Содена питка за Бъдни вечер

  • 127 569
  • 217
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 341




Днес пробвах една рецепта за посна содена питка - получи се  мекичка и вкусна!
Авторката не е записала за големината на тавичката, а и аз нали съм начинаеща в питките и не можах да преценя...
Сега знам, че за Бъдни вечер ще я направя двойна доза, отговаряща на моята тава.
   

# 46
  • Мнения: 610
рени 55- може ли да напишеш рецептата на тази питка ?   bouquet
Аз досега не съм правила никога и имам желание да се пробвам...

# 47
  • Мнения: 2 381
.

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 23:26 от Niki1

# 48
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не ме бийте, не съм несериозна, но просто тия дни ми изпуши главата от работа и нямах никакво време за форума.  Embarassed Embarassed Embarassed Та разпитах аз веднага мъжа ми и той каза, че няма нищо кой знае какво специално. Рецептата си е най-стандартна, само че към брашното (преди да добави водата) слага сухи подправки по избор и вкус. След което си замесва питката. Предупреди ме обаче, че с подправките не бива да се прекалява, защото може да нагорчи. Горе-долу максималното количество, което използва за средна тавичка е няколко щипки, но не повече от една равна (не препълнена!!!) супена лъжица. Та това е. Каза още, че колкото са по-фино смлени подправките, толкова по-добре. Единствено чубрицата и мащерката може да не са съвсем ситни. Черен пипер не върви, защото ставало малко хрускаво. Розмаринът пък е твърде остър и специфичен и много променял вкуса. (В интерес на истината последните две не ми ги е правил, явно поради злополучен вече опит Wink). Иначе може и с пресни подправки, но трябва да се нарежат ситно и да се оставят да засъхнат от водата добре. По принцип със сухи било по-сполучливо.
Надявам се да съм била полезна, но пак казвам: първо опитайте дали вкусът ще ви хареса, а не правете експерименти навръх Бъдни вечер. Все пак не е типичната питка и може да не ви се върже с останалите неща или пък вкусът да не ви допадне. Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 1 341





Близнаците, заповядай Содена питка за Бъдни вечер

# 50
  • Мнения: 610
рени 55- много ти благодаря.   bouquet

# 51
  • Мнения: 322
Рени и от мен  bouquet,това ще е питката ми за Бъдни вечер Peace

# 52
  • Мнения: 914
И аз ще пробвам по тази реципта, дано най-накрая се получи!

# 53
  • Мнения: 1 176
Винаги съм правила содена питка за празника, понякога ми се е получавала много добре, друг път- не толкова  Simple Smile. Сега ми хареса предложението за питка с бакпулвер. Такава никога не съм приготвяла.
TheNMaster, колко време я печеш, както кекс ли?

# 54
  • Мнения: 2 803
Рени и от мен  bouquet,това ще е питката ми за Бъдни вечер Peace

И аз на тази рецепта се спрях. А като количество, колко е, за каква тава?

# 55
  • София
  • Мнения: 2 658
аз тъкмо обмислях да слагам на содената питка лимонов сок, защото не понасям оцета, но може и с бакпулвера да пробвам. Thinking

# 56
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
рени55, благодаря и аз за рецептата. Ще пробвам за първи път постна содена питка. Ще я пека в конвектомат, на пара, дано стане мекичка. Hug

# 57
  • Мнения: 427
Момичета,в студена или в предварително загрята фурна се пече питката със сода?
Рени 55 и аз на твоята рецепта се спрях! Hug
Весел празник на всички!

# 58
  • София
  • Мнения: 2 296
Аз направих питката,водейки се от съветите на TheNMaster .За което много благодаря!   bouquet
Питката стана супер-бухнала и вкусна!  Heart Eyes
Пекох я в предварително загрята фурна на около 180градуса.

# 59
  • Мнения: 4 358
Рени невероятно вкусна беше питката по твоята рецепта.Благодаря ти   bouquet
Нямах сили да я украсявам и само с вилица я набодох и сложихме паричка.
Ето я и самата питка с не много хубава снимка - извинявам се за което.

Хрупкава отвън и душичка от вътре Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт