Наднормено тегло и бременност?!?

  • 74 424
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 615
Миличка не съм от Варна, но когато аз бях бременна си пазарувах от специализираните магазини и там имаха мнооого големи номера няма начин нещо да не ти стане. Другия вариант е в магазини за макси мода, не са дрехи за бременни, но пък имат размери до 7-8 пъти XL.

# 46
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Преди доста години забременях невероятно лесно след няколко поста, пълно пречистване покрай тях и около 10години след като ми бяха намерили разни малки и не толкова малки проблемчета.

Определено смятам, че килцата не са основен фактор, но ако можете да смъкнете някое друго, не е лоша идея да опитате за здраве. А за детенце Господ си знае работата. Те идват винаги е най-добрия момент дечицата Simple Smile

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 23:00 от арт мама

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351

И аз така си мисля, опитваме вече почти 2години
с първата бременост качих 15кг, оставих в родилното 10. След 5тия месец от раждането започнах да качвам и така с +20кг отгоре. Все повече си мисля, че причината да не се получава второто бебе са килограмите. Голям зор, на моменти дори ми идва да се откажа......
Аз като минала по пътя с борбата на мъжкия стерилитет да питам мъжа ти дали си е правил спермограма. Това, че имате едно дете незначи, че спермата не се е влошила с течение на времето.
Забременях след две години лечение от стерилитет /причината не беше в мен а в мъжа/ но и аз съм от...."хубавите" Mr. Green
Пожелавам ви успех на всички Hug

# 48
  • Мнения: 1
здравейте!
И аз тежа доста сега съм 110 кг. а преди да забременея бях 98кг. и засега всичко е ок. Само се надявам да не качвам още много и после лесно да ги сваля. Иначе нямам някакви оплаквания като високо кръвно и т.н. Дори вече не ми се яде толкова като в началото. Тогава помитах всичко което видя и за което се сетя. Горкият ми мъж се беше видял в чудо!

# 49
  • София
  • Мнения: 17 142
Радвам се, че намерих тази тема и я измъквам малко нагоре.
Притесняват ме килограмите при опитите за бебе, определено, затова ходих на ендокринолог и за съжаление от известно време насам съм с диагноза Хашимото (автоимунен тироид).
Шанса за забременяване бил много малък, каза лекарката, та се чудя дали пък да не си пробваме и сега, паралелно с лечението (което, както разбрах не лекува болестта, а вкарва антителата в норма и продължава и по време на бременността.
Едно чудене ме е налегнало, една депресия ...

# 50
  • София
  • Мнения: 12 550
Бърди има много майки забременели и родили с Хашимото. Много от тях хвалят д-р Катя Тодорова - ендокринолог, която наблюдава много бременни с Хашимото. Така че не е вярно, че трудно ще забременееш. С лекарствата се вкарват в норма хормоните и после си ги пиеш под схема цялата бременност. Не се отчайвай  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 17 142
Мерси, Нана  Hug
Поуспокоих се и аз малко, снощи четох ли четох ...
А и както каза мъжа в къщата - ние още не сме почнали, ти се притесняваш. Малко като нероден Петко съм и аз  Laughing
Трябва ми малко време да асимилирам нещата, диагнозата ми я сложиха преди 2 дни  Tired

# 52
  • София
  • Мнения: 12 550
Мерси, Нана  Hug
Поуспокоих се и аз малко, снощи четох ли четох ...
А и както каза мъжа в къщата - ние още не сме почнали, ти се притесняваш. Малко като нероден Петко съм и аз  Laughing
Трябва ми малко време да асимилирам нещата, диагнозата ми я сложиха преди 2 дни  Tired


За нищо, мила. Наистина се успокой. Една от майките в моята отчетна е с Хашимото. Е, две девойки роди за 3 години. Без никакви проблеми  Grinning

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Malenna - тествала ли си се, дали имаш ОВУ?
И хормоните изследвани ли са ти?

Аз си мисля, че при теб психиката е водещата...

# 54
  • Мнения: 838
може ли някой да ми каже как да разбера дали имам ОВУ?

# 55
  • София
  • Мнения: 6 011
може ли някой да ми каже как да разбера дали имам ОВУ?
Може да се разбере чрез тестове за овулация, които приличат на тези за бременност и се продават в аптеките.
Или може да споделиш с гинеколога си и той ще те вика в определени дни да те гледа на ехограф и ще види дали имаш овулация.

# 56
  • Мнения: 6 039
Malenna - тествала ли си се, дали имаш ОВУ?
И хормоните изследвани ли са ти?

Аз си мисля, че при теб психиката е водещата...

да, всичко ми изследваха, имам  добре растящи фоликули и хормоните са наред.

за второто явно си права Rolling Eyes

може ли някой да ми каже как да разбера дали имам ОВУ?
Може да се разбере чрез тестове за овулация, които приличат на тези за бременност и се продават в аптеките.
Или може да споделиш с гинеколога си и той ще те вика в определени дни да те гледа на ехограф и ще види дали имаш овулация.
не мисля, че тестовете от аптеките са гаранция. Най -добре отиди на лекар на третия ден след менструация. Ще ти проверят хормоните и  съотверно наличието на овулация.

# 57
  • София
  • Мнения: 12 550
не мисля, че тестовете от аптеките са гаранция.

Абсолютно си бачкат без грешка. Два месеца правих такива тестове. На втория засякох овулацията и дори знам точната дата, на която е заченат Кало  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 17 142
Нана, някаква марка за тези тестове ще препоръчаш ли? Не съм си купувала досега, та да знам, ако кажа в аптеката, че искам, да не ме питат "какви" и аз да мънкам и хъмкам  Laughing
Имам си Хашимото, лекувам си го, та искам да видя дали на овулацията влияе.

# 59
  • Мнения: 327
Аз като минала по пътя с борбата на мъжкия стерилитет да питам мъжа ти дали си е правил спермограма. Това, че имате едно дете незначи, че спермата не се е влошила с течение на времето.Забременях след две години лечение от стерилитет /причината не беше в мен а в мъжа/ ...

  202uu

бебето се прави от двама и ако не става, причини се търсят и у двете страни

Общи условия

Активация на акаунт