Бъди рахат, йеш локум!

  • 3 412
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
в момента йем локум...
па не ми е рахат...
за рахатя си требе да е жега.

# 16
  • Мнения: 1 252
в момента йем локум...
па не ми е рахат...
за рахатя си требе да е жега.

Kато отида на Малдивидеее

# 17
  • Мнения: 2 716
Мечтая да не мисля за пари.
Иначе съм рахат. Добре живея. Не с много, но добре.
Като видя пусната тема за рождения ми ден и се разтапям. Такива неща ме рахатясват.

# 18
  • Мнения: 563
Една седмица на карибски плаж, децата на бабите, половинката да се занимава с разни спортове по плажа, а  аз с книжка и мохито в ръка.... ей това е рахатлък за  мен. И да ми е тихо, само морето да шуми, да не чувам " Мамо, мамоооооо, МАМОООООООООООООООООО, той пак ми взе камиончето, молива и т.н." по цял ден Laughing
Иначе, и в ежедневието ми отвреме-навреме ми е рахат, но не трае много дълго, та затова си мечтая за една седмица.... Но на лято, дано успея да го сбъдна Praynig

Аре да е баш рахат и един Джони Деп да седи в кухнята и да бърка Куба Либре...
това беше супер Joy Joy Joy

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ох, че хубава тема, Седадке! Heart Eyes
Рахатът е много важно нещо, смятам аз. "Да бъда рахат" се старая ежедневно.  Laughing
От няколко месеца смело и отговорно заявявам, че изпълнявам дейности и задължения точно за двама души (може и повече, по-мързеливички).  Laughing И въпреки това, всеки ден намирам ако ще няколко минутки за личен рахат.
За мен голям рахат е раздвижването, тоест спортът. Е, сега поради сняг и поледица не мога да тичам на разсъмване. Затова пък си имам кростренажор. Бодвам слушалките в ушите, махам краци и ръце, слушам тежка музика и се отансям в леки мечти.  Laughing Това носи куп плюсове - ендорфини бол, енергия също, пък здраве, пък хармонично тело, пък всичко. Да не говорим за порцията мечти - и душата се храни.
Онзи ден имах цял половин час ей тъй. Направих си чаша хубав чай и си четох "Трима мъже в снега". Голям рахат!
Всеки ден чета, по няколко страници да е, все е рахат.
Да поседна на пейка на слънчице, докато троловете се търкалят в снега. Да лежа във ваната с модно списание. Да седна в стария си дон и да си постоим двамата (докато около нас децата рушат имуществото и надават нечовешки писъци). Да изгледам половин филм.  Laughing Да изработя някаква приумица (уших си сама две рокли за последните два месеца Laughing).
Да меся хляб.
Да сваря сладко.
С риск да ме намразите - рахат е за мен да чистя. Много ме отморява и зарежда. Едни измити прозорци как отварят душата.  Laughing У нас прозорци бол.
Не на последно място, заниманията с децата (не писането на домашни и разтребването на стаята, обаче). Голям рахат (макар и изморителен донейде).
Това са моите ежедневни, лесно постижими рахати.
Пък отвори ли се възможност да ида на кино и изложба - ехей!
П.П. С ръка на сърцето заявявам - дори работата може да бъде рахат, особено когато е любима.  Blush
За летните рахати си е друга тема.  Grinning

# 20
  • Варна
  • Мнения: 294
, един път  в месеца ей тука в Шотландия, с това вю   Mr. Green

# 21
  • Мнения: 262
П.П. Не трябва ли да е йеЖ?  Wink


Бая се почудих за "ж" или "ш", но дядо така някак на "ш"-то в края на думата наблягаше...

# 22
  • Мнения: 6 155
Една (поне 2) седмица на карибски плаж, децата на бабите, половинката да се занимава с разни спортове по плажа, а  аз с книжка и мохито в ръка.... ей това е рахатлък за  мен. И да ми е тихо, само морето да шуми, да не чувам " Мамо, мамоооооо, МАМОООООООООООООООООО, т.н." по цял ден Laughing


Ставаме 2 за там  Flutter

# 23
  • Мнения: 2 361
  Една ледена бира и хубав филм или книга, докато любимите образи сладко спят, това ми е рахатът на мен.

# 24
  • Мнения: 563
Една (поне 2) седмица на карибски плаж, децата на бабите, половинката да се занимава с разни спортове по плажа, а  аз с книжка и мохито в ръка.... ей това е рахатлък за  мен. И да ми е тихо, само морето да шуми, да не чувам " Мамо, мамоооооо, МАМОООООООООООООООООО, т.н." по цял ден Laughing


Ставаме 2 за там  Flutter

 Hug пожелавам го и на двете ни тогава, в най-скоро време

# 25
  • Мнения: 12 692
Ех, дечица, малки деца - малки ядове, казваше баба ми, а аз не й вярвах. Мечтаех да се наспя. да, ама - не. Сега освен, че не мога да се наспя, ами ги чакам да се приберат живи и здрави. Иначе време за рахат - колкото искаш.
Ама не е сладко като локум.
Дано не ви отчаях за близките 20 години.

# 26
  • Мнения: 4 965
  Една ледена бира и хубав филм или книга, докато любимите образи сладко спят, това ми е рахатът на мен.

Ауууу, подобен рахат гледам да си осигурявам веднъж в седмицата - вече се повтарям, но не спя много и обожавам някоя вечер изобщо да не си лягам. Половинката и децата заспиват сладко-сладко. Аз си сипвам чаша бира или си правя огромно капучино /с нес-кафе, готварска сметана, малко течен шоколад и много захар/. Вземам си интелесна книга /особено неща на Линкълн и Чайлд/ или си пускам някой дълъг филм с лек съспенс, малко романс и доста драма /да речем, по Холмарк или МГМ/ и откарвам така до сутринта. Действа ми като балсам за душата.
И споменатата от Василиса комбинация от гореща вана със списание, по възможност с много балончета - това обичам да го правя през подобни безсънни /и самотни/ нощи, когато съм командировка - изкарвам цяла нощ във ваната и сутринта съм свежа като краставичка.

# 27
  • Мнения: 6 155
... малки деца - малки ядове...
И майка ми все го повтаря Laughing Изключително верен "лаф".


 Hug пожелавам го и на двете ни тогава, в най-скоро време

Дано. Въпреки че аз имам проблем с оставянето детето за повече от 1 ден някъде - не ми е спокойно, гузно ми е и все го мисля.  Crazy

# 28
  • Мнения: X
ей така си го представям моя рахатлък.

# 29
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
аз живея от падеж на кредита, до следващ падеж  Laughing. Любимият ми момент е деня след като покрия вноската... мммм нахаках им го  Mr. Green  Joy
А, мечтите ми са простички, но първо явно трябва здраво да се препотя.  Laughing

При мен този момент дойде , е да ти призная Рахат се почувствах след като подписах последната вноска.
  Една ледена бира и хубав филм или книга, докато любимите образи сладко спят, това ми е рахатът на мен.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт