Тук мамите се чудят-момиче или пък момче ще е МАЙското дете! №5

  • 25 584
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 234
Добро утро момичета вие ме уплашихте с този диоптър на очите и секциото,
аз съм с 4.50-4.75 диоптъра, ходих на очен още 2 месец, тя ме пита как искам да разждам казах и нормално за сега, и тя ме прегледа, каза че може да родя нормално, но тя лично би предпочела секцио, и че ще иска да ме види 8,9 месец отново за да каже окончателно

аз искам нормално да раждам, но явно ще трябва много добре да си помисля  Tired

# 721
  • Мнения: 123
NICOLEEE това и просто ужасно. Тази статия ще ми е много полезна, защото моят мъж като малък е къпан в осолена вода и сега си мисли,че затова сега няма проблеми с изпотяването ooooh! Веднъж намекна,че и с нашият бебо може да направим така,а аз нищо не казах,защото за пръв път чувах за такова нещо. Добре, че се обсъди тук този въпрос,за да знам за какво става въпрос. Сега ще му дам да я прочета тази статия Crossing Arms

П.С. Всички предложения за заглавие на новата тема са събрани в края на първата страничка- за улеснение Peace

# 722
  • Мнения: 91
Здравейте момичета Simple Smile
Qilemak,мн готино заглавие си измислила Simple Smile Но и това на Никол е остава по-назад Simple Smile
На мен тазът ми го мериха още като се регистрирвах,като ми правиха картона и казах че ще следят дали се разширява или не и съответно да кажат дали ще е удачно нормално раждане.
Пъпки и аз имам.Излизат ми постоянно,не са много,но все пак...
Лек и спокоен ден от мен желая Simple Smile  Hug   bouquet

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Здравейте!
Мисля, че не диоптъра е водещ, а се мери някакво очно налягане  Confused Не съм много сигурна, но момичета го коментираха в един друг форум.

И аз съм с пъпки, а никога не съм имала. С предишната бремнност нямах. То сега поне 2 месеца изкарах само с измиване с пяна, тоник и крем през 2-3 дни, че умирам от миризмата, но не мисля, че е от това. От хормоните ще да е  Peace Космите ми растат по-бавно, косата ми е ОК, пъпреки че постоянно чистя косми от пода (дълга е и 1 да падне, се набива на очи), а линеа негра още нямам, само бенките и ареолите ми потъмняха вече. Кожата на тялото ми е изключително суха и ме сърби, но и с пред. бременност точно в този месец имах същия "проблем". С други момичета съм споделяла, това също е на хормонална основа. Все пак тогава започнах да пия Пре-натал, а сега все още се чудя дали да не вземам витамини  newsm78

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 09:47 от aniK

# 724
  • Мнения: 234
да знам за очите, все пак от 10 г съм с очила, и лежане в болница 2 пъти заради ранички в лявото око, не знам ще го видим като му дойде времето,

пъпки и аз имам , в началото бяха повече сега имам по 2-3 пъпки на лицето, но мн грозни
никога съм нямала такива неща по лицето си  #Crazy

# 725
  • Мнения: 6
милички аз мисля че най-удачно е това заглавие "Коледата наближава, а майското човече (дете) в корема на мама играе и се забавлява" просто за да свързваме бременността си с най-хубавия и чакан празник...или поне нещо свързано с коледата,а другите заглавия на теми живот и здраве ще има още 5-6 месеца да ги изпишем целите  Grinning не ги подценявам и те са страхотни..но просто Коледа наближава  Hug

# 726
  • Русе
  • Мнения: 764
Добро утро!
Относно диоптрите и раждането прегледа при офталмолог е задължителен! Прави сте, че не са важни диоптрите, а очното налягане. Ето една полезна статия:
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_610_0.html

Аз толкова пъпки през пубертета не съм имала. Ужас! Тъкмо ми се поизчисти лицето и на следващия ден излизат нови. Кожата и мен ме сърби, а постоянно я мажа. Явно наистина е от хормоните. Линия негра нямам още. Мисля, че не при всички се появява.

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 09:08 от ~Magi_TM~

# 727
  • София
  • Мнения: 3 561
И аз като aniK да кажа не са важни диоптрите, а очното налягане. Най-добре е да се измери в 8 месец от бременността. Аз например съм с лениво око (-6,5 диоптъра) и астигматизъм, а си родих нормално без никакъв проблем.

Относно въпроса с пъпките, аз и сега и предната бременност съм с чиста кожа, което според майка ми означавало, че ще имам пак момче, защото ако било момиче съм "щяла да погрознея"  Laughing

# 728
  • Мнения: 234
И аз като aniK да кажа не са важни диоптрите, а очното налягане. Най-добре е да се измери в 8 месец от бременността. Аз например съм с лениво око (-6,5 диоптъра) и астигматизъм, а си родих нормално без никакъв проблем.

Относно въпроса с пъпките, аз и сега и предната бременност съм с чиста кожа, което според майка ми означавало, че ще имам пак момче, защото ако било момиче съм "щяла да погрознея"  Laughing

и мама така мисли

# 729
  • Мнения: 6
МАЙките не спират да ядат а коремите им видимо ратат-и това е вариант GrinningИскам да ви питам имате ли пъпки, аз си мислех че е от утрогестана, но явно не е ,защото го спрях но ефекта е същия Whistling

Аз съм се изпъпчила ужасно!!!  Weary И аз пих Утрогестан преди по-малко от месец и си мисля, че ефекта му продължава... Мен в болницата ме блъскаха 7 дни с 3х2 хапчета.

# 730
  • Мнения: 62
Аз пък с първата бременност нямах пъпки и родих момиче, а пък сега имам тук- там по челото и ще видиме, ако това е критерий за пола на детето!~ Laughing

# 731
  • Русе
  • Мнения: 150
Добре дошли на новите мами! Hug
Аз пъпки нямам,но имам ужасен косопад.Такова нещо с първата бременност нямах,дори точно обратното -косъм не падаше,а окосмяването по тялото беше с забавен растеж.Абе всичко е от хормони,ще видим.И моите ареоли потъмняха и станаха ужасно чувствителни.
Ето още един материал на д-р Михайлов,мисля че е полезен :
 Скъпи дами,
Вихри се някаква масова кампания за сплашване на населението. Размахват се случаи с починали от свинския грип. За жалост се случват и такива неща. Но и обикновеният грип може да вземе жертви. Най-често хората с усложнения не са се отнесли сериозно към заболяването. Когато заболяването се е разгънало човек трябва да остане у дома и да се полекува сериозно. Но нищо ново няма под слънцето. Свински грип е върлувал и преди.Още през 1976 година е имало епидемия от свински грип и е била предприета масова имунизация. Напишете свински грип и 1976 в търсачките и ще намерите подробни материали като ей този например: http://lasombra-said.blogspot.com/2009/ ... st_01.html

Днес във в-к "Монитор" излиза мой материал с повечко подробности и за свинския грип, за предпазването и за лечението: http://www.monitor.bg/article?id=220378
И още един мой материал от месец март в същата посока: http://www.monitor.bg/article?id=191301

Не се плашете! Само действайте разумно и адекватно.
Ваш д-р Михайлов

# 732
  • Мнения: 293
Добро утро и от мен  Simple Smile

Пак писали , писали няма изчитане .... Минавам да ви нагледам само и изчезвам  , пак че ме чака много работа тези дни  ooooh! За тези , които се оплакват от пъпки по лицето , да  кажа , че никакава гаранция няма , че бебето ще е от женски пол  Laughing До седма - осма седмица в зродиша се развиват паралелно и двата пола.След това  започват да се формират белезите на пола на бъдещото човече , така , че в трети , четвърти месец един добър гинеолог , при благоприятна позиция на бебето , би могъл да установи пола с УЗ доста точно  Wink

 Моя проблем с шума , не само  , че не се реши , но и се задълбочава  smile3515 Днес ще търся домуоправителката , за да взема телефон на родителите и да видя с тях дали  мога да се разбера...Все още не съм прибягнала до крайната мярка да звъня на 112 , но и това вероятно ще се наложи.Снощи купона продължи до 2 през ноща и се наложи да спя на дивана в кухнята , че там по-малко се чува.Заради тази мърла се изпокарахме с половинката и днес  няма комуникация по между ни  smile3516

П.С. Само в Бургас ли няма маски за лице по аптеките ?! Пак ли нещо ни свари неподготвени? Та за това се говори поне от 6 месеца доста усилено Shocked

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Green, днес си на преглед нали  Peace Интересно ми е дали ще те гледа на ехограф Wink Мисля, че и Kenga_ е днес - ще чакаме да се похвалите с пораснали мишоци  Hug

Аз пък имам проблем със слуха, който се задълбочи след раждането. С тези разговори за очите, направо ме накарахте да се замисля за моя случай  newsm78

# 734
  • София
  • Мнения: 3 561
aniK , аз не държа да ме гледа на ехограф, защото утре ще ходя при доц. Димитрова и там ще има подробен преглед. Не мисля, че е нужно да ме гледат два пъти за два дни... По важно ми е да си взема направленията за изследванията за антитела, както и да видя резултатите от цитото и секрета, защото мисля, че както и с първата бременност пак съм се сдобила с гъбички...
Чета, че се очаква да обявят национална грипна епидемия до края на седмицата и се надявам да не е от днес, че ще спрат и ЖК и няма да мога да си взема направление за изследванията.

Общи условия

Активация на акаунт