Коледа идва!

  • 150 151
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 32
Момичета в магазина на Солинген има много неща на коледна тематика. В мамента няма формата за целия Дядо коледа и не са скъпи Аз си купих от малките формички. Баба се мъчи да ви настигне

# 721
  • Мнения: 959
ice, тези красоти от кой сайт ги поръча?

от Английски сайт, чрез посредник, а сайта е Lakeland.co.uk

# 722
  • Мнения: 3 499
ice, тези красоти от кой сайт ги поръча?

от Английски сайт, чрез посредник, а сайта е Lakeland.co.uk
Благодаря, жалко, че става само с посредник. Нищо, след няколко часа ще излизам и ще потърся коледни форми.

# 723
  • София
  • Мнения: 18 679
Някой да ми даде идея къде мога да си съхранявам английския коледен кейк newsm78 Вкъщи няма студено местенце, нямам и мазе. Дали може в хладилника? Имам ниво, което поддържа 8 градуса?

# 724
  • Мнения: X
Белинда,аз го държах на терасата ,в метална кутия от бисквити.
Смятам и аз в неделя да го правя...много ни хареса  миналата година!

# 725
  • София
  • Мнения: 18 679
Открита ми е терасата, т.е. няма покрив отгоре ooooh! Но пък мога да го похлупя с една кофа, да не го вали Thinking В краен случай мога да го оставя на стълбището и да се надявам някой комшия да не се почерпи hahaha

# 726
  • Мнения: X
Ами тя и мойта не е много закрита.Но кутията е с капака.Можеш да я покриеш и найлон или нещо друго...
А комшията,ако му замирише на ром,със сигурност няма да го подмине...    Mr. Green   

# 727
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз правих днес мекичките  … 76;ки на Таннита:



Децата много ги харесват, но при мен винаги слепват една за друга в кутията, така че за Коледа ще ги пропусна Confused

И шоколадовата шишарка, която показа Кремче Ванилия пробвах:
http://images.violetovgeneral.multiply.com/image/1/photos/8/500x … amp;nmid=46065194

http://images.violetovgeneral.multiply.com/image/1/photos/8/500x … amp;nmid=46065194
като цяло схванах техниката, но определено трябва по-голяма да я направя и сърцевината да е от по-бързо съхнещо захарно тесто, за да не се деформира от тежестта на бадемите.

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 16:20 от Rumya

# 728
  • София
  • Мнения: 230
 Rumya страхотно ти изглеждат тиквените сладки. Само да попитам за тях как така са ти такава хубава форма-кръглички. Моето тесто е едно лепкаво и стават безформени , но са си вкусни. Сега се замислих, че може би ми е в повечко брашното.

ice ще направиш чудеса с тези форми , моите поздравления.

# 729
  • Мнения: 159
Някой да ми даде идея къде мога да си съхранявам английския коледен кейк newsm78 Вкъщи няма студено местенце, нямам и мазе. Дали може в хладилника? Имам ниво, което поддържа 8 градуса?
Аз го направих преди 2 дни, държа го на 15 градуса, на още по- студено ли трябва?

# 730
  • Варна
  • Мнения: 1 429
Да се включа и аз в Коледната темичка  Mr. Green
Наталина беше предложила украса на меденките с разтопен шоколад (преди 20-30 стр.) и както гледам украсата е правена с . В Пикадили продават подобна глазура за кексове и торти, мисля на щанда с нишестетата - тъмен шоколад, бял шоколад и карамелена. От тъмния шоколад вече съм ползвала и съм доволна (ако не я разредиш много, че попива в кекса), разтваря се с няколко лъжици вода. Довечера ще я снимам и ще кача снимки утре.

# 731
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да се включа и аз в Коледната темичка  Mr. Green
Наталина беше предложила украса на меденките с разтопен шоколад (преди 20-30 стр.) и както гледам украсата е правена с . В Пикадили продават подобна глазура за кексове и торти, мисля на щанда с нишестетата - тъмен шоколад, бял шоколад и карамелена. От тъмния шоколад вече съм ползвала и съм доволна (ако не я разредиш много, че попива в кекса), разтваря се с няколко лъжици вода. Довечера ще я снимам и ще кача снимки утре.
Hug

k_savova, да и тук го има този шоколадов кувертюр(глазура), но аз не го разреждам. Просто цялото пакетче се потапя в гореща вода за известно време, после леко се рязва ъгълчето (може и само милиметър) и се правят разни рисунки и т.н

ПС. Момичета много се извинявам - още не съм снимала меденките (тези дни са ми доста натоварени а и куп проблеми имам). Са да отговоря на въпросите след колко време започват да лепнат - още на другия ден, но аз се усетих и веднага ги завих всяка поотделно в целофан и сега няма проблем - не лепнат.  Още не съм започнала да украсявам - дано успея да стигна до 17....

# 732
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета, ако мога и аз да се присъединя към вас  Hug
Поздравления за хубавите рецепти и резултата от тях, който показвате!
Аз днес с помощта на дъщерята, разбира се  Wink, направих ето тези меденки  по рецепта от една нейна книжка "Коледна звезда", но малко по-твърди станаха от тези, които обикновено правя. В рецептата нямаше мазнина (нито олио, нито масло), може би е затова. А ето тези са от миналата година , линцеровите сладки също , ванилените кравайчета стават страхотни на вкус, макар че не съм ги изпипала на външен вид
За тази година съм си набелязала джинджифиловите сладки, бисквитите Трюфел, а също и шоколадови бонбони.
Не съм много сигурна дали на първа страница има рецепта за меденки с пълнеж, но те са ни любими, и макар, че са трудоемки ги правя най-често (и са ни най-вкусни, дори нямам снимка Mr. Green). Рецептата съм я преписвала от тук, но наистина не си спомням автора, а не съм и записала. Ако някой я иска, ще я напиша.

# 733
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Джемма , кажи моля те от кой сайт поръча формите за линцеровите сладки!

# 734
  • Мнения: X
Ехаааа, започва се одисеята с АКК! Днес точно си записах на листче какво да напазарувам, за да го спретна тези дни!
Прекрасна е тази тема, момичета! Жалко, че тази година няма да имам много време да творя в кухнята, но ще се постарая да намеря!

Общи условия

Активация на акаунт