Февруарска мама не се спира, именце за бебчо тя избира! (24)

  • 21 365
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Честито на тези копито днес са били на преглед и са научили пола на бебешоците.

Стеле и аз онзи ден като ходих се надявах да е готов, но явно наистина с теб ще си останем с чакането.  Laughing

Мяуче искам да вмъкне нещо относно изказването в предения ти пост- "Че нали 4Д е само за шоу?"- Ами аз категорично мога да кажа че 4Д-то не е "само за шоу", ако някой си мисли че е за шоу и най важно е да разбере на 100% пола на детето, е в огромна грешка. Мога да кажа като майка на дете със сериозни увреждания че за мен 4Д е най важното изследване по важно и от БХС. Защото аз искам да съм убедена в здравето на детето ми и да съм не на 100, а на 1100% сигурна че бебето което нося е здраво, че няма вътре утробни мозъчни увреждания, че хемисферите и главния мозък са напълно нормално развити, че всичко с дробчета, сърцето и бъбреците е наред. А най малко ме интересува че щял да се покаже със сигурност пола на бебето и ще си направим шоу. Ако беше наистина за шоуто нямаше да се моля цял ден по телефона да си запазвам час за ФМ в София и да се обяснявам какво е станало с първото ми детенце за да мога да се вредя в претъпкания график на доктор Марков.
Извинявам се за поста, не искам да обиждам никого, просто исках да изложа моето мнение за ФМ. Смятам че ще ме разберете правилно, че наистина е много важно изследване.

# 61
  • Мнения: 163
Сияна, ти си имаш своите причини да държиш на това изследване и не смятам, че някой ще те разбере криво.  bouquet
И понеже сме на темата, аз си записах час за ФМ във "Фемина", но никой не ме пита колко D искам да бъде това изследване. newsm78
Кой и кога определя това? На място ли заявяваш какво искаш или каквото предложат - взимаш и скачаш от радост? Grinning

# 62
  • София
  • Мнения: 166

И понеже сме на темата, аз си записах час за ФМ във "Фемина", но никой не ме пита колко D искам да бъде това изследване. newsm78
Кой и кога определя това? На място ли заявяваш какво искаш или каквото предложат - взимаш и скачаш от радост? Grinning
На място казваш какво искаш, дали само ФМ, дали да има 4Д и дали да ти направят диск. Ама си кажи всичко което искаш още преди да е почнал прегледа, всичко изброено струва 90лв.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Коте, на място те пита конкретния лекар. Аз си казах, че искам само да огледа органите, не искам снимки и клипове. Струва 60 лв. такка.

Сиянче, ние друго имаме предвид, нещо не сме се разбрали. Нали всичкото това, което описваш се оглежда всъщност на режим 2Д - черно/бяло. Да, ехографа трябва да специален, да може да засече и кръвотока. 3Д нали е оцветяване на бебето в телесен цвят, а 4Д е всичкото това, но в реално време. Ние това се опитваме да кажем - прегледа е важен, за мен също е най-важният, но ме интересува дотолкова лекаря да прегледа за увреждания и аномалии, не да видя физиономията на бебето на режим 3Д. Ето това имаме предвид, и аз и Мяуче.  Hug

# 64
  • Мнения: 163
Благодаря за инфото, дами.  smile3525
Ще се спрем на стандартния вариант, без екстри - те ще цъфнат в оригинал след има-няма 5 месеца. newsm44
Нали и при 2D се виждат разни фактори, определящи половата принадлежност? newsm53

# 65
  • София
  • Мнения: 6 011
Нали и при 2D се виждат разни фактори, определящи половата принадлежност? newsm53
Да, мен само така ме гледа лекарката.  LaughingДа има късмета да е объркалааааа..... #Cussing out

# 66
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Сияна, моите уважения, сори наистина, ама аз не говоря за феталната морфология, където органите наистина се оглеждат на 2Д, то няма и как иначе (полът също така се вижда в повечето случаи), а говоря за четириизмерната ехография, където виждаме уж как изглежда бебето, че и в реално време чак (3+1 измерения).

Ами, не знам кой кого не е разбрал, но ти ако искаш да преценят състоянието на бебето си, ще ти трябва само и единствено 2Д, а ако искаш да видиш и как изглежда, ама в много странен вариант, можеш да помолиш да ти пуснат и 3-4Д (може вече и 5 да са измислили).

За сведение, аз не смятам това изследване за толкова съществено, но този път реших да отида за собствено успокоение. Гледаха ме и мен само на 2Д. Не бих дала още 30 лв. за диск и образ на бебето, което ще си гушна след няколко месеца.

Какво ми помогна преди, дето знаех, че Калина изостава в растежа с 2 седмици (уж) -- ами, нищо, честно казано. (Тук в скоби отбелязвам, че правих една принудителна импровизирана фм при Мазнейкова в 36 г.с.) Рекоха ми, няма какво да се направи, ще чакаме да се роди...

Е, аз полудях докато чаках, после пак никой нищо не знаше, ама как е станало, ама какво да правя -- тц, никакво инфо. Трябваше сама да разбера, че й няма абсолютно нищо!!! Ужас!

# 67
  • Мнения: 163
Да, мен само така ме гледа лекарката.  LaughingДа има късмета да е объркалааааа..... #Cussing out

Ако се случи да е объркала, не стреляй - толкова може женицата! Joy

# 68
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Нали и при 2D се виждат разни фактори, определящи половата принадлежност? newsm53
Да, мен само така ме гледа лекарката.  LaughingДа има късмета да е объркалааааа..... #Cussing out
Не е объркала! Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако се случи да е объркала, не стреляй - толкова може женицата! Joy
Пепел ти на клавиатурата, жено! Момче е, момче е....ОММММММ

# 70
  • Мнения: 163
Тц, тц, разби ме, Нико. Laughing
Ти с медитация ли ще прикоткаш бебо да се пръкне в желания вид? Все бях чувала за странни подходи, ама твоя е уникум. Rolling Eyes
И не ми пепельосвай клавиатурата, че и кафе ще поиска. Grinning
Ще дойде, каквото дойде и ще е именно такова, каквото го искаш, пък! Sunglasses

# 71
  • York
  • Мнения: 826
Оооох, това пък за рязането на ноктите от мъжа ми, в буквален смисъл си е опит за убийство с хладно оръжие.  Joy Леле, ама всичко наред реже - нокти, пръсти, кървища, крясъци...
Аз само успях да си ги причиня всичките тези терзания, та какво ли остава ако се намеси и мъжа Mr. Green

Моята ЖК мина нормално. Гледа ме на ехографа, показа на таткото как се движи бебока и ми взе секрет за изследвания, които ще бъдат готови в края на седмицата. Моята лекарка няма навика да ме мери и шири. С това аз съм се заела.  Mr. Green

# 72
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Анджи, ти днес си имала премеждия, в които общо-взето виждам себе си. От край време съм си загори тенджера и муха без глава в едно, но не вярвах някой някога да ме надмине... hahaha

# 73
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, Коте, медитирам за себе си, да прогоня таз черна мисла за сгрешен пол.  Joy
Кафето е от мен, ако се роди каквото трябва.  Laughing

Понякога, радвам се, че всичко е наред при вас!

# 74
  • София
  • Мнения: 492
записче... Simple Smile

...а лелееее, у шестия месец съм вече... Wink

Общи условия

Активация на акаунт