С бебешка количка - до кога?

  • 16 867
  • 329
  •   1
Отговори
# 15
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Със сина ми ползвахме количката до 2г. Peace

# 16
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Беше на 1г. и 3-4 месеца когато подарих количката на друго детенце. Ако се налагаше да отидем пеш на по-дълги разстояния ползвахме колело за бутане.

# 17
  • Мнения: 22 541
Дъщеря ми от както направи 2г много рядко използвам количката.
А по почивки също не съм я взимала от тогава, не виждам защо ти е и вечер, на тези години детето си тича насам-натам, едва ли стои в количката ако седнете на заведение.
Просто се съобразявате с разходките колко дълги да са те.
За мен е много по-лесно без количката. )

# 18
  • Мнения: 11 036
До 2 г. и 6-7 м. Когато тръгна на градина, дългите сутрешни разходки останаха само за почивните дни и така отпадна необходимостта от количка всеки ден. Лятната количка все още не е прибрана, пазя я за почивки или пътувания, където да ми е под ръка при нужда.

# 19
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 928
Зависи от детето.
Моята дъщера пищеше и започваше да се тръшка само като види количката, когато стана на година  и два-три месеца. Сега на кратки разстояния ходим пеша, а на по-дълги използваме колелото.
Ако стоеше в количката, бих я ползвала още. Peace

# 20
  • Мнения: 616
сина все още се вози без да протестира надявам се още да се повози  Simple Smile сегашната ни количка е комбинирана около 10 кг. някъде, в момента обмислям закупуването на летен вариянт спряла съм се на този модел http://www.mytoys.de/ABC-Design-Luxus-Liegebuggy-TakeOff-gold/Bu … r01.01.01/1791731, недостатъците които знам от приятелки ползващи я са основно, че легналото положение е всъщност полу седнало и е неудобно детето заспи в нея, другия вариянт е триколка(колело).

# 21
  • Мнения: 3 474
На година и два месеца.
Голям зор е с ходенето, направо ме подлудява. По сто пъти трябва да й обяснявам на къде сме тръгнали, да не се отплесва да събира камъни и калинки по земята, да не тръгва в произволна посока, да не играем на гоненица и криеница по пътя... По-дългите разстояния са ни непосилни.
Ако можеш да убедиш детето си да седи в количката, ще си голяма късметлийка.
Едно към едно е и при нас. Обмисляме да купим колело за бутане, макар да не тая големи надежди, че ще седи в него.  ooooh!

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
На 2,2 год. вече не използваме количка. От 2-3 месеца, близо. По моя инициатива, аз така предпочетох.  Crossing Arms
Не че сега ако я сложа, ще откаже да се вози, но ми се струва неестествено някак, отвикнах да я гледам там.
От време на време я качвам в триколката, през другото време - пеша.

# 23
  • Мнения: 275
До три години ползвах олекотена на Maclaren Tehno ежедневно. В последствие му купихме скутер
( http://www.micro-scooters.co.uk/product_info.php?id=1645 )
и когато се изморява просто го бутам с едната си ръка отзад на рамената , понеже тук разстоянията не са шега, а носенето си има граници. При нас това е спасителният пояс за големите разходки.

# 24
  • Мнения: 215
Още я използваме при големи разходки в парка или ако е заспала в колата преди да стигнем мястото, за където сме се запътили - спи си чудестно там (дъщеричката ни е на 1,8г.).

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
След прохождането махнахме количката тип чадър.
Или я ползвахме да бута играчки.
Но сме ходили по разходки и е спяло детето вкъщи /наше или друго/
Ако си вършиш работата и водиш детето с теб цял ден или 4-5 часа наред, ти трябва.

Аз съм за чадър - 2-3 кг. и не е проблем и на ръка да я носиш ако се наложи.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 213
Уф, дъщеря ми пък едвам я откопчихме от количката.
Много си я обичаше.
Търчеше по градинките и люлките, и после - хоп! - с кеф се настаняваше, за да се прибираме у дома.
До 2 годинки и 7-8 месеца ползвахме количка.
Но всъщност изкарахме с една единствена комбинирана Чико Дуо.
Лятна така и не взехме. Нямаше смисъл.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моят съвт е, стига детето да иска да се вози да я ползва6 максимално дълго. Ние сме на 2г 1м и не мисля скоро да я махам. Дори да не я ползваш всеки ден понякога се налага. Според мен поне до 3-3,5г  си трябва коли4ка.

# 28
  • Мнения: 4 555
Търчеше по градинките и люлките, и после - хоп! - с кеф се настаняваше, за да се прибираме у дома.
Ето това е дете мечта  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 7 213
Търчеше по градинките и люлките, и после - хоп! - с кеф се настаняваше, за да се прибираме у дома.
Ето това е дете мечта  Peace
Май да.
А аз явно съм една неблагодарна майка.
По онова време леко страдах и се ядосвах, че детето ми си пада мързеланка. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт