Коледа идва!

  • 150 084
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 178
Леле колко съм пропуснала.Ама кога смогнахте да напишете толкова много и все хубави неща.Включвам се и аз.Миналата година прочетох и направих страхотна баклава от форума.Пишеше че е турска ама незнам така ли е.Сори загубих рецептата.Помня само че орехите бяха нарязани а някой от корите намачкани.Ако я знае някой да помага че много я харесаха и искат пак.Рицептите на Джема са страхотни и ще пробвам някои и аз   chef Hug  bouquet

# 676
  • Мнения: 970
най-накрая пристигнаха и другите ми формички, ето от тук нататък http://bochko.snimka.bg/other/formichki.440115.15864722

п.с. извинявам се за лошото качество, но снимах с телефона  Embarassed



ice-СТРАХОТНИ СА  Peace И аз искаааааам Blush

# 677
  • Мнения: 1 313
petia_tag, ето тук има списък на адресите на магазините не само в София. Пиротска 17 е в частта между Мария Луиза и Ботев, от ляво ако тръгнеш от Мария Луиза, но не съм обръщала внимание какви магазини има около този или срещу него, така че не мога да съм по-точна.

# 678
  • Мнения: 959
kalinikol - благодаря ти, аз съм си ги поръчала от Маркс енд Сперсерс  Peace

# 679
  • София
  • Мнения: 2 658
petia_tag, ето тук има списък на адресите на магазините не само в София. Пиротска 17 е в частта между Мария Луиза и Ботев, от ляво ако тръгнеш от Мария Луиза, но не съм обръщала внимание какви магазини има около този или срещу него, така че не мога да съм по-точна.
много ти благодаря!

# 680
# 681
  • Варна
  • Мнения: 506
Пак съм варненката. Формата я купих от магазин срещу  Образцов дом-по Бенковска до бившата книжарница. Струва 12.50 и е големичка. Има малки по 8.50 - елхичка, мече и още два вида.Тая неделя ще я ползвам Доно се получи нещо. Магазина на Нептун отдавна го няма но не зная къде е преместен а в Кауфлад не съм ходила а живея до него. Приятен ден на всички

Всички форми на коледна тематика са свършилииии newsm45 Току що идвам от там smile3518

# 682
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
да споделя с вас, говорих днес с мъжа ми, той работи на успоредната улица на Пиротска, ходил в Двата щъркела в обедната и ми купил коледни формички - имало елхичка, камбанка, звезда, снежен човек, падаща звезда, еленче и още, стрували 8лв.

а аз и да попитам, в събота мисля да започна с приготвянето на коледни сладки - с меденките на Джули, след като са готови и докато са топли ще ги намажа с какао с вода, както е по рецептата, за да се глазират, но след това кога трябва да сложим украсата с белтъци и пудра захар?

# 683
  • Мнения: 9 776
Мацки, имате ли представа дали може да се овкуси с нещо купен марципан? Нещо не ми харесва бадемовия му вкус.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 462
Английски коледен кейк, благодарение на Джемма, 6 седмици преди Коледа
Меденки, благодарение на Джемма, в началото на декември
Меденките на Джули, благодарение на Наталина, в началото на декември
Ванилови кравайчета, благодарение на Наталина, издържат до месец и половина
Линцерови сладки, благодарение на Наталина, в началото на декември
Джинджифилови сладки, благодарение на Зори, в началото на декември
Баклава с домашно точени кори, благодарение на Зори


Момичета, имам един малко тъп въпрос. Английски коледен кейк се прави 6 седмици преди Коледа, съответно другите сладки в началото на декември, така ли да разбирам написаното????

# 685
  • София
  • Мнения: 6 291
Английски коледен кейк, благодарение на Джемма, 6 седмици преди Коледа
Меденки, благодарение на Джемма, в началото на декември
Меденките на Джули, благодарение на Наталина, в началото на декември
Ванилови кравайчета, благодарение на Наталина, издържат до месец и половина
Линцерови сладки, благодарение на Наталина, в началото на декември
Джинджифилови сладки, благодарение на Зори, в началото на декември
Баклава с домашно точени кори, благодарение на Зори


Момичета, имам един малко тъп въпрос. Английски коледен кейк се прави 6 седмици преди Коледа, съответно другите сладки в началото на декември, така ли да разбирам написаното????

Да.

# 686
  • София
  • Мнения: 1 462
catty m, много благодаря.   bouquet

А тези сладки изкушения няма ли да им стане нещо до Коледа, може да звучи глупаво, но все пак. Пробвалили сте да ги правите толкова рано и защо се правят толкова рано???

Не броим,че може да бъдат изядени до тогава.

# 687
  • София
  • Мнения: 2 658
Мацки, имате ли представа дали може да се овкуси с нещо купен марципан? Нещо не ми харесва бадемовия му вкус.
мен ме съмнява да може. Бадемът има доста силен и характерен вкус. Най-много да му развалиш консистенцията. Може, ако е само като добавка към нещо да не ти пречи толкова(визирам в щолен или друг сладкиш или сладки). Вече, ако си решила да покриваш с него или си категорична, че не ти допада изобщо да е към нещо, по-добре си направи млечен марципан или шоколадов фондан. Поне за мен те имат най-хубавия вкус.


catty m, много благодаря.   bouquet

А тези сладки изкушения няма ли да им стане нещо до Коледа, може да звучи глупаво, но все пак. Пробвалили сте да ги правите толкова рано и защо се правят толкова рано???

Не броим,че може да бъдат изядени до тогава.
ами нищо не им става. Правят се по-рано, за да поемат от ароматите. До колкото знам, например английският пудинг отлежава до половин година по-рано.

# 688
  • София
  • Мнения: 6 291
catty m, много благодаря.   bouquet

А тези сладки изкушения няма ли да им стане нещо до Коледа, може да звучи глупаво, но все пак. Пробвалили сте да ги правите толкова рано и защо се правят толкова рано???

Не броим,че може да бъдат изядени до тогава.

Ами аз съхранявам в метални кутии или в чинии увити с фолио на терасата и си издържат от края на ноември/началното на декември до към почти НГ (в зависимост кога ги изяждаме Simple Smile ). Меденките ги украсявам обаче някоко дена преди Коледа. Опита мие  с меденките, джинджифиловите сладки на Зори и ванилените кравайчета на Наталина.

# 689
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
момичета някой правил ли е портокаловите корички с шоколад-колко време издържат и кога е добре да се направят

метални формички видях днес в пикадили-8бр-6 лева мисля бяха

Общи условия

Активация на акаунт