Отговори
# 270
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
Верги, какво нямаш? rar или за pdf-a?
ще ти пиша ЛС Simple Smile

# 271
  • София
  • Мнения: 9 863
Аз пак да попитам-на всички ли ви искаха да подпишете декларация,че единия съпруг се отказва от облекченията?Защото на нас категорично ни казаха,че такова нещо няма.

# 272
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
Доколкото разбрах, може да се ползва само тази година и от двамата, но трябва и двамата да са съкредитоискатели.
Аз не съм, само съм се подписала на края на договора с банката като съпруга. За всеки случай написах тази декларация. взели са я в НАП. Даже се пробвали да искат и справка от АВ за мен, но мъжът ми им размахал указанията на НАП и приели така документите.
Не са се обаждали още, ама и той ги подаде на 26.03. Чакаме.

# 273
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз пак да попитам-на всички ли ви искаха да подпишете декларация,че единия съпруг се отказва от облекченията?Защото на нас категорично ни казаха,че такова нещо няма.
На мен ми искаха, той си я написа и подписа у нас и само я занесох. Правят го с цел да не кандидатствате и двамата за едно, и също нещо. Не се притеснявай,ако е нужна ще ти се обадят да я занесеш.

# 274
  • София
  • Мнения: 9 863
Ами Наде аз това се опитвам да обясня,ама май безуспешно. Laughing
В НАП ми казаха,че и двамата съпрузи можем да подадем декларации за облекченията.
Аз не работя така или иначе и не ме касае,но дали е вярно?

# 275
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ами Наде аз това се опитвам да обясня,ама май безуспешно. Laughing
В НАП ми казаха,че и двамата съпрузи можем да подадем декларации за облекченията.
Аз не работя така или иначе и не ме касае,но дали е вярно?
Явно нещо не се разбрахме, ти питаш на всички ли са искали, казвам ти на мен да и на приятелката ми също  Wink. Но не може и двамата от семейството да искат облекчение за един и същи кредит. За това е тази декларация, че ти няма да искаш такова нещо. Няма как аз да искам да ми върнат 500лв примерно и мъжът ми да иска също 500. Накрая може и да се разберем Grinning
Не знам дали имат начин да следят,ако подадем и двамата в наразлични ТД на НАП, дали са изплатили на някого от нас.

# 276
  • София
  • Мнения: 9 863
Наде,ама служителката точно това ни каза-че може и двамата да се възползваме едновременно.Честно,не бях сама,и мъжа ми го чу.И затова каза в никакъв случай да не подписваме такава декларация,че единия се отказва.

# 277
  • Sofia
  • Мнения: 1 767
Да, ама в указанията пише, че за 2009 могат и двамата съпрузи, ама общо до размера на лихвените плащания за годината.

Как ще ги подадете в различни ТД на НАП, като постоянния ви адрес е един и същ? Освен ако се водите на различни адреси.

# 278
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
Валенце, дали в тази или в другата тема в Наш дом четох същото, но нямам време сега да го търся. Пишеше, че е само за тази година и за следващата вече го били променили - не може от двамата. Потърси, ама знам ли и аз по каква ключова дума Rolling Eyes

# 279
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Наде,ама служителката точно това ни каза-че може и двамата да се възползваме едновременно.Честно,не бях сама,и мъжа ми го чу.И затова каза в никакъв случай да не подписваме такава декларация,че единия се отказва.
Най-вероятно,ако на единият не му достига доход да се приспаднат лихвите, ще се приспаднат и от дохода на другия. Така ще получат цялата сума, но на две части. Иначе облекчението е за млади семейства като едно цяло, за това имат право на една сума. Кажи, коя е тази служителка та тези които са от София да се възползват Laughing .

ЕлиТ , искаш да кажеш, че ако аз и мъжът ми искаме по 500 лв примерно, ще ги дадат и на двама ни. Т.е. ще получим 1000 лв. тази година, а от следващата няма да може?

# 280
  • София
  • Мнения: 18 679
Валенце, така е, само тази година може и двамата да подадетет декларация. Това обаче не означава, че ще се възползвате едновременно, както повечето хора си го тълкуват Simple Smile Означава едно друго нещо, ама сега нямам време да обяснявам. Довечера Simple Smile

А, Надето го е обяснила простичко Simple Smile Точно това е!

# 281
  • София
  • Мнения: 9 863
Схванах.Мерси! Grinning

# 282
  • гр. София
  • Мнения: 1
Здравейте!И ние тази година подадохме декларация за данъчно облекчение, и също подписвах една декларация,че няма и аз да се възползвам от облекчение за същия кредит. Това стана края на февруари и за голямо учудване .....вчера са ни превели сумата.Върнатата ни сума е много смешна,но решихме да видим все пак дали наистина е възможно държавата да връща пари...... за момента става  Grinning

# 283
  • Мнения: 5 577
Момичета, спешно, вярно ли е, че може да се подаде и по пощата?  Rolling Eyes
И аз къде трябваше да се подпиша, че се отказвам, никъде не ме накараха ...

# 284
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
може Simple Smile не забравяй да си пазиш разписката, а и я пусни с обратна такава.
декларацията за отказ от теб е свободен текст. ако искаш, ще ти пусна моята, уърдовска е Simple Smile
тук прочетох, че не навсякъде я искат.

Общи условия

Активация на акаунт