Нека има Еко подфорум в Бг-Мамма!

  • 8 758
  • 177
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 644
Да. Peace
Ще е по-удобно.

# 46
  • Мнения: 48
И аз съм за "Да". По-лесно ще ми бъде в търсенето. Обичам думите "естествен" и "натурален".

# 47
  • Мнения: 1 677
Аз също смятам, че е добре да има такъв еко подфорум.

# 48
  • Португалия
  • Мнения: 4 237
прочетох само едно мнение „против“...останалите десет защо са гласували  с „Не“  newsm78

# 49
  • Мнения: 195
Чудесна идея! ЗА  Peace

# 50
  • Мнения: 3 869
Кабив, чудесна работа си свършила!!!
Факт, че зелените теми не са много (както се вижда от списъка) но са пръснати почти по всички подфоруми и е доста трудно да намериш нещо, освен ако някой не ти прати линк. Търсачката на форума е най-трудната, с която съм работала, обикновенно излиза всичко друго, но не и търсеното...
В момента повечето зелени теми са подслонени в Алтернативния без да са алтернативни - просто там модераторската намеса е най-пестелива...
Така че, и аз съм за Еко подфорум - лутаното ще ми бъде спестено...

Мисля също че мястото на темата "Раждане вкъщи" на този етап е именно в Еко подфорума - от една страна в Майки не би оцеляля (на този етап), от друга в Родители в Чужбина, откъдето дойде, не влизат много хора извън живеещите в чужбина. А раждането вкъщи не Еко само заради средата, но и заради липсата на химия.
Темата за мебелите от картон също трябва да е в Еко подфорума, а не там където е сега, защото тази алтернатива се предпочита именно от хората, които искат нещо по-чисто - без стърготини, тонове лепило и ламинат за капак.
Темата ЕКО БЕБЕ е при отчетните без да има нищо отчетно в нея, но просто няма къде бъде сега, а иначе мястото й е точно в Еко подфорума.

# 51
  • Мнения: 7 821
Някак си раждането вкъщи и направата на домашни мебели не ми се връзват да са на едно място.Ще стане както в "Майки бъдещи и настоящи" едно време.Теми за имена, за р.дни.....всичко на едно място
На мен също. Ще стане някакво мазало.
Да не говорим, че ако се отделят всички еко идеи (раждането в къщи изобщо не е еко за мен) ще се четат и виждат само от потребители, които са заинтересовани. Това с нищо няма да помага за популяризирането им, а именно на него трябва да се набляга. Ако темите за ЕБХ от началото бяха забутани някъде изобщо нямаше да имат толкова последователи. Същото се отнася и за редица други "инициативи".
А вегетарианството с какво точно е еко? И ако ядеш месо няма ли начин да си еко?
Ако си мислите, че като се отделите няма да четете мнения които са в разрез с идеите ви се лъжете, за справка вижте алтернативния здравен, там пак си е бойно поле.
Против съм.
А темата не е за тук, за правила е.

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 11:22 от .Ели.

# 52
  • Враца
  • Мнения: 2 312
задължително!

еко-темите са много /не само съществуващите в момента, а всички онези, по които би могло да има дискусия/ и така ще е по-лесно да се систематизират и да се търсят.

# 53
  • Мнения: 2 132
Идеята не е за това да не четем мнения различни от нашето. Напротив, всеки е добре дошъл. Просто сега темите са толкова разпръснати, че повечето даже не ги знам къде са. Примерно колко знаят, че има тема Еко бебе или Еко бременност, които се намират в Отчетни? Надали някой еко ориентиран ще влезне в отчетни, за да провери дали случайно тям няма такава тема Simple Smile Отделно, че е голяма чуденка къде да се пускат такива теми..

П.П За вегетарианството- спестяват се много ресурси, които са необходими за отглеждането на животните за месо. Това, ако не е еко...

# 54
  • Мнения: 7 821
Идеята не е за това да не четем мнения различни от нашето. Напротив, всеки е добре дошъл. Просто сега темите са толкова разпръснати, че повечето даже не ги знам къде са. Примерно колко знаят, че има тема Еко бебе или Еко бременност, които се намират в Отчетни? Надали някой еко ориентиран ще влезне в отчетни, за да провери дали случайно тям няма такава тема Simple Smile Отделно, че е голяма чуденка къде да се пускат такива теми..

П.П За вегетарианството- спестяват се много ресурси, които са необходими за отглеждането на животните за месо. Това, ако не е еко...
Да, еко ориентиран може и да не влезе в отчетния, но тези теми са отчетни или бъркам? Обаче темите за киселото мляко са си баш на мястото, както и темите за разделния боклук да не говорим за тези за боклукомелачките. Не е ли мястото на темите за раждане в мамешкия?

Аз така като гледам линковете темите или са за тук и са вечен скандал или за клюкарника за да ги видят повече хора или са някакви отчетни.

# 55
  • Мнения: 3 869
Да, еко ориентиран може и да не влезе в отчетния, но тези теми са отчетни или бъркам? Обаче темите за киселото мляко са си баш на мястото, както и темите за разделния боклук да не говорим за тези за боклукомелачките. Не е ли мястото на темите за раждане в мамешкия?

Аз така като гледам линковете темите или са за тук и са вечен скандал или за клюкарника за да ги видят повече хора или са някакви отчетни.
[/quote]

Ели, Еко Бебе не е отчетна тема! Там се споделя информация къди да се намерят еко продукти за бебета от пелените, през играчките до шишетата и храните, кои конвенционални продукти какви еко алтернативи имат и пр.
За раждането темата без съмнение мястото й е в Майки, но там има достътчно войни и без тази тема. Вече 2 пъти беше пускана в Майки и после с помощта на модератор премества именно заради сбълсъка на мнения който се получава там. Темата е за споделяне на информация и опит, а не "за и против" (такива теми имаше няколко в Майки), но повечето хора просто са много силно провокирани от заглавието и не се сдържат да си изкажат мнението макар и темата да не е "за и против".

# 56
  • Мнения: 7 821
Ели, Еко Бебе не е отчетна тема! Там се споделя информация къди да се намерят еко продукти за бебета от пелените, през играчките до шишетата и храните, кои конвенционални продукти какви еко алтернативи имат и пр.
За раждането темата без съмнение мястото й е в Майки, но там има достътчно войни и без тази тема. Вече 2 пъти беше пускана в Майки и после с помощта на модератор премества именно заради сбълсъка на мнения който се получава там. Темата е за споделяне на информация и опит, а не "за и против" (такива теми имаше няколко в Майки), но повечето хора просто са много силно провокирани от заглавието и не се сдържат да си изкажат мнението макар и темата да не е "за и против".
С други думи, си съгласна с мен искате - да отделим няколко теми за да няма скандал ... от гледната точка на модератор идеята не е лоша, не завиждам на АнМари за тези теми и и свалям шапка, че ги чете нон стоп  Shocked  bouquet . А понеже тези теми са 2, 3 да мушнем при тях и всякакви други, че да има самостоятелен подфорум.
Ами не, мнението ми не се променя.
Това че разделихме Крисчан от Бърди не намали скандалите, само модераторите знаем колко често трием там и как ни се пълнят пощите с оплаквания.

ПС И ме дразни двойния стандарт, който някои от споделящите "еко" идеи искат. От една страна е супер да пуснеш някаква идея във форум с десетки хиляди потребители, за да търсиш съмишленици, а пък от друга не искаш да четеш нищо против. И като посъбереш стотина последователи първо искаш отделен подфорум пък после си правиш сайт със собствени форуми, където никой не ти казва колко не си велик. А накрая започваш да произвеждаш нещо и помежду другото ми пускаш малка дискретна реклама във форума с хилядите, не в своя.

Сори, ако съм обидила някого! Лично мнение.

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 12:03 от .Ели.

# 57
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Твъдро за съм поне човек ще знае къде какво да търси, за инфо без да се мотае... после по-лесно е да питаш, на точното място и да си сред най-вече сродни души с които да споделиш без да си усвиркан.

# 58
  • Мнения: 3 869
Независимо колко подкрепили има тук, ще стане това, което решат модераторите и (евентуално) собствениците на сайта. В крайн сметка никой не се мори да поддържа такъв огромен сайт за удобството на малка група потребители. Ако идеята не допадне на модераторите и собствениците, няма да се реализира. Мисля, че настоящата тема е само информативна за взимащите решение, но няма никакво влияние върху самия процес на взимане на решението. В този смисъл аз си изказах мнението, без да влагам в този акт особени надежди, надхвърлящи чисто информативния характер на тази тема за тези които взимат решения за форума.

# 59
  • Мнения: 3 695
Силно подкрепям идеята за такъв подфорум и се надявам да се осъществи.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт