Тук мамите се чудят-момиче или пък момче ще е МАЙското дете! №5

  • 25 587
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 467
Добро утро момичета вие ме уплашихте с този диоптър на очите и секциото,
аз съм с 4.50-4.75 диоптъра, ходих на очен още 2 месец, тя ме пита как искам да разждам казах и нормално за сега, и тя ме прегледа, каза че може да родя нормално, но тя лично би предпочела секцио, и че ще иска да ме види 8,9 месец отново за да каже окончателно

аз искам нормално да раждам, но явно ще трябва много добре да си помисля  Tired
моя диоптър е беше 4,50 и никой дори не се замисляше да ми предлага секцио. Така, че не се притеснявай. Диоптъра ми сега , за мое най-голяма изненада след 3 години е 3,25. След 12 часа мъки все пак се надявах да родя нормално, но се наложи цезарова сечение заради бебето, а не заради диоптъра  Wink

aniK  е права важно е да се видят очните дъна.

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 10:28 от Tinaina

# 736
  • Мнения: 467
Kenga_ това са пълни бабибни глупости. Мъжът ми като е осоляван, точно както в статията сега се поти, повече от нормално. Shocked Това какво доказва. Изпотяването е човешка функция, и не може да се спре с осоляване. Когато беше малък свекърва ми настоя да солим детето, бях пълно против, но и мъжът ми като застана на нейна страна и накрая го солиха,  но го изкъпах възможно най скоро. Сега обаче само някой да ми е споменал за осоляване и до сериозни кавги ще се стига.  #Cussing out Малеееей как се ядосвам на себе си, че и тогава не съм им вдигнала голяма врява, добре че нищо му няма на детето.  PraynigБлагодаря на бог за това!

# 737
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Пожелавам на всички един прекрасен ден и повече усмивки Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Аз днес съм със страхотно главоболие и вече установих, че яко ми пада кръвното и от това ми е зле.Сутрин се събуждам от адска болка , а лекарства не смея да пия.Доки ми каза, че спокойно мога да си пия по 1-2 кафенца през деня да ми се нормализирало кръвното.А преди бях с високо и си пиех безкофеиново кафенце, а сега трябва да си вземам кофеиново newsm78.Направо луда разбота ви казвам.незнам док ога ще е така.С предната бременност не съм имала никакви проблеми с кръвното, но нали казват , че всяка бременност е различна та и при мен така.
Май и нещо друго исках да кажа, ама като сте писали пак толкова и докато ви прочета и забравих, на че иначе не забравям де Embarassed
Хайде това е за сега от мен  bouquet Hug

# 738
  • Мнения: 6
Гледайте тази майка колко навътре е взела коментарите във една тема от форума за мазането с мас  Grinning:

така
....аз само да попитам....вие като си мажете бебетата с мас и зехтин...и им е толкова хубаво, и кожата става една такава прекрасна...пък и ги загрява....ЗАЩО НЕ СЕ МАЖЕТЕ И ВИЕ С МАС ИЛИ ЗЕХТИН????

сума ти пари ще спестите от козметика, дето е...както пишеше някъде по-нагоре, нефтен продукт и какво ли не....?

И както каза Лиорена, не забравяйте солта във водата!
Аз да добавя  само  за рязането на миглите и бръсненето на главата при момиченцата, много е важно, ей!

с две думи се получава едно обезкосмено, осолено, намазано с мас бебе, хубаво облечено във вълнени дрешки, завито с юрганче и оставено да спи до парното - на 6!

МИСЛЯ ЧЕ Е ПРАВА!!!

и да попитам харесах си една количка с помощта на alex88  Heart Eyes но като типичен българин търся "под вола теле" и си мисля как може такъв пълен комплект да струва толкова малко пари - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/8524

# 739
  • Мнения: 123
Tinaina напълно съм съгласна с теб относно осоляването, но наистина не бях чувала за тази традиция до скоро. Мога само да се радвам,че няма кой да ми виси на главата и да ми дава съвети от преди 20-30 години.

Днес съм на преглед от 14.30. Чаках го с голямо нетърпение,но сега не ми се мърда от вкъщи Tired Ама няма как...отивам да се приготвям за среща с бебчо Heart Eyes

# 740
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Привет момичета Simple Smile
Гледам обсъждате кожа Simple Smile Аз точно като забременях така се бях изпъпчила, че просто бях като загорял пубертет, ужас ви казвам. Ходих на дерматолог и ми изписаха един хидратант - май гръцки, вместо крема, който ползвах и АКНЕ Б5 + Ивостин, зелената серия за миене на лице. Родих се ви казвам. От известно време не ползвам лекарството, защото е силно, но хидратанта и Ивостина спасяват положението. Е избива от време на време някоя и друга пъпка, но иначе нямам Hug За сметка на това много ме сърби кожата на гърдите и корема. Мажа се с Джонсън бейби, ама май пак ще ида до дерматолога.

Капри можеш да поискаш номера на кварталния ви от домоуправителя. Той може да се намеси в драмата и ако наистина се прекалява да предприеме някакви действия.

danly за главоболието на мен ми помага газирана вода. Моето кръвно е ниско, но проблема е, че разделечавам границите - 147 на 56 примерно. Само газираната вода помага.

# 741
  • Мнения: 62
nicolee  , хората просто какви ли не глупости измислят ,като си мислят че детето им ще стане с най- красивите коси и мигли , най -неизпотяващото се  и с най- прекрасната кожа, ама всичко това са дрън -дрън глупости дело на прост и неук народ! Thinking

# 742
  • Мнения: 91
Jasmin_veni,можеш ли да дадеш точно име на продукта на Ивостин и на хидратанта?Или снимка?
Аз в пубертета си имах доста проблема кожа,сега преди да забременея се беше оправила,но ето че сега пак излизат тия малки пъпчици,но това да ми е проблема с бебо иначе всичко да е наред,ДАНО!
И мен стомаха и гърдите ме сърбят,мажа ги с лосион за тяло на нивея,но миля че няма кой знае какъв ефект Sad
Никол,с 2 ръце съм за тази количка,но синята която ти показах.Мн ми харесва.Има си и всичко,а и цената не е много висока Simple Smile
На всички които са днес на преглед - УСПЕХ и после да пишат как е минало  Hug

# 743
  • Мнения: 7
jasmin_veni , благодаря ще пробвам с газираната вода макар ,че определено не съм по газираното, а и моите граници са по скоро близки.Например днес сутринта беше поредната сутрин , в която се събуждам от главоболие - меря кръвното и познай - 55/85 Shocked  #CrazyУЖАС.А иначе не ми е чак да кажеш премаляло и да не мога да стана , но никак не е приятно.

Относно сърбежа по гърдите - и аз бях така преди около 2 седмици и се наложи преглед при дерматолог.Бях се докарала много зле от почесване Embarassed.Каза ми никакъв сапун по гърдите - само вода и ми изписа два мехлема , които в аптеката ми ги смесиха и ми каза 10-15 дни да се мажа.След 3-я ден сърбежа беше спрял и следите се заличаваха. Особено много ме сърбеше когато се запотя леко и вечер като легна - кожата ми ставаше все едно съм се парила с коприва. Но вече се оправи , което е добре защото половинката щеше вече да ме скастри доста  Embarassed

# 744
  • Мнения: 136
Здравейте момичета!

И при мен се появяват много пъпки, не мога ги понасям вече. С първата бременност не съм имала пъпки изобщо, а сега са доста. И при мен потъмняха ареолите и са доста чувствителни. Косопад нямам, но и космите ми не растат по-бавно, а така се надявах Grinning

Започна да ме сърби кожата на корема и се мажа с  масло от пшеничен зародиш на Икаров, бях много доволна предната бременност от него и сега мисля него да ползвам. А предната бременност от олиото на Джонсън се бях обринала по корема цялата и затова сега не мисля да експериментирам.

Ще чакаме новини от всички, които сте на прегледа днес. Аз другата седмица съм на преглед, чакам с нетърпение вече. Но ще видим какво ще стане, че ако обявят епидемия ще затворят ЖК. Важното е да сме здрави!

Хубав ден на всички и много усмивки! Hug

# 745
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
alex88 - това е гела. http://www.iwostin.bg/products.php?id=36

аз пък се чудя дали да не ида до някоя билкова аптека и да си поръчам да ми забъркат кремче против стрии или нещо успокояващо за кожата. Има хубава аптека на Поп Богомил в София, от там съм взимала билки. И мисля да си взема бебешки сапун за тялото.

# 746
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте, мами!
Аз от вчера съм в болничен. Не съм много болна, но реших, че е по-добре да си остана в къщи. Мъжа ми е с температура и се гледаме и лекуваме у дома.
Колко много сте писали! Само 1 ден не съм ви чела, а вие и тази тема сте изписали.
Аз пъпки никога не съм имала. И сега нямам. Но за сметка на това вече ме сърби кожата. Моята кума работи в аптека и ми подари Precutalfa emulsion. Много добре се чувствам, като се мажа с тази емулсия против стрии.

# 747
  • София
  • Мнения: 1 555
Привет, момичета!

Аз се впуснах в онлайн пазаруваме на козметика и дрехи (за мен де  Mr. Green) и  съвсем ви загубих следите от вчера.

Днес се записах и на ЖК по ЗК. Голяма смешка - поне ми пуснаха всички видове изследвания и микробиология (на мен това ми беше важното), иначе погледна ме на ехографа за 2 сек., нищо не измери, видя сърчицето и каза - "Ами мърда, достатъчно е".  ooooh! За БХС нищо не спомена за ранния, каза, че щял да ме праща 16 г.с. Laughing Предупреди ме категорично в почти никакъв случай да не му звъня на мобилния телефон.  Laughing Абе смешна работа - но от здравната каса какво да очакваш.  ooooh! Аз не споменах, че се следя на частно, че съм ходила на ранен БХС.  Rolling Eyes Честно казано за това предпочитах моето GP да ми пуска изследванията само и да не се разправям с подобни гинеколози, все пак частната ми лекарка е перфектна, но айде - ще му слушам на тоя по ЗК простотиите изглежда, нека само направления за изследвания да ми дава.  Tired

За секциото и диоптрите - те момичетата са казали, но да потвърдя и аз - гледа се очното налягане.  Peace


kapri_z
- Не знам дали споменах вече, защото мислех да пиша, но май не съм  newsm78 - полицията вече не идва в случаи на шум.  ooooh! Мен през лятото доста ме тормозиха с купони разни съседи съседи. Когато се обадих в полицията, в 2 часа през нощта заради поредния чалгаджийски купон и ми казаха, че след като приели новия закон за етажната собственост (юли или юни са го приели) при такива случаи не идвали от полицията, а трябвало да се обърна към домоуправителя и той към Общината.  Shocked ooooh! Много интересно само как домоуправителя или Общината ще спре купона в 2 часа през нощта.  ooooh! Казаха ми, че полицията може да се намеси, ако се отнася за шум от заведение в друга сграда примерно. Ако е в блока - домоуправителя трябва да се разправя.  Tired Общо взето - пълна простотия. Не знам дали няма да стане, ако се обадиш на полицията и кажеш, че не живееш в този блок, а в съседния, но шумът пак е непоносим. Тогава няма как да те препратят към домоуправителя и може би полицията ще дойде.  newsm78 При всички положения пробвай задължително след 22 часа - преди това категорично няма да дойдат.  Peace 

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 4 134
и да попитам харесах си една количка с помощта на alex88  Heart Eyes но като типичен българин търся "под вола теле" и си мисля как може такъв пълен комплект да струва толкова малко пари - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/8524

Даже не е толкова евтина  Mr. Green В английския сайт, който показвах е 2 пъти по-евтина  Peace Хоук са доста добри колички, особено за цената  Peace Peace Peace

Гледам обсъдили сте осоляването  Wink

За пъпките - и аз съм опъпчена мнооого  Cry Cry особено по челото, добре че имам бретон  Flutter

Днес ще ходим на частно със свекър ми при негов познат - изражда в болницата, където ще раждам. Пък и да ме види внимателно, че онзи тъпанар, при който съм на ЖК накрая сигурно ще го сменя  #Cussing out

За секциото - аз много исках нормално, но при мен много фактори се събраха - изтекли води в 34 г.с., седалищно бебе, което при изтичането на водите се намести по диагонал, никаква родова дейност и не се чудиха много - направо ме срязаха...

# 749
  • Мнения: 143
Мале и тази тема ще се затвори всеки момент и аз пак няма да мога да се запиша............  Sad

Общи условия

Активация на акаунт