Тук мамите се чудят-момиче или пък момче ще е МАЙското дете! №5

  • 25 583
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Перник
  • Мнения: 257
Момичета имам такъв въпрос към вас и се надявам някой да знае.Какви причиня трябва да имам за да имам показания за секцио по медицински причини? Имах много усложнения по време и след раждане на първото си дете и не ми се иска отново да се получава нещо такова.Ако някой знае моля да сподели.

# 706
  • Русе
  • Мнения: 764
aemi , диоптър над 4,тесен таз. Може да има и други.

# 707
  • Мнения: 30
aemi , диоптър над 4,тесен таз. Може да има и други.
При мен и двете причини бяха на лице, но въпреки това лекарят, при който раждах реши, че ще е по-добре ако родя нормално...... според мен после съжали, но беше късно вече... Както и да е, сега ще родя секцио, защото вече имам операция на очите и просто няма как иначе...
Аеми, ако си платиш секциото, никой няма да те пита защо избираш този начин на раждане, но иначе ........ newsm78...... според мен трябва или детето да е разположено седалищно, или странично, или да имаш високо кръвно, или плода да е над 4,5 кг, може също така ако имаш висока захар. Сигурно има и други причини, но аз се сетих за тези.

# 708
  • Перник
  • Мнения: 257
Както е тръгнало май ще се наложи да си платя за секцио по желание.Първото ми дете се роди 4,300 а аз съм много дребна  с тесен таз, но въпреки това никой не пожела да направи секцио и никой не прецени че  бебо е голям и разбира се след това бяха много тежки последствията както за мен така и за детето  и за това ме е страх.Благодаря ви момичета.

# 709
  • Мнения: 45
Синя птичка,на мен доки ми минава по здравна каса FT4 i TSH.TAT i MATне можело.Странно,че на Слънчева не и минават и FT4.Големи са обирджии-уж си плащаме здравните осигуровки а все пари ни искат.Добре,че тука си споделяме та да разберем кога ни лъжат Crossing ArmsСрамота ,а после нямало раждаемост....

# 710
  • Мнения: 32
На мън също ще ми пуснат FT4 по каса...

Тъй като приключваме и тази тема, ми хрумна ново заглавие ...
МАЙчета ядат - бебчета растат.

Да попитам когас е мери таза?

# 711
  • Мнения: 30
Синя птичка,на мен доки ми минава по здравна каса FT4 i TSH.TAT i MATне можело.Странно,че на Слънчева не и минават и FT4.Големи са обирджии-уж си плащаме здравните осигуровки а все пари ни искат.Добре,че тука си споделяме та да разберем кога ни лъжат Crossing ArmsСрамота ,а после нямало раждаемост....
Сори, момичета, моя грешка - ФТ4 също е по здравна каса. Просто съм разменила хормоните. Излиза, че ФТ3 не е. Поправям се Heart Eyes

Предложеното заглавие, че МАЙЧЕТАТА ЯДАТ е много подходящо, защото лично аз днес не съм се спряла - то не беше готвене, то не беше ядене, то не беше чудо, но пък поне вече не ме боли главицата newsm44

# 712
  • Мнения: 32
Затова го предложих, защото на повечето от нас  Sick отминава и гладът се засилва Simple Smile

# 713
  • Мнения: 13
МАЙките не спират да ядат а коремите им видимо ратат-и това е вариант GrinningИскам да ви питам имате ли пъпки, аз си мислех че е от утрогестана, но явно не е ,защото го спрях но ефекта е същия Whistling

# 714
  • Мнения: 32
МАЙките не спират да ядат а коремите им видимо ратат-и това е вариант GrinningИскам да ви питам имате ли пъпки, аз си мислех че е от утрогестана, но явно не е ,защото го спрях но ефекта е същия Whistling

хахахаххаха това е супер Simple Smile

# 715
  • Мнения: 26
аз имам пъпки и откачам  #2gunfireидея нямам от какво са ми

# 716
  • Мнения: 1 420
Здравейте!

Привет на новите мамчета  Hug Дано се чувствате добре в нашата весела компанийка  Wink

Ей, много ми харесва идейката за заглавие  Mr. Green Мисля, че доста ни подхожда в момента  Peace

Днес най-накрая получихме писмо с датата за първия ми ехографски преглед, който ще е другия петък. Вече нямам търпение да видим бебо и най-вече дали всичко е наред  Praynig С татито ще ходим заедно, но мислим да не вземаме Кари, понеже тя и без това няма да разбере много, а има само да тича насам натам  Rolling Eyes Ще й покажем снимка на бебето, та мисля че ще е доволна  Grinning

Ели, мерси, че ме "светна" за писмото-покана. Значи ще чакам да ми пратят от болницата  Rolling Eyes А иначе тук нашата болница в Кембридж я водят университетска и е една от най-големите в Англия и с много добри специалисти  Peace Много съм доволна - там раждах Кари, а и на следващата година се наложи да й правят по спешност операция на ушето и просто всичко мина страхотно и персонала се държи супер с пациентите, а болницата е изцяло държавна и една стотинка не сме платили за каквото и да било  Peace

Точно сега казаха по новините, че свинския грип бил 10 пъти по опасен за бременните жени. Не си спомням кой си беше сложил ваксина - май Бюти беше, ако може да сподели как се чувства, че аз сега мисля и премислям какво да правя относно тази ваксина. Нещата при мен са така, че се срещам с много хора и постоянно пътувам с градския транспорт, така че май е по-добре да се защитя  Rolling Eyes

Аз пъпки нямам, но пък ми пада косата, както споделих преди. Изобщо всеки си има различни "екстри" от бременността  Crazy

# 717
  • Мнения: 467
aemi диоптъра трябва да е над 6 и да имаш и астегматизъм. Нали знаеш, че всяко раждане е различно. Не е задължително и  този път да бъде с усложнения. Помисли си добре. Аз ти препорчвам да не си причиняваш това сама. И още нещо да допълня, аз исках да родя нормално, а моя приятелка беше планувана да ражда цезарово в частна клиника. Накрая се оказа, че аз родих с цезарово, а тя нормално 2 седмици преди термина Wink Все още не знаеш колко ще е голямо бебето  Laughing

# 718
  • Мнения: 233
Точно сега казаха по новините, че свинския грип бил 10 пъти по опасен за бременните жени. Не си спомням кой си беше сложил ваксина - май Бюти беше, ако може да сподели как се чувства, че аз сега мисля и премислям какво да правя относно тази ваксина. Нещата при мен са така, че се срещам с много хора и постоянно пътувам с градския транспорт, така че май е по-добре да се защитя  Rolling Eyes
Уини, херцог писа, че вече се е ваксинирала. Wink Ще чакаме да сподели повечко. Аз още се услушвам и изчаквам да мине малко паниката и тогава ще го мисля. Иначе, казаха, че 85% от швейцарците не искали да се ваксинират... не се учудвам.  Laughing

А дано с новата тема и аз вляза в час с яденето.  Joy

# 719
  • Мнения: 6
Ле ле момичта нали помните по-назад говорех за соленето на новородените...ТАЗИ ТАКА ИЗВЕСТНА БГ ТРАДИЦИЯ.....вижте какво намерих  Shocked Shocked Shocked http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=682 (не е дълга)

Общи условия

Активация на акаунт