Наднормено тегло и бременност?!?

  • 74 547
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 989
Аз забременях 98 родих 91.. През цялата бременност нямах никакъв апетит! Но послееее, наваксах бързо-бързо!

# 61
  • Мнения: 16
zdraveite az zabremenqh 120 kg no detenceto mi se rodi martvo v sredata na osmiq po4ina v men tova li e pri4inata prosto neznam ve4e taka i ni6to konkretno ne mi kazaha kakvo da pravq 6te moga li da si imam detence????? smile3518 smile3518

# 62
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз си купувах тестове "Клиър ову тест", тук от форума ми ги препоръчаха. Отначало нещо не можах да се ориентирам по тях, но на втория или третия месец, не помня вече, ми дадоха положителен резултат за овулация. Забременях същия месец, но три месеца по-късно загубихме бебето.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 554
zdraveite az zabremenqh 120 kg no detenceto mi se rodi martvo v sredata na osmiq po4ina v men tova li e pri4inata prosto neznam ve4e taka i ni6to konkretno ne mi kazaha kakvo da pravq 6te moga li da si imam detence????? smile3518 smile3518


Миличка много съжалявам за загубата ти  Hug Но ти трябва да имаш епикриза и протокол от аутопсията. Там трябва да пише причина. Аз не съм лекар и не мога да кажа защо е станало така. А и тук едва ли има някой който да може.

# 64
  • Мнения: 838
zdraveite az zabremenqh 120 kg no detenceto mi se rodi martvo v sredata na osmiq po4ina v men tova li e pri4inata prosto neznam ve4e taka i ni6to konkretno ne mi kazaha kakvo da pravq 6te moga li da si imam detence????? smile3518 smile3518

това е ужасно, много съжалявам.
но това от наднорменото тегло ли е станало?
какво казаха лекарите - защо се е случило?

# 65
  • Мнения: 16
po princip razvih gastacionen diabet za koito ne mi kazaha na vreme neznam kakva e to4nata pri4ina no ot diabeta se polu4iha mnogo okoloplodni vodi i deteto porasna dosta rodih go 3.5kg v sredata na osmiq mesec no puk endokrinolojkata pri koqto hodih sled rajdaneto kaza 4e diabeta ne moje da e pri4ina za smartta v bolnicata puk kazaha 4e e stanalo ot nekontroliraniq diabet ot autopsiqta sa6to ne razbrahme kakva e pri4inata taka 4e tai kato be6e skoro vse o6te sam v nevedenie posavetvaha me da pootslabna no samo kato primer 6te vi kaja 4e poznavam i po palni jeni ot men koito rodiha normalno decata si az iskam da rezbera kakva e pri4inata za da q predotvratim drugiq pat no i az ne znam kakvo 6te stane nqma da razkazvam pove4e za da ne vi natovarvam s problemite si prosto e stra6no

# 66
  • София
  • Мнения: 12 554
po princip razvih gastacionen diabet za koito ne mi kazaha na vreme neznam kakva e to4nata pri4ina no ot diabeta se polu4iha mnogo okoloplodni vodi i deteto porasna dosta rodih go 3.5kg v sredata na osmiq mesec no puk endokrinolojkata pri koqto hodih sled rajdaneto kaza 4e diabeta ne moje da e pri4ina za smartta v bolnicata puk kazaha 4e e stanalo ot nekontroliraniq diabet ot autopsiqta sa6to ne razbrahme kakva e pri4inata taka 4e tai kato be6e skoro vse o6te sam v nevedenie posavetvaha me da pootslabna no samo kato primer 6te vi kaja 4e poznavam i po palni jeni ot men koito rodiha normalno decata si az iskam da rezbera kakva e pri4inata za da q predotvratim drugiq pat no i az ne znam kakvo 6te stane nqma da razkazvam pove4e za da ne vi natovarvam s problemite si prosto e stra6no

Ендокриноложката ти греши. Гестационният диабет не е нещо безобидно и определено може да доведе до смърт на плода вътреутробно.
Килограмите са предпоставка за развитието на гестационен диабет, но не е правило. Аз също забременях с високо тегло, но нямах диабет.
Така че най-доброто, което можеш да направиш е да свалиш 20-ина килограма в продължение на поне половин година. Да следиш внимателно кръвната си захар и ако все още е висока да вземеш мерки.
А при последвала бременност скринингът на кръвната захар е абсолютно задължителен.
Смени си ендокриноложката и успех!

И моля те пиши на кирилица!  Wink

# 67
  • Мнения: 5 710
Лекарите, които ме преглеждат ( в Италия и в България) т.е гинеколози всички са единодушни, че наднормените ми килограми не са пречка да имаме дете, но че е добре да ги сваля. Затова тръгнах на диетолог и вече съм свалила кг. достатъчна 'резерва' за бъдещо сериозно бременно надебеляване.
Всички ми казват обаче, че като отслабваш зачеването става по-лесно.
Рискът е по-скоро от извънматочна бременност, ниско тегло на плода....
Четох една статия, че в Канада бременни с BMI над 30 вече са по-скоро норма, отколкото изключение..
Единствената не много ентусиазирана от желанието ми за дете е диетоложката ми.
Аз лично съм си дала време още няколко години, каквото ще да става.


Имам приятелка, която забременя над 100 кг и в първите месеца отслабна поне 20.
Роди по-хубава от всякога (под 80кг), детенцето й е живо и здраво, вече ученичка.

# 68
  • Мнения: 5 710
Да, и аз нямах подобни проблеми. Станах си на другата сутрин след операцията, и моето секцио е лепено, не шито.

вярно ли е, че среза при родилки с наднормени кг  е вертикален ?

# 69
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, и аз нямах подобни проблеми. Станах си на другата сутрин след операцията, и моето секцио е лепено, не шито.

вярно ли е, че среза при родилки с наднормени кг  е вертикален ?

Не, не е вярно. Моят си е хоризонтален, точно на границата на окосмяването. Апропо в момента вече не се вижда. Лепена съм.

# 70
  • Мнения: 269
Malenna - тествала ли си се, дали имаш ОВУ?
И хормоните изследвани ли са ти?

Аз си мисля, че при теб психиката е водещата...

да, всичко ми изследваха, имам  добре растящи фоликули и хормоните са наред.

за второто явно си права Rolling Eyes



Malenna, не искам да успокоявам излишно, но и при мен с второто дете не се получи май повече от година и половина... Нарочно не исках да се шашкам и не правих никакви изследвания (не че го препоръчвам де Simple Smile)
А за килограмите - нямам нищо наднормено, така че освен психика и стрес друго не можех да обвинявам... и някак си изведнъж все пак стана.
Не знам как се отнасяш към тези неща, но от близо 2 г. лекувам децата си само с хомеопатия и видях някои направо чудеса в тази посока..., а аз съм много здравомислеща и конвенционална по принцип Simple Smile Случайно се бях заговорила с една позната по този въпрос и я пратих при хомеопатката на децата - и сега вече е с голяяяям корем Simple Smile) В смисъл, че хомеопатията лекува не просто болести, а целия организъм и психика на човека. Ако не ти звучи много алтернативно като метод - потърси добър хомеопат в твоя град и, както казваш, недей да броиш, смяташ и пресмяташ и мислиш въобще по темата Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 17 283
10cent's, ти престраши ли се да се пробвате за бебе, или чакаш да свалиш още?

# 72
  • Мнения: 5 710
ами не бих казала, че в момента 'пробваме', малко съм изтощена да броя дни, да меря овулации и т.н.
в момента сме оставили малко на течението нещата, ако стане, стане...

# 73
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160

в момента сме оставили малко на течението нещата, ако стане, стане...

Най добре е така,успех Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, и аз нямах подобни проблеми. Станах си на другата сутрин след операцията, и моето секцио е лепено, не шито.

вярно ли е, че среза при родилки с наднормени кг  е вертикален ?
Не, не е вярно, напротив толкова ниско долу е, че се пада в окосмената част.
Искам на всички да ви кажа да не се отчайвате, щом нямате доказани здравословни проблеми! Ние за втората бременност се борихме доста месеци, тестове, стрес, ужас, накрая пък загубихме бебето.
Сега пак съм бременна, 3 месеца след кюртажа, и да ви кажа честно, нито имаме идея кога е станало, нито как, нито очаквахме, че ще стане от раз...
А, и за тези три месеца след аборта свалих 12 кг. с 90-дневната диета, която изкарах до средата /несериозна съм/.

Общи условия

Активация на акаунт