Медовик.От днес за днес.(Стъпка по стъпка)

  • 35 223
  • 208
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 186
Само да добавя ,че обожавам тази торта но и аз трудничко се справих с блатовете  Embarassed ,иначе обрах овациите но ме е страх да опитам пак  Thinking въпреки ,че сестра ми все ме пита  "Кога ще направиш от онази тортаааааааа" Поздрави Селма   bouquet

# 196
  • Мнения: 2 126
Ооо ама какви да са впечатленията - само най-добри:) Аз я бях правила преди,но по рецептата на Канея от темата за френска селска торта.Сега пак рових из темата и реших да направя твоята(те са почти същите) - сигурна съм че това не е никаква френска торта,а си е жива руска Grinning Мен не ме плаши изобщо това че е трудна за разпъване,пак ще я правя.Прекрасен вкус! А това валяче за тесто е супер,къде ли се продава newsm78

# 197
  • Мнения: 7 414
.......... А това валяче за тесто е супер,къде ли се продава newsm78
    Дес, виждала съм в Кауфланд .  Peace

     Радвам се,че ти хареса резултатът !  Grinning И благодаря за споделената снимка!  Hug

  poxy 80, благодаря за милия отзив!  Hug

# 198
  • Къде ли не
  • Мнения: 675
Такова валяче, но дървено, има в Хит в Младост. Струва 2-3 лева. Купила съм две, за децата, да ми помагат когато има какво да се точи.

# 199
  • София
  • Мнения: 3 610
Селма, искам да ти благодаря за рецептата и въобще за приноса ти към моето (и на други предполагам)кулинарно развитие.Всичките ти рецепти са страхотни и така са описани,че човек трудно може да сбърка нещо.  bouquet
Направих медовика преди 2 дни, за именния ден на малкия.Нямах никакви проблеми с тестото,(направих карамеловия вариант) ,даже се притесних да не съм объркала нещо,защото беше супер приятно за работа,меко и податливо Mr. Green .Станаха ми 8 кори.
Крема направих с 3кофички сметана Pilos от 450гр ,но сложих 2чаши захар и пак стана доста сладка.Сглобих я на обяд ,а я рязахме късно вечерта и може би беше глътнала повечко крема,но пак беше страхотна.Мъжа ми каза,че е най-вкусната торта,която съм правила. Blush


Чудя се по нататък да направя само бисквитки от тестото,защото едвам се удържах да не смотам едната кора Embarassed

# 200
  • Мнения: 7 414
liani, много се радвам,че толкова лесно ти се удаде тортата ! На снимките изглежда невероятно !Особено на тази с разреза.
   За захарта и количеството на крем.....Явно е въпрос на лични предпочитания . Другият път ще импровизираш !  Simple Smile Hug

   Ох леле! Този разрез !  #Crazy Hug Много ти благодаря ,че сподели снимките с нас! И за милите думи ,разбира се, също !  Heart Eyes  Hug

Последна редакция: сб, 10 ное 2012, 16:21 от Селма

# 201
  • Мнения: 326
Много се извинявам, вероятно вече е задаван този въпрос, но нямам време да прочета цялата тема.  Blush
Тортичката как е, като престои?
Тъй като смятам да я правя за РД и няма да смогна с украсата за 1 ден.
  bouquet

# 202
  • Мнения: 7 414
_valkiria_, моето лично мнение......
Колкото повече престоява тортата ,толкова по-суха става ...
Аз напоследък не обичам да прекалявам с крема ,защото се получава неприятно (за мен) разкашкване на платките .....
Та искам да кажа ,че е добре да се прави с умерено количество крем и да се консумира в същия или на следващия ден .  Peace

Знам,че има хора ,които са на друго мнение (точно обратното  Laughing ) .Всеки със своя вкус .  Peace Hug

# 203
  • Мнения: 326
Благодаря, Селма!
Винаги си толкова отзивчива, адмирации!  newsm51

Направих медовик с точене, този ще остане за друг път, но обезателно ще се прави. Simple Smile

# 204
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
благодаря, Селма, за чудесната рецепта. тортата стана много вкусна   bouquet

# 205
  • Мнения: 7 414
  О! Разкошно изглежда!!!  Hug Hug Hug
  Поздравления ,Лолита!  Grinning

# 206
  • София
  • Мнения: 2 658
И моето мнение е, че специално този Медовик е най-хубав същия ден, после става сух. На следващия ден и по-следващия са по-подходящи другите Медовик.

# 207
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
При мен днес стана още  по-хубав отколкото вчера. Вече е почти изяден и със сигурност ще се направи пак.
Селма, благодаря.  Hug

# 208
  • Мнения: 7 414
  Явно е въпрос на вкус .  Peace

  Радвам се , Лолита   Hug

Общи условия

Активация на акаунт