От нас зависи!

  • 14 599
  • 177
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 16 213
Fussii, каквото и да пишеш сега, всички си спомняме какво се случи на Кръглата маса в Парламента с твоя основна помощ:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41930.msg697106#msg697106

# 166
  • София
  • Мнения: 17 592
1. Да си дойдем на думата - вече забранихте и абортите по желание! Хайде да ходим при мормоните в Юта, по консерватизъм сме ги достигнали.

2. Ако ембрионът е неродено дете, накажи доктора, убил двата ми хубави ембриона като ги е върнал в негодна заради неизчистени миоми матка...

3. Да, родителството започва с грижата, но онази грижа след раждането. Затова един осиновител е родител, а не донорът на сперма...Има и по-груб пример. Ако при върва бременност дете умре при раждането, родилката станала ли е родител или не? Не е. Родител ставаш с отглеждането на детето.


Не, не съм забранила абортите по прищявка.
 Убедена съм в правото на избор.
Също толкова дълбоко съм убедена, че не съществува такова стечение на обстоятелствата, което да може да оправдае - морално! - убийството на собствено дете.

Ако при първа бременност детето умре при раждането, родилката е станала родител. За много кратко, но все пак - да. За разлика от донорката на яйцеклетка, от която е било направено бебенцето, живяло 9 месеца в утробата на тази майка.
Жената, носеща дете в утробата си, се грижи за него. 9 месеца. Това й дава право на пръв избор. И на втори. И дори на 3-ти. Ако продължи да се отказва от детето, ако не го потърси - тогава да, то може да бъде осиновено. Вкл. от донорите на генетичен материал, използван за зачеването му. Може би дори с предимство от тях пред всички останали двойки, търсещи да осиновят дете. Е... разбира се, ако м/у временно те се откажат достатъчно много пъти... може би е редно просто да отпаднат от опашката.

# 167
  • Мнения: 2 123
Шакри, каквото съм написала във вестник "Дневник" точно това съм казала и на кръглата маса.
Позицията ми не е променена.

Аз те питам ти какво направи, та да се противопоставиш на такива гадове като мен. Статия ли написа, становище по темата ли, освен да пишеш глупости по форумите, нещо полезно свърши ли за каузата ...

А това, че съм навредила на жените над 43 годишна възраст, е просто долна лъжа и е пълно безобразие, да се твърди подобно нещо, просто защото жалбата срещу дискриминационните разпоредби съм я писала лично аз.

Отвратена съм

# 168
  • София
  • Мнения: 16 213
Fussii, на въпроса какво съм направила (усещам, че ме предизвикваш да "си ги мерим"):

-  Дарение във  Ф.А.Р.  Не съм в Управлението на "Зачатие", нито дори съм негов член, за да ме канят по интервюта, така че нямам медийни изяви.

На тема мерене мислех да пиша за общия размер на данъците, които плащам, ама осъзнах, че каквото и да напиша, няма да го рабереш...Както много хора не разбират какво му е грешното да се взимат болнични, когато не са болни..

# 169
  • Мнения: 2 123
Статията ми във в-к "Дневник" няма нищо общо с членството ми в Сдружение Зачатие , в този смисъл членството ми там не е причина за "медийната ми изява".

Не си ги "мерим" , просто защото няма как ... има земетръсна разлика в нивата... Ти повдигна въпроса за "положения труд" и  вредите, които съм нанесла на хората "на възраст" (израза е твой).

Данъците, които плащаш не са въпрос на личен избор а задължение както за теб, така и за всеки друг гражданин. Така че хвалбата, че си плащаш данъците е смехотворна ... какво общо имат болничните хабер нямам.

Аз лично спирам - приключвам с този филм!

# 170
  • Мнения: 1 249
1. Да си дойдем на думата - вече забранихте и абортите по желание! Хайде да ходим при мормоните в Юта, по консерватизъм сме ги достигнали.

2. Ако ембрионът е неродено дете, накажи доктора, убил двата ми хубави ембриона като ги е върнал в негодна заради неизчистени миоми матка...

3. Да, родителството започва с грижата, но онази грижа след раждането. Затова един осиновител е родител, а не донорът на сперма...Има и по-груб пример. Ако при върва бременност дете умре при раждането, родилката станала ли е родител или не? Не е. Родител ставаш с отглеждането на детето.

Родител ставаш в момента, в който за теб интересът на детето стане с един милиметър по-висок от егото ти, което при донорствата доста сложно става.

Не съм запозната, но друг съпруг ли имате, че толкова опити за седмо дете правите.
Моля за извинение ако въпросът ми е нетактичен.


И не, нещата не започват след раждането.
Детето е  наясно с донорството без да може да го формулира или изрази по разбираем начин, то е там, то минава през всичко.

А дамата с име на реалност, по мое скромно мнение, се стреми към начин за подобряване на финансовото състояние и ако е безплатно всички думи за малки "съкровища" нямаше да ги има.

# 171
  • Мнения: 289
аз съм чела, че бебето много страда, когато го откъснат от СМ, то я познава по миризмата и никога не усеща генетичната майка като своя, докато е бебе де, все пак 9 месеца са били зеадно със СМ...... Thinking

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 12:04 от kailid

# 172
  • София
  • Мнения: 16 213
Когато сме чели такива неща, постваме линкове, за да могат другите да проверят достоверността им. Аз се занимавам служебно със статистика - досега емпирично доказани твърдения за отрицателния ефект на откъсването от СМ, на линк с общ достъп, не съм видяла. И поради тази причина в тази тема преливаме от пусто в празно.

# 173
  • София
  • Мнения: 16 213
1. "Родител ставаш в момента, в който за теб интересът на детето стане с един милиметър по-висок от егото ти, което при донорствата доста сложно става."

Майките на просещите циганчета по кръстовищата също са станали родители Simple Smile, а що се отнася до Егото - че те интерес нямат никакъв към детето...така че това е просто голо твърдение, без доказателства, които да го подкрепят.


2. "Не съм запозната, но друг съпруг ли имате, че толкова опити за седмо дете правите.
Моля за извинение, ако въпросът ми е нетактичен."


Не, нп, аз съм споделяла и по-рано. Първите ми три деца не са от втория ми съпруг. Ако Егото ми беше високо в небето, щях да си остана само с трите и нямаше да искам четвърто дете. Имам 4 аборта по желание , така че бременността, за която се боря, ще ми е осма. Ако ви е възникнал въпроса за контрацепцията във връзка с това, как се е стигнало до 4 нежелани бременности - имам 3 неуспешни опита да сложа спирала, проблеми с гърдите от противозачатъчните -  и 4те бременности дължа на факта, че презервативът трябва да се слага преди, а не по време на ХХХХХ, ама повечето български мъже (понеже не ги кюртират тях) трудно го проумяват това.


И да се върнем пак на Егото ми. Ако имаше такова, нямаше да има желание за още едно дете. А искам още едно дете, защото съм убедена, че ако двама души истински се обичат, те искат да имат и общо дете. Моят мъж гледа (обича, грижи се) за моите деца по-добре от генетичния баща, затова смятам, че един толкова добър родител  е нередно да бъде оставен без собствено дете.



3. "И не, нещата не започват след раждането.
Детето е  наясно с донорството без да може да го формулира или изрази по разбираем начин, то е там, то минава през всичко."


За това също нямате доказателства, така че си остава голо твърдение. За сметка на това в този форум има постове, които доказват, че проблем се появява, когато детето научи (че е осиновено, донорска сперма и т.н.), а не преди това. Докато не са се намерили "благожелатели" да му кажат, то не подозира и няма никакъв начин не му личи на психиката.

# 174
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
ама повечето български мъже (понеже не ги кюртират тях) трудно го проумяват това.

Точно по същия механизъм огромна част от хората в този форум (а и въобще) отказват да проумеят че човек, който в невръстна възраст е отделен от жената носила го в утробата си, започва да го боли не когато разбере за това, а от самия момент на раздялата. За да почувстваш тази болка трябва или теб "да са те кюртирали" или да си станал толкова близък с такъв човек, че да можеш да почувстваш болката му заедно с него.

На непотърпевшите явно е невъзможно да се обясни, това вече го разбрах много добре.  Sad

# 175
  • Мнения: 955
Когато сме чели такива неща, постваме линкове, за да могат другите да проверят достоверността им. Аз се занимавам служебно със статистика - досега емпирично доказани твърдения за отрицателния ефект на откъсването от СМ, на линк с общ достъп, не съм видяла. И поради тази причина в тази тема преливаме от пусто в празно.



Аз пък обучавам такива, дето се занимават служебно със статистика (щото явно е много важно за тебе специално кой какво работи) и отговорно заявявам, че няма доказателство за ЛИПСАТА НА ОТРИЦАТЕЛЕН ЕФЕКТ от откъсването. Емпирично ще може да се докаже, когато тези деца пораснат и си отворят устите.
И не, категорично не е вярно, че децата почват да страдат, когато НАУЧАТ за изоставянето. Те са били там, когато се е случило. Само възрастните около тях се преструват, че нищо нередно не е станало. Но това вече се каза около 1500 пъти.  Наистина, този форум отдавна е преливане от пусто в празно.
Впрочем, не знам на какви езици четеш,  защото литература се намира. Доста.
Виж ми подписа.

# 176
  • София
  • Мнения: 17 592
А дамата с име на реалност, по мое скромно мнение, се стреми към начин за подобряване на финансовото състояние и ако е безплатно всички думи за малки "съкровища" нямаше да ги има.

Че тя в една друга тема в прав текст си го е казала - би работила като утроба под наем.

# 177
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, нп, аз съм споделяла и по-рано. Първите ми три деца не са от втория ми съпруг. Ако Егото ми беше високо в небето, щях да си остана само с трите и нямаше да искам четвърто дете. Имам 4 аборта по желание , така че бременността, за която се боря, ще ми е осма. Ако ви е възникнал въпроса за контрацепцията във връзка с това, как се е стигнало до 4 нежелани бременности - имам 3 неуспешни опита да сложа спирала, проблеми с гърдите от противозачатъчните -  и 4те бременности дължа на факта, че презервативът трябва да се слага преди, а не по време на ХХХХХ, ама повечето български мъже (понеже не ги кюртират тях) трудно го проумяват това.
И да се върнем пак на Егото ми. Ако имаше такова, нямаше да има желание за още едно дете. А искам още едно дете, защото съм убедена, че ако двама души истински се обичат, те искат да имат и общо дете. Моят мъж гледа (обича, грижи се) за моите деца по-добре от генетичния баща, затова смятам, че един толкова добър родител  е нередно да бъде оставен без собствено дете.

Разбирам.
И понеже имаш пари, искаш да си напазаруваш майка за бъдещите деца на съпруга си.
И се възмущаваш от това, че отдаването на утробите под наем, както и отдаването на вулви / вагини / ануси под наем, в Бг, слава Богу, не е законно.
Ако случайно - не дай Боже! - имаше нужда от бъбрек или черен дроб... или костен мозък... тук щеше да има тема "Как може да е забранено на бедните да се продават на части! Това следва да си е тяхно лично право, телата са си техни, защо не им се дава право да изберат? Още повече, че в Индия - което е истина! - всичките тези органи могат да се купят спокойно. И какво? Само правим оборот на Индийските авиолинии... " Ако пък по някакъв начин - не дай Боже! - се сдобиеш с проблем с... ами, желанието за секс - тогава бихме видели тема "Как може да е забранена проституцията!? Това ще съсипе брака ми! Редно е да може всяка жена сама да избере какво да продава и какво да отдава под наем!"

Само че... ами, Бг, слава Богу, НЕ е Индия. И дай Боже никога да не стане!
Ако случа

Общи условия

Активация на акаунт