хрема при децата - как лекувате

  • 172 849
  • 234
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4
Ох да ви кажа ништо не помогна досега...Носът му се отпуши,но секретите не могат да му излезнат,седят му в носоглътката и тои се дави непрекъснато..Незнам какво да правя-моят доктор ми каза да му слагам само физиологичен разтвор,лайка или вит.С в носа,но и това няма никакъв ефект...Така сме вече 2 седмици  Sad  ПОМАГАЙТЕ

# 136
  • Мнения: 15 379
Ох да ви кажа ништо не помогна досега...Носът му се отпуши,но секретите не могат да му излезнат,седят му в носоглътката и тои се дави непрекъснато..Незнам какво да правя-моят доктор ми каза да му слагам само физиологичен разтвор,лайка или вит.С в носа,но и това няма никакъв ефект...Така сме вече 2 седмици  Sad  ПОМАГАЙТЕ
Поръчай си помпичка за изсмукване на секретите от нослето, хремата минава много по-бързо и детенцето спи без да се дави.
Ако те интересува, в тази тема има повече подробности: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=436914.0

# 137
  • Мнения: 338
Здравейте. Моята дъщеря е доста алергично дете. Преди няколко дни направи аларгична реакция от едно конче и в момента е с температура, кашлица и хрема. Никой лекар до сега не ми е казал причината каква е - алергична или вирусна. Пием споменатие по горе Ердомед но той вместо да втечнява кашлицата я прави по-суха. За хремата Виброцил и физиол.разтвор. Но нищо не помага - тръгне ли хрема скоро преминава в кашлица а тя за съжаление понякога завършва със спазъм на бронхите. Кошмар пълен.
Когато беше бебе една лекарка и излекува хремата с етерични масла капнати на тампонче памук и поставени на възглавницата на детето. Исках да ви попитам някои от вас ползва ли етеричните масла против хрема?
petia123, аз използвам етерични масла за отпушване на носа, но не по този начин - купих си специална лампа - на "2 етажа" - отдолу се слага свещичка (от вида кандилце), а отгоре се слага вода с няколко капки етерично масло - тази лампа оставям някъде около главата й да гори цяла нощ - 1 свещ гори около 2 часа. отпушва носа, спи спокойно, но не мисля, че има лечебен ефект - винаги й давам капки.

Ох да ви кажа ништо не помогна досега...Носът му се отпуши,но секретите не могат да му излезнат,седят му в носоглътката и тои се дави непрекъснато..Незнам какво да правя-моят доктор ми каза да му слагам само физиологичен разтвор,лайка или вит.С в носа,но и това няма никакъв ефект...Така сме вече 2 седмици  Sad  ПОМАГАЙТЕ
мимочето, аз пробвах преди няколко дни сок от лимон - с всички сополи беше дотам, не нямаше много голяма хрема. за по-голяма нашият лекар препоръчва черни капки. с тях пробва ли? много са ефикасни, но е нужно голямо внимание при употребата им - много са силни и обикновено се дават само с рецепта. помоли вашия лекар да ви изпише. задължително се използват не повече от 7 дни, даже ние ги ползваме само 5 и ги хвърляме.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
мимочето и аз бих те посъветвала да вземеш помпичка.

# 139
  • Мнения: 52
Цитат на: tarzanka link=topic=427398.msg12799413#msg12799413 date=1255
[b
petia123[/b], аз използвам етерични масла за отпушване на носа, но не по този начин - купих си специална лампа - на "2 етажа" - отдолу се слага свещичка (от вида кандилце), а отгоре се слага вода с няколко капки етерично масло - тази лампа оставям някъде около главата й да гори цяла нощ - 1 свещ гори около 2 часа. отпушва носа, спи спокойно, но не мисля, че има лечебен ефект - винаги й давам капки.


Благодаря ти. Ще попитам лекаря дали може да се ползва при алергични деца и ще опитам и аз. Когато беше бебе при нея имаше страхотен ефект.

# 140
  • Мнения: 4
мимочето и аз бих те посъветвала да вземеш помпичка.
аз имам помпичка,но на него нослето вътре му е чисто..секретите са му в гърлото

# 141
  • Мнения: 556

мимочето, аз пробвах преди няколко дни сок от лимон - с всички сополи беше дотам,
А как използваш сока - разрежда ли се и по колко капки капеш?

# 142
  • Мнения: 15 379
аз имам помпичка,но на него нослето вътре му е чисто..секретите са му в гърлото
Ако ползваш обикновен аспиратор (помпичка) от рода на Чико няма как да изкараш секрет от гърлото, електрическата се справя идеално с този проблем.
Друг вариант, за да облекчиш бебето при сън, за да не се дави и кашля е да повдигнеш матрачето на около 30 градуса височина - също действа безотказно Peace!

# 143
  • Мнения: 1 484
Някой  пробвал ли е  захаросан  мед в  двете  ноздри.Прочетох  че е  много  полезно.Слага се  колкото  грахово  зърно.

# 144
  • Мнения: 2 111
Някой  пробвал ли е  захаросан  мед в  двете  ноздри.Прочетох  че е  много  полезно.Слага се  колкото  грахово  зърно.
Да,пробвах го на себе си,защото имам синузит и щях да умра  ooooh! На дете не бих го приложила никога.
Много е болезнено,меда започва да се топи и да слиза към гърлото и дразни,много щипе на носа и като започна една кашлица,не мога да си поема дъх.
Това е моят опит,просто споделям,иначе може и да е ефикасно.

# 145
  • Мнения: 1 484
Някой  пробвал ли е  захаросан  мед в  двете  ноздри.Прочетох  че е  много  полезно.Слага се  колкото  грахово  зърно.
Да,пробвах го на себе си,защото имам синузит и щях да умра  ooooh! На дете не бих го приложила никога.
Много е болезнено,меда започва да се топи и да слиза към гърлото и дразни,много щипе на носа и като започна една кашлица,не мога да си поема дъх.
Това е моят опит,просто споделям,иначе може и да е ефикасно.

Много  ти  благодаря. Hug

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 5 024
На дете - чай от лайка с мед, като капки.

Но трябва всеки ден да се приготвят нови.

# 147
  • Мнения: 338

мимочето, аз пробвах преди няколко дни сок от лимон - с всички сополи беше дотам,
А как използваш сока - разрежда ли се и по колко капки капеш?
4akura, изстисквам няколко капки от лимон, взимам ги с капкомера и направо в носа - сложих по 2 капки във всяка ноздра. не съм разреждала, но е много гадно. и на себе си сложих - такава гадост няма...но резултатът си струва според мен. не знам дали малката мисли също така. Embarassed

Някой  пробвал ли е  захаросан  мед в  двете  ноздри.Прочетох  че е  много  полезно.Слага се  колкото  грахово  зърно.
това аз го пробвах на малката преди време, но резултат не видях! не е кашляла, но не й се отпуши носа, а вместо да намалеят сополите, станаха лепкави и едвам й изчистих носа.

На дете - чай от лайка с мед, като капки.

Но трябва всеки ден да се приготвят нови.
чая от лайка с мед също не действат (поне при нас).

# 148
  • Мнения: 425
С КЛЕЕВА ТИНКТУРА:

1 ампула физиолог.р-р +5 капки клеева тинктура. Х 2 капки в ноздра 3 пъти дневно !!! Разстворът се прави всекидневно нов/пресен, капе се до 2-3 дни след като секне хремата !:peace:

# 149
  • Мнения: 57
Много е сложен въпросът с хремата... Трябва да лекуваме не само хремата, а и причината.
Аз слагам физиологичен р-р със спринцовка, колкото пъти се сетя, виброцил 2 или 3 пъти по две капки или ксилометазолин, но с него трябва да се внимава, изсушава и разранява лигавицата. Правила съм и домашни капки с прополис и медена вода, сок от лук, който ужасно щипе и какво ли още не. Нашата лекарка ни изписва тобрадекс, които са антибиотични, за петдневна употреба.
Струва ми се, че само с физиологичен р-р ефектът ще е същия. Давам и вит. С, коластра и топли чайчета, предимно от шипки, също и коризалия - на всеки час по едно хапченце. Разтривам крачетата вечер с аспирин, разтворен в ракия. Понякога правя и инхалация с физиологичен р-р (имаме инхалатор)....
Лелееее, много стана!
Но като започне сезонът на хремите, докато не свърши, все сме си със сополи. Сега махнахме сливиците на единия ми син, ще видим как е. Ще ви кажа напролет  Wink

Общи условия

Активация на акаунт