на ден и кръвното ми не падаше под 135/90. Но ако не пиех лекарства, кой знае до какви висоти щеше да се покачи. За щастие при мен тези стойности не оказаха неблагоприятно влияние на плода. Обаче за всеки случай гинекологът ми ме прати в болница 10 дни преди термина.

# 38
  • Мнения: 236
При първата си бременност бях с наднормено тегло-90кг при ръст 160 и родих секцио.
Конците ми ги махнаха като на другите,нямах проблеми с раздвижването. Втория път забременях тъкмо като бях качила доста килца отгоре  Simple Smile.Нямам проблеми с кръвното. Ноооо... Имам си други. Развих гестационен диабет.То той не е само  от килограмите де ама и те са известна предпоставка.

# 39
  • Мнения: 6 039
Аз мисля, че повечето килограми ми пречиха да забременея втория път. И първия и третия път бях на диети и забременях, като си мислих, че няма да стане. От раз. А втория път бях с 20 кг отгоре и над 1 година опитвахме. Нямах гинекологични проблеми.

И аз така си мисля, опитваме вече почти 2години
с първата бременост качих 15кг, оставих в родилното 10. След 5тия месец от раждането започнах да качвам и така с +20кг отгоре. Все повече си мисля, че причината да не се получава второто бебе са килограмите. Голям зор, на моменти дори ми идва да се откажа......

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз мисля, че повечето килограми ми пречиха да забременея втория път. И първия и третия път бях на диети и забременях, като си мислих, че няма да стане. От раз. А втория път бях с 20 кг отгоре и над 1 година опитвахме. Нямах гинекологични проблеми.

И аз така си мисля, опитваме вече почти 2години
с първата бременост качих 15кг, оставих в родилното 10. След 5тия месец от раждането започнах да качвам и така с +20кг отгоре. Все повече си мисля, че причината да не се получава второто бебе са килограмите. Голям зор, на моменти дори ми идва да се откажа......

Е, добре де, ако са килограмите - как тогава забременях на втория месец без никакви ядове при положение, че като ви чета вие сте на светлинни години от моите килограми и сега и като забременях, да не говоря като раждах?
Доказано е, че психиката е също причина за неуспех при силно желание за забременяване.

Не искам да звуча заядливо - просто се чудя, защото имам чувството, че това с килограмите е някаква мантра дето си го повтарят някои лекари.
Междудругото правих пълни изследвания на щитовидната жлеза - ендокриноложката ми каза, че по-здрава от това - здраве му кажи.
P.S В момента тежа точно 115 кила  Wink

# 41
  • Мнения: 6 039
nana77, аз също съм правила всякакви изследвания, няма причина да не се получи, но не става. Не знам дали е от психика, напоследък хич гледам да не обръщам внимание, уморих се да следя дати, да купувам тестове. Аз съм такава, паля, горя и изгарям. Когато - тогава!
Радвам се за теб, това е успокоение за другите.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77, аз също съм правила всякакви изследвания, няма причина да не се получи, но не става. Не знам дали е от психика, напоследък хич гледам да не обръщам внимание, уморих се да следя дати, да купувам тестове. Аз съм такава, паля, горя и изгарям. Когато - тогава!
Радвам се за теб, това е успокоение за другите.

Именно. По същия начин всякаквите ми изследвания винаги са били абсолютно и тотално перфектни. И определено е въпрос на психика според мен.
Пожелавам ти скоро да видиш двете чертички  Grinning

# 43
  • Мнения: 1 710
И аз забременях от раз втория път, чак не можах да повярвам. На същите килограми съм, както и при предишната бременност. При мен обаче почти няма изследвания, които да са в нормата. Cry
И аз по някога си мисля, че връзката между трудното забременяване и наднорменото тегло е доста пресилено, но е факт, че при предишната бременност, нямаше лекар, който да ме види, да не ме попита трудно ли съм забременяла, заради килограмите. Аз забременях доста трудно, но не заради наднорменото тегло, а защото ми бяха позапушени тръбите. Не много, но толкова, че да не стане в продължение на повече от 3 години. Така че при мен не бяха виновни килограмите, или поне никой не се сети да обвини тях за запушването.

# 44
  • Мнения: 53
Искам помощ от варненските мами-моля ви помогнете ми със съвет къде да намеря дрехи за бременни с наднормено тегло в града?

Общи условия

Активация на акаунт