Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 100

  • 96 055
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 329
Еха, момичета, имаме си юбилей! Честита 100-тна тема.

Еми и аз като Силви във форума съм от 2004 г. и то основно стоях в "Искам бебе", после се прехвърлих в "Проблемно забременяване" и после тук  Wink.

По принцип обичам да готвя и го правя доста често, та в Готварския влизах да видя някоя нова рецепта. Тайничко надничах в Тортената тема и цъках с език как е възможно такива красоти да се правят в домашни условия. Бях силно впечатлена от майсторството и уменията на всички момичета.
Темите следя от Март 2009 г., когато бяхме на почивка с мъжа, та там имах време да вися в нега и да чета на спокойствие. Върнах се 10 теми назад, за да изчета какво е фондан, какво е ММ (това беше супер сложно съкращение за мен) и доста голямо четене падна.
Първата тортичка, която направих беше със сметанова украса


 а последната беше за Великден



Момичета, благодаря за търпението, за разбирането и за помощта.  Hug

# 46
  • Мнения: 1 491
Аз докато се наязовирствам и вие сте започнали 100-ната тема ... Браво  Mr. Green
Руми мерси че се погрижи   bouquet

За юбилея да си кажа и аз без бой  Laughing
Започнах да чета темата в началото на Декември 2007, защото бях решила, че не ми се дават невъзможните цени за торта с чаршаф по личен модел на сладкарниците ... Направо ме болеше сърцето като ми казваха цените си. Четох много дълго време и въобще не питах, а само попивах  Mr. Green После отидох и си оставих Новогодишната премия при лелка Костадинова на Кадемлия и се заех да зарадвам щерката за рожденият й ден през януари 2008 когато стана на 6 г. Пекох блатове, бърках кремове и в крайна сметка извадих това -

Тогава получих толкова морална подкрепа от момичетата тук, Наталина, Корнишонка, Зори, силрай ... А пък Дракончето ме светна на лични как да качвам снимки с линк към по-голяма  Blush И реших, че ще се престраша и ще направя торти за последващият РД на майчето ми ... И така до ден днешен си правя торти, които моят добър мъж яде, защото аз само за вкъщи правя  Mr. Green Той много ми помага, уйдисва ми на акъла и ми изписва джаджи и играчки от чужбинско  Laughing
Последната торта НЯМА да ви я покажа, ще чакате Август, за да я видите в предизвикателството  Mr. Green но все пак това е една от последните -


Помня как с всяка следваща торта на Пепи си казвах какви ръце има и че аз не бих могла да я догоня дори да тичам срещу нея; помня как влетя и Ванчето и създаде еуфория, а и все още го прави, как Тандури предложи да си направим предизвикателство, как правихме поръчка за минимум 500 лв от Илчовски от Варна и накрая му дадохме поне 1000 лв. Тогава се запознах с кака ви Ванче  Kissing Heart newsm19 , как Албена ми разби представите за работа със сметана и нещата които могат да се постигнат с нея, и да не забравия тортеният семинар от миналата година, когато се запознах с толкова много и все готини момичета  Wink
Много носталгично взех да го раздавам  hahaha

# 47
  • Мнения: 634
violetblue,много е вълнуващо всичко това дето си спомняш ,но това си е самата истина и аз като теб усещам всичко това .Наистина имаме още много да се учим ,но напредъка е доста видим нали?И то благодарение на търпеливоста на всички да обясняват и разясняват определени въпроси,както и да си изпращаме разни неща ,кой от каквото има нужда .Та нали за това сме приятели,а приятел в нужда се познава.За мен е удоволствие да съм част от вас  bouquet

# 48
  • Мнения: 24
Честита 100-тна тема и благодаря че ви има, момичета! newsm51
Аз съм от новите /чак се чуствам неудобно да пиша тук/ Всички ме посрещнаха толкова радушно и топло  Heart Eyes За тортената тема разбрах от приятелка, която също е в отбора и сега е момента да и благодаря  Hug Прави впечатление как много от съфорумките използват една красноречива за въздействието на темата върху нас думичка - "зарибих" Така се чуствах и аз  Laughing
Не помня от коя тема чета, но две теми по-късно вече  се записах с първата си торта, направена с вече наученото от всички вас. Това е тя
Иначе както и други казаха тортички от типа "домашни" правя от ученичка.
Последната съвсем скоро я показах
Благодаря на всички, които ми помагаха! Благодаря на всички, които през тези години трупаха и споделяха опита си!  smile3525
Бъдете здрави и още повече успехи в тортоправенето  chef

# 49
  • Мнения: 59
Здравейте момичета!
Честита юбилейна тема! Нека имаме поводи да си честитим мнооооого пъти юбилейни теми и да ги пълним с красоти и вкисотии  bouquet
Аз попаднах тук преди около 3-4 месеца (някъде след Нова година). Наближаваше първият рожден ден на синчето ми и исках да направя нещо специално, някаква торта, която да съчетава всички елементи около рождената му дата и така, търсейки информация попаднах тук при майсторките!
Задавам милион въпроси, по цели нощи четях в библиотеката, в главата ми стана каша и незнаех дали ще се справя за по-малко от 2 месеца, защото проекта за тортата на Лео беше много над възможностите и познанията ми. Бях много добре приета от момичетата! Отговаряха ( и продължават да го правят) на всеки мой въпрос, даваха ми съвети и идеи. Междувременно, аз започнах да тренирам през 2 дни с торта, за да добия поне малко опит и първата беше наистина чисто пробна, колкото да видя как се работи с марципаннн. Ето я

Опитите се нижеха един след друг, докато достигнах крайната си цел, за моя собствена изненада от самата себе си Shocked Благодаря на всички момичета, които ми помогнаха да направя идеалната за моя син торта


Исках да има голямо бебе (лъвче, защото името на сина ми означава лъв), което си играе с кубчета и топка (защото на една годинка дете с това си играе). На едното кубче да има мартениска (защото е роден на 1 Март), на другото рибка като зодията,, а на третото лъвче като името. Исках да има и простор с бебешорски дрешки, както и  цветя, пеперуди, пчелички (символ на пролетта, които са от другата страна на тортата), както и колички, самолети, влакчета (символ на това, че е мъж, които също са от друга страна и не се виждат)
А напоследък както казвам, съм станала царицата на 15 минутните торти, благодарение на готовите блатове, на готовите кремове на д-р Йоткер и на мързеливата готова украса, виновник за което е малкия разбойник с голямата рожденическа торта Wink

Лек и спорен ден на всички!

# 50
  • Мнения: 7 091
Сегаааа, искам да развенчая мита, че аз съм се родила с фондана в ръка и да ви покажа едни компромати, които специално изрових за вас Simple Smile))

Това е първата ми торта ( като дойдох в Щатите, преди това бях правила 2 пъти в живота си, но нямам снимки):
( снимката е линк, нещо не можах да я уголемя повече)
Тази торта е правена през ноември 2004
,


А ето и Piece de resistance както казват французите, тортата, която правих за втория рожден ден на Калин ( 2005):



Първата ми торта с рула ( на Лео) от форума през Март 2007


Първата ми торта с фондан през Август 2007, с която по-късно спечелих и онлайн конкурс( самата основа е с маслен крем, цветята и бебето са фондан).

Същия ден правих и тази за мъжа ми:


На който му е интересно, ето линк към албума с ранните ми торти:

http://good-times.webshots.com/album/560430462zHzOtw

А ето това е последната ми торта от октомври месец 2009, искаше ми се да изчакам да ви пусна сватбената другата седмица, ама нищо, после пак. Wink


Аз за първи път влязох в тортената тема през 2007 година, когато видях 3Д чайника на Наталина. Тогава не можех да си представя, как някой може да прави такива неща от захар. Първата си торта с фондан направих за приятелка, но стана така, че Елена се разболя от варицелам, а приятелката ми беше бременна...и аз си останах с две торти цял уикенд ронейки сълзи над нещастната си съдба.  Joy

Много съвети и приятелство съм получила в тази тема и макар сега да ми остава по-малко време да влизам, винаги ще имате много специално място в сърцето ми! Съжалявам единствено, че не можах да се запозная с нито една от вас на живо...но може би някой ден и това ще стане!
Честит юбилей, виртуални приятелки! Нека посрещнем и още по толкова пак заедно!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 51
  • Ловеч
  • Мнения: 115
Поздравления за новата тема. радвам се, че ви има.Ето я и моята тортичка от онзи ден, спретната на бързо.

# 52
  • Мнения: 21
привет момичета,благодарности за последната темичка и честита юбилейна...
ето и моята първа торта


ето я и последната


Момичета след 2 дни се прибирам в България и след още 5 дена е рождения ден на племеничката ми,та сестра ми иска аз да направя тортата,та имам питане...има ли нйкой от Бургас и региона който може да ми продаде 1-2 килограма бавно съхнеща маса или инфо от къде мога да си купя...спешно е.
Благодаря предварително....

# 53
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
ЧЕСТИТА НИ ЮБИЛЕЙНА ТЕМА

Аз съм се включила в 18-та тема с тортата за първия рожден ден на сина ми, но съм чела доста преди това.
Страшно много съм научила тук в тази тема и много съжалявам че голяма част от основателките и вече не влизат тук.
Ето и първата и последната ми торта с фондан. Първата е чийзкейк  Shocked покрит с фондан (тогава и идея си нямах колко тежи покритието но тортата издържа)

# 54
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз имам нужда от малко помощ, че зациклих. Ще правя торта с вафлена плака - gormiti. Отстрани ще е шприцована с  с бял ганаш, искам да сложа някакви елементи от готова ММ тук-там в/у ганаша в зелен, жълт и кафяв цвят. Хрумва ми само звездички; някакви други идеи???

# 55
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Руми ще можеш ли да добавиш в началната тема линк към предната 99-та?
А по въпроса с украсите - гръмотевици може би ... или някакви засукани фитилчета

# 56
  • Мнения: 559
Здравейте мили  феи -сладки тортени фурии...

Чудесна е идеята за носталгията в тортоправенето.
Мен тук много не ме приеха добре,но аз винаги така отчитам първите си "срещи" с хората.Просто не ме преценяват правилно,аз съм импулсивна и пряма и малко дръпната.Пък и не знаех някой правила на сайта и така малко си изядох гамото...Но не се сърдя,приятно ми бе да се запозная с всички вас и се радвам,че съм част от темата.
Аз нямам снимка на първата си торта,но ви показвам първата която започна моята страст към по-особените (тогава 2Д) а сега и 3Д торти така да се каже.Това беше еин лош покемон -Мяут.Нито цвета го докарах (трябваше да е бежов?!),нито е симетричен както се вижда....освен всичко е покриван с готов засъхващ вече бадемов марципан и бучките си останаха въпреки месенето което вложих от сърце. Laughing

Ето го-



После правих и Пикачу -и той така горе долу се получи-Ужас!!!
Но това беше отдавна май....

Ето голямата торта от днес -за около 60-ет души.Кулите също са тортички (по-точно-рулца),но са също парчета от тортата...



Честито от мен и наздраве за 100-ната темичка!!!!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 671
Шемет, добре, че забеляза. Оправих го.
Светкавичките са чудна идея, но много пипкаво на ръка да ги изрязвам  ooooh!

Антоан, пак грандиозно начинание, браво!
 

# 58
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Еххх вече и тема 100..
Не помня как попаднах тук. Но помня как Наталина правеше невероятн торти...
Четох, чесах се и рех да пробвам и това беше първия ми опит

После се почна едно голямо плескане и мазане и опити невероятни.
Колко торти изядохме у дома. Колко ме критикуваха..и така вече знам торта за у дома без покритие. А за навън с чаршаф. Всички го харесват, само у дома не...
Тук са последните две тортички. Първата е супер не я хаесвам. Но Облака не искаше никва украса, никва тел и прочие. Искаше торта Татяна и точка...Боднах тез пеперуди клкото да не е без хич. Децата и харесали пеперудите. Ден по - късно трябваше и торта за мъжете у дома. Е нали видяха пеперудите...и те с пеперуди

# 59
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Момичета,

ЧЕСТИТА ЮБИЛЕЙНА ТЕМА!


Със същия ентусиазъм и красота да продължите и през следващите няколко по сто!   bouquet  bouquet  bouquet

Много ми е кратичка историята тук, но това не значи, че е бедна откъм събития. ooooh!
За радост, понякога поговорката, че всяко зло е за добро, се оказва вярна. Hug

Много рядко се вклюкчвам с мнения, дори много рядко надничам при вас, но за сметка на това при всяко ново посещение виждам как вървите напред, за което много, много поздрави!

Моите най-пътви торти с покритие така и останаха без снимка.
Първото нещо, което беше геройски овековечено, е ей този господин/ Joy





След него - това. Марципан открай докрай.    Blush





И първият ми опит с фондан. Розите са все още марципанови. Confused
Беше през 2003 или 2004, не съм сигурна.

Последна редакция: сб, 08 май 2010, 23:54 от nelka.nelka

Общи условия

Активация на акаунт