Медовик.От днес за днес.(Стъпка по стъпка)

  • 35 356
  • 208
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 488




Тортата стана супер вкусна! Вида може още да се усъвършенства  Grinning
Направих половин доза, т.е. намалих продуктите на половина. Трябваше ми малка торта. И пак се получи една прилична тортичка. Представям си колко голяма би била цялата. Мъжа и дъщерята също я одобриха! Благодаря за рецептата още веднъж! Определено ще я правя пак   chef

# 151
  • Мнения: 7 418
   Ей!Супер!  newsm44
   Страхотна тортичка ти се е получила!  thumbsup
   Радвам се и аз и благодаря за снимките!  Hug

# 152
  • Мнения: 186
~ Extraordinary D ~, изклчително симпатична тортичка! А в каква съдинка пече блатовете и поотделно ли или се наложи да ги разрязваш?  Flutter

# 153
  • Мнения: 7 418
  Ава,това са кори.Пекат се една по една.  Simple Smile

# 154
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Тази торта я гледам от повече от една година и все не се престрашавам да я направя. Embarassed В понеделник дъщеря ми става на две годинки и много ми се иска да направя точно нея. Въпросът ми е към Селма: коя от твоите варианти на "Медовик" да избера и подходяща ли е за деца?
  Ава,това са кори.Пекат се една по една.  Simple Smile

Аз винаги съм си мислела, че блатове и кори е едно и също. Rolling Eyes

# 155
  • Мнения: 186
Тази торта я гледам от повече от една година и все не се престрашавам да я направя. Embarassed В понеделник дъщеря ми става на две годинки и много ми се иска да направя точно нея. Въпросът ми е към Селма: коя от твоите варианти на "Медовик" да избера и подходяща ли е за деца?
  Ава,това са кори.Пекат се една по една.  Simple Smile

Аз винаги съм си мислела, че блатове и кори е едно и също. Rolling Eyes
Тортата е уникална на вкус-супер лека и вкусна,просто невероятна!!!Аз съм правила само варианта на ~ Extraordinary D ~ ,пробвай я ,няма да съжеляваш -аз обрах точките с нея   bouquet

# 156
  • Мнения: 7 418
Въпросът ми е към Селма: коя от твоите варианти на "Медовик" да избера и подходяща ли е за деца?

Аз винаги съм си мислела, че блатове и кори е едно и също. Rolling Eyes
    Да,тази торта е ОК за деца.В този смисъл,че не съдържа шоколад,кафе,алкохол или други по-агресивни съставки....
   Кой Медовик да си избереш?
  Този за 1 час е много по-лесен и по-бърз за направа.Но е сравнително малка торта.Ако гостите са много ,ще трябва да увеличиш порцията.

   Медовик "от днес за днес" е по-голям.Но имаш да се позанимаваш с изпичането на корите,което отнема доста време.
   Аз много обичам вкуса му!
   Но не мога да кажа,кой от двата медовика предпочитам.И двата са изключително вкусни за мен.  Blush

    За корите и блатоветеLaughing
    Само ще кажа за моите представи на двете понятия.

    Блат е нещо по-дебело,по-пухкаво,нещо ,което може да се среже на 2,3,4.....
    Това са торти с блатове:

   

    Кора е нещо тънко.Бисквито подобно или още по-тънко.Не може да се среже.
    Затова обикновено корите се пекат по отделно.
    Ето и торти с кори:
 
   

# 157
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Селма, благодаря за отговора.Hug Аз също се спрях на този от днес за днес.

# 158
  • Мнения: 186
Селма, от толкоз Медовици объркАх темите  hahaha. Ама, като се видя с повечко време, може и с този да се пробвам.  Flutter

# 159
  • Мнения: 7 418
 hahaha Laughing  Случва се!  Hug
  Пробвай се!Няма да съжаляваш!  thumbsup

# 160
  • Мнения: 1 488
Тази торта става за малки деца, ако им давате вече орехи. И ако те самите обичат да ядат орехи. Дъщеря ми я хареса, но не е яла много (2-3) хапки.
"Корите" са като бисквити. Твърди. Но като се сложи крема омекват и стават супер! 
При печенето е играчка,но като цяло тортата е лесна. Аз лично разтягах топката тесто колкото мога и я слагах в тавичката и доразтягах до край с пръсти. Пекох моята половин доза в по-малка иенска тавичка. Не става много за печене на кори, защото залепваха и беше борба при отлепването и старанието да не се счупят. За в бъдеще ще си купя малка,кръгла,незалепваща с падащо дъно тава. Имам такава но по-голяма.
А и друго дъщеря ми като видя тези големи бисквити, "корите" и така ми се дрънкаше да и отчупя. Дадох и малко,но тя не, искам та искам, едвам я разубедих. Много и харесаха и сухи.
Тази торта я препоръчвам! Правете я, няма да съжалявате!   chef  bouquet

# 161
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
И аз все и се каня на тази торта и дано да и дойде реда скоро.
 ~ Extraordinary D ~, не е нужно да си купуваш тавичка за такива кори. Аз си режа 4 листа пекарска хартия с ширина малко по - голяма от желания диаметър. После очертавам от долната среда кръгове с желания диаметър и разстилам тестото до контура. Пека корите две по две на фурна с вентилатор. Вадя първите две и веднага слагам вторите. За третата двойка използвам хартията от първата.

# 162
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Започвам тортата след малко и имам спешен въпрос: мога ли да пека корите в тавичката от тортена форма-23 см. е?

# 163
  • София
  • Мнения: 2 658
Започвам тортата след малко и имам спешен въпрос: мога ли да пека корите в тавичката от тортена форма-23 см. е?
защо да не можеш? Аз нямам тефлонова такава и съм я пекла в обикновена, тортена. Малко ми беше по-трудно разстилането и май е добре да е намаслена и набрашнена в такъв случай, защото иначе трудно ще се отлепя. Другия вариант е с хартия за печене, но пак ще се пързаля като разстилаш тестото.

# 164
  • Мнения: 7 418
Започвам тортата след малко и имам спешен въпрос: мога ли да пека корите в тавичката от тортена форма-23 см. е?
  Пека точно в такава тавичка.Можеш да я видиш на снимките в първия пост.  Peace
  Леко я намазнявам с олио.Не набрашнявам.
  Когато кората е изпечена,просто обърщам тавичката и тя(кората) изпада.

Общи условия

Активация на акаунт