За изхождането (ЕБХ) - тема 11

  • 37 483
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 490
sinq pti4ka, някъде четох, че това е естетвен процес на при децата, или се страхуват или се обиждат като им изхвърляш акото, ако намеря източника ще пусна линк newsm78 Всяко дете реагира различно според мен Peace
   Ние сме във фаза нещо, не ми дава да го държа и зъби ни мъчат и за сега сме в почивка Tired

# 691
  • Мнения: 94
sinq pti4ka ние сме в тази фаза от доста време. Моето момиче е на година и четири месеца и все още я е страх. Ако е на гърнето го изхвърлям след всяка порция аку, ако е на тоалетната седалка пускаме водата и пак сяда ooooh!  Поне вече се съгласява да сяда. Преди тичаше по голо дупе из цялата къща и панически се опитваше да избяга от него. И съответно сееше навсякъде #Cussing out Надявам се да отмине, но няма такива изгледи.


J_M_M за детското легло имаме подобен протектор, който е само от хавлиен плат. Може да се пере и глади. На Бертони е ! Изненада ме че не запарва изобщо. За големи матраци не мога никъде да намеря подобни. Нашият матрак е с най-обикновен калъф, който пропуска.

# 692
  • Мнения: 334
супер,много ме интересува темата, а и сега случайно я видях ,как не съм я видяла по-рано  moresmile moresmile

# 693
  • Мнения: 334
незнам къде да попитам,дано тук мамите ми дадете съвет, за който предварително благодаря
Относно ЕБХ , харесва ми и мисля да я практикувам, та бебето ми ще бъде живот и здраве зимно, за прилагането на ЕБХ нали трябва да е голичко по блузка само...и си мисля зимата колко градуса да поддържам и дали ще е възможно да се справя, вярно е , че се закалява, та само по блузка ли да седи,завито с пеленка ли незнам и аз ... майките на зимни новородени как са се справяли?

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 316
Гледам, че никой по-компетентен от мен не е отговорил затова споделям моя опит. Зимата изкарахме с около 10 чифта пликчета и долу горе толкова чорапогащници. Така ми беше лесно, когато трябваше да я издържам съотв. преобличам.

# 695
  • Мнения: 186
desislavavenelinova радвам се, че си попаднала на ЕБХ-то преди да родиш, аз по-късно се "просветлих" ама за второто ще знам  Laughing
Бебета най-отделят когато са голички и не усещат дрехи по тях. Мисля си, че дрешки лесни за събличане (бодитата са супер за многократни пелени, гледай да имаш блузка и ританки примерно, като се намокри надолу да не събличаш и нагоре) са по-добре от факта да стои голичко бебето, само с пелена. Има време, бебо ще те научи  Wink
Леко бременеене, естествено раждане и щастливо кърмене ти желая! Hug

# 696
  • Мнения: 334
 pip_peeva благодаря ти за милия отговор  Hug
И аз се радвам, че случайно преди 2, 3 месеца попаднах на тези материали, за ЕБХ, кърмене до поискване, естествено раждане и т.н. , докато съм бременна още, дано да успея Grinning

# 697
  • Мнения: 334
Гледам, че никой по-компетентен от мен не е отговорил затова споделям моя опит. Зимата изкарахме с около 10 чифта пликчета и долу горе толкова чорапогащници. Така ми беше лесно, когато трябваше да я издържам съотв. преобличам.




супер, благодаря ти  Grinning

# 698
  • Мнения: 445
Запис. Връщам се да чета и ще питам после.

# 699
  • Мнения: 112
Здравейте, и аз се включвам в темата. Ползвам ЕБХ съвсем от скоро. Не започнах веднага след раждането , защото не намерих подкрепа от близките. Когато се престраших и опитах, видях , че е много по лесно от колкото съм очаквала. Сега Дани е почти на 3 месеца и ползвам само 2  еднократни пелени за денонощие. Благодаря на всички, които популяризират метода.

# 700
  • Мнения: 11 818
valen, поздравления, браво!! Peace

desislavavenelinova, ще се получи, успех!!

# 701
  • Мнения: 94
Ние не знам дали сме вече за тази тема, но имам проблем с който ми е трудно да се справя Tired
От една седмица всяка нощ моето момиче се напикава нощем. Това при нея не се е случвало от месеци! Първите пелени които махнах, бяха тези за сън. Винаги се е будела суха. Лятото изпиваше по 300мл вода нощем и пак не се е изпускала. Мислех ,че е свързано със захлаждането и повиших нощната температура в стаята на 20 градуса. Нямаше ефект.
Чудя се дали не е започнала да спи по-дълбоко и да не успява да се събуди и да ми каже. Имало е такива нощи в които тревожно ме вика, отиваме до гърнето и продължава да спи. 
Сега се буди с плач, слиза от леглото и като и пипна пижамата е цялата мокра newsm78 Но не е студена, ами все едно е станало преди секунда. После отиваме на гърнето и се доизпишква. Сменяме пижама и ляга при нас, понеже нямам сила да сменям чаршафи по сред нощ. После до сутринта няма проблеми.
 Вече е почти на година и 7 месеца. През деня много рядко се изпуска , а ако в гащите не е имало от месеци. Напълно осъзнава какво се случва и се контролира. Дори след като се събуди играем известно време преди да идем до гърнето.
Страха от акото който имаше преди време отшумя, сега дори иска сама да почиства гърнето като е вътре.

# 702
  • Мнения: 1 161
незнам къде да попитам,дано тук мамите ми дадете съвет, за който предварително благодаря
Относно ЕБХ , харесва ми и мисля да я практикувам, та бебето ми ще бъде живот и здраве зимно, за прилагането на ЕБХ нали трябва да е голичко по блузка само...и си мисля зимата колко градуса да поддържам и дали ще е възможно да се справя, вярно е , че се закалява, та само по блузка ли да седи,завито с пеленка ли незнам и аз ... майките на зимни новородени как са се справяли?
Ей го на как ние се оправяхме. На него сигнала му беше (на 50 дена) да си дърпа парчето, а по-късно гащите.

# 703
  • Мнения: 1 161
Благодаря на всички, които популяризират метода.
И ти можеш да го популяризираш, разпечатай брошурата и я раздавай или пък сложи банер на сайта си.

# 704
  • Мнения: 334
и аз искам да си сложа банер, но не знам как и не знам каква снимка, картинка, и дали е удачно да го слагам банера преди да съм родила  newsm78 май е по-добре след като родя
Купих лигенче вчера за бебка за ЕБХ  Mr. Green но да питам, няма ли пластмасата като се допира до тялото на беб да й е дисконфортно или трябва да слагам нещо по ръбовете на легена  newsm78 тензух или не знам и аз какво  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт