Какво може да ми помогне срещу гадене?

  • 15 547
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте момичета! Бременна съм в 6 г.с. и от 3-4 дни започна много да ми се гади. Не само сутрин, а по цял ден. Лошо ми е като съм гладна, лошо ми е и като се нахраня - нямам полезен ход! Дайте съвет как се борихте с гаденето! Талцид не ми помага, а и той е по-скоро за киселини...

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Вомитусхил.
Това са хомеопатични капки срещу гадене, стават за бременни и малки деца. На мен страшно много ми помагаха.  Peace

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Сухари и ябълки.

# 3
  • Мнения: 444
На мен ми помагаха сухари и обикновени бисквити. Това ми беше първата работа буквално като стана от леглото Simple Smile Успех ти желая, лека бременност и живо и здраво бебче  Peace

# 4
  • Лондон
  • Мнения: 122
Прави си сутрин фрешове от портокали и лимони,със сигурност ще ти помогнат Peace
Сестра ми като беше бременна пък й помагаха единствено солети newsm78

# 5
# 6
  • Мнения: 68
Аз също пиех Деган и бях много доволна!

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Изстискан лимон с малко вода. И задължително бисквитка или сухар сутрин.

# 8
  • Мнения: 215
Лидия, честита прекрасна новина! Пожелавам ти прекрасна бременност, изпълнена с много положителни изживявания и прекрасно бебенце на края!!! 

Отностно въпроса ти: до скоро и аз бях в това състояние и на мен ми помагаше прясна краставичка, направо за секунди отминаваше гаденето.

Ако не си посетила отчетната тема на майките,чакащи бебечета през месец декември, заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=492789.525   Мисля,ч е там ще ти отговоря всички, които минават в момента през този етап:)
  bouquet

# 9
  • Мнения: 777
На мен да ти кажа най добре ми се отразяваше чистият леко хладен въздох и чаша студено мляко  Peace

# 10
  • Мнения: 1 420
При моите 2 бременности имах гадене с ежедневно повръщане до 5тия месец и сега към края преди раждането пак  Sick Нищо не ми е помогнало особено, за съжаление  Rolling Eyes Просто трябва да се изтърпи този период и това е. Но пък подаръка на финала си струва всичко  baby_neutral

Не се притеснявай ако не можеш да се храниш и дори ако свалиш килограми. Бебето си набавя всичко необходимо от твоя организъм  Wink Аз и с двете бременности в началото свалих по 3-4кг, но после си наваксах. Може да си вземеш и някакви витамини за бременни. Аз пиех Прегнакеър Плюс, като ги вземах вечер, точно преди да си легна за да не успея да ги върна обратно  Mr. Green

Успех и леко бременеене!

# 11
  • Мнения: 387
Привет и от мен...
Какво може да ти помогне...
Момичетата са ти казали техните рецепти...моято беше търпение два месеца...и нищо друго...при някои помагат едни неща, при други- други...
Пожелавам ти лека бременност и бъро справяне с неразположението...
Когато аз бях бременна и почна да ми става лошо питах тук и получих като отговор това, което ти пиша...не че е окуражително, но пак е нещо... Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 6 365
Хлад, липса на неприятни миризми (вкл. парфюмите на колежки в офиса); натриев цитрат - или от аптеката, или под формата на безалкохолно. Газирана вода. Търпение до края на първия триместър.

# 13
  • Мнения: 6
Привет, аз хапвах често ориз, единствената храна която не "изхвърлях" и въпреки това ми се гадеше, а когато ми се догади се стараех да си отвлека вниманието от неприятното чувство (не винаги се получаваше де). Със всеки е различно, това ще отмине със търпение.
Лека бременност и здраво бебче на финала. Успех!  Hug

# 14
  • Мнения: 1 796
Здравейте момичета! Бременна съм в 6 г.с. и от 3-4 дни започна много да ми се гади. Не само сутрин, а по цял ден. Лошо ми е като съм гладна, лошо ми е и като се нахраня - нямам полезен ход! Дайте съвет как се борихте с гаденето! Талцид не ми помага, а и той е по-скоро за киселини...

Все едно описваш моята бременност.За съжаление на мен нищо не ми помогна бях така до 4-ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт