Не теглете ипотечен кредит от Пощенска банк!

  • 13 441
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 788
За Пощенска банка имам само наблюдения от случаи с мои познати.
Какво да кажа - така се набълбукаха, че още не могат да се съвземат...
И така - почерпих се от чуждия опит и с Пощенска банка - не искам и няма да имам вземане-даване!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Хайде и аз в клуба на недоволните от Пощенска банка. С ипотечен кредит. Не съм сигурна точно с колко е нараснала вноската за 2 години, защото мъжът ми я плаща, но е с повече от 150 лв. Отвратително отношение. Мотаха ни месеци с противоречиви изисквания, накрая за ден отпуснаха кредита, след като им казах да ми подготвят документите и да ми ги върнат, защото отивам при друга банка. Три месеца след като кредитът е бил отпуснат не сме били уведомени и парите не бяха усвоени, но това не им попречи да ми звънят от София и да кажат, че имаме просрочие на три вноски по неусвоениня кредит.
За съжаление ми се струва, че всички банки са такива. Като се сетя за каква документация и такси, и загуба на време и нерви ставаше въпрос при кандидатстването за кредита, не ми иска изобщо да се подлагам на същото и да сменям банката, за да установя след 2-3 години, че не съм доволна и от другата.

# 47
  • Мнения: 1 378
Сериозна ли си  Shocked
Банките наистина са полудели. ooooh!

Нищо полудяло няма, виж обяснението в горния пост. При такива дългосрочни периоди е абсурдно и най-вече некоректно е да се сравняват парични потоци в абсолютна стойност.

Аз просто се учудвам как е възможно да върнеш повече от 100%. Поста ти го прочетох и ми стана горе долу ясно, но да си призная, математиката не ми е най-силната страна  Blush  Просто съм живяла в чужбина и имам приятелки, които живеят в чужбина, та от тях знам, че такива кредити не съществуват при тях.  Tired
Как да не съществуват. За колко време мислите се изплащат ипотеките в чужбина, за 2 години? Всеки един кредит с голяма продължителност е такъв. Връщаш много повече от 100%.

Иначе за пощенска банка- съгласна съм отвратителна банка е. Изпращам на баща ми пари и за всяко теглене му удържаха по 15 евро. В ОББ няма такава такса и вече той не е клиент на пощенска банка.

# 48
  • Мнения: 250
Аз също се отказах от услугите на Пощенска банка, служителите им са некомпетентни , груби и т.н. А докато те зарибят се усмихват. Приключих с тях преди месец. Сега работя с друга банка и съм много, много доволна   bouquet

# 49
  • Мнения: 6
Сериозна ли си  Shocked
Банките наистина са полудели. ooooh!

Нищо полудяло няма, виж обяснението в горния пост. При такива дългосрочни периоди е абсурдно и най-вече некоректно е да се сравняват парични потоци в абсолютна стойност.

Аз просто се учудвам как е възможно да върнеш повече от 100%. Поста ти го прочетох и ми стана горе долу ясно, но да си призная, математиката не ми е най-силната страна  Blush  Просто съм живяла в чужбина и имам приятелки, които живеят в чужбина, та от тях знам, че такива кредити не съществуват при тях.  Tired
Как да не съществуват. За колко време мислите се изплащат ипотеките в чужбина, за 2 години? Всеки един кредит с голяма продължителност е такъв. Връщаш много повече от 100%.

Като казах, че съм зле с математиката, не казах че съм тъпа и наивна.  Наясно съм че никой не изплаща ипотека за 2 години. А може би хората в чужбина просто имат нормални доходи и на фона на тях ипотеките не са толкова непосилни. Друг е въпроса, че там опасността от двойно увеличение на вноската в рамките на година май почти не съществува  newsm78

# 50
  • Мнения: 800
И аз в клуба на недоволните - 2001 г. съпругът ми изтегли заем за един телефон (1000 лева беше  кредитната карта) - още има да плаща 200 лева, а досега по мои сметки са платени на ПБ 2350 лева - каква е лихвата според вас. Всичките им кредити са един дол дренки, ако може по-далече от тази банка, а за повечето служители не ми се говори ...

# 51
  • Мнения: 804
Мили дами,Пощенска банка, както и всички останали гръцки банки на територията на България - Алфа банк,ОББ печелят от високи лихви,като скубят своите клиенти.Вашите пари отиват директно в Гърция и подпомагат тяхната икономика,а у нас фалират всички малки и средни фирми изтеглили заеми,защото при вдигане на лихвения процент се вдига и вноската,съответно кредитополучателя не може да си плаща вноските.Помислете кой е виновен за това положение - нима БНБ не може нищо да направи,или правителството?!?Защо трябва чужденците да ни скубят и да печелят от нас,а ние да затъваме все повече и повече!
Така че бъдете внимателни при тегленето на кредити!!!

# 52
  • Мнения: 2 029
За телефони по-добре в брой, защото технологиите и екстрите се сменят много бързо. Една колежка си купи преди 2 години на лизинг телефон за 500 лв, без възможност за Интернет, но го загуби и още и върви в вноската 20 лв. на месец, а няма телефон реално.  Друга си купи скоро в брой за 400 лв. с WI-FI.
Иначе за банките: непрекъснато увеличават месечната такса за карта, но нали са като монополисти, работодателят ми е избрал точно тази банка.
Пошенска не знам да е гръцка банка, гръцки са Пиреос, Алфа и Емпорики май?

# 53
  • Мнения: 804
И Пощенска е гръцка,баща ми работи там,така че..........

# 54
  • Мнения: 4
Здравейте!
Предстои ми изтегляне на кредит - ипотечен. Сега като прочетох цялата тема за Пощенска банка се отказах тотално от нея..
Имам колебания относно банката. Моля ви някой ,който има ипотчен кредит или разбира от тези неща да ми препоръча банка,от която да тегля
Благодаря

# 55
  • някъде
  • Мнения: 979
И аз в клуба на недоволните - 2001 г. съпругът ми изтегли заем за един телефон (1000 лева беше  кредитната карта) - още има да плаща 200 лева, а досега по мои сметки са платени на ПБ 2350 лева - каква е лихвата според вас. Всичките им кредити са един дол дренки, ако може по-далече от тази банка, а за повечето служители не ми се говори ...
Това с карта Юролайн ли се случва?

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Здравейте!
Предстои ми изтегляне на кредит - ипотечен. Сега като прочетох цялата тема за Пощенска банка се отказах тотално от нея..
Имам колебания относно банката. Моля ви някой ,който има ипотчен кредит или разбира от тези неща да ми препоръча банка,от която да тегля
Благодаря

Първо се ориентирай към банката на която си клиент - заплата , кредитна карта и имаш разбира се добро досие. За всеки човек е различно аз например съм най-недоволна от ДСК, но чета тук хора които са доволни. Явно на тях да дали по-добри условия отколкото на мен.

Общи условия

Активация на акаунт