Медовик.От днес за днес.(Стъпка по стъпка)

  • 35 360
  • 208
  •   1
Отговори
# 165
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Ох, момичета много ви благодаря за бързите отговори!  bouquet  bouquet
Започнах я! Praynig
И един последен въпрос Blush: на колко градуса печете корите и на какво ниво на фурната, моята печка има и вентилатор?

Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 15:02 от Hrispa76

# 166
  • Мнения: 7 418
  Пробвай 160 + вентилатор,2 ниво.После ще се ориентираш.
  Но внимавай,че се изпичат доста бързо.

# 167
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Селма, пишеш 3/4 ч. чаши захар?  Това три чаени чаши и половина ли е или е една част от чашата? Извинявам се за многото въпроси... Embarassed

# 168
  • Мнения: 1 488
енима, благодаря за идеята с хартията. ще пробвам.
3/4 чаши, се има предвид три четвърти от една чаша. ако чашата се раздели на 4 четвъртини, ти я пълниш със захар не цялата а само три четвъртини. Аз поне така го разбрах.

# 169
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Пълен провал момичета! Sad Cry Първата кора така залепна, че при ваденето се наложи да използвам нож. Сега ще побвам и да набрашня тавата и ако нищо не стане кажете какво да правя с тестото? Confused Никак не ми се хвърля. Sad 

# 170
  • Мнения: 7 418
   Как ще хвърляш тестото!  Shocked
   Намазни  по-хубаво тавата.Ще се справиш.  Hug
 

# 171
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Направих тортата! CrazyГоляма борба падна! На третета кора вече му хванах цаката! Трябвало е да ги пека съвсем малко и така не залепваха. Освен това намазнявах повече тавата и обилно набрашнявах. незнам при вас как са се получили корите, но при мен бяха тънки и излязоха само 7. В резултат на което и тортата не стана голяма(както аз очаквах). Искам да попитам и за разпъването на корите, при мен всяка кора се късаше докато я разтеглях, което още повече ме затрудняваше и бавеше!? Whistling При вас така ли се беше с разтеглянето? Rolling Eyes
Снимки ще покажа по-къно, като ги кача на компютъра, че сега тръгвам за работа.
Още веднъж ви благодаря за съветите!  bouquet Селма, специални благодарности и на теб! Hug

# 172
  • Мнения: 7 418
Hrispa76,цяла вечер те мислех снощи!  Crazy  Laughing

Радвам се,че си хванала цаката за печенето!
За разтеглянето....Мога само да предположа,че си сложила повечко брашно от необходимото.Тестото трябва да е мноооого мекичко за да се разпределя добре.
И при мен някой път се получават малки дупки,но те се затварят по време на печенето,благодарение на това,че тестото бухва.
  За по-тънките кори.....  33uu Нямам обяснение....Нали не си забравила да сложиш  1 и 1/2 ч.л. сода бикарбонат?

# 173
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Селма, ха-ха, ами аз съм си за мислене hahaha То голямо питане падна! Embarassed
Ето и снимки на тортата:


Ето и разрез:


# 174
  • Мнения: 7 418
Hrispa76,много апетитно ти изглежда Медовика!
Верно,че не е много висок....23 см ли ти беше тавичката?  Thinking

  Честити 2 годинки на малката принцеса!   bouquet  bouquet  bouquet

# 175
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Селма, 23 см. ми е тавичката. Мерих я. Simple Smile И да никак не стана висока тортата, но аз писах по-горе, че корите станаха тънки. Аз все си мисля, че топките които правех за корите не бяха достатъчно големи, но пък така щяха да излязат и по малко кори. Thinking Сега се сещам, че май захарта ми дойде повече за корите, но следващия път ще внимавам много.

Благодаря за поздрава! Hug

Последна редакция: вт, 26 юли 2011, 09:58 от Hrispa76

# 176
  • Мнения: 7 418
 Чудих се,защо ли корите са станали по-тънки.....
 Мислех,може би тавичката не е 23 см,а е по-голяма...Тогава  щеше да е логично корите да станат по-тънки....
 Но явно причината е в нещо друго.  Thinking

# 177
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Чудих се,защо ли корите са станали по-тънки.....
 Мислех,може би тавичката не е 23 см,а е по-голяма...Тогава  щеше да е логично корите да станат по-тънки....
 Но явно причината е в нещо друго.  Thinking
Тавичката е толкова, сигурна съм защото я мерих. А възможно ли е захарта да е дошла в повече и затова тестото се късаше много? newsm78

# 178
  • Мнения: 7 418
   
А възможно ли е захарта да е дошла в повече и затова тестото се късаше много? newsm78
    По рецептата захарта е три четвърти чаена чаша.
    Ако не си променила това количество,значи не би трябвало да е вповече.

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 79
Здравейте!  Hug

Решила съм се да направя тази толкова апетитна торта,
но имам няколко въпроса:

- с какво се разбиват продуктите за тестото - с миксер, с лъжица, с тел?
- ще наредя тортата в тава с диаметър 28см. (без откопчаващи страни, нямам и поднос) - колко блата горе-долу биха ми се получили? Аз си мисля, че ще са около 4-5 кори....
- в такъв случай: трябва ли да увелича количеството крем (искам сочна торта, но и да НЕ се губи вкусът на корите!),
ако да - колко общо заквасена сметана и захар ще ми трябват?
- орехите, които се добавят в кремчето - нарязани ли трябва да бъдат или ситно смлени?
- такъв цвят ли трябва да придобият корите след изпичане: ?

Благодаря предварително!   bouquet

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 20:22 от kzbsn

Общи условия

Активация на акаунт