С бебешка количка - до кога?

  • 16 870
  • 329
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Търчеше по градинките и люлките, и после - хоп! - с кеф се настаняваше, за да се прибираме у дома.
Ето това е дете мечта  Peace
И моето е същата мечта Simple Smile Обича да се вози, когато се измори .. Изяжда по пътя един банан и вече сме си вкъщи Simple Smile 

# 31
  • Мнения: 15 379
Още го возя. Много обича.
Много по-удобно ми е и на мен заради купищата играчки, евентуален пазар, чанта с мои и негови неща.
Ще го возя ако иска и до 4 години, не ми пречи напротив - улеснява ме Grinning.

# 32
  • Мнения: 9 776
Още го возя. Много обича.
Много по-удобно ми е и на мен заради купищата играчки, евентуален пазар, чанта с мои и негови неща.
Ще го возя ако иска и до 4 години, не ми пречи напротив - улеснява ме Grinning.

Каква количка ползваш? Аз вече се убедих, че ще купя нова. Няма да дам една камара пари. Но пък не ми се иска да случа на някоя еднодневка.

Благодаря на всички за мненията  bouquet! Синът ми като цяло и на този етап обича да се вози. Извадя ли го от неговата, е като оттърван ooooh!, няма стигане. Сложа ли го обаче вътре, стои мирно и кротко и просто си гледа. Така е и в столчето за хранене. Откарва доста часове вътре, за да свърша аз нещо Rolling Eyes.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 603
http://www.como.bg/baby/baby-run/detska-kolichka-match.html - подобна количка ползвахме. Миналата година ги гледах точно в този магазин по 40 лв., сега защо не са по толкова незнам. Изключително удобна е, сгъната е малко по-голяма от чадър и е много лека.
Дъщеря ми отказа возенето май след като направи 2. Носихме я на морето, точно за да вечеряме дълго и отпускащо, а тя евентуално да задреме в нея, но не ни се получи, явно се чустваше порастнала  Mr. Green.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми обичаше да се вози в количката. Аз ползвах комбинирана до около 2 годишна възраст.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Ако не ми се беше счупила лятната количка, щях да возя детето сигурно до три години. Използвахме я реално до година и 10 месеца някъде, после цяла година ми взе акъла да я разнасям на ръце, когато се умори  Tired

# 36
  • София
  • Мнения: 2 127
Докато детето търпи. Моят син, откакто проходи търпи количка не повече от 15 минути, колкото да стигнем до детската площадка.
Приятелката ми, обаче си отгледа детето до 3 години в количката - там си го разхождаше, с нея си ходеха по кръчми...като му се доспеше на детенце си го слагаха в количката и там си спеше спокойно.

# 37
  • Мнения: 4 841
Когато синът ми стана на година и няколко месеца, му купихме една лятна количка - Чиполино Ерика, тогава струваше 45 лв. Опитвам се да я намеря като снимка, но сегашните модели Ерика са по-различни от това, което беше нашата. Супер доволна съм, ползвахме я около година (до като стана на две години и един-два месеца), основно на дълги разстояния и за закачване на торби  Crazy Колко тежест е носила тази количка, просто не е истина. Къде ли не съм я катерила - по стълби, по кълдъръми...
Много стабилна излезе - като спря да я ползва сина ми, след сина ми, я подарихме на приятелско семейство, те от своя страна я предадоха на  техни съседи - общо взето, "отгледа" три деца по година, година и нещо без никакъв проблем.

След навършване на две години и един-два месеца, нямаше сила, която да задържи сина ми в количката, пък и тръгна на ясла и нямаше как да го возим до там, после да връщаме количката... Сложно стана, затова просто я махнахме.

# 38
  • Мнения: 337
Дъщеря ми проходи на 10 месеца и когато навърши  1 година и 2 месеца прибрахме количката. Тя отказваше да се качи и да стои в нея, изпадаше в истерии.

# 39
  • Мнения: 15 379
Каква количка ползваш?
Имаме две Пег Перего - Ариа и Плико Р3.
По-често с Пликото излизаме, така съм свикнала.
Ариа-та ползвам ако ще пътуваме някъде, че е по-лека.
При покупката обърни все пак и внимание до колко килограма трябва да е детето, че повечето са до 15кг.

П.П. Исках и аз подобна тема да пускам, защото рядко виждам по-големи деца да се возят в количка и понеже моят син е висок и често ме гледат учудено, че го возя в количка. Не че ми пука де Laughing.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 836
На дъщеря ми и сега да и предложа,няма да откаже.С количката излизахме почти до 3г възраст.

# 41
  • Мнения: 3 634
Това лято мисля да я използвам за последно на морето, значи почти до 3 год. Синът ми се притеснява от непозната обстановка и иска да го нося на ръце или да е в количката. За мен това е чудесен вариант и не се озъртам непрекъснато дали някой няма да го бутне.

# 42
  • Мнения: 9 776
Рових из интернет да огледам модели, но не на всички в описанието пише до колко кг на детето са Rolling Eyes. И ако е до 15 ще става ли за по-голямо дете? Все пак се насочих към един съвсем елементарен модел на Бертони, обаче как да разбера дали ще става за сина ми?

# 43
  • Мнения: 3 634
Ние имахме миналото лято Chicco Caddy, която е най-леката количка, която аз съм срещала. Обаче на синът ми му утесня и не се чувстваше комфортно. От разпродажба в магазина купих Чиполино Омниа 3 и съм много доволна. Количката е широка, има достатъчно място да го завия с по-дебело одеяло, има удобно полу-легнало състояние. Колкото до здравина... аз съм доволна, но във форума не се ползват с одобрение.  Peace

# 44
  • Мнения: 2 028
малкият не иска без количка, на 1.9 г. е вече... даже в парка се тръшка, последния път го мамихме със солети към вътележката  Mr. Green

аз пък така искам вече да се отърва от това бутане... вече четири години и кусур... тъкмо захвърлихме количката на големия и се появи бебчо... още малко явно ще почакам...

Общи условия

Активация на акаунт