Отговори
# 720
  • Мнения: 22 867
как се прави крем с прясно мляко - за сладкиш / по възможност да  ес по-малко продукти и  да не е много претенциозен, че незнам дали ще се справя/

Стъпка по стъпка

Виж и тук

И този крем на Дамаянти е лесен и много вкусен. Не се впечатлявай от голямото количество масло, може да сложиш едно пакетче от 125 гр, може и 250 гр.

Крем I:
4 с.л. брашно
4 с.л. какао
1/2 ч.ч. захар
2 ч.ч. пр. мляко
Това нещо се разбърква хубаво и се слага на котлона.Бърка се непрекъснато (аз бъркам с това дето се пасират картофи - едно на дупки такова).Бърка се до като се сгъсти много.Оставя се да изстине НАПЪЛНО като се разбърква от време на време за да не хване коричка.

Крем II:
1/2 kг. масло
1 ч.ч. пудра захар
Разбърква се много добре да стане гладък крем.

От кафявия крем се прибавя лъжица по лъжица към масления и се разбърква до еднородна смес.

Ето и съвсем икономичен вариант:
500мл мляко
4 с.л. брашно
3/4 ч.ч. захар
Сваряваш на крем и като изстине му добавяш разбито едно пакетче масло.

# 721
  • Мнения: 1 461
момичета много ви благодаря за помоща за лучената яхния ,стана много вкусна, половинката ми каза какъв вкусен лучник  Grinning

# 722
  • Мнения: 5 001
момичета много ви благодаря за помоща за лучената яхния ,стана много вкусна, половинката ми каза какъв вкусен лучник  Grinning
Мно-го сме,сил-ни сме!  Laughing Laughing Laughing

Браво на теб!  Hug Hug Hug Hug Hug

# 723
  • Мнения: 256
Didranad,благодаря ти за идеите!
Вчера сготвих свинско с много лук,добавих кисела краставичка,маслинки,чушка и стана разкошно!

# 724
  • София
  • Мнения: 1 341





Момичета имам два въпроса, имаше някакъв начин за съхранение на магданоз и копър в буркан със сол, знае ли някой точно как беше? И Звездав веднъж го чух да говори за някакво печено брашно за сгъстяване на манджи, знатете ли колко време се пече? Hug

Преди да си купим фризер правех магданоза и копъра в буркани : измива се и се оставя да се отцеди и поизсъхне.
После го почиствам и започвам да редя в буркана - магданоз,поръсвам със сол; пак малко магданоз и пак сол.....и така докато напълня добре буркана.Преди употреба ги измивам от солта и тогава го режа на ситно.Така съхраняван в хладилника издържа 3-5 месеца.
Брашното го запичам във фурната, като разбърквам често, после съхранявам в буркан на винт.

# 725
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 728
Dzimbi, аз пък да ти благодаря на свой ред за твоята идея.
Това, което си направила с маслинките и киселите краставички ми звучи много вкусно. И понеже аз пък имам много, ама много маслини (бяхме на екскурзия в Гърция и понеже всички купуваха, та и аз - 1 кг. маслини) и понеже моите обичат много пресен лук - ще се възползвам от идеята ти. Hug

# 726
  • Мнения: 1 461
момичета много ви благодаря за помоща за лучената яхния ,стана много вкусна, половинката ми каза какъв вкусен лучник  Grinning
Мно-го сме,сил-ни сме!  Laughing Laughing Laughing

Браво на теб!  Hug Hug Hug Hug Hug

благодаря ти , толкова топлина чувствам тук при вас  Heart Eyes

# 727
  • Мнения: 8 579

знаете ли как се прави маринатата, в която поднасят морковчетата в баровете?

вода, лимон и ................. ?

  bouquet

# 728
  • Мнения: X
Момичета , много моля да ми дадете рецептата за сладкиш, който ще сънувам ,докато умра ако не я намеря .Не зная как се казва, от едно време е и е много разпространен, но за съжаление никой от моите роднини не го е правил. Много е тъмен, почти черен ,забъркан със сладко и орехи в обикновена тава и много въздушен .
    Предварително благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 729
  • София
  • Мнения: 12 614
Момичета , много моля да ми дадете рецептата за сладкиш, който ще сънувам ,докато умра ако не я намеря .Не зная как се казва, от едно време е и е много разпространен, но за съжаление никой от моите роднини не го е правил. Много е тъмен, почти черен ,забъркан със сладко и орехи в обикновена тава и много въздушен .
    Предварително благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

Ето това намерих

# 730
  • Мнения: 5 001
Момичета , много моля да ми дадете рецептата за сладкиш, който ще сънувам ,докато умра ако не я намеря .Не зная как се казва, от едно време е и е много разпространен, но за съжаление никой от моите роднини не го е правил. Много е тъмен, почти черен ,забъркан със сладко и орехи в обикновена тава и много въздушен .
    Предварително благодаря   bouquet  bouquet  bouquet
Това?  Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=426352.0

# 731
  • Мнения: 1 798
Момичета , много моля да ми дадете рецептата за сладкиш, който ще сънувам ,докато умра ако не я намеря .Не зная как се казва, от едно време е и е много разпространен, но за съжаление никой от моите роднини не го е правил. Много е тъмен, почти черен ,забъркан със сладко и орехи в обикновена тава и много въздушен .
    Предварително благодаря   bouquet  bouquet  bouquet
Или това - http://gotvarstvo.georgievi.net/a/tyrn_car

# 732
  • Мнения: X
Колко сте бързи  #Crazy !!!  Със сигурност не е сиропиран, ще пробвам рецептите и обещавам да пиша, другите 2 сякаш повече отговарят. Последно съм го яла преди поне 7 години, като студентка, беше го правила бабата на колега ,така че не ми е много ясен спомена, но ще го изровя  Angry .

# 733
  • Мнения: 5 001
Колко сте бързи  #Crazy !!!  Със сигурност не е сиропиран, ще пробвам рецептите и обещавам да пиша, другите 2 сякаш повече отговарят. Последно съм го яла преди поне 7 години, като студентка, беше го правила бабата на колега ,така че не ми е много ясен спомена, но ще го изровя  Angry .
Още един...
http://recepti.rozali.com/sladkischi/p3699.html

# 734
  • София
  • Мнения: 10 856
labrex, ще почвам твоите лимонови пастички  Heart Eyes
Понеже нямам пудра захар, смятам да сложа в основата обикновена. Ще стане, нали?

Само не ми казвай не, защото им се точа от сто години  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт