Пътувате ли с бебета си?

  • 11 424
  • 239
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Пътуваме  Grinning ! В колата почти винаги спи, но дори и да не е така, е спокоен !

Рая имаше период, около 2 годишна възраст, когато много не искаше да стои в столчето за кола, дългият път я отегчаваше, но и това мина !

# 16
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Пътуваме и то често. Sunglasses

С бебе под 1г е по-лесно отколкото с проходило дете. С малкият ми син съм пътувала сама заедно с големия (тогава на 4г) с двете деца, но бебето на 8м тогава спа много и го кърмих е самолета. Нямах никакви проблеми. Но след като проходи Денис стана по-трудно тъй като не го свърташе в самолета, а и в колата не обича дълги (повече от 3часа) пътувания. Не че сме се спряли просто е по-трудно самото пътуване. А за битовите неща-памперси, храна и тн никога не сме имали проблеми

# 17
  • Мнения: 8 999
Пътували сме, сменяли сме обстановката и никой не ни е помагал. Както си гледаме децата вкъщи, така го правим и на почивка.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 397
И двамата от бебета ги мъкнем с нас, не сме имали проблеми.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 886
Да, пътуваме. Не сме шофьори, пътуваме с или с БДЖ или автобус.
Малкият за 1ви път стигна до морето на 2месечна възраст. Нямаше никакви проблеми. След това ходихме няколко пъти до село.

# 20
  • Мнения: 2 447
Пътуваме си.На 6м го водихме на море,на 10 м го водихме в Гърция.Нито пътя,нито различната обстановка са го притеснили.

# 21
  • Мнения: 11
След третият месец на младежа не сме ограничавали пътуванията, дори се чудехме къде да отидем. С таткото през събота и неделя избираме дестинация и хайде там - на разходка, на зелено и различно. С пътуването нямахме проблем до годинката, след това стана по- активен, опитва да ходи и не го свърта на едно място, но взимам една торба играчки и сокчета и се залисва. За преспиването - още от малък му взехме кошара с която да свикне, така, че да не му е чуждо като спи на друго място. Другото което е необходимо го взимаме с нас. За това изискването към колата беше комби, да може да се побираме, че аз малко се презапасявам с багажа, но не обичам да съм неподготвена. Когато беше на АМ слагах сухото мляко в шишетата и пълнех термос, като броя на шишетата беше толкова, че да ни стигне за пътя. Хранех го в движение. Когато дойдоха пюретата се запасявах с пюрета и мляко за всеки случай. Памперсите пак сменях в колата, не ме притеснявало това. За къпането - единия държи другия извършва необходимите "манипулации", че коритото много голямо и не могат да се "сборят" с количката. Както казва мъж ми "то комби, комби, ама няма място бе жена".  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 351
нямам никакво намерение да спра да пътувам като се роди бебчо; колата е голяма, с голям багажник, ще побере всичко необходимо

# 23
  • София
  • Мнения: 44 292
Да, пътувала съм и бих пътувала с дете на 8-9-10 месеца Wink

За какво ви е да взимате някой кото да помага...ти не може ли да се грижиш за детето си????
С храната - взех всичко от тук, къпане, все ще има къде...най- малкото чешма има, дори да не се плацика във вана, голяма работа.

Дългият път - с повечко почивки, като е буден го забавлявам с нещо...понякога се отдаваше и на рев...в повечето време или поне в половината спи.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535
Пътуваме и с двамата от както са станали на по 1 месец и то обикновенно на дълъг път  Peace
Първата година пропуснахме морето, защото малкия беше на 1-2 месеца през лятото, но следващата година бяхме там още през май  Crazy. Притеснения за пътуването не съм имала. За храненето носех готови пюрета. В момента в който им писнеше да стоят на едно място се спираше за почивка и разходка... Все пак и 300-400 км не са кой знае колко много  Wink

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 899
На море още не сме я водили, смятаме това лято да го направим.
Иначе при баби и дядовци я водим редовно, откакто беше на около два месеца.Пътуването е лесно - седи си в столчето или спи. Като пораснат малко, тогава искат повече развлечения в колата.  Проблеми с адаптацията никъде не е имала, а и колкото е по-малко едно бебе, толкова по-малко забелязва обстановката около себе си. Чисто организационно нещата зависят от вас, въпрос на предпочитания е какво ще носите с вас.
Ако става въпрос за почивка с бебе, бих заложила на удобството - хотел с повече екстри, а не примерно къмпинг.

# 26
  • Мнения: 2 382
На море я заведохме на 50 дена и от тогава не сме се ограничавали в пътуванията.Не сме имали проблем с адаптацията, пътуването и се отразява много добре.
Единствено още не мога да се реша да я изведем изън страната, дори и за по-близка дестинация.

# 27
  • София
  • Мнения: 351
Ако става въпрос за почивка с бебе, бих заложила на удобството - хотел с повече екстри, а не примерно къмпинг.

аз пък на къмпинг бих отишла с най-голямо удоволствие; условия - да си с каравана, а не на палатка все пак; и, по възможност къмпингът да е в гърция
там какви къмпинзи има откъм екстри, нищо няма да му липсва на бебчо

# 28
  • София
  • Мнения: 39 886
1вото море на сина ми силно казано беше море. Той беше на 2м. Все пак му натопих крачетата Simple Smile Бяхме на гости на кръстницата му в Бургас.
2рото му море беше "нормално" Simple Smile Той беше на 1,3г. Т.е. и плацикане в морето, и в басейна. Бяхме на хотел. На морето правихме прощъпулник и го кръстихме.
Тази година все още не знам къде ще ни завее вятъра.
На къмпинг бих отишла, но с малко по-големи деца.

# 29
  • Мнения: 2 587
Пътували сме много с дъщеря ми докато беше бебе,но на море я заведохме за първи път на две годинки.

Общи условия

Активация на акаунт