Когато ви засегнат с думи?!

  • 7 126
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 371

Никой не е длъжен да възприема децата, по същия начин, по който ти ги възприемаш.
...



гледам по възможност да не водя децата си с мен на приятелски събирания.
точно по причините, че другите не са длъжни да изтърпяват моето/моите/ дете.

иначе относно засягането с думи, аз съм за съжаление свръхчувствителна, колкото и да ми се иска да го играя непукист. засягам не от половин дума, ами и от четвъртинка , изтълкувана от мен в негативен аспект, дори и да не е била носител на отрицание...ама на, характер...

# 16
  • Мнения: 32
Според мен също е неприятно, чак обидно не бих го квалифицирала, тъй като не са били използвани обидни думи, но и на мен  ще ми стане неприятно. И предвид че децата на тази възраст повечето са трудно удържими и пълни с енергия, е трудно за една майка да контролира на 100 процента поведението на детето си.
Друг въпрос- познатата ти да не е в критическата? Ако е така, не й обръщай внимание. Майка ми в момента е в тая възраст и на моменти ми се струва че не е същия човек Mr. Green.

# 17
  • Мнения: 1 568
Ако е такъв тип засягане,който касае детето ми и моето отношение към него,режа и не ми пука Naughty
Кратко и ясно въпросният индивид си отива на мястото!
Изобщо не позволявам някой да ми става съдник!
А за детето коля и беся!

# 18
  • Мнения: 1 761
Айде сега,критическа.Просто заведенията за възрастни не са подходящи за малки деца-пуши се,няма достатъчно пространство за игра и останалите посетители го посещават,за да изпият едно кафе на спокойствие,не да слушат детска врява.
И аз имам дете, на 3 години е.Когато видя,че става капризен и труден за околните си го прибирам или го водя на подходящо за дете място-детски клуб,например.Заведенията са обществени места,не можем да очакваме всички да обичат деца или да са готови да изпърпят това,на което майките са подложени у дома и са свикнали.
За мен е нормално,че си подредила столовете.Дори  не е трябвало да чакаш някой да покаже недоволство от детето.

Много добре те разбирам,на мен също не ми е приятно да ми правят забележки,затова гледам да не се налага да ми правят.
Мога да си възпитавам детето,както намеря за добре,като и всяка друга майка може да го прави.Но въпитанието тябва да не пречи на околните.У дома ако иска и на полюлея да се качва.

# 19
  • Мнения: X
Сигурно детето ти е своенравно, но нали си му майка...
Аз също правя забележки, може за някои досадното същество дето скърца със столове да е най-милото нещо на света, за мен е просто нахално и своенравно, щом ми пречи. Трябва да намираме баланс за тия неща, за да не се изпокараме и някои да пишат обидено цели теми  Peace

# 20
  • Мнения: 2 401

Бяхме в кафенето на познати , и на фона на приятелския разговор, изведнъж познатата ми изтърсва, че детето ми /на 1,5г./ е своенравно и , че съм му изпуснала края.


Ама, че проста женица.   ooooh! 

# 21
  • Мнения: 80
Ако е такъв тип засягане,който касае детето ми и моето отношение към него,режа и не ми пука Naughty
Кратко и ясно въпросният индивид си отива на мястото!
Изобщо не позволявам някой да ми става съдник!
А за детето коля и беся!



По-конкретно какво би казала и направила на мое място.

Аз, точно защото не реагирах на мига, после започнах да се ядосвам.

# 22
  • Мнения: 15 619
Ако е такъв тип засягане,който касае детето ми и моето отношение към него,режа и не ми пука Naughty
Кратко и ясно въпросният индивид си отива на мястото!
Изобщо не позволявам някой да ми става съдник!
А за детето коля и беся!



По-конкретно какво би казала и направила на мое място.

Аз, точно защото не реагирах на мига, после започнах да се ядосвам.
Щях да я успокоя, че за моето дете още има шанс, ама за нея никакъв! Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 568
Ще я попитам има ли някакъв проблем,защото аз нямам?!
Да обяснявам на някой какво ми е детето,просто-не,благодаря.
Такова е каквото е!
И ако тя има претенции към нас,просто да ги сподели,но без да ми дава съвети как да го възпитавам!
И за да няма напрежение повече няма да посещавам въпросното заведение,защото моето спокойствие и хармония са по-важни от някаква си кръчма!
В тази криза не мисля че заслужава да и правиш оборот,повярвай ми Peace

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 380
И на мен ми се е случвало да се подразня от деца, които препускат между масите в заведение, докато родителите им най-невъзмутимо си похапват. Но в случая става дума за съвсем малко дете, на което няма как да обясниш кое е редно и кое не. Освен това не е правило нищо кой знае какво, а и майката е реагирала адекватно. А и при условие, че е редовен клиент, забележката  е доста неуместна. Ако детето е  пречило на други клиенти- да, но за два-три разместени стола да рискуваш да загубиш клиент в тази криза, си е чиста глупост. Лично аз не бих стъпила повече в това заведение, независимо, че ми е удобно разположението му.

# 25
  • Мнения: 1 568
Ако е такъв тип засягане,който касае детето ми и моето отношение към него,режа и не ми пука Naughty
Кратко и ясно въпросният индивид си отива на мястото!
Изобщо не позволявам някой да ми става съдник!
А за детето коля и беся!



По-конкретно какво би казала и направила на мое място.

Аз, точно защото не реагирах на мига, после започнах да се ядосвам.
[/quote] Щях да я успокоя, че за моето дете още има шанс, ама за нея никакъв! Mr. Green


Ето това е супер адекватен отговор!!![/b][/color]

# 26
  • Мнения: 800
На никого не натрапвам моите деца, по този повод ограничихме ходенето по заведения и кафета (изключвам детски клубове), за да не пречим на хората, които са отишли там да починат, да се видят с приятели или да хапнат. Имам двама палавници, волни ли ги нарекохте ... и не мога (честно казано не се опитвам) да ги науча да седят на столовете мирно като възрастните и да не шумят.
Доколкото разбрах кафето е било празно, тогава какъв е пролема? Въпросната дама не я разбирам и бих реагирала доста остро на забележката й, макар и учтиво.
Наскоро едни познати направиха забележка на децата ми в мое присъствие, мъжът ми се учуди защо толкова се впрегнах, няма да ги поканя повече в къщи, за да не ги притесняват моите деца.

# 27
  • Мнения: 80
Ако е такъв тип засягане,който касае детето ми и моето отношение към него,режа и не ми пука Naughty
Кратко и ясно въпросният индивид си отива на мястото!
Изобщо не позволявам някой да ми става съдник!
А за детето коля и беся!



По-конкретно какво би казала и направила на мое място.

Аз, точно защото не реагирах на мига, после започнах да се ядосвам.
[/quote] Щях да я успокоя, че за моето дете още има шанс, ама за нея никакъв! Mr. Green


Ето това е супер адекватен отговор!!![/b][/color]


Ето това е точният отговор. Много на място!

# 28
  • Мнения: 80
На никого не натрапвам моите деца, по този повод ограничихме ходенето по заведения и кафета (изключвам детски клубове), за да не пречим на хората, които са отишли там да починат, да се видят с приятели или да хапнат. Имам двама палавници, волни ли ги нарекохте ... и не мога (честно казано не се опитвам) да ги науча да седят на столовете мирно като възрастните и да не шумят.
Доколкото разбрах кафето е било празно, тогава какъв е пролема? Въпросната дама не я разбирам и бих реагирала доста остро на забележката й, макар и учтиво.
Наскоро едни познати направиха забележка на децата ми в мое присъствие, мъжът ми се учуди защо толкова се впрегнах, няма да ги поканя повече в къщи, за да не ги притесняват моите деца.


Ми, аз също не натрапвам никому детето си. То заведението беше празно само ние с детето. И собственичката както беше мила и се радваше на детето, аз щастлива, че е приятна обстановката като го изтърси това се чудех от къде ми дойде.

# 29
  • Мнения: 31
 smile3515 неоставам длъжна ако засегнат децата ми!!!!!!!!!!!!!!!!!
режа без да ми пука....голяма работа няколко маси #Cussing out
синът ми е доста щур и често прави бели,но никога в заведение не са ни правили забележки!!!!!!!!!! rotfImao
Явно въпросната дама е твърде нещастна за да засяга дете!!!!!!
 Whistlingаман от мърморковци!!!!!!!!!!
 Mr. Green Mr. Green Mr. Greenне си слагай на сърце действията на мижитурковци!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт