За изхождането (ЕБХ) - тема 11

  • 37 459
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 925
Дааа, това с чорапите е добра идея, аз още от миналата зима си бях купила дълги чорапи и Нико седеше у дома по многократна пелена и чорапи Simple Smile
Забелязвам все повече проблясъци на "казване" за пишко и ако у детето ми. ЕБХ дава резултати, макар понякога да ни се струва трудно и обезкуражаващо.
А и наскоро чух една история за едно дете на 2 години и 3 месеца, което и дума не дава да се издума да му се свали памперса и не желае да седне ни на гърне, ни на тоалетна, дори като е облечено. Не давала и да я събличат за къпане, да не би после да не й сложат памперс. Освен това, от напрежение, че я карат да пишка и ака извън памперса, се запекла. Много мъчно ми стана, защото детето е на близка приятелка. Майка й не приема идеята за ЕБХ, макар че ме гледа как от бебе държа Никола по голо дупе или по гащички. Дано по-скоро се справят с проблема, че и майката, и детенцето се мъчат така!

# 31
  • Мнения: 11 818
Здравейте!  Hug
Не съм писала отдавна, но бяхме в движение, също 1 месец и на Балкан.. там ни беше малко по-трудно, че беше по-студено, но се справихме.
В тази връзка, Мег, страхотни са легсовете! Моля те като поръчваш отново да ми пишеш да се включа и аз, че не съм в София и ми е малко по-сложно. Аз мислех и китайски гащи да поръчвам да ми шият, но още не съм свършила това..
Някой преди беше писал за отказване, мисля, че нищо не е в състояние да ме откаже! И аз, и Влади продължаваме да се справяме добре с ЕБХ и съм много щастлива и спокойна. Не се ядосвам вече на пропуските, понякога имаме и цели дни сухи. С ако сме цапали пелените най-много 5-6 пъти от началото още в първия месец.
Гърнето на Тотс Ботс - и аз съм му хвърлила око отдавна, макар че дъщеря ми се научи директно на седалка върху тоалетната чиния.
Трябва да ставам сега.. ще се включа пак.  Hug

# 32
  • Мнения: 6 891
Аз нямам абсолютно нищо за споделяне тук, много ми е криво, но нещата при нас не се получиха. Имах ужасно много ангажименти и като не обръщах достатъчно внимание на Лили тя почти отвикна да пишка извън памперса, а като се опитам да я издържам се върти и дърпа. Многократните пелени също не ги ползвам много, защото трудно я слагам легнала. Всъщност има ли пелени, които са като гащички newsm78
Замислихте ме за това гърне на тотс ботс. На нас по принцип ни подариха такова - http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=3729, но Лили само като я сложим се хваща за дръжките и става. Та се чудя сега дали да взема още едно, но като си представя как ще ме изгледа мъжа ми, за какво ни е още едно гърне ooooh! Ще помисля де, може и да пробвам.

А всъщност влязох да пиша, понеже днес видях една майка в морската градина във Варна, която си носеше детето в слинг (с халки в червено и синьо) и си събу детето да го изпишка. Ако е от тук и се познае да се обажда Grinning

# 33
  • Мнения: 232
И при нас- нищо ново- вкъщи си я издържам  и хващаме почти всичко. Навън е проблема, че и аз и тя се разсейваме, тя забравя за пуска сигнали, а аз докато се сетя и отреагирам...
Иначе вчера ми стана много пирятно в центъра на София- размърнква се, събувам я  и тя се изпишква, на няколко метра от мен една единствена пейка, на която приседнала майка и кърми едно детенце на година  и половина-две. След 10- ина минути  и ние заехме пейката със същото предназначение, а жената  в този момент товари колички и пр. на колата си. Заговори ме и беше искрено впечатлена как съм успяла да я науча - чак ме хвана яд, че нямах в мен една брошурка да й дам.

# 34
  • Мнения: 129
Аз нямам абсолютно нищо за споделяне тук, много ми е криво, но нещата при нас не се получиха. Имах ужасно много ангажименти и като не обръщах достатъчно внимание на Лили тя почти отвикна да пишка извън памперса, а като се опитам да я издържам се върти и дърпа. Многократните пелени също не ги ползвам много, защото трудно я слагам легнала. Всъщност има ли пелени, които са като гащички newsm78
Замислихте ме за това гърне на тотс ботс. На нас по принцип ни подариха такова - http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=3729, но Лили само като я сложим се хваща за дръжките и става. Та се чудя сега дали да взема още едно, но като си представя как ще ме изгледа мъжа ми, за какво ни е още едно гърне ooooh! Ще помисля де, може и да пробвам.

А всъщност влязох да пиша, понеже днес видях една майка в морската градина във Варна, която си носеше детето в слинг (с халки в червено и синьо) и си събу детето да го изпишка. Ако е от тук и се познае да се обажда Grinning

Бухтичка, тук съм вече Simple Smile . (Всъщност не го събудих аз, той се събуди, което ме учуди, и то с плач за пишкане.) След почти 2 месеца отсъствие (от Варна, иначе от форума по-малко) Опитвам се да наваксам изпуснатото и тъкмо се чудех какво става с ЕБХ темата, а то вие вече сте пуснали нова. ЕБХ майките от Варна - какво ще кажете за една среща в близко време, да се отчетем и ние   Wink

Накратко да споделя опита от лятото. Ами с две думи - беше си страхотно с ЕБХ-то. Вече ми се губят различните фази, през които минахме, но след 6 седмици престой на къмпинг мога да кажа, че животът на открито с бебе е страхотно помощно средство за ЕБХ. Май трябва да го прибавим към статията за помощните средства.  Laughing Просто, когато си свободен от притеснения къде пишка и не си принуден да бягаш, за да стигнеш до правилното място, просто защото то е навсякъде  Laughing, има много повече пространство за усещане на детенце.
От скоро започнахме да се справяме и с нощните пишкания. Всъщност оказа се, че такива няма. Просто Дарко пишка много в ранните сутрешни часове. И така, когато реших да се постарая да го изхождам сутрин, въпреки че понякога ужасно ми се спи, детето сътрудничи страхотно. А за подаването на знак, докато суче, това се случва доста често. Просто пуска гърдата и тръгва да се изправя. Друго, което се случва с Дарко, е, когато много му се пишка, но и същевременно не може да се отпусне (тогава има и доста рев). В някои случаи много помага да му дам да суче и да съм готова да пишка в същото време (ако сме вкъщи да има легенче отдолу). А баща му пък му помага да се отпусне като му пее песничка. А някой път и каката се включва като му прави смешки.

И последното, което ми идва сега, е, че спрях да чакам сигнали. Изцяло се доверявам на интуиция. А тя се оказа нещо доста крехко. Имам дни, в които го изхождам при първата мисъл за това, а тя обикновено минава за части от секундата. И тогава са най-големите ни успехи. А, когато се спирам и се чудя да го направя или не, ама дали сега наистина му се пишка, най-често се оказва, че току=що съм го изтървала. Споделям, защото в началото много се чудех какви точно проявленяи на интуицията да очаквам, а и си мислех, че нямам никаква интуиция. Ето, че съм грешала.

А ето и една случка за добро настроение - след 3 седмици на къмпинга се върнахме за няколко дни да заредим. По пътя спряхме в един ресторант и трябваше да изпишкаме Дарко. Тоалетната беше супер, много добре направена, направо луксозна. Да, ама детето не искаше да се изпишка нито с мен, нито с баща си. Накрая баща му излезе навън и намери малко зелено пространство до едно дърво. И още докато го събуе, Дарко го "застреля" с няколко залпа. Е, какво да превиш, свикнало детето на зеленко...

Е, хайде приятно ЕБХ-ействане

# 35
  • Мнения: 925
Milush, добре завърнали се! Готина история за пишкането на зелено  hahaha
И аз споделям твоите наблюдения, че на почивка ЕБХ върви много по-лесно. Вкъщи съм ангажирана с много повече неща и се случва често да изпусна момента.
Споделям и това за интуицията - и аз си мислех за себе си, че съм първокласен тапир и нямам грам интуиция, но покрай детето и ЕБХ, тя взе да обажда Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6 891
Бухтичка, тук съм вече Simple Smile . (Всъщност не го събудих аз, той се събуди, което ме учуди, и то с плач за пишкане.) След почти 2 месеца отсъствие (от Варна, иначе от форума по-малко) Опитвам се да наваксам изпуснатото и тъкмо се чудех какво става с ЕБХ темата, а то вие вече сте пуснали нова. ЕБХ майките от Варна - какво ще кажете за една среща в близко време, да се отчетем и ние   Wink
Аз написах, че си го събула, не събудила Simple Smile Ако те засега пак ще се обадя в такъв случай, иначе от Варна не знам дали има много майки, не съм се заглеждала честно казано newsm78

# 37
  • Мнения: 3 869
Бухтичка, видях вашето гърне и разбрах защо малката става от него - защото е лесно и подканящо! Гърнето на ТотБотс има бая голяма дръжка отпред (може да се махне), която от една страна ангажира детето, от друга му пречи да стане така рязко и веднага. Просто има един момент, в който не иска да седне или по-скоро се опитва да стане, но като се хване за дръжката и няка си му сатав интересно, удобно...
Ни е пък напоследък ценим разнообразието  Laughing От хванатите пиш половината са в гърнето, другата половина в мивката - сам си показва къде иска да пишка, а тази сутри пусна известно количество в гърнето и после довършихме в мивката  Laughing

# 38
  • Мнения: 658
Бухтичка, за да провокирате интереса на Лили да стои на гърнето и да го използва по предназначение, мисля че трябва да й направите показно Simple Smile Преди да я сложиш на нейното гърне, седни ти на голямото и й обясни какво правиш ти, когато седнеш там. Това много помага. Децата обожават да подражават на възрастните и с тази тактика нещата се случват по-лесно Peace

# 39
  • Мнения: 3 869
Уф, при нас показното никак не работи, но открихме друга "хватка", за да не се дърпа от гърнето. Досега му предлагах игарчки и винаг иимах разни неща в тоалетната, но след като 1 път се оказахме без играчка и аз хукнах да търся нещо, човекът се усетил насаме със себе си и веднага напълнил гърнето  Laughing Сега прилигам само тази тактика, оставям го седнал и хуквам нанякъде, той като си свърши работата, става, но не се дърпа от гърнето, а ме чака Simple Smile Изобщо, имаме напредък и е въпрос само на повечко внимание от моя страна, за да хващаме всичко денем...

# 40
  • Мнения: 658
Megi, ама ти ли показваш или тати? Пробвали ли сте го вече да пишка сам прав като му държиш гърнето под пишето? На нас много ни помогнаха в това отношение в градината. Там нали фаянсовите гърнета са им по-мънички - детски и нашия като гледал по-големите момченца как пишкат прави и той искаше така в къщи. Баща му като ходеше в тоалетната, нашия тичаше след него за да го гледа какво прави и после го имитираше Laughing
В момента вече сам се оправя с пишкането на голямото гърне (на 3год. е). Сам се събува, сам си го насочва и накрая даже си го изтръсква  Mr. Green
Ама ще взема да го снимам да видите колко е смешен

# 41
  • Мнения: 344
в тази връзка вижте това:

картинката е линк

# 42
  • Мнения: 3 869
Ей точно това приспособление съм гледала, но то е за дете на 2,5-3 г. според мен. А моят най-много обича да пишка клечейки, и чат-пат прав, но държи да си клечи сам, и най-добре да се скрие някъде... Баща му е показвал, многократно, но няма ефект засега...

# 43
  • Мнения: 658
Страхотно е Party Точно такова нещо ще ми свърши идеална работа, защото в момента слагаме на ръба на тоалетната памучно парче, което да му пази чисто. Тези правят ли доставки до БГ?

# 44
  • Мнения: 3 869
Кабив, това го има в Бебикайнд, аз ще поръчвам скоро оттам (връщах едни обувки да ми ги сменят с по-големи и покрай тях ще допоръчам разни неща, за да не плащам доставка само за обувките). Виж дали ще ти излезе по-евтино сама да го порръчаш, или аз да ти го поръчам към моята поръчка. За нея още една мама ще се включи.

Общи условия

Активация на акаунт